Справа № 761/477/24
Провадження № 2/761/4977/2024
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 лютого 2024 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:
головуючого - судді: Осаулова А.А.
за участю секретаря судових засідань: Путрі Д.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві в спрощеному позовному провадженні в приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Стікс-Україна» про стягнення заборгованості по заробітній платі, компенсації за невикористану відпустку, заборгованості з оплати за час тимчасової непрацездатності,-
ВСТАНОВИВ:
У січні 2024 року позивач ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулась до Шевченківського районного суду м. Києва з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Стікс-Україна» про стягнення заборгованості по заробітній платі, компенсації за невикористану відпустку, заборгованості з оплати за час тимчасової непрацездатності, в якій просила стягнути з відповідача 11 621,49 грн заборгованості по заробітній платі, 33 658,59 грн компенсації за невикористану відпустку та 3 891,49 грн заборгованості з оплати за час тимчасової непрацездатності, разом 49 171,57 грн
Свої позовні вимоги мотивує тим, що ОСОБА_1 прийнята на роботу на посаду бухгалтера Товариства з обмеженою відповідальністю «Стікс-Україна»
Наказом відповідача за № 39к/23 від 06 жовтня 2023р. позивачку було звільнено з роботи за власним бажанням, відповідно до ст. 38 КЗпП України.
На час звільнення у відповідача була заборгованість перед позивачкою з виплати нарахованої заробітної плати і на день звільнення повного розрахунку проведено не було.
Заборгованість відповідача перед позивачкою з виплати заробітної плати за вересень-жовтень 2023 р. складає 49171,57 грн. (заробітна плата за вересень - 2568,34 грн., лікарняні від ПФУ за вересень - 3891,49 грн, заробітна плата за жовтень - 9053,15 грн., компенсація за невикористану відпустку за жовтень - 33658,59 грн.). Сума несплачених податків і внесків складає 25349,32 грн. (ЄСВ - 13438,19 грн, податок з доходів фізичних осіб - 10994,89 грн., військовий збір - 916,24 грн.).
Вказане стало підставою для звернення до суду з позовом.
Ухвалою судді від 09.01.2024 року відкрито провадження у даній цивільній справі у порядку спрощеного позовного провадження, призначено судове засідання.
У судове засіданні представник позивача не з`явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, до суду надав заяву, в якій просить розглянути справу за її відсутності, задовольнити позовні вимоги.
Відповідач в судове засідання свого представника не направив, подав заяву про визнання позову, в якій підтвердив наявність заборгованості перед позивачем, не заперечує щодо задоволення позову, просить розглянути справи без їх участі.
Суд, дослідивши зібрані в справі письмові докази, вважає за можливе позовні вимоги задовольнити з огляду на наступне.
Вимогами п.п. 1, 2, 3 ч. 1 ст. 264 ЦПК України, під час ухвалення рішення суд вирішує, чи мали місце обставини (факти), якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються; чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи; які правовідносини сторін випливають із встановлених обставин.
Відповідно до частини четвертої статті 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Між тим, суд не вправі покласти в основу свого рішення лише факт визнання позову відповідачем, не дослідивши при цьому обставини справи.
Тобто, повинно мати місце не лише визнання позову, а й законні підстави для задоволення позову.
Наведене узгоджується з позицією викладеною в постанові Верховного Суду від 15 червня 2020 року у справі № 588/1311/17.
Відповідно ст. 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.
Судом встановлено, що за наказом Товариства з обмеженою відповідальністю «Стікс-Україна» за № 39к/23 від 06 жовтня 2023р. ОСОБА_1 було звільнено з роботи з посади бухгалтера 06.10.2023 р. за власним бажанням, відповідно до ст. 38 КЗпП України, бухгалтерії наказано провести розрахунок та виплатити компенсацію за невикористану відпустку.
Зазначене підтверджується копією трудової книжки ОСОБА_1 .
Вимоги ст. 47 КЗпП України передбачають, що власник або уповноважений ним орган зобов`язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу.
Відповідно до довідки про доходи вих. № 6 від 01.11.2023р. заборгованість Товариства з обмеженою відповідальністю «Стікс-Україна» перед ОСОБА_1 з виплати заробітної плати за вересень-жовтень 2023 р. складає 49171,57 грн. (заробітна плата за вересень - 2568,34 грн., лікарняні від ПФУ за вересень - 3891,49 грн, заробітна плата за жовтень - 9053,15 грн., компенсація за невикористану відпустку за жовтень - 33658,59 грн.). Сума несплачених податків і внесків складає 25349,32 грн. (ЄСВ - 13438,19 грн, податок з доходів фізичних осіб - 10994,89 грн., військовий збір - 916,24 грн.)
Статтею 94 КЗпП України визначено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Відповідно до ч. 1 ст. 116 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред`явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.
Крім цього, згідно ст. 83 ч.1 КЗпП України у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи.
Відповідно до ст. 22 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування» страхова виплата у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), гіг-контракту, іншого цивільно-правового договору та на інших підставах, передбачених законом, призначається та здійснюється за основним місцем роботи (діяльності). Допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомога по вагітності та пологах застрахованим особам (у тому числі тим, які здійснюють підприємницьку чи іншу діяльність та одночасно працюють на умовах трудового договору) надається за основним місцем роботи (діяльності) або за місцем роботи за сумісництвом (наймом) у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
На основі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які були посилання як на підставу своїх вимог, підтверджених доказами, дослідженими в судовому засіданні, оцінивши їх належність, допустимість, достовірність, а також достатність і взаємний зв`язок у їх сукупності, встановивши правовідносини, які випливають із встановлених обставин, та правові норми, які підлягають застосуванню до цих правовідносин, суд прийшов до висновку про необхідність задоволення позову шляхом стягнення з відповідача на користь позивача 49171,57 грн заборгованості по заробітній платі та компенсації за невикористану відпустку.
Судом не встановлено, що визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
В порядку, визначеному ст. 141, 142 ЦПК України, враховуючи визнання відповідачем позову до початку розгляду справи по суті, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь держави судовий збір в сумі - 605,60 грн.
Враховуючи наведене, на підставі ст.ст. 43, 55 Конституції України, ст.ст. 47, 83, 116, КЗпП України та керуючись ст. ст. 12,76,77,78,79,80,81,263,265 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Стікс-Україна» про стягнення заборгованості по заробітній платі, компенсації за невикористану відпустку, заборгованості з оплати за час тимчасової непрацездатності, - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Стікс-Україна» на користь ОСОБА_1 49171,57 грн заборгованості по заробітній платі, компенсації за невикористану відпустку, заборгованості з оплати за час тимчасової непрацездатності.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Стікс-Україна» на користь держави судовий збір в сумі - 49171,57 грн.
Рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо у судовому засіданні було проголошено лише вступну і резолютивну частину судового рішення або у разі розгляду (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, цей строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Реквізити сторін:
Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ,
Відповідач -Товариство з обмеженою відповідальністю «Стікс-Україна», код ЄДРПОУ 35134517, місто Київ, вулиця Підгірна/Татарська, будинок 3/7.
Суддя: Осаулов А.А.
Повний текст рішення складено 27.02.2024
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.02.2024 |
Оприлюднено | 29.02.2024 |
Номер документу | 117295120 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Осаулов А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні