ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"04" березня 2024 р. м. ХарківСправа № 922/986/21
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Новікової Н.А.,
без виклику учасників справи,
розглянувши матеріали звіту ліквідатора про завершення ліквідаційної процедури у справі № 922/986/21
за заявою Фізичної особи ОСОБА_1 , м. Харків,
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Автив Стиль", м. Харків,
про визнання банкрутом,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Господарського суду Харківської області від 12.07.2023 у справі № 922/986/21 припинено процедуру розпорядження майном боржника ТОВ "Автив Стиль", припинено повноваження розпорядника майна боржника Родзинського А.А., визнано банкрутом ТОВ "Автив Стиль" та відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Родзинського А.А., якого зобов`язано виконати ліквідаційну процедуру в строк до 12.07.2024, до завершення ліквідаційної процедури забезпечити виконання дій та заходів в межах повноважень ліквідатора, визначених ст. 61 КУзПБ, та подавати до господарського суду та комітету кредиторів відомості щодо проведення ліквідаційної процедури, зокрема: звіт про свою діяльність, інформацію про фінансовий стан і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та під час проведення ліквідаційної процедури, про використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу суду та комітету кредиторів.
Зазначеною постановою також зобов`язано ліквідатора в строк не менш як за 5 днів до закінчення процедури надати суду обґрунтований звіт за результатами виконаної роботи по ліквідації банкрута, ліквідаційний баланс, а також інші докази, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури, у тому числі:
- акти інвентаризації майна, перелік ліквідаційної маси;
- відомості про реалізацію об`єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу, звіти про оцінку майна;
- копії документів, що підтверджують відчуження активів боржника під час ліквідаційної процедури (у тому числі протоколи про проведення аукціону, договори купівлі-продажу, акти приймання-передачі майна, акти про придбання майна на аукціоні тощо);
- реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів;
- звіт про виплачені кредиторам кошти, документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів;
- довідки установ банку про закриття рахунків банкрута;
- копії повідомлень направлених до органу державної податкової служби, Пенсійного фонду та центру зайнятості про закінчення ліквідаційної процедури;
- довідку архівної установи про прийняття документів, які підлягають обов`язковому зберіганню;
- оригінали установчих документів і свідоцтва про державну реєстрацію;
- докази, що свідчать про стягнення дебіторської заборгованості, або докази що свідчать про неможливість її стягнення;
- довідку банку про рух грошових коштів по поточному рахунку за весь час здійснення ліквідаційної процедури;
- баланси підприємства за весь час роботи ліквідатора;
- протоколи засідань комітету кредиторів і протоколи загальних зборів кредиторів;
- затверджений комітетом кредиторів звіт про оплату послуг та відшкодування витрат ліквідатора;
- якщо ліквідатор не виявить майнових активів, що підлягають включенню до складу ліквідаційної маси, він зобов`язаний подати до господарського суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.
Також, зазначеною постановою було зобов`язано посадових осіб (керівника банкрута) ТОВ "Автив Стиль" у відповідності до вимог ч. 2 ст. 59 КУзПБ протягом 15 днів з дня призначення ліквідатора передати ліквідатору: бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута. У разі ухилення від виконання зазначених обов`язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства України. Ліквідатор має право замовити виготовлення дублікатів печатки та штампів у разі їх втрати.
На виконання зазначеної постанови суду 12.07.2023 судом оприлюднено на офіційному веб-порталі судової влади України повідомлення про визнання банкрутом боржника - ТОВ "Автив Стиль" (код ЄДРПОУ 40760309) та відкриття ліквідаційної процедури (повідомлення № 70983 від 12.07.2023).
Після офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом станом на день винесення судом даної ухвали жодної заяви з вимогами поточних кредиторів до суду не надійшло.
На виконання постанови суду від 12.07.2023 у справі № 922/986/21 про визнання ТОВ "Автив Стиль" банкрутом від ліквідатора банкрута Родзинського А.А. надійшов звіт про завершення ліквідаційної процедури (вх. № 4522 від 19.02.2024), в якому ліквідатор просить суд затвердити звіт та ліквідаційний баланс банкрута - ТОВ "Автив Стиль", ліквідувати юридичну особу ТОВ "Автив Стиль" та сповістити державні органи про ліквідацію банкрута. До зазначеного звіту ліквідатор надає докази, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури, зокрема:
- акти інвентаризації майна та інші докази на підтвердження проведення інвентаризації;
- Акт № 1 про відсутність майна, що підлягає включенню до складу ліквідаційної маси від 15.09.2023;
- Акт про відсутність установчих документів банкрута, свідоцтва про державну реєстрацію та інших документів, що підлягають довгостроковому зберіганню від 25.10.2023;
- Ліквідаційний баланс (Звіт про фінансовий стан) станом на 27.10.2023 (який засвідчує відсутність у банкрута - ТОВ "Автив Стиль" майна та наявність непогашеної кредиторської заборгованості на загальну суму 1.715.885,74 грн);
- Реєстр вимог кредиторів у справі про банкрутство (неплатоспроможність) банкрута - ТОВ "Автив Стиль" з даними про розміри погашених вимог кредиторів станом на 16.02.2024 (в якому допущено технічні описки та арифметичні помилки);
- Протоколи зборів кредиторів та зборів комітету кредиторів від 07.11.2023 та інші докази на підтвердження підготовки та проведення зазначених зборів (з яких вбачається, що на зазначених зборах, які були поведені шляхом опитування у письмовій формі, кредиторами (фізична особа ОСОБА_1 - 1704,00 голосів та Головне управління ДПС у Харківській області - 11,885 голосів) одноголосно було прийнято рішення про необхідність звернутись до Господарського суду Харківської області про затвердження ліквідаційного балансу та звіту ліквідатора про закінчення ліквідаційної процедури);
- копії довідок та роздруківок даних з відповідних реєстрів та інформаційних систем (які свідчать про відсутність активів у банкрута).
Відповідно до ч. 9 ст. 32 ГПК України, невирішені судові справи за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду, що додається до матеріалів справи, передаються для повторного автоматизованого розподілу справ виключно у разі, коли суддя (якщо справа розглядається одноособово) або суддя-доповідач зі складу колегії суддів (якщо справа розглядається колегіально) у передбачених законом випадках не може продовжувати розгляд справи більше чотирнадцяти днів, що може перешкодити розгляду справи у строки, встановлені цим Кодексом.
Частиною 13 ст. 32 ГПК України передбачено, що справа, розгляд якої розпочато одним суддею чи колегією суддів, повинна бути розглянута тим самим суддею чи колегією суддів, за винятком випадків, які унеможливлюють участь судді у розгляді справи, та інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Згідно з положеннями Засад використання автоматизованої системи документообігу Господарського суду Харківської області, після автоматизованого розподілу судових справ заміна головуючого судді у справі не допускається, крім вичерпного переліку випадків, встановлених Законом, Положенням та цими Засадами. У разі якщо в день слухання справи виявиться тимчасово неможливим виконання суддею, в провадженні якого перебуває справа, або який є головуючим у складі колегії суддів, обов`язків судді з причин: тимчасова непрацездатність, відрядження, відпустка, навчання тощо, повторний автоматичний розподіл судової справи не здійснюється.
На підставі зазначеного, враховуючи перебування судді Новікової Н.А. у відпустці, поданий ліквідатором звіт розглядається судом після виходу з відпустки.
Порядок проведення ліквідаційної процедури у справі про банкрутство визначено в Розділі IV «Ліквідаційна» КУзПБ.
Зокрема, відповідно до ч. 1 ст. 61 КУзПБ, ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає у своє відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та визначає початкову вартість майна банкрута; аналізує фінансовий стан банкрута, складає висновок про наявність або відсутність ознак доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій під час провадження у справі про банкрутство за результатом його проведення; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; формує ліквідаційну масу; заявляє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, які звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується згідно з цим Кодексом позачергово за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута; з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю; виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута, або отриманого для цієї мети кредиту; заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов`язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових актів підлягають обов`язковому зберіганню; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Кодексом; подає відомості (інформацію), необхідні для ведення Єдиного реєстру боржників, відносно яких відкрито провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства; у разі провадження банкрутом діяльності, пов`язаної з державною таємницею, вживає заходів з ліквідації режимно-секретного органу; веде реєстр вимог кредиторів; подає в установленому порядку та у випадках, передбачених Законом України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення", інформацію до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення; здійснює дії щодо скасування реєстрації випуску акцій, передбачені законодавством, якщо організаційно-правовою формою юридичної особи - банкрута є акціонерне товариство; здійснює інші повноваження, передбачені цим Кодексом.
Згідно з положенням ч. 3 ст. 61 КУзПБ, під час проведення ліквідаційної процедури ліквідатор зобов`язаний використовувати лише один (ліквідаційний) рахунок боржника в банківській установі. Залишки коштів на інших рахунках перераховуються на ліквідаційний рахунок боржника. У разі якщо кредитором боржника є нерезидент України, ліквідатор має право використовувати для розрахунків з таким кредитором валютний рахунок боржника в банківській установі. Кошти, що надходять при проведенні ліквідаційної процедури, зараховуються на ліквідаційний рахунок боржника. Після оплати витрат, пов`язаних з проведенням ліквідаційної процедури, та сплати основної і додаткової винагороди арбітражного керуючого здійснюються виплати кредиторам у порядку черговості, встановленому цим Кодексом.
Відповідно до приписів ч. 1 ст. 65 КУзПБ, після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються відповідні докази згідно переліку, викладеного у зазначеній статті Кодексу. Про час і місце судового засідання, в якому мають розглядатися звіт і ліквідаційний баланс, господарський суд повідомляє ліквідатора та кредиторів. Обов`язком ліквідатора є здійснення всієї повноти дій, спрямованих на виявлення та повернення активів боржника.
Перевіривши матеріали наданого ліквідатором звіту про завершення ліквідаційної процедури, суд встановив, що ліквідатором не надано до звіту усіх документів та доказів, які б свідчили про виконання ним належним чином ліквідаційної процедури.
Так, ліквідатором не надано до звіту складених відповідно до вимог ч. 1 ст. 61 КУзПБ аналізу фінансового стану банкрута та висновку про наявність або відсутність ознак доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій під час провадження у справі про банкрутство за результатом його проведення.
Також, у звіті ліквідатор зазначає про відсутність у банкрута розрахункових рахунків, проте не надає до звіту довідки з ГУ ДПС України у Харківській області про наявність або відсутність відкритих рахунків у банкрута, а вразі наявності відкритих рахунків - довідки банків про рух (або його відсутність) грошових коштів по поточних рахунках за весь час здійснення ліквідаційної процедури та про закриття рахунків банкрута.
Крім того, як було встановлено судом, на момент прийняття даної ухвали на виконанні в органах ДВС перебуває та є незавершеними 2 (два) виконавчих провадження (відкриті 02.02.2022 та 20.12.2023), в яких боржником є ТОВ "Автив Стиль" (банкрут), що підтверджується отриманою судом роздруківкою довідкою з Автоматизованої системи виконавчих проваджень на запит про перевірку даних щодо юридичної особи - ТОВ "Автив Стиль" (код ЄДРПОУ 40760309). Однак ліквідатором у звіті жодних пояснень з цього приводу не наведено.
На підставі зазначеного, з огляду на положення ст. 61, 65 КУзПБ, суд дійшов висновку про необхідність призначити розгляд поданого ліквідатором звіту про завершення ліквідаційної процедури в судовому засіданні на 08.04.2024 о 14:45, зобов`язавши ліквідатора надати суду повний звіт за результатами виконаної роботи по ліквідації банкрута та всі документи і докази на підтвердження виконання ліквідатором належним чином ліквідаційної процедури відповідно до приписів Розділу IV «Ліквідаційна процедура» КУзПБ.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 2, 61, 65 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 120-121, 169, 232-234 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
1. Призначити розгляд звіту ліквідатора про завершення ліквідаційної процедури у справі № 922/986/21 в судовому засіданні на "08" квітня 2024 р. о 14:45.
Судове засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Харківської області за адресою: 61022, м. Харків, м-н Свободи, буд. 5, Держпром, 8 під`їзд, 1-й поверх, зал № 105.
2. Зобов`язати ліквідатора банкрута - арбітражного керуючого Родзинського А.А. надати суду повний звіт за результатами виконаної роботи по ліквідації банкрута та надати до звіту докази на підтвердження виконання ліквідатором належним чином ліквідаційної процедури відповідно до приписів Розділу IV «Ліквідаційна процедура» КУзПБ, в т.ч.:
- реєстр вимог кредиторів у справі про банкрутство ТОВ "Автив Стиль" з даними про розміри погашених вимог кредиторів, в якому мають бути виправлені допущені у наданому до звіту ліквідатора Реєстрі технічні описки та арифметичні помилки;
- аналіз фінансового стану банкрута та висновок про наявність або відсутність ознак доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій під час провадження у справі про банкрутство за результатом його проведення;
- довідку ГУ ДПС у Харківській області про наявність або відсутність відкритих рахунків у банкрута, Довідки банків про рух (або його відсутність) грошових коштів по поточних рахунках за весь час здійснення ліквідаційної процедури та про закриття рахунків банкрута;
- довідку Шевченківського Відділу ДВС у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) про зареєстровані виконавчі провадження, боржником або стягувачем у яких виступає банкрут - ТОВ "Автив Стиль";
- інші докази на підтвердження виконання ліквідаційної процедури.
3. Ухвалу направити кредиторам, ліквідатору, банкруту.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Ухвалу складено та підписано 04.03.2024.
Суддя Новікова Н.А.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 04.03.2024 |
Оприлюднено | 06.03.2024 |
Номер документу | 117401844 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Новікова Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні