2/130/487/2024
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01.03.2024 р. м. Жмеринка
Суддя Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області в складі Заярний А.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Держави Україна в особі керівника органу дізнання Жмеринської РВП ГУНП у Вінницькій області Пліщенко Аліни Володимирівни, ГУНП у Вінницькій області про стягнення моральної шкоди за продовжувану бездіяльність відповідачів,
ВСТАНОВИВ:
26.02.2024 судді Заярному А.М. передано на розгляд цю позовну заяву.
ОСОБА_1 в позовні заяві просить за продовжувану хамську бездіяльність відповідачів стягнути з держави Україна через Державну казначейську службу України 100000 грн моральної шкоди.
Ознайомившись з позовною заявою, вважаю, що вона не повністю відповідає вимогам статті 175 ЦПК України, і її слід залишити без руху, надавши позивачеві строк для усунення її недоліків, з огляду на таке.
Згідно з положеннями статті 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити, зокрема, зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Процесуальне законодавство не передбачає обов`язкової форми (шаблону) позовної заяви. Однак закон встановлює обов`язкові її реквізити. Від якості позовної заяви, юридично правильного змісту позовних вимог, зазначення способу судового захисту залежить швидкий і ефективний розгляд справи. Законодавство не вимагає матеріально-правового обґрунтування вимог, однак обґрунтування позову не правовими фактами може негативно вплинути на наслідки вирішення вимоги по суті.
Як зазначає Пленум Верховного Суду України у Постанові № 2 від 12 червня 2009 року «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції», суди мають звертати особливу увагу, зокрема на те, що у позовній заяві повинні не лише міститися позовні вимоги, а й бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.
В порушення ст. 175 ЦПК України, в позові не вказано (не конкретизовано), під час розслідування якого кримінального провадження (номер, назва) йому спричинено моральну шкоду, не вказано якими діями кожного із відповідачів йому її спричинено (в чому вона виражається), зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Крім того, згідно з вимогами ч. 4 ст. 177 ЦПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
В порушення цієї норми, до позовної заяви додано повідомлення від 22.02.2024 №52-682вих-24, витяг з ЄРДР №42024022130000017, повідомлення від 22.02.2024 №52-681вих-24, витяг з ЄРДР №42024022130000018, які не вказані в переліку документів, що додаються до справи. Тому не зрозуміло, вони додані до заяви помилково, чи помилково не вказані в додатках.
Згідно вимог ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог статей 175 і 177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Згідно з ч. 2 ст. 185 ЦПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на вищезазначене, дану позовну заяву слід залишити без руху для усунення вказаних вище недоліків, а саме позивачу слід подати до суду позов у новій редакції, з копіями для відповідачів, де вказати (конкретизувати), під час розслідування якого кримінального провадження (номер, назва) йому спричинено моральну шкоду, якими діями кожного із відповідачів йому її спричинено (в чому вона виражається), зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів, вказати весь перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви.
Керуючись ст.ст. 185, 260 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху, запропонувавши позивачу протягом п`яти днів з дня отримання ухвали, усунути недоліки, зазначені в мотивувальній частині ухвали.
Роз`яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали в установлений судом строк, позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню позивачеві.
Ухвала суду набирає законної сили в прядку, визначеному ст. 261 ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Андрій ЗАЯРНИЙ
Ухвала підписана 01.03.2024
Суд | Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 01.03.2024 |
Оприлюднено | 04.03.2024 |
Номер документу | 117354813 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області
Заярний А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні