Справа № 367/1353/24
Провадження №2/367/3015/2024
УХВАЛА
про залишення без руху
22лютого 2024року суддя Ірпінського міського суду Київської області ШестопаловаЯ.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа - Ірпінська державна нотаріальна контора стягнення в порядку спадкування боргу з відшкодування витрат понесених на утримання спадкового майна, інфляційних витрат,-
в с т а н о в и в:
До Ірпінського міського суду Київської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа - Ірпінська державна нотаріальна контора стягнення в порядку спадкування боргу з відшкодування витрат понесених на утримання спадкового майна, інфляційних витрат, яка не відповідає вимогам ст.ст. 175,177 ЦПК України.
Згідно з частиною 1 статті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Статтею 15 ЦК України, передбачено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання, кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Суд дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, приходить до висновку, про залишення її без руху.
Так, у відповідності до п. 4 ч. 3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
У відповідності до вимог ч. 1 ст. 5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
За змістом ч. 2 ст. 5 ЦПК України у випадку, якщо закон або договір не визначають ефективного способу захисту порушеного, невизнаного або оспорюваного права, свободи чи інтересу особи, яка звернулася до суду, суд відповідно до викладеної в позові вимоги такої особи може визначити у своєму рішенні такий спосіб захисту, який не суперечить закону.
Відповідно доп.3ч.3ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Як вбачається із змісту прохальної частини позову, позивач просить стягнути з відповідача 85607,11 грн. відшкодування понесених витрат на проведення у 2003-2006 роках ремонтних робіт та на опалення 2017-2024 роках будинку АДРЕСА_1 . Водночас, при визначенні ціни пред`явленого позову, позивачем вказано суму в розмірі 83315,26 грн., що не відповідає прохальній частині позову.
Отже, позивачу необхідно визначитися із ціною пред`явленого позову.
При цьому позивачем до позовної заяви додано розрахунок 3% річних та інфляційних втрат на заборгованість з витрат на утримання будинку АДРЕСА_1 згідно рішення Ірпінського міського суду Київської області від 04.03.2009 року у справі №2-76/2009 та розрахунок заборгованності з витрат на опалення будинку АДРЕСА_1 , 3% річних та інфляційних втрат, що відповідає частці 45/100 будинку,за період з 01.11.2017 року по 12.02.2024 року. Однак наведені розрахунки не відповідають ані ціні пред`явленого позову, ані прохальній частині позову. Обґрунтованого розрахунку на суму 85 607,11 грн., яку просить стягнути позивач не долучено.
Слід зазначити, що обґрунтований розрахунок позовних вимог це такий розрахунок, що містить обчислення, порядок нарахування сум (множення, додавання, нарахування процентів та інше) та підстави такого нарахування, передбачені законом або умовами угоди, відображення проведених оплат, тощо.
Відсутність такого розрахунку позбавляє суд можливості перевірити правильність нарахування та є порушенням вимог п.3 ч.3 ст. 175 ЦПК України, згідно яких позовна заява повинна містити обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Згідно з ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ч. 1 ст. 83 ЦПК України, сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.
Приписами ч. 1 та 2 ст. 95 ЦПК України, визначено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
В порушеннязазначених вимог,надані позивачемкопії письмовихдоказів длясуду тавідповідача єненалежної якості(нечитабельноїформи),а саме:копіясвідоцтва просмерть ОСОБА_3 копія заяви ОСОБА_2 про прийняття спадщини.
Відповідно дост. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175 і 177 цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, вважаю за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу строк - 10 днів з дня отримання даної ухвали для усунення недоліків.
У разі виправлення недоліків у вказаній частині, нову позовну заяву необхідно подати разом із копіями заяв відповідно до кількості учасників процесу.
Керуючись ст.175, 177, 185 ЦПК України, суддя -
п о с т а н о в и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа - Ірпінська державна нотаріальна контора стягнення в порядку спадкування боргу з відшкодування витрат понесених на утримання спадкового майна, інфляційних витрат - залишити без руху.
Позивачу надати строк для усунення недоліків зазначених в ухвалі судді - 10 днів з дня отримання даної ухвали.
У разі не усунення недоліків у встановлений строк, позовна заява відповідно дост. 185 ч. 3 ЦПК Українибуде визнана неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://ip.ko.court.gov.ua/sud1013/.
Суддя: Я.В. Шестопалова
Суд | Ірпінський міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 22.02.2024 |
Оприлюднено | 28.02.2024 |
Номер документу | 117229664 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Ірпінський міський суд Київської області
Шестопалова Я. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні