Ухвала
від 21.02.2024 по справі 601/1876/22
КРЕМЕНЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 601/1876/22

Провадження №1-кп/601/23/2024

У Х В А Л А

21 лютого 2024 року Кременецький районний суд Тернопільської області у складі: головуючого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши в судовому засіданні в залі суду в місті Кременець клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів по кримінальному провадженню №12022211010000030 від 19.01.2022 про обвинувачення:

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Тернопіль та жителя АДРЕСА_1 ,

у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч.5 ст.191 та ч.2 ст.366 КК України, -

за участю інших учасників кримінального провадження:

-прокурора ОСОБА_4 ,

-представника потерпілого ОСОБА_5 ,

-обвинуваченого ОСОБА_3 ,

- захисника адвоката ОСОБА_6 ,

в с т а н о в и в :

В провадженні ІНФОРМАЦІЯ_2 перебуває кримінальне провадження, внесене до ЄРДР за №12022211010000030 від 19.01.2022 про обвинувачення ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.5 ст.191 та ч.2 ст.366 КК України.

Захисники ОСОБА_3 адвокат ОСОБА_6 та адвокат ОСОБА_7 надіслали на адресу суду клопотання про надання тимчасового доступу стороні захисту до обвинувального акту у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових рослідувань за №42020211120000001 від 09.01.2020, які знаходяться у ІНФОРМАЦІЯ_3 номер справи 601/655/22, провадження №1-кп/601/23/2023 з можливістю вилучення цих документів.

В обгрунтування клопотання вказав, що в межах даного кримінального провадження стороною обвинувачення, а саме прокурором ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_4 в інтересах держави заявлено цивільний позов до підзахисного ОСОБА_3 та ОСОБА_8 . У відповідності до прохальної частини сторона обвинувачення просить стягнути з ОСОБА_3 солідарно з ОСОБА_8 на користь ІНФОРМАЦІЯ_5 , шкоду, що завдана кримінальними правопорушеннями на суму 1 447 424,53 гривень, в розмірі 50 (п`ятдесят) відсотків, а саме 723 712, 26 гривні, які перерахувати в дохід місцевого бюджету ІНФОРМАЦІЯ_5 . В подальшому прокурором подано до суду заяву про зміну позовних вимог із проханням стягнути з ОСОБА_3 на користь ІНФОРМАЦІЯ_5 , шкоду, що завдана кримінальними правопорушеннями на суму 1 447 424,53 гривень, в розмірі 50 (п`ятдесят) відсотків, а саме 723 712, 26 гривні, які перерахувати в дохід місцевого бюджету ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Вказує, що відповідно до інформації, що відображена на сайті Судова влада України, у провадженні ІНФОРМАЦІЯ_2 перебуває на розгляді кримінальне провадження, про обвинувачення ОСОБА_8 , справа № 601/655/22, провадження №1-кп/601/23/2023.

Під час розгляду даної справи, судом постановлено ряд ухвал, які внесено до ЄДРСР. Відповідно до фактичних обставин, що відображено у вказаних ухвалах, вбачається, що дане кримінальне провадження пов`язане однією подією та предметом.

Стороні захисту стало відомо, що в межах вказаної справи ЄУНСС 601/655/22, провадження №1-кп/601/23/2023, процесуальним прокурором заявлено цивільний позов про відшкодування матеріальних збитків, що завдані злочином.

Отримання доступу до письмових документів: обвинувального акту, цивільного позову у кримінальному провадженні самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Зокрема необхідно з`ясувати, чи мав право прокурор звертатись із цивільним позовом у кримінальному провадженні, ціна позову з метою недопущення безпідставного та надмірного стягнення грошових коштів, найменування заявлених відповідачів.

ОСОБА_3 та його захисник адвокат ОСОБА_6 підтримали клопотання і просили його задовольнити.

Представник потерпілого та прокурор заперечили проти клопотання

Вислухавши думки учасників кримінального провадження, ознайомившись з матеріалами кримінального провадження, суд дійшов такого висновку.

Відповідно до вимог ч. 1 та п. 5 ч. 2ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Заходом забезпечення кримінального провадження є, зокрема, тимчасовий доступ до речей і документів.

Згідно п. 1 ч. 3, ч. 4, 5ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження. Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні. Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

З положень ст. 159 КПК України вбачається, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно вимог ч. 2 ст. 160 КПК України, у клопотанні зазначаються: 1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; 2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; 4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; 6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Відповідно до вимог ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ч. 1 ст. 333 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються під час судового провадження згідно з положеннями розділу ІІ цього Кодексу з урахуванням особливостей, встановлених цим розділом.

Згідно ч. 2 ст. 333 КПК України під час розгляду клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів суд також враховує причини, через які доступ не був здійснений під час досудового розслідування. Якщо судом під час судового провадження прийнято рішення про надання доступу до речей і документів, суд відкладає судовий розгляд на строк, достатній для здійснення такого заходу забезпечення кримінального провадження та ознайомлення учасників судового провадження з його результатами. Особа, яка під час судового провадження отримала речі і документи внаслідок здійснення тимчасового доступу до них, зобов`язана надати до них доступ у порядку, передбаченому статтею 290 цього Кодексу.

З системного аналізу наведених норм вбачається, що кримінальне процесуальне законодавство містить вимоги щодо суб`єкту подання клопотання (ч. 1 ст. 160 КПК України), вичерпний перелік вимог до відомостей, які мають бути зазначені у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів (ч. 2ст. 160 КПК України), а також покладає на сторону, яка звертається з таким клопотанням, обов`язок обґрунтувати наявність передбачених законом підстав для надання тимчасового доступу (ч. 5ст. 163 КПК України) та довести існування причин, через які він не був здійснений під час досудового розслідування (ч. 2ст. 333 КПК України).

Також, відповідно до статті 84 КПК, доказами у кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому КПК України порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.

Суд вважає, що клопотання про тимчасовий доступ на цій стадії провадження є передчасним, обґрунтованість цивільного позову щодо нарахування розміру шкоди, в подальшому будуть надаватись стороною обвинувачення для дослідження як речові докази в судових засіданнях, під час чого обвинувачений має право дослідити такі, опісля чого не позбавлений права подати відповідне клопотання.

На підставі викладеного суд приходить до висновку, що у задоволенні клопотання захисників обвинувачено ОСОБА_3 - адвокатів ОСОБА_6 та ОСОБА_7 про надання тимчасового доступу необхідно відмовити.

Керуючись ст. 22, 159-163, 333, 376 КПК України, суд,

постановив:

У задоволенні клопотання захисників обвинувачено ОСОБА_3 - адвокатів ОСОБА_6 та ОСОБА_7 про надання тимчасового доступу стороні захисту до обвинувального акту у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових рослідувань за №42020211120000001 від 09.01.2020, які знаходяться у ІНФОРМАЦІЯ_3 номер справи 601/655/22, провадження №1-кп/601/23/2023 з можливістю вилучення цих документів відмовити.

Ухвала окремому оскарженню не підлягає. Заперечення проти ухвали може бути включено до апеляційної скарги на судове рішення, передбачене ч. 1 ст. 392 КПК України.

Повний текст ухвали складено 26 лютого 2024 року.

Головуючий:

СудКременецький районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення21.02.2024
Оприлюднено29.02.2024
Номер документу117271927
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем

Судовий реєстр по справі —601/1876/22

Ухвала від 10.10.2024

Кримінальне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Клим Т. П.

Ухвала від 06.08.2024

Кримінальне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Клим Т. П.

Ухвала від 06.08.2024

Кримінальне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Клим Т. П.

Ухвала від 26.03.2024

Кримінальне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Клим Т. П.

Ухвала від 26.03.2024

Кримінальне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Клим Т. П.

Ухвала від 19.03.2024

Кримінальне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Клим Т. П.

Ухвала від 19.03.2024

Кримінальне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Клим Т. П.

Ухвала від 21.02.2024

Кримінальне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Клим Т. П.

Ухвала від 21.02.2024

Кримінальне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Клим Т. П.

Ухвала від 18.01.2024

Кримінальне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Клим Т. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні