1-кп/693/3/24
В И Р О К
Іменем України
15.02.2024 р. м. Жашків
Жашківський районний суд Черкаської області
в складі: головуючого судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретарки судового засідання - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Жашків кримінальне провадження, яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022255370000041 від 15.02.2022 року, стосовно
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, уродженки с. Чернече Балтського району Одеської області, зареєстрованої АДРЕСА_1 , освіта середня, не одруженої, не працюючої, жительки АДРЕСА_2 , раніше не судимої,
яка обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч.1,3,4 ст. 358, ч.ч.1,2, ст. 190 КК України,
сторони кримінального провадження та інші учасники судового провадження:
прокурор - ОСОБА_4 ,
обвинувачена - ОСОБА_3 ,
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_3 13 листопада 2017 року, знаходячись в м. Жашків Черкаської області, діючи умисно та цілеспрямовано, з корисливих мотивів, підробила офіційний документ, а саме заяву від 13 листопада 2017 року № 7450 «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг», за формою, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 лютого 2012 року № 96, шляхом внесення до неї неправдивих відомостей про те, що вона не проживає з особою, від якої має дитину - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , хоча фактично з часу народження дитини проживала з її батьком ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з яким не перебувала в зареєстрованому шлюбі, але з яким, крім вказаного, вела спільне господарство та виховувала спільну дитину, тобто фактично перебувала у шлюбних відносинах, та посвідчивши її особистим підписом, з метою особистого використання вказаного документа для отримання грошових коштів у формі державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям, після чого подала вказаний документ до Управління соціального захисту населення Жашківської районної державної адміністрації, на підставі якого їй в подальшому нараховувалися та виплачувалися бюджетні кошти у якості державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям.
Дії обвинуваченої ОСОБА_3 суд кваліфікує за ч. 1 ст. 358 КК України, як підроблення офіційного документа, який посвідчується особою, яка має посвідчувати такі документи і який надає права, з метою використання його підроблювачем.
Вона ж, 13 листопада 2017 року, знаходячись в м. Жашків Черкаської області, діючи умисно та цілеспрямовано, з метою протиправного заволодіння грошовими коштами у формі державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям, в порушення ч. 4 ст. 18 Закону України «Про державну соціальну допомогу сім`ям з дітьми», відповідно до якої жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, права на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям не має, усвідомлюючи, що заява від 13 листопада 2017 року № 7450 «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг», за формою, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 лютого 2012 року №96, є офіційним документом, до якого нею внесено недостовірні відомості про те, що вона не проживає з особою, від якої має дитину - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , хоча фактично з часу народження дитини проживала з її батьком ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з яким не перебувала в зареєстрованому шлюбі, але з яким, крім вказаного, вела спільне господарство та виховувала спільну дитину, тобто фактично перебувала у шлюбних відносинах, тобто є підробленим офіційним документом, використала вказаний документ шляхом подання його до Управління соціального захисту населення Жашківської районної державної адміністрації, внаслідок чого вказаний підроблений документ став підставою для призначення та виплати їй грошових коштів в якості державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям.
Дії обвинуваченої ОСОБА_3 суд кваліфікує за ч. 4 ст. 358 КК України, як використання завідомо підробленого документа.
Вона ж, продовжуючи свою злочинну діяльність, 13 листопада 2017 року знаходячись в м. Жашків Черкаської області, діючи умисно та цілеспрямовано, з метою протиправного заволодіння грошовими коштами у формі державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям, в порушення ч. 4 ст. 18 Закону України «Про державну соціальну допомогу сім`ям з дітьми», відповідно до якої жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, права на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям не має, подала до Управління соціального захисту населення Жашківської районної державної адміністрації заяву від 13 листопада 2017 року № 7450 «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг», за формою, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 лютого 2012 року №96, в яку умисно внесла неправдиві відомості, зазначивши, що вона не проживає з особою, від якої має дитину - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , хоча фактично з часу народження дитини проживала з її батьком ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з яким не перебувала в зареєстрованому шлюбі, але з яким, крім вказаного, вела спільне господарство та виховувала спільну дитину, тобто фактично перебувала у шлюбних відносинах, тим самим застосувавши обман, внаслідок чого в період часу із 01 листопада 2017 року по 30 листопада 2017 року незаконно заволоділа грошовими коштами в сумі 537 грн 40 коп, спричинивши державі в особі Управління соціального захисту населення Жашківської районної державної адміністрації матеріальні збитки на вказану суму.
Дії обвинуваченої ОСОБА_3 суд кваліфікує за ч. 1 ст. 190 КК України, як заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство).
Вона ж, 04 грудня 2017 року, знаходячись в м. Жашків Черкаської області, повторно, діючи умисно та цілеспрямовано, з корисливих мотивів, підробила офіційний документ, а саме заяву від 04 грудня 2017 року № 7925, 7926 «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг», за формою, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 лютого 2012 року № 96, шляхом внесення до неї неправдивих відомостей про те, що вона не проживає з особою, від якої має дитину - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , хоча фактично з часу народження дитини проживала з її батьком ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з яким не перебувала в зареєстрованому шлюбі, але з яким, крім вказаного, вела спільне господарство та виховувала спільну дитину, тобто фактично перебувала у шлюбних відносинах, та посвідчивши її особистим підписом, з метою особистого використання вказаного документа для отримання грошових коштів у формі державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям, після чого подала вказаний документ до Управління соціального захисту населення Жашківської районної державної адміністрації, на підставі якого їй в подальшому нараховувалися та виплачувалися бюджетні кошти у якості державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям.
Дії обвинуваченої ОСОБА_3 суд кваліфікує за ч. 3 ст. 358 КК України, як підроблення офіційного документа, який посвідчується особою, яка має посвідчувати такі документи і який надає права, з метою використання його підроблювачем, вчиненому повторно.
Вона ж, 04 грудня 2017 року, знаходячись в м. Жашків Черкаської області, діючи умисно та цілеспрямовано, з метою протиправного заволодіння грошовими коштами у формі державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям, в порушення ч. 4 ст. 18 Закону України «Про державну соціальну допомогу сім`ям з дітьми», відповідно до якої жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, права на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям не має, усвідомлюючи, що заява від 04 грудня 2017 року № 7925, 7926 «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг», за формою, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 лютого 2012 року №96, є офіційним документом, до якого нею внесено недостовірні відомості про те, що вона не проживає з особою, від якої має дитину - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , хоча фактично з часу народження дитини проживала з її батьком ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з яким не перебувала в зареєстрованому шлюбі, але з яким, крім вказаного, вела спільне господарство та виховувала спільну дитину, тобто фактично перебувала у шлюбних відносинах, тобто підробленим офіційним документом, використала вказаний документ шляхом подання його до Управління соціального захисту населення Жашківської районної державної адміністрації, внаслідок чого вказаний підроблений документ став підставою для призначення та виплати їй грошових коштів в якості державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям.
Дії обвинуваченої ОСОБА_3 суд кваліфікує за ч. 4 ст. 358 КК України, як використання завідомо підробленого документа.
Вона ж, 04 грудня 2017 року, знаходячись в м. Жашків Черкаської області, діючи умисно та цілеспрямовано, повторно, з метою протиправного заволодіння грошовими коштами у формі державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям, в порушення ч. 4 ст. 18 Закону України «Про державну соціальну допомогу сім`ям з дітьми», відповідно до якої жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, права на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям не має, подала до Управління соціального захисту населення Жашківської районної державної адміністрації заяву від 04 грудня 2017 року № 7925, 7926 «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг», за формою, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 лютого 2012 року №96, в яку умисно внесла неправдиві відомості, зазначивши, що вона не проживає з особою, від якої має дитину - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , хоча фактично з часу народження дитини проживала з її батьком ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з яким не перебувала в зареєстрованому шлюбі, але з яким, крім вказаного, вела спільне господарство та виховувала спільну дитину, тобто фактично перебувала у шлюбних відносинах, тим самим застосувавши обман, внаслідок чого в період часу із 01 грудня 2017 року по 31 травня 2018 року незаконно заволоділа грошовими коштами в сумі 3 395 грн 58 коп, спричинивши державі в особі Управління соціального захисту населення Жашківської районної державної адміністрації матеріальні збитки на вказану суму.
Дії обвинуваченої ОСОБА_3 суд кваліфікує за ч. 2 ст. 190 КК України, як заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство).
Вона ж, 13 червня 2018 року, знаходячись в м. Жашків Черкаської області, повторно, діючи умисно та цілеспрямовано, з корисливих мотивів, підробила офіційний документ, а саме заяву від 13 червня 2018 року № 2024, 2025 «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг», за формою, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 лютого 2012 року № 96, шляхом внесення до неї неправдивих відомостей про те, що вона не проживає з особою, від якої має дитину - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , хоча фактично з часу народження дитини проживала з її батьком ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з яким не перебувала в зареєстрованому шлюбі, але з яким, крім вказаного, вела спільне господарство та виховувала спільну дитину, тобто фактично перебувала у шлюбних відносинах, та посвідчивши її особистим підписом, з метою особистого використання вказаного документа для отримання грошових коштів у формі державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям, після чого подала вказаний документ до Управління соціального захисту населення Жашківської районної державної адміністрації, на підставі якого їй в подальшому нараховувалися та виплачувалися бюджетні кошти у якості державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям.
Дії обвинуваченої ОСОБА_3 суд кваліфікує за ч. 3 ст. 358 КК України, як підроблення офіційного документа, який посвідчується особою, яка має посвідчувати такі документи і який надає права, з метою використання його підроблювачем, вчиненому повторно.
Вона ж, 13 червня 2018 року, знаходячись в м. Жашків Черкаської області, діючи умисно та цілеспрямовано, з метою протиправного заволодіння грошовими коштами у формі державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям, в порушення ч. 4 ст. 18 Закону України «Про державну соціальну допомогу сім`ям з дітьми», відповідно до якої жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, права на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям не має, усвідомлюючи, що заява від 13 червня 2018 року № 2024, 2025 «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг», за формою, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 лютого 2012 року №96, є офіційним документом, до якого нею внесено недостовірні відомості про те, що вона не проживає з особою, від якої має дитину - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , хоча фактично з часу народження дитини проживала з її батьком ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з яким не перебувала в зареєстрованому шлюбі, але з яким, крім вказаного, вела спільне господарство та виховувала спільну дитину, тобто фактично перебувала у шлюбних відносинах, тобто підробленим офіційним документом, використала вказаний документ шляхом подання його до Управління соціального захисту населення Жашківської районної державної адміністрації, внаслідок чого вказаний підроблений документ став підставою для призначення та виплати їй грошових коштів в якості державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям.
Дії обвинуваченої ОСОБА_3 суд кваліфікує за ч. 4 ст. 358 КК України, як використання завідомо підробленого документа, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України.
Вона ж, 13 червня 2018 року, знаходячись в м. Жашків Черкаської області, діючи умисно та цілеспрямовано, повторно, з метою протиправного заволодіння грошовими коштами у формі державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям, в порушення ч. 4 ст. 18 Закону України «Про державну соціальну допомогу сім`ям з дітьми», відповідно до якої жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, права на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям не має, подала до Управління соціального захисту населення Жашківської районної державної адміністрації заяву від 13 червня 2018 року № 2024, 2025 «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг», за формою, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 лютого 2012 року №96, в яку умисно внесла неправдиві відомості, зазначивши, що вона не проживає з особою, від якої має дитину - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , хоча фактично з часу народження дитини проживала з її батьком ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з яким не перебувала в зареєстрованому шлюбі, але з яким, крім вказаного, вела спільне господарство та виховувала спільну дитину, тобто фактично перебувала у шлюбних відносинах, тим самим застосувавши обман, внаслідок чого в період часу із 01 червня 2018 року по 30 листопада 2018 року незаконно заволоділа грошовими коштами в сумі 319 грн 46 коп, спричинивши державі в особі Управління соціального захисту населення Жашківської районної державної адміністрації матеріальні збитки на вказану суму.
Дії обвинуваченої ОСОБА_3 суд кваліфікує за ч. 2 ст. 190 КК України, як заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство).
Вона ж, 03 грудня 2018 року, знаходячись в м. Жашків Черкаської області, повторно, діючи умисно та цілеспрямовано, з корисливих мотивів, підробила офіційний документ, а саме заяву від 03 грудня 2018 року № 3, 4, 5 «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг», за формою, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 лютого 2012 року № 96, шляхом внесення до неї неправдивих відомостей про те, що вона не проживає з особою, від якої має двоє дітей - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ,, хоча фактично з часу народження дітей проживала з їх батьком ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з яким не перебувала в зареєстрованому шлюбі, але з яким, крім вказаного, вела спільне господарство та виховувала спільних дітей, тобто фактично перебувала у шлюбних відносинах, та посвідчивши її особистим підписом, з метою особистого використання вказаного документа для отримання грошових коштів у формі державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям, після чого подала вказаний документ до Управління соціального захисту населення Жашківської районної державної адміністрації, на підставі якого їй в подальшому нараховувалися та виплачувалися бюджетні кошти у якості державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям.
Дії обвинуваченої ОСОБА_3 суд кваліфікує за ч. 3 ст. 358 КК України, як підроблення офіційного документа, який посвідчується особою, яка має посвідчувати такі документи і який надає права, з метою використання його підроблювачем, вчиненому повторно.
Вона ж, 03 грудня 2018 року, знаходячись в м. Жашків Черкаської області, діючи умисно та цілеспрямовано, з метою протиправного заволодіння грошовими коштами у формі державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям, в порушення ч. 4 ст. 18 Закону України «Про державну соціальну допомогу сім`ям з дітьми», відповідно до якої жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, права на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям не має, усвідомлюючи, що заява від 03 грудня 2018 року № 3, 4, 5 «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг», за формою, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 лютого 2012 року №96, є офіційним документом, до якого нею внесено недостовірні відомості про те, що вона не проживає з особою, від якої має двоє дітей - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ,, хоча фактично з часу народження дитини проживала з їх батьком ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з яким не перебувала в зареєстрованому шлюбі, але з яким, крім вказаного, вела спільне господарство та виховувала спільних дітей, тобто фактично перебувала у шлюбних відносинах, тобто підробленим офіційним документом, використала вказаний документ шляхом подання його до Управління соціального захисту населення Жашківської районної державної адміністрації, внаслідок чого вказаний підроблений документ став підставою для призначення та виплати їй грошових коштів в якості державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям.
Дії обвинуваченої ОСОБА_3 суд кваліфікує за ч. 4 ст. 358 КК України, як використання завідомо підробленого документа, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України.
Вона ж, 03 грудня 2018 року, знаходячись в м. Жашків Черкаської області, діючи умисно та цілеспрямовано, повторно, з метою протиправного заволодіння грошовими коштами у формі державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям, в порушення ч. 4 ст. 18 Закону України «Про державну соціальну допомогу сім`ям з дітьми», відповідно до якої жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, права на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям не має, подала до Управління соціального захисту населення Жашківської районної державної адміністрації заяву від 03 грудня 2018 року № 3, 4, 5 «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг», за формою, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 лютого 2012 року №96, в яку умисно внесла неправдиві відомості, зазначивши, що вона не проживає з особою, від якої має двоє дітей - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , хоча фактично з часу народження дітей проживала з їх батьком ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з яким не перебувала в зареєстрованому шлюбі, але з яким, крім вказаного, вела спільне господарство та виховувала спільних дітей, тобто фактично перебувала у шлюбних відносинах, тим самим застосувавши обман, внаслідок чого в період часу із 01 грудня 2018 року по 31 травня 2019 року незаконно заволоділа грошовими коштами в сумі 9 993 грн 72 коп, спричинивши державі в особі Управління соціального захисту населення Жашківської районної державної адміністрації матеріальні збитки на вказану суму.
Дії обвинуваченої ОСОБА_3 суд кваліфікує за ч. 2 ст. 190 КК України, як заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчиненому повторно.
Вона ж, 13 листопада 2019 року, знаходячись в м. Жашків Черкаської області, повторно, діючи умисно та цілеспрямовано, з корисливих мотивів, підробила офіційний документ, а саме заяву від 13 листопада 2019 року № 9037 «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг», за формою, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 лютого 2012 року № 96, шляхом внесення до неї неправдивих відомостей про те, що вона не проживає з особою, від якої має двоє дітей - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , хоча фактично з часу народження дітей проживала з їх батьком ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з яким не перебувала в зареєстрованому шлюбі, але з яким, крім вказаного, вела спільне господарство та виховувала спільних дітей, тобто фактично перебувала у шлюбних відносинах, та посвідчивши її особистим підписом, з метою особистого використання вказаного документа для отримання грошових коштів у формі державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям, після чого подала вказаний документ до Управління соціального захисту населення Жашківської районної державної адміністрації, на підставі якого їй в подальшому нараховувалися та виплачувалися бюджетні кошти у якості державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям.
Дії обвинуваченої ОСОБА_3 суд кваліфікує за ч. 3 ст. 358 КК України, як підроблення офіційного документа, який посвідчується особою, яка має посвідчувати такі документи і який надає права, з метою використання його підроблювачем, вчиненому повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України.
Вона ж, 13 листопада 2019 року, знаходячись в м. Жашків Черкаської області, діючи умисно та цілеспрямовано, з метою протиправного заволодіння грошовими коштами у формі державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям, в порушення ч. 4 ст. 18 Закону України «Про державну соціальну допомогу сім`ям з дітьми», відповідно до якої жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, права на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям не має, усвідомлюючи, що заява від 13 листопада 2019 року № 9037 «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг», за формою, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 лютого 2012 року №96, є офіційним документом, до якого нею внесено недостовірні відомості про те, що вона не проживає з особою, від якої має двоє дітей - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ,, хоча фактично з часу народження дитини проживала з їх батьком ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з яким не перебувала в зареєстрованому шлюбі, але з яким, крім вказаного, вела спільне господарство та виховувала спільних дітей, тобто фактично перебувала у шлюбних відносинах, тобто підробленим офіційним документом, використала вказаний документ шляхом подання його до Управління соціального захисту населення Жашківської районної державної адміністрації, внаслідок чого вказаний підроблений документ став підставою для призначення та виплати їй грошових коштів в якості державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям.
Дії обвинуваченої ОСОБА_3 суд кваліфікує за ч. 4 ст. 358 КК України, як використання завідомо підробленого документа, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України.
Вона ж, 13 листопада 2019 року, знаходячись в м. Жашків Черкаської області, діючи умисно та цілеспрямовано, повторно, з метою протиправного заволодіння грошовими коштами у формі державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям, в порушення ч. 4 ст. 18 Закону України «Про державну соціальну допомогу сім`ям з дітьми», відповідно до якої жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, права на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям не має, подала до Управління соціального захисту населення Жашківської районної державної адміністрації заяву від 13 листопада 2019 року № 9037 «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг», за формою, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 лютого 2012 року №96, в яку умисно внесла неправдиві відомості, зазначивши, що вона не проживає з особою, від якої має двоє дітей - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , хоча фактично з часу народження дітей проживала з їх батьком ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з яким не перебувала в зареєстрованому шлюбі, але з яким, крім вказаного, вела спільне господарство та виховувала спільних дітей, тобто фактично перебувала у шлюбних відносинах, тим самим застосувавши обман, внаслідок чого в період часу із 01 листопада 2019 року по 30 листопада 2019 року незаконно заволоділа грошовими коштами в сумі 521 грн. 16 коп, спричинивши державі в особі Управління соціального захисту населення Жашківської районної державної адміністрації матеріальні збитки на вказану суму.
Дії обвинуваченої ОСОБА_3 суд кваліфікує за ч. 2 ст. 190 КК України, як заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчиненому повторно.
Вона ж, 02 грудня 2019 року, знаходячись в м. Жашків Черкаської області, повторно, діючи умисно та цілеспрямовано, з корисливих мотивів, підробила офіційний документ, а саме заяву від 02 грудня 2019 року № 9431, 9432 «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг», за формою, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 лютого 2012 року № 96, шляхом внесення до неї неправдивих відомостей про те, що вона не проживає з особою, від якої має трьох дітей - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , хоча фактично з часу народження дітей проживала з їх батьком ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з яким не перебувала в зареєстрованому шлюбі, але з яким, крім вказаного, вела спільне господарство та виховувала спільних дітей, тобто фактично перебувала у шлюбних відносинах, та посвідчивши її особистим підписом, з метою особистого використання вказаного документа для отримання грошових коштів у формі державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям, після чого подала вказаний документ до Управління соціального захисту населення Жашківської районної державної адміністрації, на підставі якого їй в подальшому нараховувалися та виплачувалися бюджетні кошти у якості державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям.
Дії обвинуваченої ОСОБА_3 суд кваліфікує за ч. 3 ст. 358 КК України, як підроблення офіційного документа, який посвідчується особою, яка має посвідчувати такі документи і який надає права, з метою використання його підроблювачем, вчиненому повторно.
Вона ж, 02 грудня 2019 року, знаходячись в м. Жашків Черкаської області, діючи умисно та цілеспрямовано, з метою протиправного заволодіння грошовими коштами у формі державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям, в порушення ч. 4 ст. 18 Закону України «Про державну соціальну допомогу сім`ям з дітьми», відповідно до якої жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, права на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям не має, усвідомлюючи, що заява від 02 грудня 2019 року № 9431, 9432 «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг», за формою, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 лютого 2012 року №96, є офіційним документом, до якого нею внесено недостовірні відомості про те, що вона не проживає з особою, від якої має трьох дітей - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , хоча фактично з часу народження дітей проживала з їх батьком ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з яким не перебувала в зареєстрованому шлюбі, але з яким, крім вказаного, вела спільне господарство та виховувала спільних дітей, тобто фактично перебувала у шлюбних відносинах, тобто підробленим офіційним документом, використала вказаний документ шляхом подання його до Управління соціального захисту населення Жашківської районної державної адміністрації, внаслідок чого вказаний підроблений документ став підставою для призначення та виплати їй грошових коштів в якості державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям.
Дії обвинуваченої ОСОБА_3 суд кваліфікує за ч. 4 ст. 358 КК України, як використання завідомо підробленого документа.
Вона ж, 02 грудня 2019 року, знаходячись в м. Жашків Черкаської області, діючи умисно та цілеспрямовано, повторно, з метою протиправного заволодіння грошовими коштами у формі державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям, в порушення ч. 4 ст. 18 Закону України «Про державну соціальну допомогу сім`ям з дітьми», відповідно до якої жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, права на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям не має, подала до Управління соціального захисту населення Жашківської районної державної адміністрації заяву від 02 грудня 2019 року № 9431, 9432 «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг», за формою, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 лютого 2012 року №96, в яку умисно внесла неправдиві відомості, зазначивши, що вона не проживає з особою, від якої має трьох дітей - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , хоча фактично з часу народження дітей проживала з їх батьком ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з яким не перебувала в зареєстрованому шлюбі, але з яким, крім вказаного, вела спільне господарство та виховувала спільних дітей, тобто фактично перебувала у шлюбних відносинах, тим самим застосувавши обман, внаслідок чого в період часу із 01 грудня 2019 року по 31 травня 2020 року незаконно заволоділа грошовими коштами в сумі 16 125 грн 30 коп, спричинивши державі в особі Управління соціального захисту населення Жашківської районної державної адміністрації матеріальні збитки на вказану суму.
Дії обвинуваченої ОСОБА_3 суд кваліфікує за ч. 2 ст. 190 КК України, як заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчиненому повторно.
Вона ж, 15 грудня 2020 року, знаходячись в м. Жашків Черкаської області, повторно, діючи умисно та цілеспрямовано, з корисливих мотивів, підробила офіційний документ, а саме заяву від 15 грудня 2020 року № 4993, 4994 «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг», за формою, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 лютого 2012 року № 96, шляхом внесення до неї неправдивих відомостей про те, що вона не проживає з особою, від якої має трьох дітей - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , хоча фактично з часу народження дітей проживала з їх батьком ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з яким не перебувала в зареєстрованому шлюбі, але з яким, крім вказаного, вела спільне господарство та виховувала спільних дітей, тобто фактично перебувала у шлюбних відносинах, та посвідчивши її особистим підписом, з метою особистого використання вказаного документа для отримання грошових коштів у формі державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям, після чого подала вказаний документ до Управління соціального захисту населення Жашківської районної державної адміністрації, на підставі якого їй в подальшому нараховувалися та виплачувалися бюджетні кошти у якості державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям.
Дії обвинуваченої ОСОБА_3 суд кваліфікує за ч. 3 ст. 358 КК України, як підроблення офіційного документа, який посвідчується особою, яка має посвідчувати такі документи і який надає права, з метою використання його підроблювачем, вчиненому повторно.
Вона ж, 15 грудня 2020 року, знаходячись в м. Жашків Черкаської області, діючи умисно та цілеспрямовано, з метою протиправного заволодіння грошовими коштами у формі державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям, в порушення ч. 4 ст. 18 Закону України «Про державну соціальну допомогу сім`ям з дітьми», відповідно до якої жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, права на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям не має, усвідомлюючи, що заява від 15 грудня 2020 року № 4993, 4994 «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг», за формою, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 лютого 2012 року №96, є офіційним документом, до якого нею внесено недостовірні відомості про те, що вона не проживає з особою, від якої має трьох дітей - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , хоча фактично з часу народження дітей проживала з їх батьком ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з яким не перебувала в зареєстрованому шлюбі, але з яким, крім вказаного, вела спільне господарство та виховувала спільних дітей, тобто фактично перебувала у шлюбних відносинах, тобто підробленим офіційним документом, використала вказаний документ шляхом подання його до Управління соціального захисту населення Жашківської районної державної адміністрації, внаслідок чого вказаний підроблений документ став підставою для призначення та виплати їй грошових коштів в якості державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям.
Дії обвинуваченої ОСОБА_3 суд кваліфікує за ч. 4 ст. 358 КК України, як використання завідомо підробленого документа.
Вона ж, 15 грудня 2020 року, знаходячись в м. Жашків Черкаської області, діючи умисно та цілеспрямовано, повторно, з метою протиправного заволодіння грошовими коштами у формі державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям, в порушення ч. 4 ст. 18 Закону України «Про державну соціальну допомогу сім`ям з дітьми», відповідно до якої жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, права на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям не має, подала до Управління соціального захисту населення Жашківської районної державної адміністрації заяву від 15 грудня 2020 року № 4993, 4994 «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг», за формою, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 лютого 2012 року №96, в яку умисно внесла неправдиві відомості, зазначивши, що вона не проживає з особою, від якої має трьох дітей - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , хоча фактично з часу народження дітей проживала з їх батьком ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з яким не перебувала в зареєстрованому шлюбі, але з яким, крім вказаного, вела спільне господарство та виховувала спільних дітей, тобто фактично перебувала у шлюбних відносинах, тим самим застосувавши обман, внаслідок чого в період часу із 01 грудня 2020 року по 31 травня 2021 року незаконно заволоділа грошовими коштами в сумі 7 111 грн 62 коп, спричинивши державі в особі Управління соціального захисту населення Жашківської районної державної адміністрації матеріальні збитки на вказану суму.
Дії обвинуваченої ОСОБА_3 суд кваліфікує за ч. 2 ст. 190 КК України, як заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчиненому повторно.
Вона ж, 09 червня 2021 року, знаходячись в м. Жашків Черкаської області, повторно, діючи умисно та цілеспрямовано, з корисливих мотивів, підробила офіційний документ, а саме заяву від 09 червня 2021 року № 733, 734/06 «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг», за формою, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 лютого 2012 року № 96, шляхом внесення до неї неправдивих відомостей про те, що вона не проживає з особою, від якої має чотирьох дітей - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , хоча фактично з часу народження дітей проживала з їх батьком ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з яким не перебувала в зареєстрованому шлюбі, але з яким, крім вказаного, вела спільне господарство та виховувала спільних дітей, тобто фактично перебувала у шлюбних відносинах, та посвідчивши її особистим підписом, з метою особистого використання вказаного документа для отримання грошових коштів у формі державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям, після чого подала вказаний документ до Управління соціального захисту населення Жашківської районної державної адміністрації, на підставі якого їй в подальшому нараховувалися та виплачувалися бюджетні кошти у якості державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям.
Дії обвинуваченої ОСОБА_3 суд кваліфікує за ч. 3 ст. 358 КК України, як підроблення офіційного документа, який посвідчується особою, яка має посвідчувати такі документи і який надає права, з метою використання його підроблювачем, вчиненому повторно.
Вона ж, 09 червня 2021 року, знаходячись в м. Жашків Черкаської області, діючи умисно та цілеспрямовано, з метою протиправного заволодіння грошовими коштами у формі державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям, в порушення ч. 4 ст. 18 Закону України «Про державну соціальну допомогу сім`ям з дітьми», відповідно до якої жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, права на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям не має, усвідомлюючи, що заява від 09 червня 2021 року № 733, 734/06 «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг», за формою, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 лютого 2012 року №96, є офіційним документом, до якого нею внесено недостовірні відомості про те, що вона не проживає з особою, від якої має чотирьох дітей - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , хоча фактично з часу народження дітей проживала з їх батьком ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з яким не перебувала в зареєстрованому шлюбі, але з яким, крім вказаного, вела спільне господарство та виховувала спільних дітей, тобто фактично перебувала у шлюбних відносинах, тобто підробленим офіційним документом, використала вказаний документ шляхом подання його до Управління соціального захисту населення Жашківської районної державної адміністрації, внаслідок чого вказаний підроблений документ став підставою для призначення та виплати їй грошових коштів в якості державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям.
Дії обвинуваченої ОСОБА_3 суд кваліфікує за ч. 4 ст. 358 КК України, як використання завідомо підробленого документа.
Вона ж, 09 червня 2021 року, знаходячись в м. Жашків Черкаської області, діючи умисно та цілеспрямовано, повторно, з метою протиправного заволодіння грошовими коштами у формі державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям, в порушення ч. 4 ст. 18 Закону України «Про державну соціальну допомогу сім`ям з дітьми», відповідно до якої жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, права на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям не має, подала до Жашківського відділу управління праці та соціального захисту населення Уманської районної державної адміністрації, заяву від 09 червня 2021 року № 733, 734/06 «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг», за формою, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 лютого 2012 року №96, в яку умисно внесла неправдиві відомості, зазначивши, що вона не проживає з особою, від якої має чотирьох дітей - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , хоча фактично з часу народження дітей проживала з їх батьком ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з яким не перебувала в зареєстрованому шлюбі, але з яким, крім вказаного, вела спільне господарство та виховувала спільних дітей, тобто фактично перебувала у шлюбних відносинах, тим самим застосувавши обман, внаслідок чого в період часу із 01 червня 2021 року по 30 листопада 2021 року незаконно заволоділа грошовими коштами в сумі 5 123 грн 01 коп, спричинивши державі в особі Жашківського відділу управління праці та соціального захисту населення Уманської районної державної адміністрації, код ЄДРПОУ 03195903, матеріальні збитки на вказану суму.
Внаслідок вищевказаних діянь ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , заподіяла державі матеріальну шкоду на загальну суму 43 127 грн. 15 коп.
Дії обвинуваченої ОСОБА_3 суд кваліфікує за ч. 2 ст. 190 КК України, як заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчиненому повторно.
Допитана у судовому засіданні обвинувачена ОСОБА_3 вину у вчиненні інкримінованих їй кримінальних правопорушеннях визнала повністю, суду показала, що вона проживала та вела спільне господарство з батьком дітей ОСОБА_6 та зверталася до Управління праці та соціального захисту населення для отримання допомоги як одинока мати. Цивільний позов визнала у повному обсязі.
Представник потерпілого в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений в порядку та строки, визначені ст.135 КПК України, подав заяву до суду про розгляд справи у його відсутності.
Обвинувачена ОСОБА_3 і інші учасники судового провадження не заперечували проти того, щоб визнати недоцільним дослідження доказів щодо тих обставин справи, які ніким не оспорюються, оскільки обвинувачена свою вину в інкримінованих їй кримінальних правопорушеннях визнав в повному обсязі та її і іншим учасникам провадження зрозуміло, що у такому випадку, в порядку ч. 3 ст. 349 КПК України, вона буде позбавлена права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку.
З урахуванням положень ст. 325 КПК України, суд вважає можливим з`ясування всіх обставин справи під час судового розгляду проводити без потерпілого.
Враховуючи те, що обвинувачена в повному обсязі визнав свою вину у вчиненні кримінальних правопорушень за обставин, викладених в обвинувальному акті, за згодою учасників судового провадження, суд, в силу частини третьої статті 349 Кримінального процесуального кодексу України, визнав недоцільним дослідження доказів щодо обставин, які ніким не оспорюються, обмежившись допитом обвинуваченої, а також документів, що характеризують особу обвинуваченої. При цьому суд роз`яснив наслідки, передбачені частиною третьою статті 349 КПК, переконався у добровільності позицій та правильному розумінні учасниками судового провадження наслідків відмови від дослідження інших доказів, що позбавляє їх права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку.
Таким чином, аналізуючи наведене, суд вважає, що винуватість обвинуваченої у вчиненні кримінальних правопорушень доведена повністю.
Дії обвинуваченої суд кваліфікує:
-за ч. 1 ст. 358 КК України, як підроблення офіційного документа, який посвідчується особою, яка має посвідчувати такі документи і який надає права, з метою використання його підроблювачем;
-за ч. 3 ст. 358 КК України, як підроблення офіційного документа, який посвідчується особою, яка має посвідчувати такі документи і який надає права, з метою використання його підроблювачем, вчиненому повторно;
-за ч. 4 ст. 358 КК України, як використання завідомо підробленого документа;
-за ч. 1 ст. 190 КК України, як заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство);
-за ч. 2 ст. 190 КК України, як заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчиненому повторно.
Суд враховує, що практика Європейського суду з прав людини вказує на необхідність оцінювати докази, керуючись критерієм доведення "поза розумним сумнівом".
Частина 2 ст. 61 Конституції України передбачає, що юридична відповідальність особи має індивідуальний характер.
При визначенні виду та міри покарання обвинуваченій ОСОБА_3 суд враховує вимоги пунктів 1 та 2 постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 24.10.2003 року «Про практику призначення судами кримінального покарання», а також характер та ступінь суспільної небезпеки вчинених нею злочинів, особу обвинуваченої, який за місцем проживання характеризується задовільно, на обліку лікаря нарколога та лікаря психіатра не перебуває.
Обставиною, що пом`якшує покарання ОСОБА_3 , є щире каяття.
Обставин, що обтяжують покарання обвинуваченій, судом не встановлено.
Враховуючи, що обвинувачена ОСОБА_3 вчинила поступки та нетяжкі злочини, суд вважає за необхідне призначити їй покарання за сукупністю кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 1, 3,4, ст.358 КК України, ч.1. ч.2 ст.190 КК України; згідно з ч. 1 ст. 70 КК України суд вважає за доцільне застосувати принцип поглинення менш суворого покарання більш суворим.
Обвинувачена ОСОБА_3 раніше не судима, до кримінальної відповідальності не притягувалась, вину визнала повністю, у вчиненому щиро розкаялася, на утриманні має дев`ять неповнолітніх дітей, вчинені нею кримінальні правопорушення, згідно ст. 12 КК України, віднесені до категорії проступків та нетяжких злочинів, тому суд вважає за можливе призначити покарання в межах санкції ч.ч. 1,2 ст. 190, ч. 1 ст. 358, ч.3 ст. 358, ч. 4 ст. 358 КК України, відповідно у виді штрафу, громадських робіт та позбавлення волі, з застосуванням положень ст.ст.70, 75, 79 КК України.
На думку суду, обрана міра покарання є необхідною та достатньою для її виправлення та попередження вчинення нею нових кримінальних правопорушень.
Згідно з ч.5 ст.128 КПК України, цивільний позов у кримінальному провадженні розглядається судом за правилами встановленими цим Кодексом. Якщо процесуальні відносини, що виникли у зв`язку з цивільним позовом, цим кодексом не врегульовані, до них застосовуються норми Цивільного процесуального кодексу України за умови, що вони не суперечать засадам кримінального судочинства.
Згідно з пунктом 3 частини другої статті 11 ЦК України, підставами виникнення цивільних прав та обов`язків є, зокрема, завдання майнової та моральної шкоди іншій особі.
За змістом ч.ч. 1, 2 ст. 22 ЦК України особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Збитками є втрати, яких особа зазнала у зв`язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки).
Відповідно до ч. 1 ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Вирішуючи цивільний позов прокурора Жашківського відділу Уманської окружної прокуратури ОСОБА_10 , яка діє в інтересах держави в особі Управління праці та соціального захисту населення Уманської районної державної адміністрації , суд з огляду на положення ст.ст. 22, 1166 ЦК України, приймаючи до уваги визнання обвинуваченою позовних вимог, вважає за можливе зазначений цивільний позов задовольнити.
Долю речових доказів необхідно вирішити у відповідності до вимог ст. 100 КПК України.
Підстав для застосування запобіжного заходу до набрання вироком законної сили суд не вбачає.
Керуючись ст. 100, 349, 368-371, 373, 374, 376, 395 КПК України, суд
У Х В А Л И В:
Визнати винуватою ОСОБА_3 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 1, 3, 4 ст. 358, ч.ч.1, 2, ст. 190 КК України, та призначити покарання за :
- ч. 1 ст. 358 КК України - у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень на користь держави;
- ч. 3 ст. 358 КК України - у виді 1 (одного) року позбавлення волі;
- ч. 4.ст. 358 КК України - у виді штрафу в розмірі 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 680 (шістсот вісімдесят) гривень на користь держави;
- ч. 1 ст. 190 КК України - у виді 200 (двохсот) годин громадських робіт;
- ч. 2 ст190 КК України - у виді 2 (двох) років позбавлення волі;
На підставі ч.1 ст. 70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинання меньш суворих покарань більш суворим остаточно призначити ОСОБА_3 покарання у виді двох років позбавлення волі.
Строк відбування покарання ОСОБА_3 рахувати з 15.02.2024 року.
На підставі ст. 75, 79 КК України звільнити ОСОБА_3 від відбування покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк тривалістю два роки.
На підставі п.п. 1,2 ч. 1 ст. 76 КК України покласти на ОСОБА_3 наступні обов`язки: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Міру запобіжного заходу ОСОБА_3 до вступу вироку в законну силу не обирати.
Речові докази до кримінальному провадженні - виписка за картковим рахунком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 АТ «Ощадбанк» IBAN: НОМЕР_1 за період часу з 01.11.2017 по 15.06.2022 року, що міститься на 35 арк; завірені належним чином копії матеріалів особової справи ОСОБА_3 на 221 арк., щодо призначення та виплати їй усіх видів державної соціальної допомоги, зокрема допомоги на дітей одинокої матері - залишити при матеріалах справи.
Цивільний позов прокурора Жашківського відділу Уманської окружної прокуратури ОСОБА_10 , яка діє в інтересах держави в особі Управління праці та соціального захисту населення Уманської районної державної адміністрації до ОСОБА_3 про відшкодування майнової шкоди - задовольнити.
Стягнути із ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_2 на користь Управління праці та соціального захисту населення Уманської районної державної адміністрації, код ЄДРПОУ 03195903, МФО 820172, банк отримувача : Державна казначейська служба України м. Київ, 43 127 (сорок три тисячі сто двадцять сім) гривень 15 копійок матеріальної шкоди.
Вирок суду першої інстанції, в частині встановлення обставин справи, дослідження яких було визнано недоцільним, відповідно до положень ч. 3 ст. 349 КПК України, оскарженню не підлягає. В іншій частині може бути оскаржено учасниками провадження протягом 30-ти днів з моменту його проголошення до Черкаського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Жашківський районний суд Черкаської області.
Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не буде подано. У разі подання апеляційної скарги вирок суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору, інші учасники судового провадження мають право отримати копію вироку в суді.
Головуючий: ОСОБА_1
Суд | Жашківський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 15.02.2024 |
Оприлюднено | 28.02.2024 |
Номер документу | 117231702 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Шахрайство |
Кримінальне
Жашківський районний суд Черкаської області
Шимчик Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні