Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Єдиний унікальний номер №943/147/24
Провадження № 2-о/943/66/2024
23 лютого 2024 року м. Буськ
Буський районний суд Львівської області
в складі: головуючого-судді Кос І. Б.
за участю секретаря судового засідання Дутки С.І.
розглянувши у відкритому судовому засідання в залі суду в місті Буську цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , за участю заінтересованої особи: Головне Управління Пенсійного фонду України у Львівській області про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,-
в с т а н о в и в:
заявник ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, де вказав у заяві заінтересовану особу: Управління Пенсійного фонду України в м. Буськ, правонаступником якого є Головне Управління Пенсійного фонду України у Львівській області.
В обґрунтування заявлених вимог зазначено, що при оформленні пенсії на загальних підставах було виявлено помилковість запису заявника в трудовій книжцісерії НОМЕР_1 від 24квітня 1985року,трудовій книжцісерії НОМЕР_2 від 13жовтня 1980року,атестаті №4080по професійно-технічнійоснові від22липня 1980року.Правильність запису заявника як « ОСОБА_1 » підтверджується паспортом громадянина України, встановлення факту необхідно для нарахування та проведені пенсійних виплат, заявник просить встановити факт належності йому вказаних документів.
У судове засідання заявник ОСОБА_1 не з`явився, надано суду заяву про розгляд справи без його участі, на задоволенні заяви наполягає.
Представник заінтересованої особи - Головне Управління Пенсійного фонду України у Львівській області в судове засідання не з`явився, 22.02.2024 року надано суду пояснення про встановлення юридичного факту.
У відповідності до ч. 2ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цьогоКодексурозгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заяву слід задовольнити з огляду на наступні встановлені факти та обставини.
Під час вивчення документів по справі, їм надано відповідну оцінку.
Відповідно до копії трудової книжки серії НОМЕР_1 від 24 квітня 1985 року підтверджується запис відносно « ОСОБА_2 ».
Згідно копії трудової книжки серії НОМЕР_2 від 13 жовтня 1980 року підтверджується запис відносно « ОСОБА_3 ».
Крім цього, атестатом № 4080 від 22 липня 1980 року підтверджується запис відносно « ОСОБА_3 ».
Відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 від 03 лютого 1964 року, підтверджується, що прізвище, ім`я та по батькові заявника ОСОБА_1 , а також згідно паспортних даних серії НВ 535770 підтверджується, що прізвище, ім`я та по батькові заявника ОСОБА_1 .
Тобто вбачається, що посадовою особою, яка заповнювала документи про трудову діяльність, а також в атестаті допущено помилки та неповноту в написанні прізвища, імені та по батькові заявника.
З огляду на вищевикладене, та з урахуванням того, що існують розбіжності заявника з правовстановлюючими документами, суд вважає за можливе встановити факт належності документу про які зазначає ОСОБА_1 .
Судом з`ясовано, що метою встановлення факту являється призначення пенсії.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Згідно п. 6 ч. 1 ст.315 ЦПК України , суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
За правовими позиціями Верховного Суду України щодо судової практики розгляду справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення, коли громадяни не можуть використати правовстановлюючі документи, оскільки зазначені в них прізвище, ім`я, по - батькові, місце чи час народження не відповідають записам у правовстановлюючому документі, якщо хоч і не посвідчують особу, але є необхідними для підтвердження певного права, а установи, які видали ці документи, не можуть виправити допущені в них помилки, відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України , громадяни мають право звернутися до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу.
Згідно Постанови Пленуму Верховного Суду України №5 від 31.03.1995 року «Про судову практику у справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» суд вправі розглядати справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі прізвище, ім`я, по - батькові якої зазначені в документі не збігаються в свідоцтві про народження, паспорті, свідоцтві про смерть, інше. Відповідно до п. 12 цієї Постанови, суд може встановлювати факти належності особі документів, які не відносяться до таких, що посвідчують особу, наприклад, довідок про поранення чи перебування у госпіталі у зв`язку з пораненням, повідомлення військових частин, військкоматів і інших органів військового управління про загибель чи пропажу без вісті в зв`язку з обставинами військового часу, а також заповіту, страхового свідоцтва (полісу), ощадної книжки, трудової книжки, іншого документа про трудовий стаж.
Відповідно до ч. 2 ст.315 ЦПК України, у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
На підставі викладеного, та керуючись ст. ст. 2, 4, 81, 82, 141, 142, 223, 247, 259, 263-265, 268, 272, 273, 293, 315 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в :
заяву задовольнити повністю.
Встановити факт належності ОСОБА_1 трудової книжки серії НОМЕР_1 від 24 квітня 1985 року, трудової книжки серії НОМЕР_2 від 13 жовтня 1980 року, атестата № 4080 по професійно-технічній основі від 22 липня 1980 року.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Буський районний суд Львівської області.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення повного тексту рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Учасники справи.
Заявник: ОСОБА_1 (с. Волиця, Золочівського району Львівської області, РНОКПП НОМЕР_4 ).
Заінтересована особа: Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10, код ЄДРПОУ 13814885).
Повний текст рішення складено 27.02.2024 року.
Суддя: І. Б. Кос
Суд | Буський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 23.02.2024 |
Оприлюднено | 28.02.2024 |
Номер документу | 117255527 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Буський районний суд Львівської області
Кос І. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні