справа № 619/4407/23
провадження № 2/619/76/24
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 лютого 2024 року Дергачівський районний суд Харківської області в складі: головуючого судді Остропілець Є.Р.
за участю секретаря судового засідання Носачової І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за Товариства з обмеженою відповідальністю «АГЕНТСТВО КОМПЛЕКСНОЇ БЕЗПЕКИ-ОХОРОННА ФІРМА ФРЕГАТ» до ОСОБА_1 про стягнення грошових коштів за невиконаним зобов`язанням,-
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «АГЕНТСТВО КОМПЛЕКСНОЇ БЕЗПЕКИ-ОХОРОННА ФІРМА ФРЕГАТ» звернулося до суду з позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення грошових коштів за невиконаним зобов`язанням.
В підтвердження своїх позовних вимог представник позивача посилається на те, що 27.08.2020 між ТОВ «АКБ- ОХОРОННА ФІРМА ФРЕГАТ» та ОСОБА_1 було укладено Договір про надання послуг № 27/08/20-ГР.
Згідно до п. 2.1 Договору виконавець надає, а замовник приймає та своєчасно оплачує послуги з централізованої охорони об`єкта. Замовник передає, а виконавець приймає під охорону на ПЦС «Об`єкт» замовника на період надання послуг за цим договором.
Згідно до п. 3.1 Договору вартість наданих послуг в місяць за один «Об`єкт» складає 200 гривень 00 копійок, без ПДВ. При умові здійснення не більше трьох виїздів наряду охорони на один об`єкт на місяць. Кожний наступний, після третього, додатковий виїзд на один об`єкт оплачується «Замовником » додатково з розрахунку 50,00 гривень за один виїзд на місяць.
Згідно до п. 3.2 Договору оплата послуги виконавця здійснюється замовником щомісячно не пізніше 10 числа кожного поточного місяця за такий місяць надання послуг, шляхом перерахування грошових коштів на банківський рахунок виконавця і не залежить від фактичного часу охорони об`єкта протягом кожного місяця.
В порушення умов Договору, замовник не сплачує послуги охорони відповідно до умов та в строки визначені Договором і за період з 1 листопада 2021 року по 31 липня 2023 року має заборгованість перед виконавцем за надані послуги в сумі 3200,00 грн.
При розрахунку заборгованості врахована оплата відповідачем послуг охорони в січні 2022 року в сумі 400 гривень та в лютому 2022 року в сумі 200 гривень.
Відповідно до п. 4.1.1. Договору, замовник за несвоєчасну оплату або неналежне виконання своїх обов`язків щодо оплати наданих виконавцем послуг, замовнику нараховується пеня у розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожний прострочений день на суму невиконаних зобов`язань.
Позивачем на адресу відповідача 14.08.2023 було направлено претензію про неналежне виконання зобов`язань за договором, про направлення актів наданих послуг та про сплату грошових коштів. Вказаною претензією відповідач був повідомлений про необхідність сплати наявної заборгованості протягом 7 календарних днів з моменту отримання самої вимоги.
Однак, дана претензія залишилась не виконаною, примірники актів наданих послуг на адресу позивача не повернулись, що і змусило позивача звернутися до суду за захистом порушеного права.
В звязку з чим, позивач просить стягнути з відповідача заборгованість за надані послуги за період з 1 листопада 2021 року по 31 липня 2023 року:
- основну суму заборгованності 3200 (три тисячі двісті) грн., 00 коп.;
- пеню 1118 (одна тисяча сто вісімнадцять) грн., 61 коп.;
- судові витрати, котрі складаються з судового збору у розмірі 2 684 (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири) грн. 00 коп., та витрат на правничу допомогу в сумі 2940 (дві тисячі дев`ятсот сорок) грн., 00 коп.
У судове засідання представник позивача не з`явився, в адресованій суду заяві підтримує позовні вимоги в повному обсязі і просив їх задовольнити, а розгляд справу провести за його відсутності, не заперечує проти заочного розгляду справи.
Частиною 3 ст. 211 ЦПК України передбачено, що учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач ОСОБА_1 у судове засідання не з`явився, про час і місце судового засідання повідомлений належним чином та своєчасно, шляхом виклику до суду через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, при цьому не надав відзив на позов, тому справа розглядається в заочному судовому засіданні.
Як передбачено ч. 1 ст. 280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: 1) відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; 2) відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; 3) відповідач не подав відзив; 4) позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Так як, відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання, не з`явився в судове засідання та не подав відзив, а представник позивача не заперечує проти такого вирішення справи, то відповідно до ч. 1 ст. 281 ЦПК України суд ухвалює заочне рішення.
Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, як докази, вважає позовну заяву такою, що підлягає задоволенню.
Згідно ч.3 ст.12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно ч.1 ст.13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Судом було достовірно встановлено, що 27.08.2020 між ТОВ «АКБ- ОХОРОННА ФІРМА ФРЕГАТ» та ОСОБА_1 було укладено Договір про надання послуг № 27/08/20-ГР.
Згідно Договору ОСОБА_1 передав ТОВ «АКБ- ОХОРОННА ФІРМА ФРЕГАТ» під охорону об`єкт, а саме квартиру, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 .
Згідно до п. 3.1 Договору вартість наданих послуг в місяць за один «Об`єкт» складає 200 гривень 00 копійок, без ПДВ. При умові здійснення не більше трьох виїздів наряду охорони на один об`єкт на місяць. Кожний наступний, після третього, додатковий виїзд на один об`єкт оплачується «Замовником » додатково з розрахунку 50,00 гривень за один виїзд на місяць.
Згідно до п. 3.2 ОСОБА_1 . Договору оплата послуги виконавця здійснюється замовником щомісячно не пізніше 10 числа кожного поточного місяця за такий місяць надання послуг, шляхом перерахування грошових коштів на банківський рахунок виконавця і не залежить від фактичного часу охорони об`єкта протягом кожного місяця.
Згідно до п. 3.4 Договору передбачено, що не здавання замовником під охорону «Об`єкта » не є підставою для зміни замовником розміру та строків оплати послуг виконавця за цим договором.
Крім того, п. 6.3 Договору встановлено відповідальність замовника у випадку несвоєчасної оплати послуг за цим договором. Так замовник сплачує виконавцю пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ (у розмірі не менш тої, що діяла в період, за який нараховується пеня) за кожний день прострочення платежів, за весь період такого прострочення.
Згідно до наданого розрахунку заборгованість за Договором № 27/08/20-ГР, за період 1 листопада 2021 року по 31 липня 2023 року, включно, становить 3200 (три тисячі двісті) грн., 00 коп.
При розрахунку заборгованості врахована оплата відповідачем послуг охорони в січні 2022 року в сумі 400 гривень та в лютому 2022 року в сумі 200 гривень.
Відповідно до розрахунку, внаслідок порушення умов договору № 27/08/20-ГР розмір пені становить 1 118 (одна тисяча сто вісімнадцять) грн., 61 коп.
Випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серія ААВ № 583665 підтверджується, що ТОВ «АГЕНТСТВО КОМПЛЕКСНОЇ БЕЗПЕКИ - ОХОРОННА ФІРМА ФРЕГАТ» зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 06.06.2006.
Протоколом № 6 загальних зборів учасників ТОВ «АГЕНТСТВО КОМПЛЕКСНОЇ БЕЗПЕКИ - ОХОРОННА ФІРМА ФРЕГАТ» від 05.07.2012 відповідно до якого на посаду генерального директора ТОВ «АГЕНТСТВО КОМПЛЕКСНОЇ БЕЗПЕКИ - ОХОРОННА ФІРМА ФРЕГАТ» призначено ОСОБА_2 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Фрунзенським РВ УМВС України в Харківській області від 07.10.2005, РНОКПП: НОМЕР_2 .
Наказом (розпорядженням) №1/14 від 06.07.2012 року ОСОБА_2 прийнято на роботу на посаду генерального директора.
Відповідно додатку до договору № 27/08/20-ГР від 27.08.2020 зазначена інструкція про порядок прийняття під спостереження (зняття з-під спостереження) охоронної та тривожної сигналізації.
09.08.2023 ТОВ «АГЕНТСТВО КОМПЛЕКСНОЇ БЕЗПЕКИ - ОХОРОННА ФІРМА ФРЕГАТ» на адресу відповідача ОСОБА_1 було направлено претензію про неналежне виконання зобов`язань за договором, акти наданих послуг та акти звірки взаєморозрахунків. Однак, дана претензія залишилась не виконаною.
Пунктом 8.1. договору визначено, що цей договір набуває чинності з дати його підписання сторонами і укладається до 23.06.2021 року включно. У разі, якщо за один місяць до закінчення строку дії договору жодна зі сторін не вимагатиме його припинення, то договір вважається продовженим сторонами на тих же умовах на кожні наступні роки. Сторони мають право достроково розірвати договір за додатковою угодою між собою.
Пунктом 6.3. Договору встановлено, що у випадку несвоєчасної оплати послуг за цим договором замовник сплачує виконавцю пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ (у розмірі не менш тої, що діяла в період, за який нараховується пеня) за кожний день прострочення платежів, за весь період такого прострочення. При цьому нарахування пені та вимоги щодо її сплати не обмежуються певним строком.
Відповідно до пункту 3.2. Договору оплата за послуги здійснюється щомісячно не пізніше 10-го числа кожного поточного місяця за такий місяць надання послуг, шляхом перерахування грошових коштів на банківських рахунок позивача і не залежить від фактичного часу охорони об`єкта протягом кожного окремого місяця.
Відповідно до ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 207 ЦК України правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах (у тому числі електронних), у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони, або надсилалися ними до інформаційно-телекомунікаційної системи, що використовується сторонами. У разі якщо зміст правочину зафіксований у кількох документах, зміст такого правочину також може бути зафіксовано шляхом посилання в одному з цих документів на інші документи, якщо інше не передбачено законом. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо воля сторін виражена за допомогою телетайпного, електронного або іншого технічного засобу зв`язку.
Відповідно до ч. 2 ст. 207 ЦК України правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами). Правочин, який вчиняє юридична особа, підписується особами, уповноваженими на це її установчими документами, довіреністю, законом або іншими актами цивільного законодавства.
За змістом ч. 1 ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Відповідно до ч. 1 ст. 628 ЦК України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Частиною першою статті 638 ЦК України договір є укладеним, якщо сторони досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
Згідно зі ч 1 ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ст. 610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Згідно із ч. 1 ст. 612 ЦК України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 611 ЦК України передбачено, що одним із наслідків порушення зобов`язання є сплата неустойки, а в силу вимог ч. 2 ст. 551 ЦК України, якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства.
Виходячи з викладеного, на підставі наданих позивачем доказів, суд приходить висновку про те, що позовні вимоги ТОВ «АГЕНТСТВО КОМПЛЕКСНОЇ БЕЗПЕКИ - ОХОРОННА ФІРМА ФРЕГАТ» про стягнення заборгованості є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню основна суму заборгованості, у розмірі 3200 (три тисячі двісті) грн., 00 коп., та пені 1 118 (одна тисяча сто вісімнадцять) грн., 61 коп.
Щодо витрат на правову допомогу, суд виходить з наступного.
Згідно п. 9 ч. 3 ст. 175 ЦПК України витрати позивача на професійну правничу допомогу складають 2 940 (дві тисячі дев`ятсот сорок) гривень, що підтверджується копією договору №б/н від 01 серпня 2023 року про надання правової допомоги з додатками.
З урахуванням складності справи, обсягу і складності виконаної адвокатом роботи та значимості таких дій при розгляді справи, суд, виходячи з принципів розумності та справедливості, вважає, що зазначені позивачем витрати на професійну правничу допомогу є обґрунтованими на суму 2940,00 грн.
Судові витрати відповідно до вимог ст. 137 ЦПК України підлягають стягненню з відповідача.
У відповідності до п.1 ч.2 ст. 141 ЦПК України судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються у разі задоволення позову на відповідача.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 12, 13, 49, 76-81, 133, 137, 141, 211, 247, 262-265, 280-284, 354,355ЦПК України, ст.ст. 207, 526, 549, 551, 610-612, 626, 628, 638 ЦК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «АГЕНТСТВО КОМПЛЕКСНОЇ БЕЗПЕКИ-ОХОРОННА ФІРМА ФРЕГАТ» - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_3 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «АГЕНСТВО КОМПЛЕКСНОЇ БЕЗПЕКИ ОХОРОННА ФІРМА ФРЕГАТ», код ЄДРПОУ: 34388869 основну суму заборгованості, яка складає 3200 (три тисячі двісті) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_3 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «АГЕНСТВО КОМПЛЕКСНОЇ БЕЗПЕКИ ОХОРОННА ФІРМА ФРЕГАТ», код ЄДРПОУ: 34388869 пеню 1118 (одна тисяча стовісімнадцять) гривень 61 копійка.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_3 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «АГЕНСТВО КОМПЛЕКСНОЇ БЕЗПЕКИ ОХОРОННА ФІРМА ФРЕГАТ», код ЄДРПОУ: 34388869 витрати за сплату судового збору у розмірі 2684,00 (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири ) гривень 00 копійок та витрати правової правничої допомоги у розмірі 2 940,00 грн. (дві тисячі дев`ятсот сорок) гривень 00 копійок.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в апеляційному порядку безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня оголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Заочне рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Суддя Є. Р. Остропілець
Суд | Дергачівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 22.02.2024 |
Оприлюднено | 26.02.2024 |
Номер документу | 117198377 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Дергачівський районний суд Харківської області
Остропілець Є. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні