Справа № 621/550/24
Провадження № 1-кс/621/134/24
Ухвала
Іменем України
23 лютого 2024 року м. Зміїв
Слідчий суддя Зміївського районного суду Харківської області ОСОБА_1 ,
за участюсекретаря судовогозасідання ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання слідчого СВ ВП № 2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Зміївського відділу Чугуївської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю,
в с т а н о в и в :
20.02.2024 слідчий ОСОБА_3 , у провадженні якого знаходяться матеріали досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024221260000099 від 13.02.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України, звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, шляхом надання:
- інформації про рух коштів в період з 01.06.2023 по день постановлення ухвали по банківській картці АТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " ( АДРЕСА_1 ) № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2 , на які у період з 08.09.2023 по 16.09.2023 було переведено грошові кошти у загальному розмірі 32170 грн.
В обґрунтуванні клопотання зазначено, що 12.02.2024 до відділу поліції № 2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області надійшло повідомлення зі служби 102 про те, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який проживає за адресою: АДРЕСА_2 , став жертвою шахрайських дій в наслідок чого йому було завдано матеріальні збитки.
13.02.2024 відомості за даним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024221260000099 за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України.
Слідчий у клопотанні зазначає, що інформація по банківському рахунку картки АТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2 має значення доказів під час досудового розслідування, у тому числі для встановлення особи причетної до вчинення кримінального правопорушення.
Слідчий ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився, просив розгляд клопотання провести без його участі. На задоволенні клопотання наполягає.
Прокурор ОСОБА_4 подав заяву про розгляд клопотання за його відсутності, підтримав клопотання в повному обсязі.
Представник викликаної особи, у володінні якої знаходиться зазначена інформація, в судове засідання не з`явився, відповідно до частини 4 статті 163 Кримінального процесуального кодексу України його неявка не перешкоджає розгляду клопотання.
У зв`язку із неявкою в судове зсідання всіх осіб, що беруть участь у розгляді клопотання, судовий розгляд клопотання проведено без фіксації даної процесуальної дії за допомогою технічних засобів у відповідності до частини 1, 4 статті 107 Кримінального процесуального кодексу України.
Дослідивши доводи клопотання та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, дійшов наступного:
На підтвердження клопотання надано: копію витягу з ЄРДР щодо кримінального провадження № 12024221260000099 від 13.02.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України; копію рапорту ВП № 2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області від 12.02.2024 щодо надходження повідомлення від ОСОБА_5 про шахрайство; копію заяви ОСОБА_5 про вжиття заходів до невідомих осіб щодо шахрайства від 25.09.2023; копію протоколу допиту потерпілого від 14.02.2024; копію виписки по картковому рахунку АТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " ОСОБА_5 - НОМЕР_3 .
Відповідно до статті 159 Кримінального процесуального кодексу України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Частиною 1 статті 160 Кримінального процесуального кодексу України сторонам кримінального провадження надано право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно частин 4-6 статті 163 Кримінального процесуального кодексу України слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи у володінні якого знаходяться речі і документи, крім випадків передбачених частиною другої цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку передбаченому законом. Доступ до речей і документів, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має допуску відповідно до вимог закону.
Відповідно пункту 5 частини 1 статті 162 Кримінального процесуального кодексу України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: 5) відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Згідно частин 1-3 статті 21 Закону України "Про інформацію" інформацією з обмеженим доступом є конфіденційна, таємна та службова інформація.
Конфіденційною є інформація про фізичну особу, а також інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб`єктів владних повноважень. Конфіденційна інформація може поширюватися за бажанням (згодою) відповідної особи у визначеному нею порядку відповідно до передбачених нею умов, а також в інших випадках, визначених законом.
Відносини, пов`язані з правовим режимом конфіденційної інформації, регулюються законом.
Порядок віднесення інформації до таємної або службової, а також порядок доступу до неї регулюються законами.
Відповідно до частини 1 статті 60 Закону України "Про банки і банківську діяльність" Інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку, є банківською таємницею.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 62 Закону України "Про банки і банківську діяльність" інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.
Згідно пункту 1 частини 1 статті 164 Кримінального процесуального кодексу України в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено, прізвище, ім`я та по-батькові особи, якій надається право тимчасового доступу до речей і документів.
Слідчий ОСОБА_3 у клопотанні довів наступні обставини: існування обґрунтованої підозри щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого; є підстави вважати, що зазначені у клопотанні речі і документи перебувають у володінні вказаної юридичної особи; відомості, що містяться в зазначених речах і документах, самі по собі, а також в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; існує можливість використання як доказів відомостей, що міститься в зазначеній інформації, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих відомостей.
За таких обставин, клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
На підставі викладеного і керуючись статтями 107, 159 - 166 Кримінального процесуального кодексу України,
п о с т а н о в и в :
Клопотання слідчого СВ ВП № 2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 задовольнити.
Надати тимчасовий доступ, який полягає у можливості:
1) ознайомитись та зробити копії розгорнутої інформації про рух коштів по банківській картці АТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " ( АДРЕСА_1 ) № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2 за період з 01.06.2023по 23.02.2024, на які у період з 08.09.2023 по 16.09.2023 було переведено грошові кошти у загальному розмірі 32170 грн. (з розшифровкою контрагентів (назва підприємства, код ЄДРПОУ) із зазначенням: залишку грошових коштів на рахунку; дати проведення фінансових операцій, суми фінансових операцій, призначення платежів; номери банківських рахунків підприємств або фізичних осіб, які брали участь у відповідній фінансовій операції, які (рахунки) використовувались для здійснення такої операції; відомостей щодо адрес, де були використані грошові кошти з даного рахунку (оплата за терміналом, зняття з банкомату); відомості (прізвище, ім`я та по - батькові), а також копій документів (паспорту, довіреності) щодо осіб, які отримували готівкові грошові кошти з можливістю вилучення копій вказаних документів; номери банківських рахунків підприємств або фізичних осіб, які брали участь у відповідній фінансовій операції, які (рахунки) використовувались для здійснення такої операції; відомостей щодо пристроїв (IMEI номерів, IP-адресів, місцезнаходження такого пристрою), з яких було проведення грошових операцій, а також місце роботи терміналу; місця розташування банкоматів з яких знімалися грошові кошти з банківських карток, а також фото та відео матеріали з вищевказаних банкоматів у момент зняття грошових коштів.
Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення речей і документів із зазначеною інформацією.
Тимчасовий доступ до документів має надати відповідальна особа АТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ".
Тимчасовий доступ належить надати працівникам відділу поліції № 2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області: 1) старшому слідчому СВ ВП № 2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_6 ;2)старшому слідчомуСВ ВП№ 2Чугуївського РУПГУНП вХарківській областікапітану поліції ОСОБА_7 ; 3) слідчому СВ ВП № 2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_8 ; 4) слідчому СВ ВП № 2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_9 ; 5) слідчому СВ ВП № 2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 ; 6) слідчому СВ ВП № 2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_10 ; 7) слідчому СВ ВП № 2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_11 ; 8) слідчому СВ ВП № 2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_12 ;.
Строк дії ухвали становить два місяці з дня її постановлення до 23 квітня 2024 року.
Відповідно до частини 2 статті 165 Кримінального процесуального кодексу України, оригінал ухвали та її копія надані слідчому для пред`явлення та вручення володільцю речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Зміївський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 23.02.2024 |
Оприлюднено | 26.02.2024 |
Номер документу | 117200671 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Шахрайство |
Кримінальне
Зміївський районний суд Харківської області
Шахова В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні