Гребінківський районний суд Полтавської області
УХВАЛА
іменем України
01 березня 2024 р. м. Гребінка
01 березня 2024 року Гребінківський районний суд Полтавської області у складі: головуючого судді ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , за участі прокурора ОСОБА_3 , обвинуваченого ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду в м. Гребінка кримінальне провадження №12024170580000024 щодо
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Лехнівка, Баришевського району, Київської області, українця, громадянина України, раніше судимого
обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 185 ч. 4 КК України,
в с т а н о в и в:
У провадженні Гребінківського районного суду Полтавської області перебуває вказане кримінальне провадження.
Прокурор у судовому засіданні звернувся до суду із клопотанням про продовження застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою щодо ОСОБА_4 , яке мотивоване наявністю обґрунтованої підозри та ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, а саме, переховуватись від суду, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, вчинити інше кримінальне правопорушення.
У судовому засіданні прокурор клопотання підтримав з викладених у клопотанні обставин.
Обвинувачений ОСОБА_4 не заперечував проти заявленого клопотання про продовження йому запобіжного заходу у виді тримання під вартою.
Суд, дослідивши клопотання, вислухавши думку учасників кримінального провадження, вивчивши матеріали кримінального провадження, що стосуються заявленого клопотання про продовження запобіжного заходу, приходить до таких висновків.
У відповідності до вимог ч. 3 ст. 331 КПК України, незалежно від наявності клопотань, суд зобов`язаний розглянути питання доцільності продовження тримання обвинуваченого під вартою до спливу двомісячного строку з дня надходження до суду обвинувального акта чи з дня застосування судом до обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Відповідно до ч. ч. 2, 3 ст. 199 КПК України клопотання про продовження строку тримання під вартою повинно містити ті ж відомості, що й клопотання про застосування запобіжних заходів та додатково виклад підстав продовження строку тримання під вартою: 1) обставин, які свідчать про те, що заявлений у попередньому клопотанні ризик не зменшився або з`явилися нові ризики, передбачені у ст. 177 КПК, які виправдовують тримання особи під вартою; 2) обставин, які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали про тримання під вартою.
За ч.1 ст.183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 цього Кодексу.
Враховуючи ступінь тяжкості вищезазначеного злочину, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_4 , особу обвинуваченого, який зареєстрований та фактично проживає в іншій області, не працює, не має міцних соціальних зв`язків, неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності, суд приходить до висновку, що наявність ризиків, передбачених положеннями п.п. 1, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, та встановлених ухвалою слідчого судді про застосування до обвинуваченого запобіжного заходу, а саме, переховуватись від суду, вчинити інше кримінальне правопорушення - продовжує існувати, а тому з метою запобігти вказаним ризикам, а також з метою забезпечення виконання процесуальних рішень, суд приходить до висновку, що застосування більш м`якого запобіжного заходу не забезпечить належної процесуальної поведінки обвинуваченого та вважає за доцільне продовжити обраний йому запобіжний захід у виді тримання під вартою.
Однак, суд вважає недоведеним ризики, передбачені п. 4 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, оскільки вони прокурором не обґрунтовані, не доведені, не були встановлені слідчим суддею під час обрання обвинуваченому запобіжного заходу у виді тримання під вартою.
У зв`язку з наведеним, суд вважає за необхідне продовжити строк тримання під вартою обвинуваченому ОСОБА_4 на шістдесят днів, оскільки судове провадження неможливо завершити до спливу строку тримання під вартою останнього.
У підготовчому судовому засіданні будь-які інші клопотання, які перешкоджають призначенню кримінального провадження до судового розгляду, не заявлено.
Кримінальне провадження підсудне Гребінківському районному суду Полтавської області. Угод в порядку ст.ст. 468-475 КПК України до суду не надійшло. Підстав для закриття кримінального провадження не вбачається. Обвинувальний акт складено у відповідності до вимог кримінально-процесуального законодавства.
Враховуючи викладене, з`ясувавши думку учасників провадження, суд вважає за необхідне призначити дане кримінальне провадження до судового розгляду у відкритому судовому засіданні за участю учасників кримінального провадження.
Керуючись ст.ст. 177-178, 182, 183, 194, 197-199, 314-316, 331, 372 КПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання про продовження строку запобіжного заходу у виді тримання під вартою стосовно обвинуваченого ОСОБА_4 задовольнити.
Продовжити стосовно обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строк тримання під вартою на шістдесят днів - з 01.03.2024 року по 29.04.2024 року (включно).
Призначити кримінальне провадження щодо ОСОБА_4 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 185 ч. 4 КК України до судового розгляду одноособово суддею у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду на 12 березня 2024 року о 14-30 год.
В судове засідання викликати учасників кримінального провадження.
Ухвала може бути оскаржена протягом семи днів з дня її оголошення.
Cуддя ОСОБА_1
Суд | Гребінківський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 01.03.2024 |
Оприлюднено | 04.03.2024 |
Номер документу | 117370009 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Гребінківський районний суд Полтавської області
Татіщева Я. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні