Справа № 953/8469/23
н/п 1-кс/953/1525/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"22" лютого 2024 р. м. Харків
Київський районний суд м. Харкова у складі:
слідчої судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у приміщенні суду в м.Харкові клопотання слідчого 3 відділення слідчого відділу Управління СБ України в Харківській області ОСОБА_3 , погоджене начальником Чугуївського відділу Харківської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони ОСОБА_4 , подане в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023166240000056 від 24.02.2023 за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332, ч. 1 ст. 366 КК України, за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 332, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України та за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 332, ч. 1 ст. 364, ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 114-1 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів,-
ВСТАНОВИВ:
20 лютого 2024 року до Київського районного суду м. Харкова надійшло клопотання слідчого 3 відділення слідчого відділу Управління СБ України в Харківській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів, що знаходяться у розпорядженні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за адресою: АДРЕСА_1 , щодо надання телекомунікаційних послуг, а саме: щодо дати, часу і тривалості вхідних та вихідних телефонних з`єднань, з посиланням на ретранслятор та прив`язку до базових станцій та їх адресу, а також адресу місцеперебування абонента зазначеного телефонного номера в момент кожного вхідного та вихідного телефонного з`єднання, ІМЕІ, вхідних, вихідних SMS-повідомлень, інформацію про GPRS-трафік, з урахуванням нульових дзвінків вказаного номеру телефону та маршрутів передавання з адресною ідентифікацією пунктів закінчення телекомунікаційних мереж (базових станцій), та, за наявності, контрактних угод або відповідних реєстрацій абонента, який користується номерами мобільних телефонів НОМЕР_1 , у період з 01.01.2022 до 31.12.2023.
В обґрунтування клопотання слідчий вказує, що слідчим відділом Управління СБ України в Харківській області, за процесуального керівництва Харківської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12023166240000056, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24.02.2023, за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332, ч. 1 ст. 366 КК України, за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 332, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України та за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 332, ч. 1 ст. 364, ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 114-1 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 , будучи начальником ІНФОРМАЦІЯ_2 спільно з невстановленими на даний час особами організували злочинну схему з незаконного переправлення осіб через державний кордон України, з метою ухилення останніх від мобілізації, отримуючи за це грошову винагороду.
Так, службові особи ІНФОРМАЦІЯ_2 разом з посадовими особами військово-лікарської комісії, зловживаючи службовим становищем, умисно, протиправно, за незаконну грошову винагороду, здійснили підроблення документів щодо придатності до військової служби громадянина ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , з внесенням до них недостовірних відомостей, на підставі яких останні перетинали державний кордон України.
У зв`язку з цим, в порядку ст.ст. 40, 41 КПК України, оперативному підрозділу Управління СБ України в Харківській області в рамках вказаного кримінального провадження надано доручення з метою встановлення номерів операторів мобільного зв`язку, якими користується колишній начальник ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 , та військовозобов`язаний ОСОБА_9 .
Як вказує слідчий, в той же час було встановлено, що 21.01.2023 та 14.07.2023 у ППр « ІНФОРМАЦІЯ_7 » громадянин ОСОБА_7 , на підставі тимчасового посвідчення військовозобов`заного НОМЕР_2 , здійснив перетин державного кордону на т/з « ІНФОРМАЦІЯ_8 » НОМЕР_3 .
В той же час згідно записів журналу доповідей щодо отриманого запиту з пункту перетину державного кордону від 14.07.2023 ІНФОРМАЦІЯ_2 не підтверджено факт видачі ОСОБА_7 тимчасового посвідчення військовозобов`заного НОМЕР_2 .
Крім того, в ході допиту посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_9 встановлено, що, у разі прибуття особи до ППр ДПСУ з документами, які мають ознаки підробки, вони одразу телефонують до ІНФОРМАЦІЯ_2 , який видав документ з метою підтвердження дійсності їх видачі та у разі підтвердження видачі дозволяють особам перетинати державний кордон, у разі не підтвердження викликають поліції за номером «102» та здійснюють вилучення вказаного документу, що в свою чергу може означати внесення недостовірних відомостей посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_2 до журналу доповідей щодо отриманого запиту з пункту перетину державного кордону.
Крім цього для підтвердження видачі документів посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_9 можуть телефонувати до ІНФОРМАЦІЯ_10 .
Також вказує, що громадянин ОСОБА_8 здійснив близько 28 перетинів державного кордону України, останні 09.08.2023 на виїзд з України в ППр « ІНФОРМАЦІЯ_11 » та 23.08.2023 на в`їзд в ППр « ІНФОРМАЦІЯ_12 ».
В той же час згідно записів журналу доповідей щодо отриманого запиту з пункту перетину державного кордону від 10.08.2023 ІНФОРМАЦІЯ_2 підтверджено факт видачі ОСОБА_8 тимчасового посвідчення військовозобов`язаного ТП НОМЕР_4 .
Крім цього громадянин ОСОБА_10 здійснив перетинів державного кордону України, 26.12.2022 на виїзд з України в ППр «Рені».
В той же час було встановлено, що 23.02.2023 громадянин ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_5 , намагався здійснити перетин державного кордону України у ППр «Старокозаче» Одеської області.
Слідчий зауважує, що органом досудового розслідування встановлено мобільний телефон чергового ІНФОРМАЦІЯ_2 НОМЕР_1 та чергового ІНФОРМАЦІЯ_2 , НОМЕР_5 .
За результатами виконаного доручення встановлено контактні номери операторів мобільного зв`язку, якими користуються черговий ІНФОРМАЦІЯ_2 НОМЕР_1 .
06.09.2023 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332, ч. 1 ст. 366 КК України.
22.01.2024 ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 332, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України.
Так, слідчий вказує, що на даний час, в органу досудового розслідування виникла потреба у встановленні або спростуванні факту телефонних з`єднань між телефонами з ППр ДПСУ та черговим ІНФОРМАЦІЯ_2 НОМЕР_1 . у зв`язку з чим виникла необхідність у проведенні тимчасового доступу до речей і документів, які містять інформацію про телефонні з`єднання, здійснені з абонентських номеру НОМЕР_1 та перебувають у володінні оператора мобільного зв`язку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »».
В той же час в рамках вказаного кримінального провадження перевіряється злочинна діяльність посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 саме за періоди з 01.01.2022 по 31.12.2023 роки. А тому для підтвердження або спростування показань свідків у вказаному кримінальному провадженні, правильної побудови злочинної схеми в тому числі встановлення кола спілкування між фігурантами кримінального провадження та їх спільниками, встановлення їх місцезнаходження виникла необхідність у отриманні даних операторів телекомунікаційних послуг за вищевказані періоди.
Шляхом тимчасового доступу до відомостей, які знаходяться у оператора зв`язку, стосовно деталізацій вхідних та вихідних з`єднань вказаного абонента, вхідних та вихідних текстових (SMS) і мультимедійних (MMS) повідомлень із прив`язкою до базових станцій та ідентифікаційних номерів абонентського обладнання можливо встановити місцезнаходження вказаних осіб та їх можливих співучасників за конкретний період та отримати інші відомості, що мають значення для здійснення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні. Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України, вказані дані є охоронюваною законом таємницею. Іншими способами довести викладені обставини не видається за можливе, оскільки необхідні відомості зберігаються виключно у оператора мобільного зв`язку, що надає відповідні послуги, а саме у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за адресою: АДРЕСА_1 . Враховуючи викладене, приймаючи до уваги наявність достатніх підстав вважати, що зазначена у даному клопотанні інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні та перебуває у розпорядженні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Слідчий в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду клопотання був належним чином повідомлений. Слідчим ОСОБА_11 до суду подано заяву, відповідно до якої просить розглянути клопотання без його участі у зв`язку зі службовою завантаженістю, клопотання підтримує та просить задовольнити.
Представник володільця документів в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду клопотання належним чином був повідомлений. Причини неявки суду невідомі.
Відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Враховуючи, що неявка слідчого та володільця документів у судове засідання не перешкоджає розгляду даного клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про можливість розгляду клопотання за відсутності слідчого та представника володільця документів.
Слідча суддя, розглянувши клопотання, дослідивши додані до клопотання документи, дійшла наступного висновку.
Відповідно дост.159 КПК Українитимчасовий доступ до речей та документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі та документи, можливість ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Статтею 160 КПК Українипередбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Вимоги до клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів визначені у ч.2 ст. 160 КПК України.
Під час розгляду клопотання слідчим суддею встановлено, що клопотання погоджено з прокурором та відповідає вимогамКПК України.
Як вбачається із витягу з ЄРДР по кримінальному провадженню, УСБУ в Харківській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР 24.02.2023 за №12023166240000056, за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332, ч. 1 ст. 366 КК України, за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 332, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України та за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 332, ч. 1 ст. 364, ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 114-1 КК України, в рамках якого подається дане клопотання.
06.09.2023, у кримінальному провадженні №12023220000000721 від 22.06.2023, складено повідомлення про підозру ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.332, ч.1 ст.366 КК України.
11.09.2023 о 10 годині 53 хвилин ОСОБА_5 , особисто вручено письмове повідомлення про підозру у кримінальному провадженні №12023220000000721 від 22.06.2023, складене 06.09.2023 та пам`ятку про процесуальні права та обов`язки підозрюваного.
22.01.2024 у кримінальному провадженні №12023220000000721 від 22.06.2023, складено повідомлення про підозру ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_14 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.332, ч.2 ст.28, ч.1 ст.366 КК України.
01.02.2024 о 10 годині 45 хвилин ОСОБА_6 особисто вручено письмове повідомлення про підозру у кримінальному провадженні №12023220000000721 від 22.06.2023, складене 22.01.2024 та пам`ятку про процесуальні права та обов`язки підозрюваного.
Відповідно до даних, які містяться у рапорті заступника начальника Управління СБ України в Харківській області від 16.02.2024 №70/5/2-893, в ході виконання доручення в рамках кримінального провадження №12023166240000056 від 24.02.2023 за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332, ч. 1 ст. 366 КК України, за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 332, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України та за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 332, ч. 1 ст. 364, ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 114-1 КК України, ГВ ЗНД Управління отримано інформацію щодо осіб, які можуть бути причетними до вчинення кримінального правопорушення. Крім того, встановлено мобільний телефон чергового ІНФОРМАЦІЯ_2 НОМЕР_1 та чергового ІНФОРМАЦІЯ_2 , НОМЕР_5 .
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.
Згідно з ч.ч. 5, 6ст. 163 КПК Українислідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Слідча суддя вважає, що слідчим доведено, що вищевказані документи перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_6 , юридична адреса: АДРЕСА_2 .
Крім того, слідчій судді стороною обвинувачення надано достатньо доказів, які дають розумних підозр вважати, що документи, до яких необхідно отримати тимчасовий доступ мають значення для досудового розслідування, оскільки вони можуть сприяти розкриттю кримінального правопорушення, мають доказове значення та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначених документів.
Враховуючи вищевикладене, слідча суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.159-164,369-372 КПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого 3 відділення слідчого відділу Управління СБ України в Харківській області ОСОБА_3 , погоджене начальником Чугуївського відділу Харківської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони ОСОБА_4 , подане в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023166240000056 від 24.02.2023 за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332, ч. 1 ст. 366 КК України, за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 332, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України та за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 332, ч. 1 ст. 364, ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 114-1 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити.
Надати слідчому 3 відділення слідчого відділу УСБУ в Харківській області молодшому лейтенанту юстиції ОСОБА_3 , слідчому 2 відділення слідчого відділу УСБУ в Харківській області лейтенанту юстиції ОСОБА_12 , слідчому в ОВС 2 відділення слідчого відділу УСБУ в Харківській області капітану юстиції ОСОБА_13 , слідчому в ОВС 3 відділення слідчого відділу УСБУ в Харківській області капітану юстиції ОСОБА_14 , старшому слідчому 2 відділення слідчого відділу УСБУ в Харківській області старшому лейтенанту юстиції ОСОБА_15 , старшому слідчому в ОВС 3 відділення слідчого відділу УСБУ в Харківській області майору юстиції ОСОБА_16 , старшому слідчому в ОВС 3 відділення слідчого відділу УСБУ в Харківській області майору юстиції ОСОБА_17 , старшому слідчому в ОВС 3 відділення слідчого відділу УСБУ в Харківській області підполковнику юстиції ОСОБА_18 , слідчому в ОВС 2 відділення слідчого відділу УСБУ в Харківській області майору юстиції ОСОБА_19 , слідчому в ОВС 3 відділення слідчого відділу УСБУ в Харківській області капітану юстиції ОСОБА_20 право тимчасовогодоступу доречей ідокументів,зобов`язавши операторамобільного зв`язкуТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_1 »,кодЄДРПОУ НОМЕР_6 , юридичнаадреса: АДРЕСА_2 ,надатиз можливістювилучення засвідчених належних чином копій документів в друкованому вигляді та на електронному носіїінформації, інформацію щодо надання телекомунікаційних послуг, а саме: щодо дати, часу і тривалості вхідних та вихідних телефонних з`єднань, з посиланням на ретранслятор та прив`язку до базових станцій та їх адресу, а також адресу місцеперебування абонента зазначеного телефонного номера в момент кожного вхідного та вихідного телефонного з`єднання, ІМЕІ, вхідних, вихідних SMS-повідомлень, інформацію про GPRS-трафік, з урахуванням нульових дзвінків вказаного номеру телефону та маршрутів передавання з адресною ідентифікацією пунктів закінчення телекомунікаційних мереж (базових станцій), та, за наявності, контрактних угод або відповідних реєстрацій абонента, який користується номером мобільного телефону НОМЕР_1 , у період з 01.01.2022 до 31.12.2023.
Строк дії ухвали до 22.04.2024 включно.
Ухвала слідчого судді про доступ до речей і документів підлягає обов`язковому виконанню.
У випадку невиконання ухвали слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідча суддя - ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 22.02.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 117168956 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні