Рішення
від 22.02.2024 по справі 604/1622/23
ПІДВОЛОЧИСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 604/1622/23

Провадження № 2/604/68/24

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 лютого 2024 року Підволочиський районний суд Тернопільської області в складі:

головуючого судді Сіянко В.М.,

за участю секретаря Феньо О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження в залі суду в сел. Підволочиськ цивільну справу за позовом Підволочиського управління житлово-комунального господарства до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, -

у с т а н о в и в:

28 листопада 2023 року позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за квартплату в розмірі 6032,92 грн.

Позов обгрунтований тим, що відповідачка є власником квартири АДРЕСА_1 , отримує послуги з утримання будинку та прибудинкової території, але не здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги, в результаті чого виникла заборгованість в розмірі 6032,92 грн.

Відповідачка подала заперечення (відзив) на позов, в якому зазначила, що сума заборгованості - 6032,92 грн позивачем взагалі не обгрунтована. Крім того, вона хоч і є власником вказаної квартири, але житлом не користується більше 10 років, тому не отримує комунальні послуги. Також жодного договору про надання житлово-комунальних послуг з позивачем не укладала. Враховуючи викладене просила відмовити в позові.

Представник позивача подав відповідь на відзив (відзив на заперечення), у якій позивач не погоджується з доводами відповідача. Будинок, в якому знаходиться квартира, власником якої є відповідачка, віднесено до переліку об`єктів щодо яких позивач надає послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій на підставі рішення Підволочиської селищної ради №37 від 10.12.2010. Відповідачка не зверталася до УЖКГ із заявами про зменшення вартості житлово-комунальних послуг та відповідно доказів тимчасової відсутності в житловому приміщенні не надавала.

Разом з тим позивач визнає, що в позові допущено технічнку помилку та невірно зазначено загальну суму заборгованості відповідачки, оскільки заборговансіть по квартплаті складає 1522,80 грн, що відображено в розрахунку заборгованості. На підставі викладеного представник позивача просив суд позов задовольнити та стягнути з ОСОБА_1 на користь Підволочиського УЖКГ заборгованість за квартплату в розмірі 1522,80 грн.

В судове засідання представник позивача не з`явився, подав до суду заяву про розгляд справи у відсутності позивача, позовні вимоги підтримує з урахуванням відповіді на відзив.

Відповідачка ОСОБА_1 в судове засідання також не з`явилася, про слухання справи повідомлена належним чином.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Правовідносини, які виникли між сторонами у даній справі, регулюються Цивільним кодексом України, Законом України «Про житлово-комунальні послуги».

Відповідно до статті 11 ЦК України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки (ч. 1).

За положеннями статей 319, 322 ЦК України власність зобов`язує. Власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» до житлово-комунальних послуг належать: 1) житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком. Послуга з управління багатоквартирним будинком включає: забезпечення утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, якщо прибудинкова територія, за даними Державного земельного кадастру, знаходиться у власності або користуванні співвласників багатоквартирного будинку відповідно до вимог законодавства, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо; купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку; поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку; інші додаткові послуги, які можуть бути замовлені співвласниками багатоквартирного будинку; 2) комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, управління побутовими відходами.

Учасниками правовідносин у сфері надання житлово-комунальних послуг є: споживачі (індивідуальні та колективні); управитель; виконавці комунальних послуг (ч.1 ст. 6 Закону).

Відповідно до ч.2 ст. 7 Закону індивідуальний споживач зобов`язаний: укладати договори про надання житлово-комунальних послуг у порядку і випадках, визначених законом; оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами; інформувати управителя, виконавців комунальних послуг про зміну власника житла (іншого об`єкта нерухомого майна) та про фактичну кількість осіб, які постійно проживають у житлі споживача, у випадках та порядку, передбачених договором (пп. 1, 5, 11).

Відповідно до ч.1 ст. 9 Закону споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором. Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору.

Таким чином Законом України «Про житлово-комунальні послуги» на споживача покладено обов`язок укладати договори про надання житлово-комунальних послуг у порядку і випадках, визначених законом та оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Наведені приписи закону свідчать про обов`язковість договору про надання житлово-комунальних послуг для споживача та неможливість останнього відмовитись від укладання договору, а сам договір є укладеним з моменту, коли споживач акцептував пропозицію офертанта повністю та без застережень або у вигляді конклюдентних дій прийняв оферту, або за умови передбачення такого у договорі або законі не висловив заперечень проти договору у формі мовчання.

Така правова позиція викладена у постанові Верховного Суду у складі Об`єднаної палати Касаційного цивільного суду від 11 листопада 2019 року у справі N 646/834/17.

Судом встановлено, що відповідачка є власником квартири АДРЕСА_1 .

З наданої карти розрахунків квартплати особового рахунку № НОМЕР_1 за період з 2020-11 по 2023-11 по квартирі: АДРЕСА_2 , ОСОБА_1 рахується квартиронаймачем, таким чином, відповідач як власник житла, є споживачем житлово-комунальних послуг, який і зобов`язаний нести витрати по його утриманню.

Відповідно до рішення Підволочиської селищної ради №37 від 10.12.2010 з метою забезпечення надання житлово-комунальних послуг населенню у сел. Підволочиськ визнано виконавцем житлово-комунальних послуг з водопостачення та водовідведення, утримання будинків та прибудинкових територій - КП Підволочиське УЖКГ з 01.01.2011.

Рішенням виконавчого комітету Підволочиської селищної ради №402 від 24.11.2011 затверджуно тарифи на житлово-комунальні послуги для УЖКГ, зокрема на послуги з утримання житла - 0,60 грн/кв.м.

Такі послуги позивачем в зазначеному будинку надаються постійно та за тарифами, які встановлені уповноваженими органами, в той же час відповідач від надання зазначених послуг не відмовлявся, будь-яких актів/претензій щодо неналежної якості послуг або відсутності послуг не надсилав. Таким чином, об`єкт забезпечується діями позивача відповідними послугами, а власник квартири є їх споживачем.

Виходячи з викладеного, відповідач повинен виконувати обов`язок по оплаті наданих послуг , а тому суд погоджується з доводами позивача.

Таким чином, факт порушення відповідачем зобов`язань щодо своєчасної оплати за надані житлово-комунальні послуги встановлений, а наявність непогашеної заборгованості перед виконавцем послуг Підволочиським УЖКГ підтверджений матеріалами справи, а тому з відповідача підлягає стягненню на користь позивача заборгованість в розмірі 1522,80 грн.

Згідно з частиною 1 статті 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених вимог.

Відповідно до платіжного доручення N 3140 від 28.11.2023 позивачем сплачено судовий збір у розмірі 2684 гривень, яка також підлягає стягненню з відповідача.

Керуючись ст.ст. 12, 81, 89, 141, 263-265 ЦПК України, суд -

у х в а л и в:

Позов Підволочиського управління житлово-комунального господарства до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) на користь Підволочиського управління житлово-комунального господарства (код ЄДРПОУ 03353800, Тернопільська область, Тернопільський район, смт Підволочиськ, вул. Садова, 1/5) заборгованість за надані житлово-комунальні послуги в розмірі 1522,80 грн та витрати по сплаті судового збору в розмірі 2684,00 грн, а всього 4206 (чотири тисячі двісті шість) гривень 80 копійок.

Рішення суду може бути оскаржене безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в тридцятиденний строк з дня проголошення рішення. В разі проголошення вступної та резолютивної частини або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, в той же строк з дня складення повного судового рішення.

До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи через Підволочиський районний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне судове рішення складено 26 лютого 2024 року.

Суддя В.М. Сіянко

СудПідволочиський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення22.02.2024
Оприлюднено28.02.2024
Номер документу117236644
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —604/1622/23

Рішення від 22.02.2024

Цивільне

Підволочиський районний суд Тернопільської області

Сіянко В. М.

Рішення від 22.02.2024

Цивільне

Підволочиський районний суд Тернопільської області

Сіянко В. М.

Ухвала від 05.12.2023

Цивільне

Підволочиський районний суд Тернопільської області

Сіянко В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні