Ухвала
від 23.02.2024 по справі 927/182/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

23 лютого 2024 року м. Чернігівсправа № 927/182/24

Господарський суд Чернігівської області у складі судді Моцьора В.В., перевіривши заяву від 16.02.2024

Товариства з обмеженою відповідальністю "Сан-Агро-Кемікал", код ЄДРПОУ 38510234

вул. Авіаторів, буд. 9, м. Чернігів, 14029,

адреса для листування: 03035, м. Київ, а/с №1, Horovyi.volodymyr@gmail.com

боржник: Товариство з обмеженою відповідальністю "ЧЕМЕР", код ЄДРПОУ 03799222, вул. Незалежності, буд. 6, с. Чемер, Чернігівський район, Чернігівська область. 17036

про відкриття провадження у справі про банкрутство

ВСТАНОВИВ:

20.02.2024 до Господарського суду Чернігівської області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Сан-Агро-Кемікал" про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ЧЕМЕР".

Провадження у справах про банкрутство регулюється Кодексом України з процедур банкрутства (далі - КУзПБ), Господарським процесуальним кодексом України (далі - ГПК України), іншими законодавчими актами України.

Статтею 34 КУзПБ встановлено вимоги щодо форми і змісту заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство та додатків до неї.

Відповідно до ч.2 ст. 34 КУзПБ до заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються, зокрема: докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом судовий збір не підлягає сплаті; докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень; докази надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів.

Заявником дані вимоги не виконано, до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство такі докази не додано.

Згідно з ч.1 ст.3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Частиною 1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до п.9 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство - 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" установлено в 2024 році розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня 3 028,00грн; мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 січня - 7 100,00грн.

Відтак, сума судового збору за подання заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, яку необхідно сплатити заявнику становить 30 280,00грн, сума авансування винагороди арбітражному керуючому, яку необхідно сплатити заявнику - 63 900,00грн.

В якості доказу надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів заявником додано фіскальний чек, накладну та опис вкладення від 16.02.2024.

Водночас в описі вкладення в графі "найменування предмета" значиться: "заява від 16.02.2024 про відкриття провадження у справі про банкрутство з додатком", що не дає можливості суду перевірити які саме додатки вкладені до поштового відправлення.

Таким чином, заява про відкриття провадження у справі про банкрутство подана без дотримання вимог Кодексу України з процедур банкрутства.

Відповідно до ч.3. ст.37 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених статтею 174 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Кодексу.

За змістом ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Враховуючи викладене, господарський суд вважає необхідним залишити заяву ТОВ "Сан-Агро-Кемікал" про відкриття провадження у справі про банкрутство без руху та надати заявнику строк у 10 днів з дня отримання цієї ухвали для усунення зазначених недоліків шляхом подання до суду: доказів сплати судового збору у сумі 30 280,00грн; доказів внесення на депозитний рахунок Господарського суду Чернігівської області 63 900,00грн авансування винагороди арбітражному керуючому (або договору про виконання арбітражним керуючим повноважень у справі про банкрутство) та доказів надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів (фіскальний чек та опис вкладення).

Також суд зазначає, що під час отримання поштового відправлення від ТОВ "Сан-Агро-Кемікал" уповноваженими працівниками суду встановлено відсутність документів, зазначених у додатку до заяви, а саме: докази сплати судового збору та копії договору про виконання арбітражним керуючим повноважень у справі про банкрутство від 16.02.2024.

Керуючись ст. 34, 37 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Сан-Агро-Кемікал" про відкриття провадження у справі про банкрутство залишити без руху.

2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "Сан-Агро-Кемікал" строк у десять днів з дня вручення ухвали суду на усунення недоліків заяви, зазначених в ухвалі.

3. Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю "Сан-Агро-Кемікал", що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається заявнику згідно з ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України та ст. 38 Кодексу України з процедур банкрутства.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Вебадреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/

Суддя В.В. Моцьор

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення23.02.2024
Оприлюднено26.02.2024
Номер документу117202773
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —927/182/24

Ухвала від 05.03.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Моцьор В.В.

Ухвала від 23.02.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Моцьор В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні