Ухвала
від 23.02.2024 по справі 916/624/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"23" лютого 2024 р.м. Одеса № 916/624/24Господарський суд Одеської області у складі судді Бездолі Ю.С.,

розглянувши матеріали позовної заяви за вх.№647/24 від 19.02.2024

за позовом: Приватного підприємства ЄВДОКІЯ (67453, Одеська обл., Роздільнянський р-н, смт Лиманське, БОС, буд. 110, код ЄДРПОУ 31218095)

до відповідача: Комунального підприємства ЛИМАНКОМУНСЕРВІС (67453, Одеська обл., Роздільнянський р-н, смт Лиманське, БОС, буд. 146, код ЄДРПОУ 39713334)

про усунення перешкод у користуванні орендованим приміщенням, -

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство ЄВДОКІЯ звернулось до Господарського суду Одеської області з позовом до Комунального підприємства ЛИМАНКОМУНСЕРВІС, в якому просить суд:

- витребувати від Комунального підприємства ЛИМАНКОМУНСЕРВІС правовстановлюючі документи щодо нежитлового приміщення загальною площею 50 кв.м, що знаходиться за адресою: смт Лиманське БОС 145 Роздільнянського району Одеської області та оригінал договору оренди від 01.12.2016 без номера;

- зобов`язати Комунальне підприємство ЛИМАНКОМУНСЕРВІС усунути перешкоди в користуванні нежитловим приміщенням за адресою: смт Лиманське БОС 145 Роздільнянського району Одеської області загальною площею 50 кв.м шляхом надання фактичного та вільного доступу до користування вказаним орендованим приміщенням;

- зобов`язати Комунальне підприємство ЛИМАНКОМУНСЕРВІС не передавати орендоване приміщення за адресою: смт Лиманське БОС 145 Роздільнянського району Одеської області загальною площею 50 кв.м іншим особам на час розгляду позову в суді.

Згідно з ч.2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, виходячи з наступного.

У відповідності до п.2 ч.3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Відповідно до ч.6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку. Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.

Господарський суд звертає увагу, що як вбачається з відповіді №546560 про відсутність зареєстрованого Електронного кабінету ЄСІТС, юридична особа за кодом ЄДРПОУ 31218095 не має зареєстрованого Електронного кабінету в підсистемі Електронний суд ЄСІТС, на що господарський суд звертає увагу як на недолік позовної заяви.

Згідно з п.4 ч.3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.

Господарський суд зазначає, що в прохальній частині позовної заяви позивачем зазначено:

- витребувати від Комунального підприємства ЛИМАНКОМУНСЕРВІС правовстановлюючі документи щодо нежитлового приміщення загальною площею 50 кв.м, що знаходиться за адресою: смт Лиманське БОС 145 Роздільнянського району Одеської області та оригінал договору оренди від 01.12.2016 без номера (п.2 прохальної частини);

- зобов`язати Комунальне підприємство ЛИМАНКОМУНСЕРВІС усунути перешкоди в користуванні нежитловим приміщенням за адресою: смт Лиманське БОС 145 Роздільнянського району Одеської області загальною площею 50 кв.м шляхом надання фактичного та вільного доступу до користування вказаним орендованим приміщенням (п.3 прохальної частини);

- зобов`язати Комунальне підприємство ЛИМАНКОМУНСЕРВІС не передавати орендоване приміщення за адресою: смт Лиманське БОС 145 Роздільнянського району Одеської області загальною площею 50 кв.м іншим особам на час розгляду позову в суді (п.4 прохальної частини).

У контексті наведеного суд наголошує, що позовна заява повинна містити максимально чітко і зрозуміло сформовані позовні вимоги, натомість господарський суд вбачає, що зміст п.4 прохальної частини позовної заяви може відповідати заяві про забезпечення позову, яка може бути подана в порядку ст.ст. 136-146 ГПК України.

За вимогами п.2 ч.1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Порядок сплати судового збору та його розмір передбачені Законом України Про судовий збір №3674-V-І.

Відповідно до ст. 7 Закону України Про державний бюджет на 2024 рік установлено з 1 січня 2024 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2920 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення: працездатних осіб - 3028 гривень.

Згідно з ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі; ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 3028 грн., позовної заяви майнового характеру становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто не менше 3028 грн. і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто не більше 1059800 грн.

Позивачем у позовній заяві вказано, що він звільняється від сплати судового збору на підставі п.12 ст. 5 Закону України Про судовий збір. До позовної заяви позивачем надано посвідчення Державної прикордонної служби Балабанова О.О. (директора позивача).

Відповідно до п.12 ч.1 ст. 5 Закону України Про судовий збір від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються військовослужбовці, військовозобов`язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов`язаних з виконанням військового обов`язку, а також під час виконання службових обов`язків.

Господарський суд зауважує, що оскільки позивачем у справі є юридична особа, а не фізична особа, то в даному випадку позивач - ПП ЄВДОКІЯ не є звільненим від сплати судового збору на підставі п.12 ч.1 ст. 5 Закону України Про судовий збір, а тому позивачем не надано доказів сплати судового збору у розмірі 3028 грн. за заявлену позовну вимоги (п.3 прохальної частини), з урахуванням того, що на даний час позивачем фактично заявлено одну позовну вимогу немайнового характеру, та на що суд вказує як на недолік позовної заяви.

За ч.1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Згідно з п.61 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №270 від 05.03.2009, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові.

Як встановлено судом, позивачем до позовної заяви не надано належних доказів надіслання відповідачу копій позовної заяви та доданих до неї документів листом з описом вкладення, на що суд вказує як на недолік позовної заяви. Разом з тим, господарський суд вказує, що наданий позивачем, в якості доказів направлення відповідачу копій позовної заяви та доданих документів, конверт поштового відправлення, який був направлений на адресу КП ЛИМАНКОМУНСЕРВІС не приймається судом в якості належних доказів направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів, визначених ГПК України, за умови відсутності відповідного опису вкладення.

Згідно п.8 ч.3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Натомість, позовна заява не містить зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Згідно з п.9 ч.3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Як вбачається з наявних матеріалів позовної заяви, позивачем не дотримано вимог ГПК України та не зазначено попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч.3 ст. 174 ГПК України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.

Керуючись ст.ст. 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

1.Залишити позовну заяву Приватного підприємства ЄВДОКІЯ без руху.

2.Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення цієї ухвали.

3.Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви наступним чином:

- надати відомості про реєстрацію Електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі);

- зазначити зміст позовних вимог з урахуванням п.п. 4, 5 ч.3 ст. 162 ГПК України;

- подати до суду докази сплати судового збору за подання позову у встановлених законодавством порядку та розмірі - 3028 грн.;

- надати до суду належні докази надсилання відповідачу копій позовної заяви та доданих до позовної заяви документів листом з описом вкладення;

- вказати відомості щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви;

- надати до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;

Ухвала набирає чинності 23.02.2024 та оскарженню не підлягає.

Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua

Суддя Ю.С. Бездоля

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення23.02.2024
Оприлюднено26.02.2024
Номер документу117214103
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) про комунальну власність щодо оренди

Судовий реєстр по справі —916/624/24

Ухвала від 18.03.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Ю.С.

Ухвала від 23.02.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Ю.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні