Справа № 149/2501/23
Провадження №2/149/69/24
Номер рядка звіту 60
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
22.02.2024 р. м. Хмільник
Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області у складі:
головуючого судді Павлюк О. О.
за участю секретаря Олійник І. С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Уланівської сільської ради, треті особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визнання права на завершення приватизації земельної ділянки в порядку спадкування,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області з позовом до Уланівської сільської ради, треті особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визнання права на завершення приватизації земельної ділянки в порядку спадкування.
Позов мотивований тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача - ОСОБА_5 , після смерті якого залишилось спадкове майно, частину якого позивач прийняла у спадщину через нотаріальну контору, однак оформити своє право на спадщину на земельну ділянку площею 0, 60 га не представилось можливим, в зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів на неї, оскільки ОСОБА_5 не встиг завершити приватизацію зазначеної земельної ділянки. За таких обставин позивач просить визнати за ним право на завершення приватизації та одержання на своє ім`я правовстановлюючих документів на земельну ділянку площею 0, 60 га, яка була передана у приватну власність ОСОБА_5 на підставі рішення виконавчого комітету Скаржинецької сільської ради Народних депутатів Хмільницького району Вінницької області від 26.08.1993 р.
Ухвалою суду від 11.08.2023 у даній справі відкрито загальне позовне провадження та призначено підготовче судове засідання. Відповідачу визначено п`ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву.
Ухвалою суду від 23.01.2024 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.
Позивач в судове засідання не з`явилась, надала заяву, в якій просить розглянути справу за її відсутності та зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник Уланівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області в судове засідання не з`явився, надав заяву, в якій просить розглянути справу у його відсутність за наявними у справі документами.
Від третіх осіб надійшли заяви про розгляд справи за їх відсутності, проти задоволення позовних вимог не заперечують.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 (копія на а.с. 17), свідоцтвом про укладення шлюбу серії НОМЕР_2 (копія на а.с. 18), свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_3 (копія на а.с. 6) підтверджено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача - ОСОБА_1 - ОСОБА_5 .
Як вбачається з копії спадкової справи № 59/2022 заведеної після ОСОБА_6 (а.с. 72-151) 07.07.2010 ОСОБА_5 заповів належний йому житловий будинок з відповідними господарськими будівлями і земельну ділянку , які знаходяться в с. Скаржинці Хмільницького району Вінницької області ОСОБА_1 , якій було видано свідоцтво про право на спадщину за заповітом від 26.07.2023 на вказаний житловий будинок.
На підставі рішення виконавчого комітету Скаржинецької сільської ради Народних депутатів Хмільницького району Вінницької області від 26.08.1993 р. (копія на а.с. 13) ОСОБА_5 було передано безкоштовно у приватну власність земельну ділянку розміром 0, 60 га для особистого підсобного господарства.
Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно ч. 1 ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Вищий Спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ листом від 16.05.2013 № 24-753/0/4-13 «Про судову практику розгляду цивільних прав про спадкування» роз`яснив, що в разі якщо спадкодавець не набув права власності на земельну ділянку згідно зі ст. 125 Земельного Кодексу, проте розпочав процедуру приватизації земельної ділянки відповідно до чинного законодавства України, а органами місцевого самоврядування відмовлено спадкоємцям у завершенні процедури приватизації, то спадкоємці мають право звертатися до суду із позовами про визнання відповідного права в порядку спадкування - права на завершення приватизації та одержання державного акта про право власності на землю на ім`я спадкоємця.
Аналогічний правовий висновок зазначений у постанові Великої Палати Верховного Суду від 20 березня 2019 року у справі № 14-652цс18.
Пунктом 1 ч. 2 ст. 16 ЦК України, одним із способів захисту цивільних прав є визнання права.
Відповідно до ст. 15 ЦК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Враховуючи встановлені обставини, зокрема те, що позивач є спадкоємцем за заповітом після смерті ОСОБА_5 , отримала свідоцтво на про право на спадщину за заповітом на частину спадкового майна, приймаючи до уваги те, що відповідач не заперечує щодо позову, суд приходить до висновку про задоволення позову, що не суперечить вимогам та законним інтересам сторін, третіх осіб, та відповідає чинному законодавству України.
Судові витрати залишити за сторонами.
На підставі ст.ст. 1218, 1220, 1222-1223, 1225, 1268, 1270 ЦК України, керуючись ст.ст. 141, 206, 263-265, 273, 355 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_4 ) в порядку спадкування за заповітом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 , право на завершення приватизації та одержання правовстановлюючих документів на земельну ділянку для особистого підсобного господарства, площею 0, 60 га, яка була передана у приватну власність ОСОБА_5 на підставі рішення виконавчого комітету Скаржинецької сільської ради Народних депутатів Хмільницького району Вінницької області № 18 від 26.08.1993 р.
Судові витрати залишити за сторонами.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Вінницького апеляційного суду через Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складено 29.02.2024.
Позивач: ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_4 ).
Відповідач: Уланівська сільська рада (вул. Миру, 9, с. Уланів, Хмільницький р-н., Вінницька обл.).
Треті особи:
ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_5 );
ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_6 );
ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_7 ).
Суддя Павлюк О. О.
Суд | Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 22.02.2024 |
Оприлюднено | 01.03.2024 |
Номер документу | 117330347 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області
Павлюк О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні