ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
22.02.2024Справа № 910/1742/24Суддя Господарського суду міста Києва Курдельчук І.Д., дослідивши у нарадчій кімнаті матеріали (вх.№1742/24) позовної заяви Управління забезпечення Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій (04082, м. Київ, вул. Бережанська, 7 код ЄДРПОУ 33945469) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Атлантісавто» (02094, м. Київ, вул. Юрія Поправки, 6, офіс 6 код ЄДРПОУ 44432128) про стягнення грошових коштів
ВСТАНОВИВ:
13.02.2024 до Господарського суду міста Києва від Управління забезпечення Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій надійшла позовна заява №7601-432/76 0350 від 09.02.2024 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Атлантісавто», в якій викладені позовні вимоги про стягнення з відповідача 63 998, 56 грн штрафу за невчасно надані послуги з ремонту по переобладнанню автомобілів.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Відповідно до ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
В обґрунтування позовних вимог заявник посилається на те, що 23.01.2023 між Управлінням забезпечення Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій, як замовником, та Товариством з обмеженою відповідальністю «Атлантісавто», як виконавцем, укладено Договір №7 про закупівлю за державні кошти.
Проте, як стверджує заявник, виконавець - ТОВ «Атлантісавто» виконав взяті на себе зобов`язання з порушенням пункту 5.10 Договору (Додаткова угода до Договору від 30.03.2023 №1/87) щодо терміну (строку) надання послуги.
Водночас, суд зазначає, що відповідно до п. 1.1. Договору виконавець зобов`язується надати послугу з поточного ремонту по переобладнанню автомобілів Toyota Land Cruiser з правостороннього розміщення керма на лівостороннє згідно з ДК 021:2015 « 20110000-9 Послуги з ремонту і технічного обслуговування мототранспортних засобів і супутнього обладнання» відповідно до переліку транспортних засобів замовника зі встановленням запасних частин, необхідних для якісного надання зазначеної послуги, а замовник зобов`язується прийняти виконані послуги та своєчасно здійснити оплату на умовах, визначених у розділі 4 цього Договору.
Пунктом 5.4. Договору визначено, що приймання ТЗ для надання послуги з технічного обслуговування і ремонту супроводжується підписанням акта приймання-передачі колісного транспортного засобу, його складових частин (систем) для надання послуг з технічного обслуговування і ремонту та наряд-замовлення, у якому відображають обсяги, вартість послуги, а також перелік операцій з технічного обслуговування, запасних частин, необхідних для їх виконання.
Згідно з пунктом 6.1.3. Договору замовник зобов`язаний видати своєму представнику належним чином оформлений документ (належним чином оформлене доручення) для підтвердження його повноважень щодо оформлення заявки на послуги, передачі тз замовника на сто виконавця, на приймання послуги згідно з актом приймання-передачі та отримання тз після надання послуги.
Відповідно до статті 29 Закону України «Про дорожній рух» до участі у дорожньому русі допускаються транспортні засоби, конструкція і технічний стан яких відповідають вимогам діючих в Україні правил, нормативів, що мають сертифікат на відповідність цим вимогам, укомплектовані у встановленому порядку, а у разі, якщо транспортний засіб згідно з цим Законом підлягає обов`язковому технічному контролю, пройшов такий контроль.
Не допускається участь у дорожньому русі транспортних засобів з правим розташуванням керма.
Відповідно до п.п. 1, 2 розділу IV Правил надання послуг з технічного обслуговування і ремонту колісних транспортних засобів, затверджених Наказом Міністерства інфраструктури України 28.11.2014 № 615 приймання КТЗ та його складових частин (систем) здійснюється у присутності власника чи його уповноваженого представника. Акт передавання-приймання КТЗ, його складових частин (систем) для надання послуг з технічного обслуговування і ремонту підписується власником КТЗ, його складових частин (систем), а також особою, відповідальною за прийняття КТЗ, його складових частин (систем) до ремонту, скріплюється печаткою виконавця (за наявності).
Проте, всупереч п. 5 ч. 3 ст. 162 та ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України заявник, обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги, не долучив до матеріалів позовної заяви (1) документ, що підтверджує право власності (свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу) на транспортний засіб марки Toyota Land Cruiser 200 номер кузова VIN НОМЕР_1 та Toyota Land Cruiser 200 номер кузова VIN НОМЕР_2 (2) докази приймання відповідачем транспортних засобів для надання послуги з технічного обслуговування і ремонту в порядку, визначеному пунктом 5.4 Договору (3) належним чином оформленого документу (доручення) для підтвердження повноважень представника щодо оформлення заявки на послуги, передачі тз замовника на сто виконавця, на приймання послуги згідно з актом приймання-передачі та отримання тз після надання послуги в порядку, визначеному пунктом 6.1.3 Договору
З огляду на викладене позовна заява підлягає залишенню без руху.
Згідно ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч. 2 ст. 174 ГПК України).
За наведених обставин, оскільки подана позивачем позовна заява не відповідає вимогам статті 164 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне залишити її без руху та надати позивачу строк для усунення вищевказаних недоліків.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 ГПК України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 162, 164, 172, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Управління забезпечення Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій без руху.
2. Встановити Управлінню забезпечення Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій строк на усунення недоліків позовної заяви - 5 (п`ять) днів з дня вручення цієї ухвали.
3. Встановити Управлінню забезпечення Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:
(1) документу, що підтверджує право власності (свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу) на транспортний засіб марки Toyota Land Cruiser 200 номер кузова VIN НОМЕР_1 та Toyota Land Cruiser 200 номер кузова VIN НОМЕР_2 ;
(2) документів, які підтверджують приймання відповідачем транспортних засобів для надання послуги з технічного обслуговування і ремонту в порядку, визначеному пунктом 5.4 Договору;
(3) належним чином оформленого документу (доручення) для підтвердження повноважень представника щодо оформлення заявки на послуги, передачі тз замовника на сто виконавця, на приймання послуги згідно з актом приймання-передачі та отримання тз після надання послуги в порядку, визначеному пунктом 6.1.3 Договору.
4. Попередити позивача, що відповідно до частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Якщо учасник справи має електронний кабінет, суд надсилає всі судові рішення такому учаснику в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи чи її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами. У разі відсутності в учасника справи електронного кабінету суд надсилає всі судові рішення такому учаснику в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Судове рішення є врученим з дня отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи в модулі "Електронний суд" ЄСІТС (п.2ч.6ст.242 ГПК України), вказану такою особою під час подання документів до суду.
Ухвала набрала законної сили 22.02.2024 та не може бути оскаржена.
Суддя Ігор Курдельчук
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.02.2024 |
Оприлюднено | 26.02.2024 |
Номер документу | 117174212 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Курдельчук І.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні