Ухвала
від 22.02.2024 по справі 554/1518/24
ОКТЯБРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ПОЛТАВИ

Дата документу 22.02.2024Справа № 554/1518/24 Провадження № 1-кс/554/2416/2024

УХВАЛА

Іменем України

22 лютого 2024 року м. Полтава

Слідчий суддя Октябрського районного суду м.Полтави ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м.Полтаві клопотання слідчого Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Полтавської окружної прокуратури ОСОБА_4 у кримінальному провадженні №42024172060000009 від 30.01.2024 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 197-1 КК України про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю,

в с т а н о в и в :

Слідчий звернувся з даним клопотанням, у якому посилається на те, що у провадженні слідчого відділу Полтавського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області перебувають матеріали кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №42024172060000009 від 30.01.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 197-1 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що за фактом здійснення невстановленими особами самовільного будівництва будівель (споруд) на самовільно зайнятій земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1 та АДРЕСА_1 .

За результатами опрацювання листа ІНФОРМАЦІЯ_1 від 24.01.2024 №04-65/2/265 встановлено, що 23.01.2024 працівниками ІНФОРМАЦІЯ_2 було зафіксовано виконання будівельних робіт з надбудови другого поверху над нежитловими приміщеннями будинку по АДРЕСА_1 .

Окрім того, у листі вказано, що відсутня інформація щодо надання вихідних даних для проектування будь-яких перетворень за адресою: АДРЕСА_1 та щодо документів, які надають право на виконання підготовчих та будівельних робіт.

Крім того, будинок АДРЕСА_1 розташований в межах центрального історичного ареалу, комплексної охоронної зони, поряд із щойно виявленим об?єктом культурної спадщини пам?яткою історії та архітектури (Будинок товариства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » АДРЕСА_2 ).

Окрім того, за результатами опрацювання публікації у ЗМІ, а саме: Інтернет-видання « ІНФОРМАЦІЯ_4 » встановлено, що дійсно за адресою: АДРЕСА_1 проводилися будівельні роботи з добудови та розширення будівлі. На місці будівництва, ймовірно була крамниця, яка примикала до більшої двоповерхової будівлі.

За результатами опрацювання сайту « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та публікації Інтернет-видання « ІНФОРМАЦІЯ_4 » встановлено, що добудова виконана на одноповерховому будинку АДРЕСА_1 та прилягає до будинку АДРЕСА_1 .

Крім того, встановлено, що за результатами проведення будівельних робіт будівля значно збільшилася у розмірах.

Отже, вищевказане може свідчити про факт самовільного будівництва на самовільно зайнятій земельнійділянці.

Слідчий вказує, що з метою встановленні істини по справі, підтвердження чи спростування факту здійснення невстановленими особами самовільного будівництва будівель (споруд) на самовільно зайнятій земельній ділянці, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей та документів, а саме до оригіналів з можливістю вилучення у вигляді належним чином завірених копій: інвентаризаційних справ та документів, що містяться в них (електронних носіїв інформації, схем, роздруківок, фото-, відеоматеріалів та ін. документів) об`єктів нерухомості, які розташовані за адресами: АДРЕСА_1 , АДРЕСА_1 , які перебувають у володінні приватного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (Код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юр. адреса АДРЕСА_3 ).

В судове засідання слідчий не з`явився, надавши суду клопотання про розгляд справи без його участі. В клопотанні прохав проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація.

Відповідно до ч.2 ст.163 КПК України якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей і документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

Відповідно до ч.4ст.107КПК України фіксування судового засіданнятехнічним засобом не здійснювалось.

Згідно п. 5 ч. 2ст. 131 КПК Українизаходом забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно до п. 5 ч. 1ст.162КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в документах, належить інформація, яка становить банківську таємницю.

Положеннями ст.ст.159-162 КПК Українипередбачено, що тимчасовий доступ до документів, у тому числі, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Вивчивши матеріали кримінального провадження, суд дійшов до висновку про наявність в матеріалах кримінального провадження достатніх даних, що дають підстави вважати, що інформація, щодо якої вирішується питання про тимчасовий доступ, містить дані, що мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, можливість її як доказів у кримінальному провадженні та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей та документів.

Особа, зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана згідно з ч.1ст. 165 КПКнадати тимчасовий доступ до визначених в ухвалі речей або документів особі, вказаній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.

Керуючись ст. ст.107,110,131,132,159-166 КПК України, -

п о с т а н о в и в:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл слідчим СВ Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області: ОСОБА_5 , ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 на тимчасовий доступ та зобов`язати службових та посадових осіб приватного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (Код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юр. адреса АДРЕСА_3 ), надати доступ до речей та документів, а саме до оригіналів з можливістю вилучення у вигляді належним чином завірених копій інвентаризаційних справ та документів, що містяться в них (електронних носіїв інформації, схем, роздруківок, фото-, відеоматеріалів та ін. документів) об`єктів нерухомості, які розташовані за адресами: АДРЕСА_1 , АДРЕСА_1 .

Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого, в провадженні якого знаходиться кримінальне провадження.

Строк дії ухвали два місяці.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл про проведення обшуку згідно з положеннямиКПК Україниз метою відшукування та вилучення зазначених документів.

Роз`яснити, що за умисне невиконання ухвали суду, передбачена відповідальність заст.382 КК України.

Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.

Заперечення на дану ухвалу може бути подано під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудОктябрський районний суд м.Полтави
Дата ухвалення рішення22.02.2024
Оприлюднено23.04.2024
Номер документу117205217
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —554/1518/24

Ухвала від 19.12.2024

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Гольник Л. В.

Ухвала від 15.11.2024

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Шевська О. І.

Ухвала від 25.03.2024

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Гольник Л. В.

Ухвала від 22.02.2024

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Гольник Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні