Справа № 526/670/24
Провадження № 1-кс/526/106/2024
У Х В А Л А
іменем України
26 лютого 2024 року слідчий суддя Гадяцького районного суду ОСОБА_1 ,
з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання начальника сектору дізнання ВП № 1 Миргородського РВП ГУНП України в Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023226210000361 від 27.08.2023 року за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.190 КК України,
в с т а н о в и в:
23 лютого 2024 року начальник сектору дізнання ВП № 1 Миргородського РВП ГУНП України в Полтавській області ОСОБА_3 звернулася до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до документів в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023226210000361 від 27.08.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України, в якому просить надати групі дізнавачів сектору дізнання відділення поліції №1 Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_3 та ОСОБА_6 право тимчасового доступу до документів, що містять банківську таємницю та перебувають у володінні:
- АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яке розташоване в АДРЕСА_1 , та зобов`язати уповноважених осіб надати інформацію, з можливістю ознайомитись тавилучити у друкованому та/або електронному вигляді документів,яка містить відомості про особу, на яку зареєстровані (з зазначенням дати народження, місця проживання, коли і де була видана картка, номеру мобільного телефону, серії та номера паспорта, закріпленого фінансового номеру) банківська картка/рахунок АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2 , а також інформацію про проведені будь-які банківські операції з використанням вищевказаних банківських карток, що прикріплені до рахунків за період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2023 року до часу дії ухвали, їх призначення та спосіб здійснення цих платежів, ідентифікаційні дані контрагента (для фізичних осіб прізвище, ім`я та по батькові, ідентифікаційний номер платника податку; для юридичної особи повне найменування, ідентифікаційний код у Єдиному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань), номер рахунку контрагента та код контрагента, код та опис операції тощо; договори по вищевказаних банківських рахунках; договори про використання системи «клієнт-банк», «клієнт-Інтернет-банк», «телефонний банкінг» з додатками, а також реквізити банківських рахунків, з яких було перераховано грошові кошти на дані банківські рахунки в цей період часу, підстави такого перерахування, форма (спосіб) вчинення розпорядження на перерахування коштів тощо; а також фото (відео) з банкоматів, на яких було б зображено особу, що виконує операції по зніманню готівки з вищевказаних банківських рахунків;
- оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_2 , та зобов`язати уповноважених осіб надати інформацію щодо абонентського номеру телефону ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 із яким здійснювався зв`язок за встановленими ІМЕІ їх терміналів під час роботи таких терміналів, а також розташування базових станцій, через які здійснювався зв`язок (азимут, відстань) та адреси розташування і номери базових станцій, які забезпечували зв`язок абонентів; типи з`єднання абонентів: вихідні та вхідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот), переадресація тощо; дати, часу та тривалості з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонентам за період з 00 години 00 хвилин 01.01.2024 по час дії ухвали;
- оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за адресою: АДРЕСА_3 , та зобов`язати уповноважених осіб надати інформацію щодо абонентського номеру телефону ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 із яким здійснювався зв`язок за встановленими ІМЕІ їх терміналів під час роботи таких терміналів, а також розташування базових станцій, через які здійснювався зв`язок (азимут, відстань) та адреси розташування і номери базових станцій, які забезпечували зв`язок абонентів; типи з`єднання абонентів: вихідні та вхідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот), переадресація тощо; дати, часу та тривалості з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонентам за період з 00 години 00 хвилин 01.01.2023 по час дії ухвали.
- Крім цього зобов`язати уповноважених осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ( АДРЕСА_4 в надати інформацію щодо абонента (а саме його фактичнуадресу підключення, копію договору про надання послуг підключення до мережі загального доступу Інтернет), який 14.08.2023 та 22.08.2023 у період часу з 08:00до 23:30години знаходиться у мережі інтернет провайдера ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », якому надавався доступ до мережі Інтернет, із зазначенням повних анкетних даних включаючи номер терміналу зв`язку за наступною ІР-адресою НОМЕР_10 та НОМЕР_11 , оскільки через акаунт якого здійснювався вхід до банківських карток та проводилися фінансові операції.
Обґрунтовуючи клопотання начальником СД зазначено, що 17.01.2024 року до ч.ч ВП №1 Миргородського РВП, через секретаря, поштою за вхідним №171, з Миргородської окружної прокуратури надійшли матеріали КП № 12023226210000361 від 27.08.2023 року внесеного за ч.1 ст.190 КК України сектором дізнання ВП №1 Харківського РУП №2 ГУНП в Харківській області по зверненню гр-ки. ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_5 , жительки АДРЕСА_5 , яка в мережі Інтернет на сайті ОЛХ знайшла повідомлення про продаж цуценяти Чіхуахуа та подальшої вакцинації вирішила його придбати домовилася за тел. № НОМЕР_12 з невідомою особою жіночої статі на ім`я ОСОБА_8 та перевела грошові кошти за цуценя та його вакцинацію двома платежами на загальну суму 13000 грн, на банківську картку № НОМЕР_1 ( ОСОБА_9 ) проживає в м.Гадяч, але за домовленістю 24.08.2023 року остання умови домовленості не виконала, цуценя заявник не отримала, сплачені за цуценя грошові кошти невідома особа на ім`я ОСОБА_8 не повернула. Заявник: ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_5 , тел.: НОМЕР_13 .
В ході досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів, які знаходяться у власності АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за номером банківської картки № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2 , а саме: інформації, яка містить відомості про осіб, на яку зареєстрована (з зазначенням дати народження, місця проживання, коли і де була видана картка, номеру мобільного телефону, серії та номера паспорта, закріпленого фінансового номеру) банківські картки/рахунки АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2 та інформацію про проведені будь-які банківські операції з використанням вищевказаної банківської картки, що прикріплена до рахунку за період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2023 року до часу дії ухвали, їх призначення та спосіб здійснення цих платежів, ідентифікаційні дані контрагента (для фізичних осіб прізвище, ім`я та по батькові, ідентифікаційний номер платника податку; для юридичної особи повне найменування, ідентифікаційний код у Єдиному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань), номер рахунку контрагента та код контрагента, код та опис операції тощо; договори по вищевказаних банківських рахунках; договори про використання системи «клієнт-банк», «клієнт-Інтернет-банк», «телефонний банкінг» з додатками, а також реквізити банківських рахунків, з яких було перераховано грошові кошти на даний банківський рахунок в цей період часу, підстави такого перерахування, форма (спосіб) вчинення розпорядження на перерахування коштів тощо; а також фото (відео) з банкоматів, на яких було б зображено особу, що виконує операції по зніманню готівки з вищевказаного банківського рахунку.
Також, в ході досудового розслідування було встановлено, що до потерпілої здійснювалися телефонні дзвінки з мобільних номерів телефонів ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 та ПрАТ« ІНФОРМАЦІЯ_2 » НОМЕР_3 .В зв`язкуз цимвиникла необхідністьу тимчасовомудоступі додокументів (роздруківок)оператора мобільногозв`язку ПрАТ« ІНФОРМАЦІЯ_2 » НОМЕР_3 та ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , із яким здійснювався зв`язок за встановленими ІМЕІ їх терміналів під час роботи таких терміналів.
Роздруківки вищезазначеної інформації можуть бути сформовані та перебувати у володінні: АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_6 ; ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_2 , ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за адресою: АДРЕСА_3 .
Іншим чином отримати такі відомості неможливо.
У судове засідання прокурор та начальник СД не з`явилися, про місце і час розгляду клопотання повідомлені належним чином. Начальник СД подала заяву про розгляд клопотання за її відсутності.
Особи, у володінні яких знаходяться документи, до суду не з`явились, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, причини неявки суду не повідомили.
У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.
Зважаючи на ці положення закону та враховуючи принцип диспозитивності, суд визнав можливим прийняти рішення по суті клопотання за відсутності осіб, які не з`явилися, оскільки їх не прибуття не перешкоджає розгляду клопотання на підставі наданих доказів.
Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Розглянувши дане клопотання, долучені до нього матеріали, слідча суддя дійшла висновку про наявність правових підстав для задоволення зазначеного клопотання, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до п.5, п.6 ч.2 ст.131КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.
Статтею 132КПК України визначені загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження та передбачені обставини, за яких не допускається застосування заходів кримінального провадження. Серед таких обставин у п. 2 ч. 3 ст.132КПК України зазначена необхідність слідчого, прокурора довести, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.
Згідно ч. 4 ст. 132 КПК України, для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Частиною 1 ст. 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Законом України від 22.11.2018р. N 2617-VIII, який набрав законної сили 01.07.2020 р., передбачено, що відповідно до частини 1статті 40-1 Кримінального процесуального кодексу України, дізнавач при здійсненні дізнання наділяється повноваженнями слідчого. Дізнавач несе відповідальність за законність та своєчасність здійснення дізнання.
Пунктом 7 частини 1 ст. 162 КПК України також передбачено, що інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо, належать до охоронюваної законом таємниці.
Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, а саме що речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи та самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, в зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, а також неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Згідно ч. 7 ст.163КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Враховуючи обставини, викладені слідчим у клопотанні та доведеність ним неможливості отримання інформації в інший спосіб, а також, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та можливість використання зазначених відомостей, як доказів, суд вбачає достатність підстав для задоволення клопотання начальника сектору дізнанняпро тимчасовий доступ до документів, що містять банківську таємницю та до речей і документів операторів мобільного зв`язку.
Керуючись ст. 159 - 166 КПК України, слідчий суддя -
у х в а л и л а:
Клопотання начальника сектору дізнання ВП № 1 Миргородського РВП ГУНП України в Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023226210000361 від 27.08.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України - задовольнити.
Надати дізнавачам сектору дізнання відділення поліції №1 Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_6 , ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_4 право тимчасового доступу до документів, що містять банківську таємницю та перебувають у володінні:
- АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яке розташоване в АДРЕСА_1 , та зобов`язати уповноважених осіб надати інформацію, з можливістю ознайомитись тавилучити у друкованому та/або електронному вигляді документів,яка містить відомості про особу, на яку зареєстровані (з зазначенням дати народження, місця проживання, коли і де була видана картка, номеру мобільного телефону, серії та номера паспорта, закріпленого фінансового номеру) банківська картка/рахунок АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2 , а також інформацію про проведені будь-які банківські операції з використанням вищевказаних банківських карток, що прикріплені до рахунків за період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2023 року до часу дії ухвали, їх призначення та спосіб здійснення цих платежів, ідентифікаційні дані контрагента (для фізичних осіб прізвище, ім`я та по батькові, ідентифікаційний номер платника податку; для юридичної особи повне найменування, ідентифікаційний код у Єдиному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань), номер рахунку контрагента та код контрагента, код та опис операції тощо; договори по вищевказаних банківських рахунках; договори про використання системи «клієнт-банк», «клієнт-Інтернет-банк», «телефонний банкінг» з додатками, а також реквізити банківських рахунків, з яких було перераховано грошові кошти на дані банківські рахунки в цей період часу, підстави такого перерахування, форма (спосіб) вчинення розпорядження на перерахування коштів тощо; а також фото (відео) з банкоматів, на яких було б зображено особу, що виконує операції по зніманню готівки з вищевказаних банківських рахунків;
- оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_2 , та зобов`язати уповноважених осіб надати інформацію щодо абонентського номеру телефону ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 із яким здійснювався зв`язок за встановленими ІМЕІ їх терміналів під час роботи таких терміналів, а також розташування базових станцій, через які здійснювався зв`язок (азимут, відстань) та адреси розташування і номери базових станцій, які забезпечували зв`язок абонентів; типи з`єднання абонентів: вихідні та вхідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот), переадресація тощо; дати, часу та тривалості з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонентам за період з 00 години 00 хвилин 01.01.2024 по час дії ухвали;
- оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за адресою: АДРЕСА_3 , та зобов`язати уповноважених осіб надати інформацію щодо абонентського номеру телефону ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 із яким здійснювався зв`язок за встановленими ІМЕІ їх терміналів під час роботи таких терміналів, а також розташування базових станцій, через які здійснювався зв`язок (азимут, відстань) та адреси розташування і номери базових станцій, які забезпечували зв`язок абонентів; типи з`єднання абонентів: вихідні та вхідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот), переадресація тощо; дати, часу та тривалості з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонентам за період з 00 години 00 хвилин 01.01.2023 по час дії ухвали.
- зобов`язати уповноважених осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ( АДРЕСА_4 в надати інформацію щодо абонента (а саме його фактичнуадресу підключення, копію договору про надання послуг підключення до мережі загального доступу Інтернет), який 14.08.2023 та 22.08.2023 у період часу з 08:00до 23:30години знаходиться у мережі інтернет провайдера ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », якому надавався доступ до мережі Інтернет, із зазначенням повних анкетних даних включаючи номер терміналу зв`язку за наступною ІР-адресою НОМЕР_10 та НОМЕР_11 , оскільки через акаунт якого здійснювався вхід до банківських карток та проводилися фінансові операції.
Зобов`язати уповноважену особу АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (юридична адреса: АДРЕСА_6 ), надати можливість вилучити вищезазначені документи (інформацію) на паперових (у роздрукованому вигляді) та електронних носіях інформації та в подальшому направити її до Полтавської філії АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_7 ) для проведення тимчасового доступ.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді діє два місяці.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Заперечення на дану ухвалу може бути подано під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Гадяцький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 26.02.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 117230122 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Гадяцький районний суд Полтавської області
Киричок С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні