Справа № 560/22267/23
РІШЕННЯ
іменем України
23 лютого 2024 рокум. ХмельницькийХмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Божук Д.А. розглянувши адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Хмельницькій області до товариства з обмеженою відповідальністю "Полонне-Євротранс" про стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача кошти в рахунок погашення податкового боргу в розмірі 13715,82 грн. з рахунків відповідача у банках, обслуговуючих такого платника податків та за рахунок готівки, що належить відповідачу.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що за відповідачем рахується податковий борг. Проте вжиті заходи не призвели до добровільного погашення відповідачем заборгованості.
Ухвалою суду відкрито провадження в справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Вказана ухвала про відкриття провадження була надіслана відповідачу, однак на адресу суду повернувся конверт із вкладенням, із відміткою про причини повернення "адресат відсутній за вказаною адресою".
Водночас, 17.01.2024 відповідача повідомлено про розгляд справи за телефонним номером. Відзиву на позов від відповідача не надходило.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.
За відповідачем рахується податковий борг в сумі 13715,82 грн. Дана заборгованість виникла по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) в сумі 13715,82 грн., (з урахуванням часткової сплати 3865,73 грн.) на підставі:
1. податкових повідомлень - рішень:
- №0034585704 від 10.12.2019 на суму 7690,43 грн.;
- №0027045704 від 15.05.2020 на суму 2278,02 грн.;
- №0029815704 від 29.05.2020 на суму 2030,93 грн.;
- №0029805704 від 29.05.2020 на суму 4863,67 грн.;
- №0026511808 від 24.03.2021 на суму 271,53 грн.;
- №00112571808 від 28.09.2021 на суму 340 грн.
2. нарахованої 22.06.2020 пені у розмірі 106,97 грн. згідно ІКП (ст. 129 ПКУ з урахуванням Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби) на податкове повідомлення - рішення №0034585704 від 10.12.2019.
Вказані податкові повідомлення - рішення направлені на адресу відповідача та отримані ним (окрім податкових повідомлень - рішень, прийнятих у 2021 році, які повернулись не врученими).
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Згідно з підп.16.1.4 п.16.1 ст.16 ПК України платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
За змістом підп.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Згідно з п.59.1 ст.59 ПК України у разі, коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
На виконання вимог пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України позивач надіслав відповідачу податкову вимогу № 7-05 від 07.02.2020, яка була вручена відповідачу 17.02.2020.
Стягнення коштів з рахунків/електронних гаманців платника податків у банках, небанківських надавачах платіжних послуг/емітентах електронних грошей, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих у центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини (п. 95.3 ст. 95 Кодексу).
Відповідно до п. 95.4 ст. 95 Кодексу контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Отже, оскільки відповідач у встановлений законом строк не сплатив суму узгодженого податкового зобов`язання, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Позивач був звільнений від сплати судового збору, тому підстави для розподілу судових витрат відсутні.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
позов Головного управління ДПС у Хмельницькій області задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Полонне-Євротранс" кошти в рахунок погашення податкового боргу в розмірі 13715 (тринадцять тисяч сімсот п`ятнадцять) грн. 82 коп. з рахунків відповідача у банках, обслуговуючих такого платника податків, та за рахунок готівки, що йому належить.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 23 лютого 2024 року
Позивач:Головне управління ДПС у Хмельницькій області (вул. Пилипчука, 17,м. Хмельницький, Хмельницька обл., Хмельницький р-н,29001 , код ЄДРПОУ - 44070171) Відповідач:Товариство з обмеженою відповідальністю "Полонне-Євротранс" (вул. Вітковського, 31, м. Полонне, Хмельницька обл., Шепетівський р-н, 30501 , код ЄДРПОУ - 41499258) Головуючий суддя Д.А. Божук
Суд | Хмельницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.02.2024 |
Оприлюднено | 26.02.2024 |
Номер документу | 117215307 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо погашення податкового боргу, з них стягнення податкового боргу |
Адміністративне
Хмельницький окружний адміністративний суд
Божук Д.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні