ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Коцюбинського, 2А, м. Ужгород, 88000, e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua, вебадреса: http://zk.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"05" березня 2024 р. м. УжгородСправа № 907/199/24
Суддя Господарського суду Закарпатської області Ремецькі О.Ф.,
розглянувши позовну заяву Приватного акціонерного товариства "УЖГОРОДОПТТОРГ", м. Ужгород
до Товариства з обмеженою відповідальністю "УЖТРАНСБУД", с. Кінчеш, Ужгородського району
про усунення перешкод та стягнення 14 603,00 грн.
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до Господарського суду Закарпатської області з позовом до відповідача про усунення перешкоди ПрАТ «Ужгородопотторг» (код ЄДРПОУ 20431713) у користуванні належними йому підземними кабельними лініями електропередачі (електромережі) після межі балансової належності від Вводу 1 на приєднанні кабельних наконечників до нижніх клем рубильника в РП-10 кВ в ЦРП-3, Вводу 2 - на приєднанні кабельних наконечників до нижніх клем рубильника в РП-10 кВ в ТП-122 до межі балансової належності мереж встановленої на приєднанні кабельних наконечників до вихідних клем рубильників в РП-0,4 кВ ТП-152 шляхом зобов`язання ТОВ «Ужтрансбуд» (код ЄДРПОУ - 42266790) надати ПрАТ Ужгородопотторг» (код ЄДРПОУ 20431713) та/або його уповноваженим представникам безперешкодний щоденний доступ до підземних кабельних ліній електропередач на земельній ділянці, в тому числі шляхом зобов`язання ТОВ «Ужтрансбуд» (код ЄДРПОУ - 42266790) привести вказану земельну ділянку до первісного виду, а саме, шляхом зняття шару насипного грунту з будівельного сміття, цементно-гравійно-пісчаних сумішей уздовж всієї довжини паркану в межах 200 м.п., за яким пролягають підземних кабельних ліній електропередачі ПрАТ «Ужгородопотторг» (код ЄДРПОУ 20431713) у вигляді земельної ділянки, обмеженої вертикальними площинами, що віддалені підземної або наземної кабельної споруди (опори) на відстань 1 метра та стягнення суми 14 603,00 грн. збитків у вигляді вартості відновлювального ремонту огорожі належної ПрАТ «Ужгородопотторг».
Згідно з частиною 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 7 ст. 42 ГПК України, якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Проте, до позовної заяви не додано належних доказів надіслання позовної заяви з додатками відповідачу Товариству з обмеженою відповідальністю "УЖТРАНСБУД", с. Кінчеш, Ужгородського району.
18 жовтня 2023 року введено в дію Закон щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в ЄСІТС.
Вказаним Законом пункт 2 частини третьої статті 162 викладено в такій редакції: "Позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету".
Судом встановлено, що позивачем не зазначено відомостей про наявність або відсутність у відповідача по справі електронного кабінету.
Згідно з п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставин.
Так, на титульному аркуші позовної заяви позивачем зазначено учасників судового процесу: позивача, відповідачів, а також третю особу ПрАТ «Закарпаттяобленерго», однак, у позові не зазначено правових підстав/обґрунтувань щодо залучення вказаної особи до участі у справі як третьої особи та не подано відповідного клопотання, відтак, позивачем не здійснено належного та достатнього викладу обставин, якими обґрунтовані позовні вимоги щодо необхідності залучення до участі у справі третьої особи, яка зазначена у позові, та із зазначенням того, на які права та обов`язки вказаної особи може вплинути рішення у даній справі.
Крім того, в обґрунтування позовних вимог, позивач вказує на те, що відповідачем завдано йому збитків на суму 14 603,00 грн.
Водночас, позивачем не зазначено про докази в підтвердження завдання збитків саме відповідачем.
Відповідно до ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Позивачем не дотримані вимоги статті 162 Господарського процесуального кодексу України, зокрема п. 2, 8, 9 ч. 3 ст. 162 в частині зазначення повного найменування сторін згідно Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Наведені обставини є підставою для залишення позовної заяви без руху та надання позивачу строку для усунення вказаних недоліків у відповідності до вимог ч. 1, 2 ст. 174 ГПК України.
При цьому, суд звертає увагу заявника, що після усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Керуючись статтями 164, 174, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Закарпатської області
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Приватного акціонерного товариства "УЖГОРОДОПТТОРГ", м. Ужгород- без руху.
2. Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви шляхом зазначення відповідних відомостей та подання відповідних документів.
Ухвала набирає законної сили 05.03.2024 та оскарженню не підлягає.
Суддя Ремецькі О.Ф.
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 05.03.2024 |
Оприлюднено | 07.03.2024 |
Номер документу | 117435373 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Закарпатської області
Ремецькі О.Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні