ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
(в порядку спрощеного позовного провадження)
"23" лютого 2024 р. Cправа № 902/149/24
Суддя Господарського суду Вінницької області Маслій І.В., розглянувши матеріали
за позовом:Товариства з обмеженою відповідальністю "Всеукраїнський науковий інститут селекції Захід" (вул. Київська, 175, оф. 225-226, м. Вінниця, 21022)
до:Товариства з обмеженою відповідальністю "Агропромресурс-Малин" (вул. Праведників світу, 4А, м. Вінниця, 21036)
про: стягнення 30 906,3 грн.
В С Т А Н О В И В :
Товариство з обмеженою відповідальністю "Всеукраїнський науковий інститут селекції Захід" звернулось до Господарського суду Вінницької області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агропромресурс-Малин" про стягнення 30 906,30 грн. заборгованості, з яких 29 568,00 грн - основного боргу, 589,94 грн - інфляційних втрат та 748,36 грн - 3% річних.
Позовні вимоги обґрунтовані не виконанням відповідачем взятих на себе зобов`язань по оплаті отриманого товару за видатковою накладною №671 від 11.06.2021.
Ухвалою суду від 12.02.2024 позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви: 10 днів з дня отримання даної ухвали.
21.02.2024 до суду від позивача надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви, в якій останнім зазначено, що на виконання ухвали суду здійснено реєстрацію електронного кабінету в підсистемі Електронний суд ЄСІТС.
Господарським судом Вінницької області здійснено запит щодо реєстрації та використання електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі) позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Всеукраїнський науковий інститут селекції Захід". Як вбачається з відповіді №545425 від 23.02.2024 на запит позивач Товариство з обмеженою відповідальністю "Всеукраїнський науковий інститут селекції Захід" (код ЄДРПОУ 41272227) зареєстрував Електронний кабінет в підсистемі Електронний суд ЄСІТС 14.02.2024.
Таким чином позивачем усунуто недоліки позовної заяви №2/9 від 26.01.2024 (вх. канц. суду №152/24 від 09.02.2024).
За змістом ч. 1 ст. 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд вважає їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду.
Відповідно до частини першої, п`ятої статті 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного). Малозначними справами, зокрема є справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з ч. 3 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
За змістом ч. 2 ст. 148, ч. 2 ст. 171, ч. 4 ст. 176, ст. 249, ч. 1-4 ст. 250 ГПК України розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження допускається на підставі відповідного клопотання позивача у разі малозначності справи, а також будь-якої іншої справи, віднесеної до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій статті 247 ГПК України і вказане клопотання вирішується тільки при відкритті провадження у справі.
Клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній (ч. 1 ст. 249 ГПК України).
В позовній заяві, позивач, поміж іншого, клопоче про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Відповідно до ч. 5 ст. 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше.
З урахуванням положень ст. 12, 247 Господарського процесуального кодексу України, враховуючи категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, зважаючи на клопотання позивача, суд дійшов висновку, що дана справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи за наявними матеріалами.
На підставі викладеного, керуючись ст. 176, 234, 247, 248, 250, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ :
1. Відкрити провадження у справі №902/149/24.
2. Розгляд справи здійснити за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи за наявними у справі матеріалами (без проведення судового засідання).
3. Для подання відповідачем відзиву на позову заяву відповідно до вимог ст. 165, 251 Господарського процесуального кодексу України та наявних у нього доказів встановити 15-ти денний строк з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі. У разі подачі відзиву - копію відзиву та доданих до нього документів надіслати позивачу, докази такого направлення надіслати суду у цей же строк.
4. Встановити позивачу 5-ти денний строк з дня отримання відзиву на позовну заяву (у випадку його подання) для реалізації права на подання відповіді на відзив у порядку статті 166 Господарського процесуального кодексу України, у разі подання відповіді зобов`язати її у вказаний строк надіслати відповідачу. Докази направлення відповіді на відзив надіслати суду у цей же строк.
5. Встановити відповідачу 5-ти денний строк з дня отримання відповіді на відзив (у випадку її подання), для реалізації права на подання заперечення щодо відповіді на відзив, у разі подання заперечення зобов`язати надіслати його у вказаний строк позивачу. Докази направлення заперечення щодо відповіді на відзив надіслати суду у цей же строк.
6. Повідомити учасникам справи, що клопотання про розгляд справи у порядку загального позовного провадження відповідач має право подати в строк для подання відзиву, а позивач - не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.
7. Докази в підтвердження своїх вимог, заперечень та пояснень подавати лише засобами поштового та електронного зв`язку. Попередити учасників судової справи, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії (належної якості).
8. Повідомити відповідача, що з 18.10.2023 вступили в дію зміни до Господарського процесуального кодексу України внесені Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документам" № 3200-IX від 29.06.2023.
Зокрема в ч.6 ст.6 визначено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
9. Повідомити, що інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: http://vn.arbitr.gov.ua/sud5003/.
10. Примірник ухвали надіслати відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення, позивачу в зареєстрований електронний кабінет в підсистемі Електронний суд ЄСІТС, крім того сторонам на відомі суду адреси електронної пошти позивача - vnis.rj@gmail.com , відповідача - malinapr@ukr.net .
Ухвала набирає законної сили з дня підписання та не підлягає оскарженню.
Ухвала підписана суддею 23.02.2024.
Суддя Ігор МАСЛІЙ
віддрук. прим.:
1 - до справи
2 - відповідачу (вул. Праведників світу, 4А, м. Вінниця, 21036)
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 23.02.2024 |
Оприлюднено | 27.02.2024 |
Номер документу | 117201669 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Маслій І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні