справа № 619/881/24
провадження № 2/619/550/24
УХВАЛА
21 лютого 2024 року м. Дергачі
Дергачівський районний суд Харківської областіу складіголовуючого суддіЖорняк О.М.
Справа № 619/881/24
Найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові за його наявності для фізичних осіб) сторін, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання (для фізичних осіб):
позивач: ОСОБА_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ;
позивач: ОСОБА_2 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ;
відповідач: ОСОБА_3 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ;
відповідач: Дергачівська міська рада Харківського району Харківської області, місцезнаходження: Харківська область, Харківський район, м. Дергачі, площа Перемоги, 5;
відповідач: Відділ №7 Управління надання адміністративних послуг Головного управління Держгеокадастру в Харківській області, місцезнаходження: Харківська область, Харківський район, м. Дергачі, площа Перемоги, 2А;
відповідач: Приватний нотаріус Дергачівського районного нотаріального округу Харківської області Копил (Смоляна ) Валерія Валеріївна, адреса: Харківська область, Харківський район, м. Дергачі, вул. Сумський Шлях, 30;
відповідач: Приватне підприємство "Аріал-Техно", місцезнаходження: Харківська область, Харківський район, м. Дергачі, вул. Польова, 23;
розглянув позов про скасування реєстрації права власності.
Суть питання, що вирішується ухвалою.
ОСОБА_1 , ОСОБА_2 звернулися до суду з позовом до ОСОБА_3 , Дергачівської міської ради Харківського району Харківської області, Відділу №7 Управління надання адміністративних послуг Головного управління Держгеокадастру в Харківській області, приватного нотаріуса Дергачівського районного нотаріального округу Харківської області Копил (Смоляної) В.В, ПП "Аріал-Техно", яким просить скасувати реєстрацію права власності на: житловий будинок садибного типу з господарськими будівлями та спорудами, що здійснена на підставі технічного паспорту, серія та номер: ТІ01:6230-0123-2651-1908, (виданий 18.02.2022, видавник: ЄДЕССБ, документ отримано з ЄДЕССБ) та Витягу з Реєстру будівельної діяльності ЄДЕССБ, серія та номер: ІУ161220223539, (видавник: ЄДЕССБ, документ отримано з ЄДЕССБ); та земельної ділянки, кадастровий номер ділянки: 63220010100:00:003:2784 площею 0,0748 га. для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), які належать ОСОБА_4 , що розташовані за адресою: АДРЕСА_3 .
Мотиви, з яких суд дійшов висновків, і закону, яким керувався суд.
Згідно з ч. 3 ст. 274 ЦПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч. 4 ст. 19 ЦПК України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Отже, враховуючи обраний позивачем спосіб захисту та недоцільність розгляду в спрощеному позовному провадженні, дана справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
Згідно з ч. 7 ст. 178 ЦПК України відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дозволить відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив не пізніше першого підготовчого засідання у справі.
Відповідно до ч. 5 ст. 178 ЦПК України до відзиву додаються: 1) докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 83, 128 ч. 5, 178, 187, 258-260, 353 ч. 1 п. 8, 354 ЦПК України, суд
постановив:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ,до ОСОБА_3 , Дергачівської міської ради Харківського району Харківської області, Відділу №7 Управління надання адміністративних послуг Головного управління Держгеокадастру в Харківській області, Приватного нотаріуса Дергачівського районного нотаріального округу Харківської області Копил (Смоляна) Валерії Валеріївни, Приватного підприємства "Аріал-Техно" про скасування реєстрації права власності.
Призначити підготовчезасідання на21 березня2024рокуо09год00хв у залі судових засідань №1 приміщення Дергачівського районного суду Харківської області.
Направити відповідачеві копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Запропонувати відповідачам подати до суду відзив на позов в строк не менше п`ятнадцяти днів із дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
До відзиву додати: 1) докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
Роз`яснити учасникам справи наступні статті ЦПК України.
Згідно ч. 3 ст. 39 ЦПК України відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Самовідвід може бути заявлений не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Згідно ч. 3 ст. 211 ЦПК України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.
Стаття 83 ЦПК України.
1. Сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.
2. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
3. Відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом з поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи.
4. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
5. У випадку визнання поважними причин неподання учасником справи доказів у встановлений законом строк суд може встановити додатковий строк для подання вказаних доказів.
6. У випадку прийняття судом відмови сторони від визнання обставин суд може встановити строк для подання доказів щодо таких обставин.
7. Якщо зі зміною предмета або підстав позову або поданням зустрічного позову змінилися обставини, що підлягають доказуванню, суд залежно від таких обставин встановлює строк подання додаткових доказів.
8. Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
9. Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
10. Докази, які не додані до позовної заяви чи до відзиву на неї, якщо інше не передбачено цим Кодексом, подаються через канцелярію суду, з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або в судовому засіданні з клопотанням про їх приєднання до матеріалів справи.
11. У разі подання заяви про те, що доданий до справи або поданий до суду учасником справи для ознайомлення документ викликає сумнів з приводу його достовірності або є підробленим, особа, яка подала цей документ, може просити суд до закінчення підготовчого засідання виключити його з числа доказів і розглядати справу на підставі інших доказів.
Ухвала оскарженню окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Веб-сторінка на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи http://court.gov.ua/fair/.
Суддя О. М. Жорняк
Суд | Дергачівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 21.02.2024 |
Оприлюднено | 23.02.2024 |
Номер документу | 117168752 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про речові права на чуже майно, з них: спори про володіння чужим майном |
Цивільне
Дергачівський районний суд Харківської області
Жорняк О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні