Справа № 128/4067/23
УХВАЛА
04 березня 2024 року м. Вінниця
Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Васильєва Т.Ю., отримавши заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення по цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Газпостачсервіс» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з розподілу природного газу,
УСТАНОВИВ:
Відповідач ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про перегляд заочного рішення Вінницького районного суду Вінницької області від 15.02.2024 у цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Газпостачсервіс» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з розподілу природного газу.
Судом встановлено, що заява про перегляд заочного рішення підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Згідно п. 2 ч. 2 ст. 285 ЦПК України, у заяві про перегляд заочного рішення повинно бути зазначено ім`я (найменування) відповідача або його представника, які подають заяву, їх місце проживання чи місцезнаходження, номер засобу зв`язку, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Однак, в порушення п. 2 ч. 2 ст. 285 ЦПК України заявником у заяві про перегляд заочного рішення суду не зазначено відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Відповідно до ч. 4 ст. 285 ЦПК України, до заяви про перегляд заочного рішення додаються її копії за кількістю учасників справи та копії всіх доданих до неї матеріалів, крім випадків, якщо така заява подається в електронній формі через електронний кабінет. У разі подання заяви в електронній формі через електронний кабінет до неї додаються докази надсилання її копії та копій доданих матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положеньстатті 43цього Кодексу.
Так, до заяви про перегляд заочного рішення суду, яка подана через канцелярію суду, не додано її копії за кількістю учасників справи та копії всіх доданих до неї матеріалів.
Крім того, частина тексту заяви про перегляд заочного рішення викладена іноземною мовою без будь-якого обґрунтування, при цьому відомостей, що така мова є рідною мовою відповідача, відсутні.
Частиною першоюстатті 10 Конституції Українивстановлено, що державною мовою в Україні є українська мова.
Положеннями ч. 5 ст.10,п. 4 ч. 1 ст.92 Основного Закону Українирегламентовано, що застосування мов в Україні гарантуєтьсяКонституцією Українита визначається виключно законами України.
Відповідно дост. 1 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська мова, а у ч. 6ст. 13 цього Законувказано, що органи державної влади, органи влади Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації державної і комунальної форм власності беруть до розгляду документи, складені державною мовою, крім випадків, визначених законом.Частинами 1, 2 ст. 14Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» передбачено, що у судах України судочинство провадиться, а діловодство здійснюється державною мовою. У судовому процесі може застосовуватися інша мова, ніж державна, у порядку, визначеному процесуальними кодексами України таЗаконом України «Про судоустрій і статус суддів».
Згідност. 12 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»,судочинство і діловодство в судах України проводяться державною мовою.
Відповідно до ч. 1, ст. 9 ЦПК України, цивільне судочинство в судах провадиться державною мовою.
Тобто згідно з Конституцією України, ЦПК України і зазначеними законами України суд як державний орган, що здійснює правосуддя, зобов`язаний використовувати лише державну мову. Це також стосується і прийняття до розгляду документів, складених лише українською мовою.
Викладене узгоджується, зокрема, з Рішенням Конституційного Суду України від 22 квітня 2008 року № 8-рп/2008, відповідно до якого види судочинства (конституційне, адміністративне, господарське, кримінальне та цивільне) є процесуальними формами правосуддя та охоплюють порядок звернення до суду, процедуру розгляду судом справи та ухвалення судового рішення.
При цьому, передбачена чинним законодавством України вимога щодо подання документів українською мовою не є перешкодою у доступі до правосуддя та не звужує права учасників провадження за мовною ознакою, оскільки процесуальним законодавством гарантовано право учасників провадження щодо користування ними в судовому процесі рідною мовою або мовою, якою вони володіють.
Так, відповідно до ч. 4 ст. 9 ЦПК України, учасники судового процесу, які не володіють або недостатньо володіють державною мовою, мають право робити заяви, надавати пояснення, виступати в суді і заявляти клопотання рідною мовою або мовою, якою вони володіють, користуючись при цьому послугами перекладача, в порядку, встановленому цим Кодексом.
Водночас, процесуальним законодавством не передбачено залучення перекладача для перекладу саме суду документів, переданих на їх розгляд, складених недержавною мовою.
За таких обставин, зава про перегляд заочного рішення, частково викладена іноземною мовою, в разі використання такої мови заявником як рідної, повинна бути надана разом з офіційним перекладом її змісту на державну мову в цій частині, або має бути надана заява про перегляд заочного рішення, що повністю викладена державною мовою України, без зазначення в ній тексту, викладеного іноземною мовою.
Відповідно до ч. 6 ст. 285 ЦПК України, до заяви про перегляд заочного рішення додається документ про сплату судового збору.
Положеннями ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що за подання до суду заяви про перегляд заочного рішення, яка подана фізичною особою ставка судового збору встановлена у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605, 60 грн.
Так, заявником до заяви про перегляд заочного рішення взагалі не додано документів про сплату судового збору за подання до суду даної заяви.
Таким чином, заява ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення не відповідає вимогам ст. 285 ЦПК України.
Згідно з ч. 8 ст. 285 ЦПК України, до неналежно оформленої заяви про перегляд заочного рішення, а також до заяви, поданої особою, яка відповідно дочастини шостоїстатті 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються положеннястатті 185цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Тому, враховуючи викладене, заявнику слід усунути вищевказані недоліки заяви про перегляд заочного рішення, а саме зазначити відомості про наявність або відсутність у відповідача електронного кабінету; надати копії заяви про перегляд заочного рішення за кількістю учасників справи та копії всіх доданих до неї матеріалів; заяву проперегляд заочногорішення,частково викладенуіноземною мовою,надати разомз офіційнимперекладом їїзмісту надержавну мовув ційчастині,або надатизаяву проперегляд заочногорішення,що повністювикладена державноюмовою України,без зазначенняв нійтексту,викладеного іноземноюмовою; сплатити судовий збір за поданнядо судузаяви проперегляд заочногорішення в сумі 605, 60 грн та надати до суду підтверджуючі документи про його сплату, або надати до суду документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Реквізити для сплати судового збору: Отримувач: ГУК у Він.обл./Вінницьк.р-н/22030101. Код ЄДРПОУ: 37979858. Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.). Рахунок: UA688999980313131206000002071. Код класифікації доходів бюджету: 22030101.
Керуючись ст. ст. 185,284, 285 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення по цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Газпостачсервіс» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з розподілу природного газу залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків, який встановити терміном 5 (п`ять) днів з дня отримання ухвали про залишення заяви без руху.
Роз`яснити заявнику, що у разі усунення недоліків поданої заяви відповідно до ухвали суду у встановлений строк, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. У разі не усунення недоліків поданої заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається заявникові.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Вінницький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 04.03.2024 |
Оприлюднено | 07.03.2024 |
Номер документу | 117431312 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші процесуальні питання |
Цивільне
Вінницький районний суд Вінницької області
Васильєва Т. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні