Ухвала
від 16.02.2024 по справі 296/1323/24
КОРОЛЬОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа № 296/1323/24

1-кс/296/669/24

УХВАЛА

Іменем України

16 лютого 2024 року м.Житомир

Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м.Житомирі скаргу громадської організації "Громадська оборона" на бездіяльність Головного управління Національної поліції в Житомирській області, яка полягає у невнесенні до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про кримінальні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

13.02.2024 у провадження Корольовського районного суду м. Житомира надійшла вищевказана скарга.

В обґрунтування скарги зазначається, що 04.02.2024 громадська організація "Громадська оборона", в порядку ст. 214 КПК України, надіслала до Головного управління Національної поліції в Житомирській області заяву про вчинення кримінального правопорушення. Вказану заяву уповноваженою особою Головного управління Національної поліції в Житомирській області було отримано, однак відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань не внесено. Вважає, що в діях уповноважених осіб Головного управління Національної поліції в Житомирській області вбачається бездіяльність, яка полягає у невнесенні відповідних відомостей до ЄРДР за заявою про вчинення злочину, поданою в порядку ст. 214 КПК України.

Керівник громадської організації "Громадська оборона" ОСОБА_3 подав до суду заяву в якій просить розглянути скаргу без його участі, скаргу підтримує та просить задовольнити (а.с.79).

Уповноважена особа Головного управління Національної поліції в Житомирській області в судове засідання не з`явилася.

У відповідності до вимог ч. 3 ст. 306 КПК України, слідчий суддя вважає за можливе провести розгляд скарги за відсутності уповноваженої особи Житомирської обласної прокуратури.

Статтею 22 КПК України передбачено, що кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.

У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Саме в запровадженні механізму реального захисту громадянами своїх прав у суді полягає здійснення функцій правової держави та її утвердження як такої.

Дослідивши матеріали скарги, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

04.02.2024 громадська організація "Громадська оборона" в особі керівника ОСОБА_3 надіслала до Головного управління Національної поліції в Житомирській області заяву про вчинення кримінального правопорушення.

У вищевказаній заяві від 04.02.2024 заявник зазначив про обставини, які свідчать про вчинення кримінальних правопорушень передбачених ст.ст.363,364 КК України.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора, зокрема, бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

Згідно ч.1 ст. 214 КПК України слідчий, прокурор, невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до ЄРДР та розпочати розслідування.

З аналізу зазначеної норми випливає, що законом передбачено обов`язок слідчого, прокурора, іншої службової особи, уповноваженої на прийняття заяв і повідомлень про кримінальне правопорушення, прийняти і зареєструвати їх, якщо викладені в них обставини можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення.

Так, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура (стаття 2 КПК України).

Слідчим суддею встановлено, що уповноваженою особою Головного управління Національної поліції в Житомирській області було отримано заяву громадської організації "Громадська оборона" про вчинене кримінальне правопорушення, в якій були викладені обставини, які можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення.

Проте протягом 24 годин відомості уповноваженою особою Головного управління Національної поліції в Житомирській області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено не було, на спростування вказаного, уповноваженою особою Головного управління Національної поліції в Житомирській області відповідного витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань не надано.

На момент розгляду скарги відсутні дані, що заява громадської організації "Громадська оборона" від 04.02.2024, яка була подана до Головного управління Національної поліції в Житомирській області розглянута в порядку ст. 214 КПК України.

Отже, враховуючи вищевикладене, беручи до уваги, що подана заява не була розглянута у встановленому порядку, слідчий суддя вважає за необхідне зобов`язати уповноважену особу Головного управління Національної поліції в Житомирській області розглянути в порядку ст. 214 КПК України заяву від 04.02.2024 року про вчинення кримінального правопорушення, яка була подана заявником 04.02.2024 року.

На підставі викладеного та керуючись ст. 2, 9, 20, 22, 26, 214, 303, 304, 307 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Зобов`язати уповноважену особу Головного управління Національної поліції в Житомирській області розглянути в порядку ст. 214 КПК України заяву громадської організації "Громадська оборона" від 04.02.2024 року про вчинення кримінального правопорушення, яка була подана заявником 04.02.2024 року та вчинити дії щодо внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКорольовський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення16.02.2024
Оприлюднено26.02.2024
Номер документу117178269
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань

Судовий реєстр по справі —296/1323/24

Ухвала від 16.02.2024

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Адамович О. Й.

Ухвала від 16.02.2024

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Адамович О. Й.

Ухвала від 14.02.2024

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Адамович О. Й.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні