Справа № 565/388/24
Провадження № 2/565/191/24
У Х В А Л А
05 березня 2024 року м. Вараш
Суддя Кузнецовсього міського суду Рівненської області Бренчук Г.В., розглянувши матеріали позовної заяви представника ОСОБА_1 , адвоката Бузанова Дмитра Вікторовича, до Вараського ліцею № 1 Вараської міської ради про скасування наказу,
в с т а н о в и в:
29 лютого 2024 року через систему «Електроний суд» до суду надійшла позовна заява представника ОСОБА_1 , адвоката Бузанова Д.В. до Вараського ліцею № 1 Вараської міської ради про визнання незаконним та скасування наказу Вараського ліцею № 1 Вараської міської ради № 141-к/тм «Про оголошення догани Жанні Тєтєнєвій» від 30 листопада 2023 року.
Ознайомившись з матеріалами позовної заяви, судом встановлено, що позовна заява подана без додержання вимог статті 177 ЦПК України.
Частиною четвертою статті 177 ЦПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Підпунктом 2 пункту 1 частини другої статті 4Закону України«Про судовийзбір» визначено, що судовий збір за подання до суду фізичною особою позовної заяви немайнового характеру становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» від 09 листопада 2023 року встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01 січня 2024 року становить 3 028 гривні.
У частині 3 статті 4 Закону України «Про судовий збір» зазначено, що при поданні до суду позовної заяви в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Відтак, позивачу слід сплатити судовий збір у розмірі 968,96 грн (з розрахунку 3028,00х0,4х0,8=968,96).
Відповідно до частини 1 статті 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.
Правила статті 177 ЦПК України щодо подання копій документів не поширюються на позови, що виникають з трудових правовідносин (частина 2 статті 177 ЦПК України).
Згідно з вимогами статті 177 ЦПК України, позивачу слід додати до позовної заяви її копії (позовної заяви) відповідно до кількості учасників процесу, або надати до суду докази надсилання іншим учасникам справи копій позовної заяви, оскільки положення цивільного процесуального законодавства розповсюджуються на позови, що виникають з трудових правовідносин, виключно щодо надання копій документів, які додаються до позову, а не щодо подання копій самої позовної заяви.
У частині 7 статті 43 ЦПК України зазначено, що у разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи.
Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Відповідно до статті 185 ЦПК України суддя,встановивши,що позовнузаяву поданобез додержаннявимог,викладених устаттях 175 і 177 цього Кодексу,протягом п`ятиднів здня надходженнядо судупозовної заявипостановляє ухвалупро залишенняпозовної заявибез руху.
З урахуванням наведеного, позовна заява підлягає залишенню без руху, з наданням позивачу строку для усунення недоліків шляхом подання до суду документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документів, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону та доказів надсилання копії позовної заяви Вараському ліцею № 1 Вараської міської ради.
Керуючись статтями 177, 185 ЦПК України, суддя
у х в а л и в:
Позовну заяву представника ОСОБА_1 , адвоката Бузанова Дмитра Вікторовича, до Вараського ліцею № 1 Вараської міської ради про скасування наказу залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк для усунення недоліків, який рахувати з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків в зазначений строк позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає, набирає законної сили з моменту її підписання. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Г.В.Бренчук
Суд | Кузнецовський міський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 05.03.2024 |
Оприлюднено | 07.03.2024 |
Номер документу | 117441098 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Кузнецовський міський суд Рівненської області
Бренчук Г.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні