Ухвала
від 05.03.2024 по справі 508/209/24
МИКОЛАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Миколаївський районний суд Одеської області

Справа № 508/209/24

Номер проведження 2/508/123/24

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

05 березня 2024 року смт.Миколаївка

Суддя Миколаївського районного суду Одеської області Корсаненкова О.О., розглянувши матеріали позовної заяви Органу опіки та піклування Стрюківської сільської ради Березівського району Одеської області в інтересах неповнолітнього ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,

установила:

Позивач звернувся до суду із зазначеним позовом про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини.

Вимоги до форми і змісту позовної заяви встановлені статтями175і177 Цивільного процесуального кодексу України.

За частиною четвертоїст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового визначаєЗакон України «Про судовий збір».

Відповідно дост.2 Закону України «Про судовий збір», платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи-підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення.

Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (частина першастатті 4 Закону України «Про судовий збір»).

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік»встановлено прожитковий мінімум для працезданих осіб з 1 січня 2024 рокуу розмірі 3 028, 00 грн.

Відповідно доп.3ч.1ст.5 Закону України «Про судовий збір», від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів чи зміну способу їх стягнення, а також заявники у разі подання заяви щодо видачі судового наказу про стягнення аліментів.

Пільг щодо сплати судового збору під час подання позову про позбавлення батьківських прав чинне законодавство не передбачає.

Згідно із п. п. 1 п.2 ч.2ст.4 Закону України «Про судовий збір», ставка судового збору за подання юридичною особою або фізичною особою-підприємцем позовної заяви немайнового характеру становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

До матеріалів позову позивачем не додано квитанцію про сплату судового збору.

Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір за вимогу немайнового характеру (позбавлення батьківських прав), що становить 3 028, 00 грн. (платіжні реквізити: отримувач ГУК в Одеській обл./смт.Миколаївка/22030101, код за ЄДРПОУ 37607526, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA348999980313121206000015696, код платежу 22030101) та надати суду оригінал квитанції про сплату судового збору.

Позивач також має право звернутися до суду із заявою про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, у разі наявності відповідних для цього підстав.

Відповідно до частини першої, частини другоїстатті 185 ЦПК Українисуддя, становивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги ухвали, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу.

З огляду на вищевикладене, за наявності вказаних недоліків позовної заяви провадження у справі не може бути відкрите, а тому позовна заява підлягає залишенню без руху із наданням позивачу строку на усунення вказаних в ухвалі недоліків позовної заяви.

Керуючисьст. 185 ЦПК України, суддя

постановила:

Позовну заявуОргану опіки та піклування Стрюківської сільської ради Березівського району Одеської області в інтересах неповнолітнього ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, - залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки заяви протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали.

Роз`яснити, що у випадку невиконання вимог суду про усунення недоліків, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Олена КОРСАНЕНКОВА

Дата ухвалення рішення05.03.2024
Оприлюднено06.03.2024
Номер документу117429377
СудочинствоЦивільне
Сутьпозбавлення батьківських прав та стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини

Судовий реєстр по справі —508/209/24

Ухвала від 20.03.2024

Цивільне

Миколаївський районний суд Одеської області

Корсаненкова О. О.

Ухвала від 05.03.2024

Цивільне

Миколаївський районний суд Одеської області

Корсаненкова О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні