Справа №639/1164/24
Провадження №2/639/734/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про залишення позовної заяви без руху
01 березня 2024 року Жовтневий районний суд м. Харкова у складі судді Баркової Н.В., розглянувши матеріали позову ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ХАРКІВ ЕКОРЕСУРС» про зобов`язання зробити перерахунок за певний період надання послуг з вивозу твердих побутових відходів з приватного сектора, скасування неіснуючої заборгованості, визнання громадянсько-цивільного стану, відшкодування моральної шкоди, -
ВСТАНОВИВ:
29.02.2024 року позивач ОСОБА_1 звернулася до Жовтневого районного суду м. Харкова з позовом до відповідача ТОВ «ХАРКІВ ЕКОРЕСУРС» і просить суд:
1. Встановити порушене її право на захист своїх прав та законних інтересів як споживача.
2.Скасувати неіснуючу заборгованість 891 грн.63 коп.
3.Визнати, що її сім`я складається з двох людей
4.Зобов`язати ТОВ з обмеженою відповідальністю «ХАРКІВ ЕКОРЕСУРС» заключили договір відповідно до типового договору на послугу «вивіз сміття з приватного сектора» з домоволодіння/господарства, яке зареєстроване на ім`я ОСОБА_2 ОСОБА_3 в цілому за адресою: АДРЕСА_1 (приватний сектор) на фактично проживаючих людей, сім`я яких складається з двох осіб : ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 .
5.Виконати певні дії, а саме: зобов`язати ТОВ з обмеженою відповідальністю «ХАРКІВ ЕКОРЕСУРС» зробити перерахунок по особовому рахунку № НОМЕР_1 на послугу «вивіз сміття з приватного сектора» на двохосіб фактичнопроживаючих у домоволодінні яке зареєстроване на ім`я ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1 (приватний сектор), починаючи з 01.01.2021 р. по 01.03.2024 р. з оформленням Акту звіряння у 2 (двох) примірниках, кожен з яких має однакову силу підписаних обома сторонами та завірених відбитком мокрої печатки.
6.Відшкодувати моральнушкоду усумі 1000грн.в якувходять їїсльози,страждання,хвилювання,нервування,станздоров`я,консультації спеціалістівз юриспруденціїза 2021,2022,2023роки,а такожзатрати,понесені неюна поданняпозову досуду доТОВ зобмеженою відповідальністю«ХАРКІВ ЕКОРЕСУРС»,а саме(час життя, канцтовари, консультації фахівців, відволікання від своєї сім`ї, яка має склад-2 (дві) людини і таке інше).
Суд, дослідивши матеріали позовної заяви, вважає її такою, що підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Цивільні справи розглядаються судом виключно в порядку, встановленому ЦПК України, яким в тому числі встановлено вимоги до форми та змісту заяви, з якою особа має право звернутись до суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 42 ЦПК України у справах позовного провадження учасниками справи є сторони (позивач та відповідач), треті особи.
Згідно з п.4 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити: зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них .
Разом з тим, відповідно доп.5ч.3ст.175ЦПК Українипозовна заяваповинна міститивиклад обставин,якими позивачобґрунтовує своївимоги;зазначення доказів,що підтверджуютьвказані обставини.Також відповіднодо ч.5ст.177ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів)
Так, позивачем ОСОБА_1 в порушення п.4 ч.3 ст.175 ЦПК України не визначено спосіб захисту її прав та зазначені неконкретні позовні вимоги, а саме:
-позивач просить «встановити порушене її право на захист своїх прав та законних інтересів як споживача», не вказавши яке саме її право порушено відповідачем і не обравши спосіб захисту такого права;
-позивач просить «скасувати неіснуючу заборгованість 891 грн.63 коп.», однак не вказує за яку саме послугу утворилася ця заборгованість, за який період, перед яким підприємством, установою, організацією з посиланням на відповідні докази підстав для її скасування;
-позивач просить «визнати, що її сім`я складається з двох людей», однак не вказує в якості учасників справи інших осіб, яких стосується визнання даного факту;
-позивач просить «зобов`язати ТОВ з обмеженою відповідальністю «ХАРКІВ ЕКОРЕСУРС» заключили договір відповідно до типового договору на послугу «вивіз сміття з приватного сектора» з домоволодіння/господарства, яке зареєстроване на ім`я ОСОБА_2 ОСОБА_3 в цілому за адресою: АДРЕСА_1 (приватний сектор) на фактично проживаючих людей, сім`я яких складається з двох осіб: ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 », однак не вказує про наявність доказів самостійного звернення до вказаного підприємства і доказів відмови в укладенні договору;
-позивач звертається з позовною вимогою про відшкодування моральної шкоди, однак не посилається на будь-які докази наявності та розміру такої шкоди.
Як зазначає Пленум Верховного Суду України у постанові № 2 від 12 червня 2009 року «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції», у позовній заяві повинні не лише міститися позовні вимоги, а й бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.
Постановою Пленуму Верховного Суду України № 4 від 31 березня 1995 року «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди» роз`яснено, що під моральною шкодою слід розуміти втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань, або інших негативних явищ, заподіяних фізичній чи юридичній особі незаконними діями або бездіяльністю інших осіб. Відповідно моральна шкода може полягати у приниженні честі, гідності, престижу або ділової репутації, моральних переживаннях у зв`язку з ушкодженням здоров`я, у порушенні права власності (в тому числі інтелектуальної), прав, наданих споживачам, інших цивільних прав, у зв`язку з незаконним перебуванням під слідством і судом, у порушенні нормальних життєвих зв`язків через неможливість продовження активного громадського життя, порушенні стосунків з оточуючими людьми, при настанні інших негативних наслідків (п. 3).
При цьому пунктом 4 Постанови від 31 березня 1995 року визначено, що у позовній заяві про відшкодування моральної (немайнової) шкоди має бути зазначено, у чому полягає ця шкода, якими неправомірними діями чи бездіяльністю її заподіяно позивачеві, з яких міркувань він виходив, визначаючи розмір шкоди, та якими доказами це підтверджується, окрім вказівки на те, у чому полягає ця шкода та якими неправомірними діями чи бездіяльністю її заподіяно позивачеві. У разі недотримання позивачем зазначених вимог суд вправі залишити позовну заяву без руху.
Позовна заява має містити відомості про розмір сум, щодо яких заявлено вимоги, з відповідними розрахунками і обґрунтуванням та докази, що підтверджують позов, отже до заяви повинні бути додані необхідні документи, наприклад докази причино-наслідкового зв`язку між станом здоров`я позивача та діями, бездіяльністю або рішеннями відповідача, наприклад, докази витрат на лікування.
Також, не дотримано позивачем вимог п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, якою передбачено зазначення у позовній заяві щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Окрім того позивачем в порушення п. 10 ч.3 ст. 175 ЦПК України не надано підтвердження про те, що позивачем не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 та 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно зч.2ст.185ЦПК Українив ухваліпро залишенняпозовної заявибез рухузазначаються недолікипозовної заяви,спосіб істрок їхусунення,який неможе перевищуватидесяти днівз днявручення ухвалипро залишенняпозовної заявибез руху.
З оглядуна викладене,позивачуОСОБА_1 необхідно усунути зазначені вище недоліки позовної заяви.
У разі не усунення нею недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатись неподаною та підлягає поверненню позивачу.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 27, 28, 95, 175, 177, 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позов ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ХАРКІВ ЕКОРЕСУРС» про зобов`язаннязробити перерахунокза певнийперіод наданняпослуг звивозу твердихпобутових відходівз приватногосектора,скасування неіснуючоїзаборгованості,визнання громадянсько-цивільногостану,відшкодування моральноїшкоди- залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 10 днів з дня отримання копії даної ухвали.
Роз`яснити позивачу,що уразі неусунення неюнедоліків позовноїзаяви устрок,встановлений судом,заява будевважатись неподаноюта підлягаєповерненню позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.В. Баркова
Суд | Жовтневий районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 01.03.2024 |
Оприлюднено | 04.03.2024 |
Номер документу | 117363346 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Жовтневий районний суд м.Харкова
Баркова Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні