Справа № 761/45934/23
Провадження № 2/761/4663/2024
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 лютого 2024 року Шевченківський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Романишеної І.П.,
за участю секретаря Решти Д.О.,
представника позивача Семенець Г.Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Адвокатського бюро "Ганни Семенець" до ОСОБА_1 про стягнення коштів, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні суду перебуває вказана вказана цивільна справа.
Ухвалою суду від 25.12.2023р. у справі відкрито провадження та призначено розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.
В судовому засіданні поставлено на обговорення клопотання представника позивача щодо заміни неналежного відповідача у справі, а також клопотання про зупинення провадження у справі.
В судовому засіданні представник позивача підтримав клопотання про заміну неналежного відповідача, а щодо клопотання про зупинення провадження у справі поклався на розсуд суду.
Відповідач у судове засідання не з`явився, повідомлявся належним чином про розгляд справи.
Згідно ч. 1 ст.13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Звернення до суду з позовом є правом фізичної і юридичної особи, а також держави.
За змістом ст.ст. 51, 175 ЦПК України на позивача покладений обов`язок визначати відповідача у справі. При цьому суд при розгляді справи має виходити із складу осіб, зокрема відповідачів, які залучені до участі у справі позивачем.
Визначення відповідачів, предмета та підстав спору є правом позивача.
Згідно ст. 48 ЦПК України сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач. Позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.
Відповідно до ст. 51 ЦПК України суд до закінчення підготовчого провадження, а у разі розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - до початку першого судового засідання за клопотанням позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі.
В даному випадку, суд вбачає підстави для задоволення клопотання представника позивача про заміну неналежного відповідача у справі, оскільки клопотання подано до початку першого судового засідання, а у позовній заяві дійсно допущена помилка у прізвищі відповідача у справі.
Суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції (пункт 2 частини першої статті 251 ЦПК України).
Указом Президента України від 24.02.2022 року №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» на всій території України введено воєнний стан із 05.30 год. 24.02.2022 року строком на 30 діб, який Указами Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» продовжено. Станом на час винесення ухвали воєнний стан не скасовано.
Законом України «Про правовий режим воєнного стану» визначено, що воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
Згідно з ч. 9 ст. 1 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу», щодо військового обов`язку громадяни України поділяються, зокрема, на військовослужбовців, тобто осіб, які проходять військову службу.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу», Збройні Сили України та інші військові формування комплектуються військовослужбовцями шляхом: призову громадян України на військову службу; прийняття громадян України на військову службу за контрактом.
Згідно із ст.1 Закону України «Про Збройні Сили України», Збройні Сили України - це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про Збройні Сили України» Збройні Сили України мають таку загальну структуру: Генеральний штаб Збройних Сил України; Командування об`єднаних сил Збройних Сил України; види Збройних Сил України - Сухопутні війська, Повітряні Сили, Військово-Морські Сили; окремі роди сил Збройних Сил України - Сили спеціальних операцій, Сили територіальної оборони, Сили логістики, Сили підтримки, Медичні сили; окремі роди військ Збройних Сил України - Десантно-штурмові війська, Війська зв`язку та кібербезпеки; органи військового управління, з`єднання, військові частини, вищі військові навчальні заклади, військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти, установи та організації, що не належать до видів та окремих родів військ (сил) Збройних Сил України.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач у справі ОСОБА_1 є військовослужбовцем та проходить військову службу у військовій частині, що вбачається з копії військового квитка серії НОМЕР_1 , довідки військової частини № НОМЕР_2 від 23.02.2024р.
При цьому, з довідки від 23.02.2024р. №354 вбачається, що відповідач в період з 01.01.2024р. по теперішній час приймає участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, перебуваючи на території Донецької області.
Вказані документи у сукупності є підставою для зупинення провадження у даній справі, враховуючи імперативнійсть положення пункту 2 частинии першої статті 251 ЦПК України.
В свою чергу, відповідач просить суд зупинити провадження у справі на період дії військового стану, що є неможливим, оскільки відповідно до пункту 2 частини першої статті 253 ЦПК України провадження у справі зупиняється у випадку, встановленому пунктом 2 частини першої статті 251 цього Кодексу, - до припинення перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.
За викладених обставин клопотання відповідача про зупинення провадження у справі підлягає задоволенню частково.
Керуючись ст.ст.51, 251, 253, 259, 263, 264, 265, 268, 272, 353-355 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання представника позивача про заміну первісного відповідача належним відповідачем - задовольнити.
Замінити первісного відповідача - ОСОБА_1 на належного відповідача - ОСОБА_1 .
Клопотання відповідача ОСОБА_1 про зупинення провадження у справі - задовольнити частково.
Зупинити провадження у справі за позовом Адвокатського бюро "Ганни Семенець" до ОСОБА_1 про стягнення коштів, - до припинення проходження відповідачем ОСОБА_1 військової служби у Збройних Силах України, що переведені на воєнний стан.
В задоволенні вимог клопотання в частині зупинення провадження у справі на період дії воєнного стану відмовити.
Після усунення обставин, що зумовили зупинення провадження у справі, зобов`язати відповідача ОСОБА_1 повідомити про це суд невідкладно.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.
Ухвалу суду, в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржено до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Повний текст ухвали суду складено 29.02.2024р.
СУДДЯ І.П.РОМАНИШЕНА
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2024 |
Оприлюднено | 04.03.2024 |
Номер документу | 117344612 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Романишена І. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні