ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
22.02.2024Справа № 910/18742/23
Господарський суд міста Києва у складі судді Турчина С.О. за участю секретаря судового засідання Нікітіної В.В., розглянувши матеріали господарської справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "АДАМА УКРАЇНА"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКО ЛЕНД."
про стягнення 702885,93 грн
Представники сторін:
від позивача: Козачок І.П.
від відповідача: не з`явився
РОЗГЛЯД СПРАВИ СУДОМ
Короткий зміст позовних вимог
Товариство з обмеженою відповідальністю "АДАМА УКРАЇНА" звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКО ЛЕНД." про стягнення 702885,93 грн заборгованості (безумовного зобов`язання).
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов`язань за фінансовою аграрною розпискою від 22.09.2021.
Процесуальні дії у справі, розгляд заяв, клопотань
Ухвалою від 13.12.2023 Господарським судом міста Києва прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі № 910/18742/23, розгляд справи постановлено здійснювати за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання у справі призначено на 25.01.2024.
14.12.2023 від позивача надійшло клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Ухвалою від 15.12.2023 Господарським судом міста Києва задоволено клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "АДАМА УКРАЇНА" про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
У підготовчому засіданні 25.01.2024 суд постановив протокольну ухвалу без виходу до нарадчої кімнати про закриття підготовчого провадження та призначив справу до судового розгляду по суті на 22.02.2024.
26.01.2024 через систему "Електронний суд" від позивача надійшли письмові пояснення по справі.
Представники відповідача у судове засідання не прибув, про розгляд справи повідомлений у встановленому господарським процесуальним законом порядку (на адресу місцезнаходження відповідача, оскільки у відповідач не зареєстрував електронний кабінет через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему).
Враховуючи, що ухвали суду, направлені на адресу відповідача, поверталися до суду поштовим відділенням зв`язку, суд зазначає, що у разі якщо ухвалу про вчинення відповідної процесуальної дії направлено судом за належною адресою, тобто повідомленою суду стороною, і повернуто підприємством зв`язку з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про вчинення відповідної процесуальної дії. Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 16.05.2018 у справі №910/15442/17.
Також Верховний Суд в постанові від 18.03.2021 у справі №911/3142/19 зазначив, що направлення листа рекомендованою кореспонденцією на дійсну адресу є достатнім для того, щоб вважати повідомлення належним, оскільки отримання зазначеного листа адресатом перебуває поза межами контролю відправника, у цьому випадку, суду (близька за змістом правова позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 25.04.2018 у справі №800/547/17, постановах Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 27.11.2019 у справі №913/879/17, від 21.05.2020 у справі №10/249-10/19, від 15.06.2020 у справі №24/260-23/52-б).
Зважаючи на викладене, з огляду на направлення відповідачу ухвал рекомендованою кореспонденцією на дійсну адресу, суд вважає, що відповідач був повідомлений та обізнаний про розгляд справи.
Відповідно до частини 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи. Аналогічні положення містяться у ч.9 ст.165 Господарського процесуального кодексу України.
У відповідності до частиною 4 статті 13 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
З огляду на вказані приписи Господарського процесуального кодексу України, оскільки відповідачі не скористалися своїм правом на подання відзиву, суд приходить до висновку, що справа може бути розглянута за наявними у ній документами у відповідності до приписів ч.9 ст.165 та ч.2 ст.178 Господарського процесуального кодексу України.
Одночасно, статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено, що кожен має право на справедливий розгляд його справи.
Право особи на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку кореспондується з обов`язком добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу, та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження (п.35 рішення від 07.07.1989р. Європейського суду з прав людини у справі "Юніон Еліментарія Сандерс проти Іспанії" (Alimentaria Sanders S.A. v. Spain).
Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч.1 ст.6 даної Конвенції (рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005р. у справі "Смірнова проти України").
Згідно із ч.1 ст.202 ГПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Приймаючи до уваги, що відповідач був належним чином повідомлений про розгляд справи, враховуючи що матеріали справи містять достатньо документів для розгляду справи по суті, суд вважає, що неявка у судове засідання відповідача не є перешкодою для прийняття рішення у даній справі.
Представник позивача у судовому засіданні 22.02.2024 надав пояснення по суті позову, позовні вимоги підтримав.
У судовому засіданні 22.02.2024 відповідно до ст.240 Господарського процесуального кодексу України проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
ПОЗИЦІЯ УЧАСНИКІВ СПРАВИ
Позиція позивача
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що 22.09.2021 відповідач видав Товариству з обмеженою відповідальністю "СЕРВІС-АГРОПІВДЕНЬ" фінансову аграрну розписку, що зареєстрована в Реєстрі аграрних розписок за №7639.
Позивач, як новий кредитор на підставі передавального напису на Аграрній розписці, посилається на невиконання відповідачем безумовного зобов`язання за фінансовою аграрною розпискою від 21.09.2021, а саме в частині сплати залишку заборгованості в сумі 702885,93 грн.
Оскільки відповідач порушив строк виконання зобов`язання за фінансовою аграрною розпискою від 21.09.2021 та безумовне зобов`язання на користь позивача у повному розмірі не виконав, позивачем заявлено до стягнення з відповідача 702885,93 грн заборгованості.
Позиція відповідача
Відповідач відзиву на позовну заяву у строк, встановлений в ухвалі про відкриття провадження у справі, не подав.
ОБСТАВИНИ ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ
22.09.2021 Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕКО ЛЕНД." (надалі - боржник, відповідач) видало Товариству з обмеженою відповідальністю "СЕРВІС-АГРОПІВДЕНЬ" (кредитор) Фінансову аграрну розписку (надалі - Аграрна розписка), яка посвідчена приватним нотаріусом Одеського нотаріального округу Груєвою О.В. та зареєстрована в Реєстрі аграрних розписок за №7639.
Згідно із п.2. Аграрної розписки Розмір безумовного зобов`язання боржника за Аграрною розпискою на дату видачі становить 1505517,31 грн.
Відповідно до п.2.1. Аграрної розписки розмір безумовного зобов`язання боржника становить еквівалент 55859,62 доларів США.
У пункті 2.2. Аграрної розписки визначено формулу розрахунку розміру безумовного зобов`язання за умови сплати боржником всієї суми одним платежем:
Сф= Сд*К1*з, де Сф - сума безумовного зобов`язання належна до оплати Боржником Кредитору у гривні на день фактичного перерахування коштів, згідно умов Аграрної розписки;
К1 - курс продажу долара США, який склався на міжбанківському валютному ринку України на момент закриття торгів на ньому в робочий день, що передує даті сплати коштів на виконання Аграрної розписки, і який публікується на сайті www.kurs.com.ua. Якщо з дати видачі Аграрної розписки до дня фактичної оплати коштів Боржником на виконання його безумовного зобов`язання за Аграрною розпискою, курс продажу долара США, який склався на міжбанківському валютному ринку України на кінець робочого дня, що передує даті сплати коштів на виконання цієї Аграрної розписки, і який публікується на сайті www.kurs.com.ua, не змінюється більше ніж на 2% у бік збільшення або зменшення, порівняно до договірного курс продажу долара США зазначеного в п.2.1. Аграрної розписки, то К1 = К;
з - коефіцієнт коригування суми безумовного зобов`язання, який складає 0,97 (за умови погашення Аграрної розписки до дати або в дату, вказану в п.3 Аграрної розписки) або 1,0 (за умови погашення Аграрної розписки після спливу дати, вказаної в п.3 Аграрної розписки).
Відповідно до п.2.3. Аграрної розписки у випадку часткового виконання зобов`язання за Аграрною розпискою, така грошова сума (частковий платіж) перераховується в еквівалент доларів США за наступною формулою: Сдч = Сфч /(К1*з), де Сдч - еквівалент часткової оплати здійсненої боржником на виконання Аграрної розписки, виражений в доларах США; Сфч - частковий платіж в гривнях, здійснений боржником на виконання безумовного зобов`язання по Аграрній розписці.
У пункті 2.3.1 Аграрної розписки передбачено, що боржник вважається таким, що виконав безумовне зобов`язання за Аграрною розпискою у повному обсязі за умови, що сума всіх здійснених ним Сдч дорівнює Сд.
Відповідно до п.3 Аграрної розписки боржник зобов`язується сплатити кредиторові грошові кошти у сумі, визначеній в порядку передбаченому п.2 цієї Аграрної розписки, на рахунок кредитора в строк не пізніше 31.08.2022.
Пунктом 25 Аграрної розписки кредитор має право передавати права за Аграрною розпискою лише ТОВ "АДАМА УКРАЇНА" код ЄЄДРПОУ 36138418 без окремої згоди Боржника. Зміна боржника за Аграрною розпискою не передбачена.
22.09.2021 Товариством з обмеженою відповідальністю "СЕРВІС-АГРОПІВДЕНЬ" (кредитором за Аграрною розпискою) було вчинено індосамент (передавальний напис) на Аграрній розписці, за яким права первісного кредитора за Аграрною розпискою були передані на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "АДАМА УКРАЇНА" (надалі - позивач, новий кредитор). Запис про передачу прав кредитора за цією Аграрною розпискою внесений до Реєстру аграрних розписок приватним нотаріусом Одеського нотаріального округу Груєвою О.В.
Згідно із Акту приймання-передачі від 22.09.2021 Товариством з обмеженою відповідальністю "СЕРВІС-АГРОПІВДЕНЬ" було передано Товариству з обмеженою відповідальністю "АДАМА УКРАЇНА" (позивачу) всі права кредитора за Аграрною розпискою, що підтверджується відповідним передавальним написом вчиненим Товариством з обмеженою відповідальністю "СЕРВІС-АГРОПІВДЕНЬ" на Аграрній розписці.
22.09.2021 позивач направив відповідачу повідомлення про відступлення права вимоги за Аграрною розпискою, що підтверджується описом вкладення від 23.09.2021 та накладною №04050469982762.
28.04.2023 позивачем та відповідачем здійснено зарахування зустрічних однорідних грошових вимог на загальну суму 1342008,19 грн, що підтверджується підписаним між сторонами актом про зарахування зустрічних однорідних вимог від 28.04.2023.
За розрахунком позивача, часткове виконання зобов`язання за Аграрною розпискою становить 1342008,19 грн, що є еквівалентом 36335,01 доларів США.
Враховуючи часткове виконання зобов`язань боржника за Аграрною розпискою, розмір заборгованості останнього становить еквівалент 19524,61 дол. США.
Розрахунок заборгованості за Аграрною розпискою здійснено позивачем станом на 08.11.2023 та становить 702885,93 грн.
ДЖЕРЕЛА ПРАВА. ОЦІНКА АРГУМЕНТІВ УЧАСНИКІВ СПРАВИ
Відповідно до ч.1 ст.509 Цивільного кодексу України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Відповідно до ч.2 ст.509 Цивільного кодексу України, зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Згідно із п.1 ч.2 ст.11 Цивільного кодексу України договори та інші правочини є підставою виникнення цивільних прав та обов`язків.
Відносини, що виникають під час оформлення, видачі, обігу, виконання аграрних розписок, визначає порядок їх реєстрації та спрямований на створення правових, економічних, організаційних умов функціонування цих документів врегульовані Законом України "Про аграрні розписки".
Відповідно до ст.1 Закону України "Про аграрні розписки" аграрна розписка - товаророзпорядчий документ, що фіксує безумовне зобов`язання боржника, яке забезпечується заставою, здійснити поставку сільськогосподарської продукції або сплатити грошові кошти на визначених у ньому умовах; боржник за аграрною розпискою - особа, яка видає аграрну розписку для оформлення свого зобов`язання здійснити поставку сільськогосподарської продукції або сплатити грошові кошти на визначених в аграрній розписці умовах; кредитор за аграрною розпискою - фізична чи юридична особа, яка надає грошові кошти, послуги, поставляє товари, виконує роботи як зустрічне зобов`язання за договором, за яким боржник за аграрною розпискою видає їй аграрну розписку, наділяючи правом вимагати від нього належного виконання зобов`язань, а також фізична чи юридична особа, яка отримала права кредитора за аграрною розпискою від іншого кредитора за аграрною розпискою у спосіб, не заборонений законом.
Згідно із ч.1 ст.2 Закону України "Про аграрні розписки" аграрні розписки використовуються в операціях з сільськогосподарською продукцією.
Фінансова аграрна розписка - це аграрна розписка, що встановлює безумовне зобов`язання боржника сплатити грошову суму, розмір якої визначається за погодженою боржником і кредитором формулою з урахуванням цін на сільськогосподарську продукцію у визначеній кількості та якості. Виконання боржником зобов`язань за фінансовими аграрними розписками здійснюється лише в безготівковій формі (ст.5 Закону України "Про аграрні розписки").
Згідно із ч.1 ст.6 Закону України "Про аграрні розписки" фінансові аграрні розписки складаються у письмовій формі на бланку, підлягають нотаріальному посвідченню і не можуть бути переведені у бездокументарну форму (знерухомлені).
Відповідно до ч.1,2 ст. 7 Закону України "Про аграрні розписки" аграрна розписка встановлює забезпечення виконання зобов`язань боржника за аграрною розпискою заставою його майбутнього врожаю. Предметом такої застави може бути виключно майбутній врожай сільськогосподарської продукції. Розмір застави повинен бути не меншим за розмір зобов`язання за аграрною розпискою. На день видачі аграрної розписки майбутній врожай сільськогосподарської продукції не може перебувати в інших заставах, ніж за аграрними розписками.
Аграрна розписка видається окремо на кожний вид сільськогосподарської продукції, визначений родовими або індивідуальними ознаками (ч.1 ст.9 Закону України "Про аграрні розписки").
Стаття 11 Закону України "Про аграрні розписки" визначає, що передання прав кредитора за аграрною розпискою здійснюється шляхом здійснення на ній або на її невід`ємному додатку передавального напису "Відступлено" із зазначенням нового кредитора за аграрною розпискою. Такий напис скріплюється підписом попереднього кредитора за аграрною розпискою.
Передання прав за аграрною розпискою підлягає нотаріальному посвідченню в порядку, передбаченому Законом України "Про нотаріат" для правочинів, з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.
Передання прав за аграрною розпискою, не посвідчене нотаріально, не спричиняє переходу до іншої особи прав кредитора за аграрною розпискою.
Згідно із ч.1,5 ст.12 Закону України "Про аграрні розписки" аграрні розписки діють до повного їх виконання. Фінансові аграрні розписки виконуються шляхом перерахування боржником за аграрною розпискою грошових коштів на вказаний кредитором за аграрною розпискою банківський рахунок.
Відповідно до ч.1 ст.13 Закону України "Про аграрні розписки" наявність аграрної розписки без відмітки про її виконання є достатнім підтвердженням безспірності вимог кредитора за аграрною розпискою.
Як підтверджується матеріалами справи, передання прав кредитора за Аграрною розпискою від 22.09.2021 № 7639 Товариству з обмеженою відповідальністю "АДАМА УКРАЇНА" оформлено належним чином шляхом здійснення на додатку до Аграрної розписки передавального напису "Відступлено" із зазначенням нового кредитора за аграрною розпискою та скріпленням такого напису підписом попереднього кредитора. Водночас таке передання прав засвідчено нотаріально та оформлено Акт-приймання-передачі прав кредитора від 22.09.2021.
Обізнаність відповідача щодо наявності зобов`язання сплати за Аграрною розпискою Товариству з обмеженою відповідальністю "АДАМА УКРАЇНА" підтверджується частковим виконання зобов`язання (акт про зарахування зустрічних однорідних вимог від 28.04.2023).
Відповідно до ч.1 ст.530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Умовами Аграрної розписки встановлено остаточну дату повернення заборгованості - не пізніше не пізніше 31.08.2022.
Згідно із ст.525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст.526 Цивільного кодексу України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Аналогічна правова норма передбачена частиною 1 статті 193 Господарського кодексу України.
Згідно з ч. 1 ст. 598 Цивільного кодексу України зобов`язання припиняється частково або у повному обсязі на підставах, встановлених договором або законом.
Зобов`язання припиняється виконанням проведеним належним чином (стаття 599 Цивільного кодексу України).
Відповідно до ст.610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом (частина 1 статті 612 Цивільного кодексу України).
Як підтверджено наявними у матеріалах справи доказами, до 31.08.2022 грошове зобов`язання за Аграрною розпискою не було погашено.
Статтею 533 ЦК України передбачено, що грошове зобов`язання має бути виконане у гривнях. Якщо у зобов`язанні визначено грошовий еквівалент в іноземній валюті, сума, що підлягає сплаті у гривнях, визначається за офіційним курсом відповідної валюти на день платежу, якщо інший порядок її визначення не встановлений договором або законом чи іншим нормативно-правовим актом.
Ця норма кореспондується із приписами статті 524 ЦК України, згідно з якою зобов`язання має бути виражене у грошовій одиниці України - гривні. Сторони можуть визначити грошовий еквівалент зобов`язання в іноземній валюті.
Суд враховує, що положення чинного законодавства, хоч і передбачають обов`язковість застосування валюти України при здійсненні розрахунків, але не містять заборони визначення грошового еквіваленту зобов`язань в іноземній валюті. Відтак коригування платежів, в основі якого лежить зміна курсової різниці (зміна курсу гривні стосовно долара США), прямо не заборонена та не суперечить чинному законодавству України (правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 21.02.2020 у справі №910/10191/17).
Часткове виконання зобов`язання за Аграрною розпискою становить 1342008,19 грн (згідно із актом про зарахування зустрічних однорідних вимог від 28.04.2023), що є еквівалентом 36335,01 доларів США.
Отже, розмір заборгованості останнього становить еквівалент 19524,61 дол. США.
За розрахунком позивача (станом на 08.11.2023) розмір заборгованості за Аграрною розпискою становить 702885,93 грн. Розрахунок заборгованості перевірений судом та є арифметично правильним, здійснений відповідно до умов договору та законодавства.
Неналежне виконання грошового зобов`язання відповідачем за Аграрною розпискою від 22.09.2021 підтверджується матеріалами справи, доказів у спростування заборгованості у сумі 702885,93 грн відповідачем не надано.
За змістом ч.1 ст.14 ГПК України суд розглядає справу не інакше як, зокрема, на підставі доказів поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
У відповідності до ч.3 ст.13, ч.1 ст.74 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Частиною 4 статті 13 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
У частині 3 статті 2 Господарського процесуального кодексу України однією з основних засад (принципів) господарського судочинства визначено принцип змагальності сторін, сутність якого розкрита у статті 13 цього Кодексу.
Обов`язок доказування та подання доказів відповідно до статті 74 Господарського процесуального кодексу України розподіляється між сторонами виходячи з того, хто посилається на певні юридичні факти, які обґрунтовують його вимоги та заперечення.
За встановлених обставин, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог про стягнення з відповідача заборгованості у сумі 702885,93 грн.
Відповідач не спростував належними доказами обставин, на які посилається позивач в обґрунтування своїх позовних вимог, доказів на спростування заборгованості у сумі 702885,93 грн відповідач суду не надав.
Приписами ст.76, 77 Господарського процесуального кодексу України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Згідно із ст.78, 79 Господарського процесуального кодексу України, достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи. Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування.
Статтею 86 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Враховуючи приписи ст.76, 77-79, 86 Господарського процесуального кодексу Україні, з огляду на встановлені вище обставини, суд вважає обґрунтованими позовні вимоги про стягнення з відповідача 702885,93 грн заборгованості (безумовного зобов`язання) за Фінансовою аграрною розпискою від 21.09.2021.
ВИСНОВКИ СУДУ
З урахуванням встановлених обставин, відповідно до ст.86 ГПК України, суд оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів, враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, дійшов висновку про задоволення позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю "АДАМА УКРАЇНА" про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКО ЛЕНД." 702885,93 грн заборгованості.
РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ
За приписами ст.129 ГПК України судовий збір покладається на відповідача.
Керуючись ст. ст. 73-74, 76-79, 86, 129, 233, 240, 242 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКО ЛЕНД." (04070, місто Київ, вулиця Ігорівська, будинок 1/8, офіс 4В; ідентифікаційний код 35788652) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "АДАМА УКРАЇНА" (04050, місто Київ, вулиця Миколи Пимоненка, будинок 13, офіс №4А/41, ідентифікаційний код 36138418) заборгованість у сумі 702885,93 грн та витрати зі сплати судового збору 8434,63 грн.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складено та підписано: 27.02.2024.
Суддя С.О. Турчин
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.02.2024 |
Оприлюднено | 29.02.2024 |
Номер документу | 117275705 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань банківської діяльності кредитування забезпечення виконання зобов’язання |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Турчин С.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні