Ухвала
від 26.01.2024 по справі 766/1398/23
ХЕРСОНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №766/1398/23

н/п 1-кс/766/752/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 січня 2024 року

Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ відділу поліції № 1 Херсонського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Херсонській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю у кримінальному провадженні № 12022230000002705 від 05.08.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358, ч. 1 ст. 364 КК України

встановила:

Слідчий за погодженням з прокурором звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів з телекомунікаційних мереж ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Обґрунтування клопотання:

Слідчим відділом ВП1 Херсонського районного управління поліції ГУНП в Херсонській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12022230000002705 від 05.08.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358, ч. 1 ст. 364 КК України, а саме: що 04.08.2022 до слідчого управління ГУНП в Херсонській області надійшла заява міського голови м. Ірпінь ОСОБА_4 про те, що державним кадастровим реєстратором ІНФОРМАЦІЯ_2 на підставі поданої ОСОБА_5 технічної документації із землеустрою від 20.12.2021, розробленої ФОП ОСОБА_6 , 17.01.2022 року до Державного земельного кадастру внесено відомості про право власності на земельну ділянку з кадастровим номером 3210900000:03:009:0001, яка розташована на території Ірпінської міської територіальної громади Київської області, для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку на підставі технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Разом з тим вказана земельна ділянка фактично знаходиться на землях лісогосподарського призначення та перебуває у постійному користуванні ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що свідчить про використання ОСОБА_5 підроблених документів під час реєстрації права власності на вказану земельну ділянку.

Технічна документація із землеустрою (у електронному вигляді) та заява надійшли до сайту ІНФОРМАЦІЯ_4 12.01.2022 ЗВ №9700438672022.

В ході проведення досудового розслідування було встановлено, що ФОП ОСОБА_7 використовує мобільні термінали стільникового зв`язку із №№ НОМЕР_1 ; НОМЕР_2 .

На підставі викладеного, з метою встановлення фактичного місця знаходження особи яка подала зазначену заяву, отримати тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю у оператора рухомого мобільного стільникового зв`язку на вказані номери: НОМЕР_1 ; НОМЕР_2 в період часу з 05.01.2022 року по 18.01.2022.

Приймаючи до уваги вищевикладене, а також неможливість отримання відомостей в інший спосіб, та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що інформація, яка знаходиться у оператора стільникового мобільного рухомого зв`язку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » про з`єднання абонентів має суттєве доказове значення для судового розслідування, встановлення особи або групи осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення у даному кримінальному провадженні, встановлення можливих свідків та очевидців вищезазначеної події, у зв`язку з чим виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей і документів, а саме отримання інформації, яка знаходиться у оператора рухомого мобільного стільникового зв`язку: ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , щодо вищезазначених номерів та має охоронювану законом таємницю.

Доводи учасників процесу у справі.

Слідчий в судове засідання не з`явився, надав заяву про розгляд справи у його відсутності.

Представник ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в судове засідання не викликався на підставі ч.2 ст. 163 КПК України.

Згідно положень ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування розгляду за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснювалось.

Мотивація суду:

Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання є не обґрунтованим, внаслідок чого не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно приписів ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Вимогидо клопотання протимчасовий доступдо речейі документіввизначені частиною 2ст.160КПК України,відповідно доякої у клопотаннізазначаються:1)короткий викладобставин кримінальногоправопорушення,у зв`язкуз якимподається клопотання;2)правова кваліфікаціякримінального правопорушенняіз зазначеннямстатті (частинистатті)закону Українипро кримінальнувідповідальність;3)речі ідокументи,тимчасовий доступдо якихпланується отримати;4)підстави вважати,що речіі документиперебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи;5)значення речейі документівдля встановленняобставин укримінальному провадженні;6)можливість використанняяк доказіввідомостей,що містятьсяв речахі документах,та неможливістьіншими способамидовести обставини,які передбачаєтьсядовести задопомогою цихречей ідокументів,у випадкуподання клопотанняпро тимчасовийдоступ доречей ідокументів,які містятьохоронювану закономтаємницю;7)обґрунтування необхідностівилучення речейі оригіналівабо копійдокументів,якщо відповіднепитання порушуєтьсястороною кримінальногопровадження. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.

В порушення вимог п.2 ч.2 ст.160 КПК України не зазначена правова кваліфікація кримінального правопорушення, а тільки норми кримінального закону ч.4 ст.358 (використання завідомо підробленого документа), ч. 1 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для самої себе чи іншої фізичної або юридичної особи використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб) КК України, тоді як вказані норми передбачають кілька видів правопорушень.

В порушення вимог п.1 ч.2 ст.160 КПК України не викладено обставини вчинення кримінального правопорушення, які б відповідали диспозиції статей КК України, за якими порушено кримінальне провадження.

В порушення вимог п. 5 ч. 2 ст. 160 КПК України у клопотанні не обґрунтовано значення для кримінального провадження витребуваних документів, а тільки загальною фразою зазначено, що «метою тимчасового доступу до речей і документів є встановлення фактичного місця знаходження особи яка подала заяву на сайт ІНФОРМАЦІЯ_4 12.01.2022 ЗВ № 9700438672022».

Частиною 5 ст. 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Враховуючи викладене, слідчий суддя приходить до висновку, що слідчий у своєму клопотанні не навів визначених законом доводів того, що речі та документи, до яких просить надати доступ слідчий, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, тому клопотання задоволенню не підлягає.

Керуючись положеннями ст.ст. 2, 40, 131, 132, 159, 160, 162 КПК України, слідчий суддя,

постановила:

Відмовити слідчому СВ відділу поліції № 1 Херсонського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Херсонській області ОСОБА_3 у задоволенні клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю у кримінальному провадженні № 12022230000002705 від 05.08.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358, ч. 1 ст. 364 КК України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудХерсонський міський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення26.01.2024
Оприлюднено23.04.2024
Номер документу117290002
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —766/1398/23

Ухвала від 26.01.2024

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

Ухвала від 26.07.2023

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

Ухвала від 17.08.2023

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

Ухвала від 29.09.2023

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Ус О. В.

Ухвала від 29.09.2023

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Ус О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні