Ухвала
від 26.02.2024 по справі 523/13413/22
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ОДЕСИ


Справа № 523/13413/22

Провадження № 2/947/238/24

УХВАЛА

26.02.2024

Суддя Київського районного суду м. Одеси Бескровного Я.В., розглянувши заяву Нелин Тетяни Миколаївни, яка діє в інтересах Приватного акціонерного товариства «Українська пожежно - страхова компанія» про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі №523/13413/22, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Київського районного суду м. Одеси знаходиться цивільна справа №523/13413/22 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Приватного акціонерного товариства «Українська пожежно - страхова компанія», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Моторне (транспортне) страхове бюро України про відшкодування матеріальної шкоди та стягнення моральної шкоди, завданої внаслідок ДТП джерелом підвищеної небезпеки.

20 лютого 2024 року Нелин Тетяною Миколаївною, яка діє в інтересах Приватного акціонерного товариства «Українська пожежно - страхова компанія» направлено поштою до Київського районного суду м. Одеси заяву, відповідно до якої просить забезпечити проведення судового засідання у справі №523/13413/22, що призначене на 27 лютого 2024 року об 11 год. 30 хв., та всі подальші засідання у вказаній справі, проводити в режимі відеоконференції за допомогою програми EasyCon.

Дослідивши вказане клопотання Нелин Тетяни Миколаївни, яка діє в інтересах Приватного акціонерного товариства «Українська пожежно - страхова компанія», суд дійшов до наступного.

Відповідно до ч. 1 ст.212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему, як це визначено ч. 3 ст. 212 ЦПК України.

Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України (ч.4 ст. 212 ЦПК України).

Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Згідно вимог ст. 11 ЗУ "Про судоустрій та статус суддів", учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.

Отже, відеоконференція покликана захистити сторони від надмірного затягування судового процесу, оскільки основною причиною затягування справи є неявка учасників процесу до зали судового засідання.

Таким чином, з метою повного та всебічного встановлення судом обставин справи, задля забезпечення можливості реалізації процесуальних прав осіб, які беруть участь у справі, суд вважає за можливе задовольнити частково заяву Нелин Тетяни Миколаївни, яка діє в інтересах Приватного акціонерного товариства «Українська пожежно - страхова компанія» про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення «EasyCon».

Щодо вимоги призначення усіх подальших судових засідань у даній справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду із використанням власних технічних засобів, то в цій частині слід відмовити, оскільки нормами ЦПК України не передбачено такого поняття як «проведення усіх подальших судових засідань у режимі відеоконференції».

У кожному конкретному випадку, суд вирішує питання про можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції та кожного разу має право винести окремий процесуальний документ у вигляді ухвали суду.

А тому, сторона, яка бажає ініціювати питання перед судом про проведення саме конкретного судового засідання в режимі відеоконференції, має право звернутися до суду з відповідною заявою/клопотанням з наданням доказів направлення її (його) копії на адресу інших учасників справи.

Керуючись ст. 212 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву Нелин Тетяни Миколаївни, яка діє в інтересах Приватного акціонерного товариства «Українська пожежно - страхова компанія» про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції по справі №523/13413/22- задовольнити частково.

Судове засідання у цивільній справі №523/13413/22за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Приватного акціонерного товариства «Українська пожежно - страхова компанія», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Моторне (транспортне) страхове бюро України про відшкодування матеріальної шкоди та стягнення моральної шкоди, завданої внаслідок ДТП джерелом підвищеної небезпеки, яке призначене на 27 лютого 2024 року об 11 год. 30 хв. - провести в режимі відеоконференції за допомогою системи EasyCon на офіційному порталі судової влади www.court.gov.ua, за участю Нелин Тетяни Миколаївни (електронна адреса, за якою зареєстрований представник відповідача в системі EasyCon - ІНФОРМАЦІЯ_1 ).

Роз`яснити Нелин Тетяні Миколаївні, яка діє в інтересах Приватного акціонерного товариства «Українська пожежно - страхова компанія», що під час участі в судовому засіданні необхідно мати документи на підтвердження особи у відповідності до Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".

Роз`яснити, що у відповідності до ч.5 ст. 212 ЦПК України, ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Бескровний Я. В.

Дата ухвалення рішення26.02.2024
Оприлюднено28.02.2024
Номер документу117252649
СудочинствоЦивільне
Сутьучасть у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі №523/13413/22

Судовий реєстр по справі —523/13413/22

Ухвала від 10.04.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Сєвєрова Є. С.

Рішення від 27.02.2024

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Бескровний Я. В.

Рішення від 27.02.2024

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Бескровний Я. В.

Ухвала від 26.02.2024

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Бескровний Я. В.

Ухвала від 12.02.2024

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Бескровний Я. В.

Ухвала від 25.01.2024

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Бескровний Я. В.

Ухвала від 25.01.2024

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Бескровний Я. В.

Ухвала від 15.12.2023

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Бескровний Я. В.

Ухвала від 24.07.2023

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Бескровний Я. В.

Ухвала від 31.05.2023

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Бескровний Я. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні