Справа № 503/1465/23
Провадження № 2-о/503/23/24
УХВАЛА
23 лютого 2024 року м. Кодима
Суддя Кодимського районного суду Одеської області Вороненко Д.В.,дослідивши заяву Слобідської селищноїради Подільськогорайону Одеськоїобласті,заінтересована особа: виконавчий комітет Слобідської селищної ради Подільського району Одеської області, про передачу безхазяйного майна у власність територіальної громади, на відповідність вимогам ст. 175, 177, 330 ЦПК України,
встановив:
Заявник звернувся до суду з заявою про передачу безхазяйного майна у власність територіальної громади, а саме одноповерхового складського приміщення загальною площею 1255 кв.м., яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , яке перебувало у власності ПП «ЄВРО-РЕСУРС ТРЕЙДИНГ ЛТД».
Однак, вже після відкриття провадження судом було встановлено, що заява подана в порядку окремого провадження та додані до неї документи не відповідають вимогам ст. 175, 177 ЦПК України з огляду на наступне.
1) У змісті заяви представником заявника, на виконання вимог пункту 2 ч.3 ст. 175 ЦПК України, не зазначено відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у сторін та інших учасників справи.
2) Відповідно до ч.4 ст. 14 ЦПК України, єдина судова інформаційно-комунікаційна система відповідно до закону забезпечує обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Згідно вимог абзацу першого ч.6 ст. 14 ЦПК України, адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
При цьому,згідно положеньабзацу другогоч.6ст.14ЦПК України, процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
В свою чергу ч.5-6 ст. 43 ЦПК України передбачають, що документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використаннямЄдиної судовоїінформаційно-комунікаційноїсистеми,за виняткомвипадків,передбачених цимКодексом. Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Однак, заява в порядку окремого провадження подана заявником Слобідською селищною радою Подільського району Одеської області не через систему «Електронний суду» ЄСІТС, хоча заявник є зареєстрованим в ній.
3)Згідно абзацівпершого ідругого ч.7ст.43ЦПК України,у разіподання досуду велектронній формізаяви посуті справи,зустрічного позову,заяви прозбільшення абозменшення позовнихвимог,заяви прозміну предметаабо підставпозову,заяви прозалучення третьоїособи,апеляційної скарги,касаційної скаргита документів,що доних додаються,учасник справизобов`язаний надатидоказ надсиланнятаких матеріалівіншим учасникамсправи. Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
При цьому, згідно абзацу другого ч.1 ст. 177 ЦПК України, у разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.
Однак, до заяви в порядку окремого провадження поданої заявником Слобідською селищною радою Подільського району Одеської області не додано доказів надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
4) Відповідно до ч.4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ч.2 ст. 133 ЦПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Водночас ч.1-2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI, з 01 січня 2023 року (тобто на час подання заяви до суду) за подання до суду юридичною особою заяви у справі окремого провадження підлягає сплаті судовий збір в сумі 1342 грн.
Згідно першого речення ч.3 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Відповідно до ч.11 ст. 187 ЦПК України, суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Ураховуючи наведене, для усунення зазначених вище недоліків заявнику необхідно свою заяву в порядку окремого провадження подати до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи; додати докази надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів; а також подати до суду документ, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Керуючись ст. 177, 187, 258-260, 294 ЦПК України, суд
постановив:
Заяву Слобідської селищної ради Подільського району Одеської області, заінтересована особа: виконавчий комітет Слобідської селищної ради Подільського району Одеської області, про передачу безхазяйного майна у власність територіальної громади залишити без руху.
Визначити строк для усунення недоліків заяви - п`ять днів з дня вручення ухвали.
Копію ухвали надіслати заявнику та роз`яснити, що у разі не виправлення недоліків заяви у встановлений суддею строк, заява буде залишена без розгляду на підставі вимог пункту 8 ч.1 ст. 257 ЦПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Д.В. Вороненко
Суд | Кодимський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 23.02.2024 |
Оприлюднено | 27.02.2024 |
Номер документу | 117216563 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність |
Цивільне
Кодимський районний суд Одеської області
Вороненко Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні