ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/3416/24
провадження № 1-кс/753/681/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"22" лютого 2024 р. м. Київ
Дарницький районний суд м. Києва у складі: слідчого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Дарницького управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 , про надання тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024100010000756 від 05.02.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України,
УСТАНОВИВ:
16.02.2024 до Дарницького районного суду м. Києва надійшло клопотання слідчого СВ Дарницького управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором Дарницької окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024100010000756 від 05.02.2024.
У клопотанні слідчий просить надати тимчасовий доступ до оригіналів матеріалів судової справи № 2-3973/2006 за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_6 , про розірвання шлюбу, що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 .
На обґрунтування клопотання зазначає, що до Дарницького УП ГУНП у м. Києві надійшла заява ОСОБА_6 , в якій вона повідомила, що її чоловік ОСОБА_5 разом з невстановленими особами підробив рішення ІНФОРМАЦІЯ_1 від 08.09.2006 року у цивільній справі № 2-3973.
Слідчим відділом Дарницького УП ГУНП у м. Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за №12024100010000756 від 05.02.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.358 КК України.
В якості потерпілої у кримінальному провадженні було допитано ОСОБА_6 , як повідомила, що про розірвання шлюбу між нею та її чоловіком ОСОБА_5 їй стало відомо від свого адвоката, який отримав копію рішення ІНФОРМАЦІЯ_1 від 08.09.2006 року у цивільній справі № 2-3973 під час розгляду справи про поділ майна подружжя.
Слідчий вказує, що з метою встановлення всіх обставин кримінального правопорушення, під час досудового розслідування виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до оригіналів документів, які містяться у цивільній справі №2-3973/2006 за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_6 , про розірвання шлюбу, що знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою АДРЕСА_1 .
Зазначені документи самі по собі та в сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження мають важливе значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, а відомості, що містяться у них, можуть бути використані як докази з метою встановлення причетних осіб до вчинення вказаного кримінального правопорушення.
В судове засідання слідчий не з`явився, подав клопотання про розгляд справи без його участі.
Слідчий суддя вважає за можливе відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України розглянути клопотання за відсутності представника ІНФОРМАЦІЯ_1 , у володінні якої знаходяться документи, оскільки останній повідомлений про дату, час та місце розгляду клопотання, а неприбуття представника володільця майна в судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов висновку про часткове задоволення клопотання з таких мотивів.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за №12024100010000756 від 05.02.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України на підставі заяви ОСОБА_6 від 05.02.2024 про вчинення кримінального правопорушення.
У відповідності до ч. ч. 1, 2 ст. 93 КПК України збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим у порядку, передбаченому цим Кодексом. Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходиться таку речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно з ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно з ч. 5 та 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не виключають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачаються довести за допомогою цих речей і документів.
Отже, надання тимчасового доступу до речей і документів здійснюється виключно у випадку доведення стороною кримінального провадження у своєму клопотанні обставини, передбачених ч. 5 та 6 ст. 163 КПК України.
Як встановлено у судовому засіданні клопотання відповідає вимогам, передбачених ч. 2 ст. 160 КПК України.
Також слідчий суддя дійшов до висновку про те, що слідчий у своєму клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів довів наявність підстав вважати, що документи, які зберігаються у матеріалах цивільної справи № 2-3973/2006, яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 , мають суттєве значення для повного, всебічного досудового розслідування, встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні та неможливість іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Оцінивши потреби досудового розслідування, які виправдовують такий ступінь втручання у права та свободи осіб, у володінні яких знаходяться речі та документи, та приймаючи до уваги, що застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, є виправданим, оскільки має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, іншим способом їх встановити неможливо, слідча суддя вважає, що клопотання слідчого підлягає частковому задоволенню.
Керуючись вимогами ст.131,132,159-166,369-372, 376КПК України, слідча суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого СВ Дарницького управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 , про надання тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024100010000756 від 05.02.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України задовольнити частково.
Надати слідчим СВ Дарницького УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , тимчасовий доступ до документів, а саме: матеріалів цивільної справи №2-3973/2006, яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення належним чином завірених копій всієї судової справи.
Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення щодо неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.02.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 117196229 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Дарницький районний суд міста Києва
Мицик Ю. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні