Справа № 286/819/24
УХВАЛА
05 березня 2024 року
Суддя Овруцького районного суду Житомирської області Гришковець А. Л. , розглянувши заяву товариства з обмеженою відповідальністю «ДЕБТ ФОРС» про заміну сторони виконавчого провадження, шляхом заміни стягувача його правонаступником , -
ВСТАНОВИВ:
Представник заявника звернувся до суду із заявою та просить замінити стягувача у виконавчому провадженні, відкритому на підставі виконавчого напису №1364 від 20.01.2021, а саме: товариство з обмеженою відповідальністю «ВЕРДИКТ КАПІТАЛ» на його правонаступника - товариство з обмеженою відповідальністю «ДЕБТ ФОРС», мотивуючи тим, що 20.01.2021 приватним нотаріусом Житомирського міського нотаріального округу Горай Олегом Станіславовичем видано виконавчий напис №1364 про стягнення з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕРДИКТ КАПІТАЛ» заборгованості в розмірі 12157 грн. 67 коп.
Статтею 442 ЦПК України не врегульовані вимоги щодо форми та змісту заяви про заміну сторони виконавчого провадження.
Виходячи із приписів ч. 9 ст. 10 цього ж Кодексу щодо застосування судом закону за аналогією, вимоги до вказаної заяви визначаються загальними нормами, зокрема, статями 175,177 ЦПК України.
Відповідно до ч. 1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Вивчивши матеріли заяви, суд приходить до висновку про залишення заяви без руху з таких підстав.
Згідно з ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до положень ст.442 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.
Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Разом з тим, згідно зі ст.446 Цивільного процесуального кодексу України процесуальні питання, пов`язані з виконанням судових рішень у цивільних справах, вирішуються судом, який розглядав справу як суд першої інстанції, якщо інше не визначено цим розділом. Процесуальні питання, пов`язані з виконанням рішень інших органів (посадових осіб), вирішуються судом за місцем виконання відповідного рішення.
З положень п. 3 ч. 1 ст.3 Закону України «Про виконавче провадження» примусовому виконанню підлягають рішення, на підставі виконавчих написів нотаріусів.
Відповідно до положень ст. 24 Закону України «Про виконавче провадження» виконавчі дії провадяться державним виконавцем за місцем проживання, перебування, роботи боржника або за місцезнаходженням його майна. Право вибору місця відкриття виконавчого провадження між кількома органами державної виконавчої служби, що можуть вчиняти виконавчі дії щодо виконання рішення на території, на яку поширюються їхні функції, належить стягувачу. Приватний виконавець приймає до виконання виконавчі документи за місцем проживання, перебування боржника - фізичної особи, за місцезнаходженням боржника - юридичної особи або за місцезнаходженням майна боржника. Виконавчі дії у виконавчих провадженнях, відкритих приватним виконавцем у виконавчому окрузі, можуть вчинятися ним на всій території України.
Виходячи зі змісту ст. 24 Закону України «Про виконавче провадження», місцем виконання рішення є місце провадження виконавчих дій з його примусового виконання. Такі виконавчі дії провадяться за місцем проживання боржника, місцем його перебування, роботи або за місцем знаходження його майна. Отже, місце виконання рішення та місце прийняття до виконання виконавчих документів уповноваженим виконавцем можуть не співпадати та є відмінними правовими категоріями. Законодавець пов`язує місце виконання рішення не з місцем знаходження кабінету/офісу приватного виконавця, а з місцем вчинення виконавчих дій.
На цьому наголосив Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду у постанові від 29 жовтня 2020 року по справі № 263/14171/19.
Таким чином, з урахуванням вищенаведеного, заява сторони (заінтересованої особи), державного або приватного виконавця про заміну сторони виконавчого провадження, у разі виконання рішень інших органів (посадових осіб), а в даному випадку виконавчого напису нотаріуса, вирішуються судом за місцем виконання відповідного рішення, оскільки інше не передбачено Розділом VI ЦПК України «Процесуальні питання, пов`язані з виконанням судових рішень у цивільних справах та рішень інших органів (посадових осіб)».
Так, зі змісту заяви вбачається, що заявник звертається із заявою про заміну сторони у виконавчому провадженні до Овруцького районного суду Житомирської області, оскільки згідно відомої йому інформації місцем зареєстрованого проживання боржника є АДРЕСА_1 .
Разом з тим, з постанови про відкриття виконавчого провадження №64518583 від 16.02.2021 вбачається, що вказане виконавче провадження з примусового виконання виконавчого напису №1364, виданого 20.01.2021 приватним нотаріусом Житомирського міського нотаріального округу Горай Олегом Станіславовичем відкрите приватним виконавцем виконавчого округу міста Києва Малковою Марією Вікторівною. В графі адреса боржника вказано АДРЕСА_2 та АДРЕСА_1 .
Крім того, з інформації про виконавче провадження №64518583 від 01.02.2024 слідує, що боржник ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , проживає в АДРЕСА_2 , та отримує дохід від особи, якою є товариство з обмеженою відповідальністю «Медичний центр «УЛИБКА», ЄДРПОУ 41008949, адреса: Україна, 54001, Миколаївська область, місто Миколаїв, вулиця Набережна, будинок 1/2.
Отже, місцем проживання, перебування, роботи боржника є територія, яка не підсудна Овруцькому районному суду Житомирської області.
З огляду на вищевказані норми закону, беручи до уваги, що в даному випадку процесуальні питання, пов`язані з виконанням рішень інших органів (посадових осіб), вирішуються судом за місцем виконання відповідного рішення, заявнику необхідно подати до суду відповідні докази, які б вказували на те, що місце провадження виконавчих дій з примусового виконання рішення (виконавчого напису нотаріуса) є саме територія, яка підсудна Овруцькому районному суду Житомирської області.
При цьому суд звертає увагу заявника, що відповідно до положень закону, місцем виконання виконавчого напису - є місце провадження виконавчих дій з його примусового виконання, які провадяться за місцем проживання боржника, місцем його перебування, роботи або за місцем знаходження його майна.
Недотримання правил територіальної юрисдикції (підсудності) є порушенням процесуального закону, який є підставою для скасування рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю (ч. 1 ст. 378 ЦПК України).
Крім того, додана до заяви копія виконавчого напису є неналежної якості, її взагалі неможливо прочитати та зробити будь-які висновки.
Таким чином, заявником до заяви про заміну сторони виконавчого провадження не додано документів, які необхідні для вирішення питання щодо підсудності розгляду цієї заяви (інформацію про зареєстроване місце проживання/перебування боржниці або її роботи (копію паспорту), або місцезнаходження її майна за адресою зазначеною в заяві (дані про реєстрацію права власності на об`єкт нерухомого майна), або останні відомі дані про вказану інформацію тощо; крім того не надано інформації про стан виконавчого провадження на момент звернення до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження, розрахунку заборгованості на момент звернення до суду із цією заявою; не додано копію виконавчого напису приватного нотаріуса належної якості та копію кредитного договору, на підставі якого такий виконавчий напис було вчинено.
Доказів неможливості надання таких доказів заявником суду не надано, адже саме він, як зазначено у заяві, є правонаступником особи, на користь якої вчинено виконавчий напис нотаріуса.
Таким чином, виходячи з приписів частини 9 статті 10 ЦПК України щодо застосування судом закону за аналогією, оскільки заявником не дотримані вищенаведені положення ЦПК України, заява має бути залишена без руху відповідно з наданням заявникові строку для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст.10,177,185, 378, 442, 446 ЦПК України, ст.ст. 3, 24 Закону України «Про виконавче провадження», суддя,-
УХВАЛИВ:
Заяву товариства з обмеженою відповідальністю «ДЕБТ ФОРС» про заміну сторони виконавчого провадження, шляхом заміни стягувача його правонаступником, залишити без руху і надати заявнику строк для виправлення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ : А. Л. Гришковець
Суд | Овруцький районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 05.03.2024 |
Оприлюднено | 06.03.2024 |
Номер документу | 117424084 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Овруцький районний суд Житомирської області
Гришковець А. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні