22.02.2024
ЄУН № 337/802/24
Провадження № 1-кс/337/143/2024
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 лютого 2024 року м. Запоріжжя
Слідчий суддя Хортицького районного суду міста Запорожжя ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Запоріжжі клопотання слідчого СД відділу поліції № 5 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 , про надання тимчасового доступу до речей і документів за кримінальним провадженням № 12024087070000062 від 10.02.2024 року,
в с т а н о в и в:
12.02.2024 року дізнавач СД відділу поліції № 5 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 , звернулась до суду з клопотанням, погодженим з прокурором Дніпровської окружної прокуратури м. Запоріжжя Запорізької області ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей та документів, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яке розташовано за адресою: АДРЕСА_1 .
У клопотанні дізнавач зазначила, що досудовим розслідуванням встановлено, що 10.02.2024 року, невстановлена особа, шахрайським шляхом, зі сторінки в інтернет мережі «Вайбер», зі сторінки колишньої колеги ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка є онкохвора, ОСОБА_6 отримала повідомлення про займ коштів, на що остання погодилась та перерахувала з власної банківської карти АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_1 перерахувала о 15:14 годині суму в розмірі 4500 грн., на банківську карту АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » НОМЕР_2 , але в подальшому дізналась, що сторінка зламана, тим самим було ошукано потерпілу на суму в розмірі 4500 грн.. (ЖЕО 2330 від 10.02.2024)
Відомості за вказаним фактом внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024087070000062 від «10» лютого 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.
Допитана в якості потерпілої ОСОБА_6 , пояснила, що 10.02.2024 року о 14:55 годині на її мобільний номер НОМЕР_3 в Вайбері надійшло повідомлення від колишньої колеги - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка підписана в телефоні Мира, має номер мобільного телефону НОМЕР_4 , з якою на даний час продовжують спілкуватися, в якому прохала грошові кошти в борг в сумі 9700 гривень. Коли вона надала згоду, в повідомленні надіслали номер банківської картки НОМЕР_2 , а також фото даної картки, яка була іменна та вказано ОСОБА_7 . Спочатку вона намагалась перерахувати через додаток ІНФОРМАЦІЯ_4 суму 5000 гривень, але не вийшло. Також намагалась зателефонувати ОСОБА_8 , але в неї постійно лінія була зайнята. Подумавши, що дуже потрібні кошти і вона їх шукає, так як ОСОБА_8 на даний час онкохвора, то вона відразу відгукнулася на допомогу. Тому з власної банківської картки АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_1 о 15:14 годині 10.02.2024 року перерахувала грошові кошти в сумі 4500 гривень на банківську картку НОМЕР_2 , яка була вказана в повідомленні. Через деякий час, а саме прийнятий дзвінок о 15:13 годині, з номеру свого НОМЕР_4 , зателефонувала ОСОБА_8 . Під час розмови з`ясувалося, що в неї було взламано сторінку в Вайбері і від її імені надсилали повідомлення.
Таким чином невідомою особою шахрайськими діями ОСОБА_6 було завдано матеріальну шкоду на суму 4550 гривень, разом з комісією.
Під час проведення досудового розслідування в якості свідка допитано ОСОБА_5 , яка пояснила, що близько 15:00 години 10.02.2024 року їй на мобільний телефон зателефонувала знайома ОСОБА_9 , яка запитала, що сталося, чому потрібні кошти, та вказала, що на сторінці ОСОБА_10 їй надійшло повідомлення з проханням надати в борг кошти. На що ОСОБА_5 вказала, що все добре, ніякі кошти не прохала. Після даної розмови намагалася зайти на свою сторінку в месенджері Вайбер, писати повідомлення, але одразу все видалялося. Потім через деякий час ОСОБА_5 телефонувала колишня колега ОСОБА_11 , на дзвінок одразу не відповіла, так як була зайнята, але через декілька хвилин зателефонувала і повідомила, щоб вона не пересилала кошти, що сторінку в Вайбері зламано. Також телефонував брат - ОСОБА_12 , вказавши, що йому також прийшло повідомлення з проханням коштів, але він не перераховував кошти. Також ОСОБА_5 вказала, що в період часу з вересня 2015 року по липень-червень 2016 року працювала в Сільпо по АДРЕСА_2 . Під час оформлення документів, отримала в користування банківську картку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », саме номер не пам`ятає. Після того, як дізналася про шахрайські дії зі сторінки в Вайбері, а також брат надіслав фото банківської картки на її ім`я, яке надіслав невідомий на її сторінці, під час переписки, коли прохав кошти, ОСОБА_5 зателефонувала на гарячу лінію до банку ІНФОРМАЦІЯ_3 …., вказала номер банківської картки НОМЕР_2 , на що співробітник банку вказав, що дійсно на її ім`я була дана банківська картка, але з 2017 року вона не дійсна, та попрохав щоб вона описала, як виглядає картка, яка зображена на фото. Після її опису, співробітник банку вказав, що дане повідомлення передано до служби безпеки.
Також повідомила, що в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ніколи не оформляла банківські картки.
Під час досудового розслідування не встановлено точний номер рахунку, куди саме надійшли грошові кошти потерпілої та до якого банку належить рахунок, тому для встановлення даних, які мають суттєве значення для встановлення всіх обставин, що підлягають доказуванню, на даний час виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей та документів, які знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_5 , розташованого за адресою: АДРЕСА_3 , а саме до виписки з розшифровками по картковому рахунку НОМЕР_1 ,а самевказати повнийномер банківськоїкартки таналежність банку,на якувідбулося перерахуваннягрошових коштів10.02.2024року о15:14годинів сумі 4500 гривень, тому
просила клопотання задовольнити.
В судове засідання дізнавач та прокурор не з`явилися, надали заяви про розгляд клопотання без їх участі.
Особа, у володінні якої знаходяться речі і документи, з метою попередження спроб зміни або знищення документів, у судове засідання не викликалася.
Відповідно до ст. 107 КПК України, фіксування процесу за допомогою технічних засобів не здійснювалося.
Дослідивши надані матеріали та клопотання, слідчий суддя вважає його обґрунтованим, але таким, що підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Пунктом 7 ч. 1 статті 162 КПК України інформація, яка знаходиться в операторів провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо відноситься до охоронюваної законом таємниці.
Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність підстав, передбачених ч.ч.5, 6 ст. 163 КПК України.
Відповідно до вимог ч. 5 ст. 163 КПК України, в клопотанні слідчого зазначено, у володінні якої особи перебувають необхідні речі і документи, а саме: АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »» , яке розташовано за адресою: АДРЕСА_1 , та обґрунтовано їх значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Крім того, відповідно до вимог ч.6 ст. 163 КПК України слідчим доведено, що відомості, які містяться в речах та документах, про надання доступу до яких він просить, можуть бути використані як докази в кримінальному провадженні.
При цьому, клопотанням, відповідно до вимог ч.7 ст.163 КПК України, обґрунтовано необхідність вилучення вказаних документів, використання їх як речового доказу.
Відповідно до ст. 164 КПК України, в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено прізвище, ім`я та по батькові особи, якій надається право тимчасового доступу до речей і документів.
Відповідно до вимог ч. 6 ст. 163 КПК України, суд дійшов висновків, що слідчим доведено, що відомості які містяться в речах та документах, про надання доступу до яких він просить, хоча і містять охоронювану законом таємницю, але можуть бути використані як докази в кримінальному провадженні, зокрема, вчинення злочину певною особою, і що іншими способами обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, встановити на можливо.
Дізнавач у клопотанні просить надати тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, яка перебуває у володінні, АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »», яке розташовано за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до виписки з розшифровками по картковому рахунку НОМЕР_1 ,а самевказати повнийномер банківськоїкартки таналежність банку,на якувідбулося перерахуваннягрошових коштів10.02.2024року о15:14годинів сумі 4500 гривень.
Відповідно до ч. 3 ст. 214 КПК України здійснення досудового розслідування до внесення відомостей до реєстру або без такого внесення не допускається і тягне за собою відповідальність встановлену законом.
Згідно з наданих до клопотання матеріалів, відомості про злочин внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 10.02.2024 року, кримінальне провадження № 12024087070000062.
Долучені до клопотання докази підтверджують, що інформація перебуває у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »» , яке розташовано за адресою: АДРЕСА_1 .
Враховуючи вказане вище, слідчий суддя вважає, що клопотання дізнавача в частині надання тимчасового доступу до речей та документів, слід задовольнити.
Керуючись ст.107 ч. 1, 159, 160, 162, 163, 164 КПК України,
У Х В А Л И В:
Клопотаннязадовольнити.
Зобов`язати адміністрацію АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , надати групі дізнавачів СД ВП №5 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області - ОСОБА_3 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , тимчасовий доступ до документації із можливістю здійснення вилучення копій документів в електронному або паперовому вигляді, завірених належним чином, а саме до:
-виписки з розшифровками по картковому рахунку НОМЕР_1 ,а самевказати повнийномер банківськоїкартки таналежність банку,на якувідбулося перерахуваннягрошових коштів10.02.2024року о15:14годинів сумі 4500 гривень
Строк дії ухвали встановити до 22.03.2024 року, включно.
У разі невиконання ухвали суду про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд в порядку ст. 166 КПК України вправі постановити ухвалу про дозвіл на проведення згідно з положеннями КПК України обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Хортицький районний суд м.Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 22.02.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 117191188 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Хортицький районний суд м.Запоріжжя
Ширіна С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні