Роздільнянський районний суд Одеської області
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 511/741/24
Номер провадження: 2/511/328/24
"05" березня 2024 р. суддяРоздільнянського районногосуду Одеськоїобласті Теренчук Ж. В. , ознайомившись із матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , Головного управління держгеокадастру в Одеській област, треті особи ТОВ «ЛЕНД МЕНЕДЖМЕНТ КОНСАЛТІНГ ГРУП», Роздільнянська міська рада Одеської області, про скасування державної реєстрації земельної ділянки з метою захисту та усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою шляхом відновлення законних меж земельної ділянки.
ВСТАНОВИЛА:
На адресу Роздільнянського районного суду Одеської області надійшов вищевказаний позов через засоби поштового зв`язку, відповідно до якого представник позивачів адвокат Гайдай Яніна Федорівна просить скасувати державну реєстрацію (запис) земельної ділянки, призначеної для індивідуального садівництва за адресою АДРЕСА_1 площею 0,042 га, кадастровий номер 5123981700:01:005:1007.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідатист.ст. 175, 177 ЦПК України, а також вимогамст. 95 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно з ч. 1ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до статті 152Земельного Кодексу України, власник земельної ділянки чи землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов`язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, а також на відшкодування завданих збитків. Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом: - визнання прав; - відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, та запобігання вчиненню дій, що порушують права або створюють небезпеку порушення прав: - визнання угоди недійсною: - визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування: - відшкодування заподіяних збитків; - застосування інших, передбачених законом, способів.
Як правило, власник порушеного права може скористатися не будь-яким, а конкретним способом захисту свого права, зокрема визначеним зазначеною частиною, або ж іншим способом, який передбачений законом.
Порушення права пов`язане з позбавленням його суб`єкта можливості здійснити (реалізувати) своє право повністю або частково.
Для застосування того чи іншого способу захисту, необхідно встановити які ж права (інтереси) позивача порушені, невизнані або оспорені відповідачем і за захистом яких прав (інтересів) позивач звернувся до суду. При оцінці обраного позивачем способу захисту потрібно враховувати його ефективність, тобто спосіб захисту має відповідати змісту порушеного права, характеру правопорушення, та забезпечити поновлення порушеного права.
Так із позовної заяви встановлено, що позивачі просять скасувати державну реєстрацію (запис) земельної ділянки , призначеної для індивідуального садівництва за адресою Одеська область Роздільнянський район Єреміївська сільська рада, садовий масив «Бурдівський» садівниче товариство «Судоремнтник -3 « ділянка НОМЕР_1 площею 0,042 га, кадастровий номер 5123981700:01:005:1007, яка належить відповідачці ОСОБА_4 , так як межі цієї земельної ділянки не відповідають встановленому між сторонами порядку землекористування.
Між тим із матеріалів справи встановлено, що на дану земельну ділянку у відповідача є правовстановлюючий документ - Державний акт про право власності на земельну ділянку, а тому у даному випадку належним способом захисту буде заявлення вимоги про визнання недійсним державного акту про право власності на землю.
Крім цього, в матеріалах справи взагалі відсутні належні докази накладення меж спірних земельних ділянок, а саме земельної ділянки відповідача та земельних ділянок позивачів або земель загального користування товариства.
Також із доданих до позову матеріалів встановлено, що частина наданих у справі доказів свідчить на можливе самовільне зайняття відповідачем ОСОБА_4 земельної ділянки на території товариства та самовільно зведення на цій землі будівель, а також створення перешкод для інших членів товариства у їх землекористуванні, а відтак не стосується земельної ділянки, якою відповідач володіє на підставі державного акту.
Відповідно в даному випадку зайняття спірної земельної ділянки з порушенням норм ЗК України треба розглядати як таке, що не пов`язане з позбавленням володіння, а відповідно позовну вимогу належить заявити власнику землі про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою та про зобов`язання повернути земельну ділянку (негаторний позов).
Зважаючи на вищевикладене, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом приведення останньої відповідно до вимог діючого Цивільного процесуального кодексу України та виконання вимог, зазначених в цій ухвалі суду, а саме:
- зазначити спосіб захисту порушених прав відповідно до ст.152 ЗК України, виклавши належним чином вимоги в резолютивній частині позовної заяви:
- визначити коло осіб, які є відповідачами у даній справі та заінтересованими особами відповідно до заявлених вимог:
- надати докази накладення суміжних земельних ділянок у випадку заявлення вимоги про визнання недійсним державного акту про право власності на землю. по підставі неналежного виготовлення проектної документації
За таких обставин, в силу ч. 1 ст. 185 ЦПК України вважаю за необхідне позовну заяву залишити без руху, надавши позивачу строк десять днів з дня вручення даної ухвали для усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 175, 177, 185, 260, 353 ЦПК України, суддя, -
ПОСТАНОВИЛА:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , Головного управління держгеокадастру в Одеській області , треті особи ТОВ «ЛЕНД МЕНЕДЖМЕНТ КОНСАЛТІНГ ГРУП», Роздільнянська міська рада Одеської області , про скасуваннядержавної реєстраціїземельної ділянкиз метоюзахисту таусунення перешкоду користуванніземельною ділянкоюшляхом відновленнязаконних межземельної ділянки, залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення вищевказаних недоліків позовної заяви не пізніше п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Роз`яснити позивачу, що якщо відповідно до ухвали суду у встановлений строк вимоги ухвали суду будуть виконані, заява буде вважатися поданою в день первісного її подання, а інакше заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://rz.od.court.gov.ua/sud1524/gromadyanam/csz/.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяЖ. В. Теренчук
Суд | Роздільнянський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 05.03.2024 |
Оприлюднено | 06.03.2024 |
Номер документу | 117429552 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою |
Цивільне
Роздільнянський районний суд Одеської області
Теренчук Ж. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні