ЄУН: 336/2279/22
Провадження №: 2/336/69/2024
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Запоріжжя 27 лютого 2024 року
Шевченківський районний суд м. Запоріжжя в складі
головуючого судді Зарютіна П.В.,
при секретарі Бублій Є.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: рада опіки та піклування при виконавчому комітеті Преображенської сільської ради Пологівського району Запорізької області, орган місцевого самоврядування - районна адміністрація Запорізької міської ради по Хортицькому району, про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, -
В С Т А Н О В И В:
За поданим позовом позивач просить суд «постановити рішення про позбавлення гр. ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , адреса фактичного місця проживання: АДРЕСА_1 .) батьківських прав відносно сина - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ; стягнути з гр. ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , адреса фактичного місця проживання: АДРЕСА_1 .) на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (РНОКПП: НОМЕР_2 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ), аліменти на утримання сина - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі частини від усіх його видів заробітку (доходу), але не менш, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно до досягнення дитиною повноліття з дня подання цього позову».
На обґрунтування позову позивачем зазначено:
«В період з 27.04.2010 року по 28.10.2016 року - Позивач - ОСОБА_1 та ОСОБА_5 перебували в зареєстрованому шлюбі.
Від даного шлюбу в них народився син - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (РНОКПП: НОМЕР_3 ), що підтверджується Свідоцтвом про народження серії НОМЕР_4 від 01.02.2011 року виданого Виконкомом Преображенської сільської ради Оріхівського району Запорізької області, про що в книзі реєстрації народжень зроблено відповідний актовий запис за № 04 (копія додається).
Рішенням Оріхівського районного суду Запорізької області від 17.10.2016 року в справі № 323/894/16-ц (яке набрало законної сили 28.10.2016 року) було розірвано шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_5 , а також визначено місце проживання малолітнього ОСОБА_4 разом з Позивачем за адресою: АДРЕСА_3 (копія Рішення додається).
Слід також вказати, що відповідно до Заочного рішенням Оріхівського районного суду Запорізької області від 03.05.2018 року в справі № 323/3358/2017 (яке набрало законної сили 07.06.2018 року) - гр. ОСОБА_5 позбавлено права користування житловим будинком за адресою: АДРЕСА_3 (копія Рішення додається).
Таким чином - гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 не має зареєстрованого місця проживання.
Позивачу на сьогоднішній день не відомо де мешкає Відповідачка, але відомо, що остання начебто змінила прізвище на « ОСОБА_6 » в зв`язку з укладенням шлюбу.
З моменту розлучення і по цей час гр. ОСОБА_5 , яка являється малолітньому ОСОБА_4 матір`ю - бачила сина лише декілька разів та взагалі не приймає ніякої участі, життям дитини не цікавилася.
Позивач разом з сином зареєстровані за адресою АДРЕСА_3 , який належить Позивачу на праві приватної власності.
На даний час, через ситуацію в країні - с. Преображенка знаходиться на лінії розмежування бойових дій, постійно обстрілюється російськими військами, а тому Позивач разом з сином був вимушений тимчасово переміститися за адресою: АДРЕСА_4 (довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб додаються).
Отримати Рішення Виконавчого комітету Преображенської сільської ради Пологівського району Запорізької області, щодо доцільності позбавлення батьківських прав відносно малолітньої дитини в даний час є неможливим, з підстав обмеженої діяльності органу місцевого самоврядування на території, що розташована на лінії розмежування бойових дій вже понад два місяці.
Відповідно до довідки Преображенської сільської ради Пологівського району Запорізької області від 11.04.2022 р. - гр. ОСОБА_5 вихованням та утриманням малолітнього ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 - не займається (копія додається).
Син від матері - ОСОБА_7 - не отримував та не отримує жодного подарунку на день народження, жодної іграшки.
Мати малолітнього ОСОБА_4 - ОСОБА_5 ухиляється від виконання своїх батьківських обов`язків по вихованню сина, навіть не цікавилася його життям, не відвідувала і не відвідує його вдома, в шкільному закладі.
Необхідно також зазначити, що Відповідачка вже позбавлялася батьківських прав відносно її старшого сина (на даний час повнолітній) - ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Згідно з п. 7 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 30.03.2007 року «Про застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав» факт ухилення від виховання може бути підтверджено наведеними доказами.
Все вищезазначене свідчить виключно про одне: ОСОБА_3 самоусунулася від виконання батьківських обов`язків.
Як вже мною зазначалося - гр. ОСОБА_5 жодної матеріальної допомоги на утримання сина взагалі не надає, не піклується про його фізичний і духовний розвиток, не спілкується з дитиною взагалі, тобто не дбає про її нормальне самоусвідомлення, не сприяє засвоєнню загальновизнаних норм моралі, не надає доступу до культурних та інших духовних цінностей, так як це встановлено ч. 1 ст. 12 Закону України «Про охорону дитинства».
Слід зазначити, що у Відповідачки окрім спільного сина сторін - ОСОБА_4 , інших неповнолітніх осіб (дітей) немає, на її утриманні жодних осіб не перебуває».
Ухвалою суду від 22 червня 2022 року вирішено:
«Відкрити провадження у справі за вищевказаною позовною заявою та призначити справу до судового розгляду в порядку загального позовного провадження».
Ухвалою суду від 12 квітня 2023 року вирішено:
« Задля захисту права свобод та інтересів неповнолітніх осіб залучити до участі у справі, як орган місцевого самоврядування - Преображенську сільську раду Пологівського району Запорізької області, зобов`язавши орган опіки та піклування при її виконавчому комітеті надати суду висновок щодо доцільності позбавлення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , останнє відоме зареєстроване у встановленому законом порядку місцем проживання: АДРЕСА_3 , місце фактичного проживання за адресою: в АДРЕСА_1 - батьківських прав відносно її сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ».
Ухвалою суду від 27 червня 2023 року вирішено:
«Задля захисту права свобод та інтересів неповнолітніх осіб залучити до участі у справі, як орган місцевого самоврядування - районну адміністрацію Запорізької міської ради по Хортицькому району, зобов`язавши її орган опіки та піклування надати суду висновок щодо доцільності позбавлення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , останнє відоме зареєстроване у встановленому законом порядку місцем проживання: АДРЕСА_3 , місце фактичного проживання за адресою: в АДРЕСА_1 - батьківських прав відносно її сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , адреса проживання: АДРЕСА_4 ».
Ухвлою суду від 15 січня 2024 року вирішено:
«Закрити підготовче провадження у цій справі та призначити вищевказану справу до судового розгляду по суті.
Визначити дату, час і місце проведення судового засідання з розгляду справи по суті, з викликом сторін».
У судовому засіданні представник позивача наполіг на позові за вказаними у ньому підставами.
Суд, дослідивши матеріали справи та всебічно проаналізувавши обставини в їх сукупності, дав оцінку зібраним по справі доказам, виходячи зі свого внутрішнього переконання, яке ґрунтується на повному, об`єктивному та всебічному з`ясуванні обставин справи, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджується наступне.
В період з 27.04.2010 року по 28.10.2016 року позивач та відповідач перебували в зареєстрованому шлюбі.
Від даного шлюбу у сторін народився син - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (РНОКПП: НОМЕР_3 ), що підтверджується Свідоцтвом про народження серії НОМЕР_4 від 01.02.2011 року виданого Виконкомом Преображенської сільської ради Оріхівського району Запорізької області, про що в книзі реєстрації народжень зроблено відповідний актовий запис за № 04 (копія додається).
Рішенням Оріхівського районного суду Запорізької області від 17.10.2016 року в справі № 323/894/16-ц (яке набрало законної сили 28.10.2016 року) було розірвано шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_5 , а також визначено місце проживання малолітнього ОСОБА_4 разом з Позивачем за адресою: АДРЕСА_3 .
Слід також вказати, що відповідно до Заочного рішенням Оріхівського районного суду Запорізької області від 03.05.2018 року в справі № 323/3358/2017 (яке набрало законної сили 07.06.2018 року) - гр. ОСОБА_5 позбавлено права користування житловим будинком за адресою: АДРЕСА_3 .
Відповідно до ч.1 ст.150 СК України батьки зобов`язані піклуватися про здоров`я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.
Згідно із ч. 1 ст.152 СК України, право дитини на належне батьківське виховання, забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом.
Частиною 4 ст.155 СК України передбачено, що ухилення батьків від виконання батьківських обов`язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.
Відповідно до ч.1 ст. 164 СК України, мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров`я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування; ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини, жорстоко поводяться з дитиною, є хронічними алкоголіками або наркоманами, вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, засудженні за вчинення умисного злочину щодо дитини.
Чинне законодавство зазначає, що позбавлення батьківських прав - це насамперед спосіб захисту прав і інтересів дитини, направлений на позитивний результат у долі неповнолітньої дитини.
Відповідно до ст. 3 Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року, в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється як найкращому забезпеченню інтересів дитини.
Декларацією прав дитини, прийнятою Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1959 року (далі - Декларація), у принципі 6 проголошено, що дитина для повного і гармонійного розвитку її особистості потребує любові і розуміння. Вона повинна, коли це можливо, рости під опікою і відповідальністю своїх батьків і в усякому випадку в атмосфері любові і моральної та матеріальної забезпеченості; малолітня дитина не повинна, крім тих випадків, коли є виняткові обставини, бути розлучена зі своєю матір`ю (батьком).
Відповідно до п. 15 постанови Пленуму Верховного Суду України від 20 березня 2007 року № 3 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав» (далі - Постанова) позбавлення батьківських прав (тобто прав на виховання дитини, захист її інтересів, на відібрання дитини в інших осіб, які незаконно її утримують, та ін.), що надані батькам до досягнення дитиною повноліття і ґрунтуються на факті спорідненості з нею, є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов`язків, а тому питання про його застосування слід вирішувати лише після повного, всебічного, об`єктивного з`ясування обставин справи, зокрема ставлення батьків до дітей.
Згідно з абз. 2 п. 18 вищезгаданої постанови Пленуму Верховного Суду України, зважаючи на те, що позбавлення батьківських прав є крайнім заходом, суд може у виняткових випадках при доведеності винної поведінки когось із батьків або їх обох з урахуванням її характеру, особи батька і матері, а також інших конкретних обставин справи відмовити в задоволенні позову про позбавлення цих прав, попередивши відповідача про необхідність змінити ставлення до виховання дитини (дітей) і поклавши на органи опіки та піклування контроль за виконанням ним батьківських обов`язків.
Позбавлення батьківський прав є виключною мірою, яка тягне за собою серйозні правові наслідки як для батька (матері), так і для дитини (ст. 166 СК України). Таким чином, позбавлення батьківських прав допускається лише тоді, коли змінити поведінку батьків у кращу сторону неможливо, і лише при наявності вини в діях батьків.
Отже, позбавлення батьківських прав є крайнім заходом впливу на осіб, які ухиляються від виконання своїх обов`язків з виховання дітей або зловживають своїми батьківськими правами, жорстоко поводяться з дітьми, шкідливо впливають на них своєю аморальною, антигромадською поведінкою.
При вирішенні питання щодо позбавлення батьківських прав необхідно впевнитися не лише в невиконанні батьком обов`язків по вихованню, а також встановити, що він ухиляється від їх виконання свідомо, тобто, що систематично, незважаючи на всі інші заходи попередження та впливу, продовжує не виконувати свої батьківські обов`язки, і, такі засоби впливу виявилися безрезультатними.
Згідно висновку районної адміністрації Запорізької міської ради по Хортицькому району, як органу опіки та піклування, від 31.08.2023 року орган опіки та піклування районної адміністрації Запорізької міської ради по Хортицькому району дійшов висновку про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_5 , 1984 р.н., відносно малолітнього ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .
При цьому встановлено, що ОСОБА_1 разом з сином зареєстровані за адресою: АДРЕСА_3 , в будинку, що належить ОСОБА_1 на праві приватної власності.
На даний час, через ситуацію в країні - с. Преображенка, знаходиться на лінії розмежування бойових дій, постійно обстрілюється російськими військами, тому ОСОБА_1 разом з сином був вимушений тимчасово переміститися до АДРЕСА_4 .
ОСОБА_9 не отримував та не отримує жодного подарунку на день народження, жодної іграшки від матері ОСОБА_5 , яка ухиляється від виконання своїх батьківських обов`язків по вихованню сина, не цікавиться його життям взагалі.
Як стало відомо, ОСОБА_5 вже позбавлялася батьківських прав відносно її старшого сина (на даний час повнолітній) - ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_6 (рішення Оріхівського районного суду Запорізької області від 05.10.2016 справа № 323/2032/2016-ц).
Відповідно до довідки від 17.08.2023 № 01-11, наданої Запорізькою гімназією № 91 Запорізької міської ради, учень 7-А класу ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 проживає разом з батьком, ОСОБА_1 , мати, ОСОБА_5 участі у виховані й навчанні сина не приймає, ніколи не з`являється до школи й не цікавиться його успішністю.
За інформацією КНП «Оріхівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Оріхівської міської ради від 14.08.2023 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , за медичною допомогою і для вакцинації з`являється в супроводі свого батька, ОСОБА_1 протягом 2016-2023 років. Дитина задекларована в сімейного педіатра батьком і всі направлення на консультацію інших лікарів ідуть через sms на телефон батька. Мати протягом 2016-2023 дитину не супроводжувала при відвідуванні лікаря.
ОСОБА_1 знаходиться на обліку в ДСЗН ЗМР і отримує допомогу переміщеним особам на проживання, що з лютого 2023 по липень 2023 становить 30000 грн.
11.08.2023 спеціалістом відділу по Хортицькому району служби (управління) у справах дітей Запорізької міської ради спільно з начальником відділу соціальної роботи по Хортицькому району Запорізького міського центру соціальних служб здійснено обстеження умов проживання малолітньої дитини. Згідно зі складеним актом у квартирі за адресою: АДРЕСА_4 , для дитини створені належні умови для проживання, навчання та виховання.
Також з дитиною начальником відділу соціальної роботи по Хортицькому району Запорізького міського центру соціальних служб була проведена бесіда щодо порушеного ОСОБА_10 питання про позбавлення матері батьківських прав, бесіда з хлопчиком відбувалася без присутності батька. Дитина одразу пішла на контакт, не відчувалось тривожності та замкнутості.
Під час спілкування з ОСОБА_11 було з`ясовано, що дитина навчається в Запорізької гімназії № 91, улюблені предмети в школі це математика та українська мова, також відвідує спеціалізовану дитячо-юнацьку спортивну школу олімпійського резерву з важкої атлетики імені ОСОБА_12 , та має багато нагород з важкої атлетики.
Зі слів хлопчика, свою маму він майже не пам`ятає, останні раз він її бачив коли навчався в першому класі. Радіон розповів, що коли він був маленький мати його била та пиячила, одного разу вона дала йому випити сік після якого він заснув та проснувся лише наступного дня. На запитання спеціаліста, чи бажає він бачитися з мамою та чи сумує за нею, хлопчик відповів, що йому добре з батьком та бабусею, які піклуються про нього, мама йому не потрібна бо для нього вона чужа людина.
Було окремо проведено консультацію з батьком дитини ОСОБА_1 , в ході якої він розповів, що мати ОСОБА_11 ніколи не цікавилась долею сина, жодного разу не приїздила до нього, фінансово не забезпечувала та не приймала участі у його вихованні. Місце знаходження колишньої дружини або її контактні телефони йому не відомо.
Вказані обставини узгоджуються з показаннями допитаних судом свідків ОСОБА_13 та ОСОБА_8
Крім того, за поясненнями позивача, дитина сторін проживає з ним та перебуває на його утриманні. Вказане узгоджується з наданими суду письмовими доказами, зокрема довідкою про склад сім`ї позивача та рішенням Оріхівського районного суду Запорізької області від 17.10.2016 року.
Обов`язок батьків утримувати дитину до досягнення нею повноліття визначено у статті 180 СК України.
Згідно з частиною другою статті 51 Конституції України, статтею 180 СК України - батьки зобов`язані утримувати своїх дітей до їх повноліття.
Відповідно до статті 8 Закону України "Про охорону дитинства" кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини, відповідно до законів України.
За положеннями ст. 141 СК України мати, батько мають рівні права та обов`язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов`язків щодо дитини.
Обов`язок утримувати дитину є рівною мірою обов`язком як матері, так і батька. Батьки зобов`язані утримувати свою дитину незалежно від того, одружені вони чи ні, чи їх шлюб розірвано.
Згідно з частиною другою статті 27 Конвенції Організації Об`єднаних Націй про права дитини від 20 листопада 1989 року батько (-ки) або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.
Відповідно до частини третьої статті 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.
Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
За приписами статті 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров`я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 3-1) наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; 3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; 4) інші обставини, що мають істотне значення.
Таким чином, суд вважає, що і позовні вимоги про стягнення аліментів з відповідача, є обґрунтованими та законними, зважаючи на те, що у суду відсутні підстави вважати, що у відповідача немає змоги надавати допомогу матері своїх дітей.
При визначені розміру утримання суд враховує матеріальне становище, стан здоров`я сторін, їх дитини (доказів інвалідізації, обмеження працездатності чи перебування когось на лікарському обліку суду надано не було), а тому, з урахуванням фактичних обставин справи, принципу розумності і справедливості,вважає за необхідне позов задовольнити повністю, стягнувши аліменти на утримання дитини у розмірі 1/4 частки від всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, зважаючи на достатність вказаного розміру та й на те, що розмір стягуваних аліментів не буде перевищувати чи становити половини заробітку (доходу) відповідача.
Керуючись ст. ст. 164, 165, 166 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 180, 182, 184 СК України, ст.ст. 1-4, 5, 12, 13, 76-81 89, 258, 263-265 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Задовольнити позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: рада опіки та піклування при виконавчому комітеті Преображенської сільської ради Пологівського району Запорізької області, орган місцевого самоврядування - районна адміністрація Запорізької міської ради по Хортицькому району, про пообавлення батьківських прав та стягнення аліментів.
Позбавити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , батьківських прав відносно її сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Стягнути з ОСОБА_2 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) на користь ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_4 ; номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 ) аліменти на утримання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , у розмірі 1/4 частки від всіх видів заробітку (доходу), щомісячно, але не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, та не більше десяти прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку, починаючи з 11.06.2022 року та до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) на користь державного бюджету судовий збір у розмірі 992,40 гривень.
Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів за один місяць.
Визначена дата складання повного рішення суду - 07.03.2024 року.
Рішення може бути оскаржене до Запорізького апеляційного суду. Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частину другій статті 358 ЦПК України.
Суддя П.В. Зарютін
Суд | Шевченківський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 27.02.2024 |
Оприлюднено | 07.03.2024 |
Номер документу | 117422596 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Шевченківський районний суд м. Запоріжжя
Зарютін П. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні