Справа № 638/5729/23
Провадження № 1-кс/638/828/24
УХВАЛА
Іменем України
04 березня 2024 року м. Харків
Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ;
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання слідчого СВ ХРУП №3 ГУНП в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , за матеріалами досудового розслідування № 42023222060000127 від 06 червня 2023 року, за ознаками кримінального правопорушення-злочину, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, -
встановив:
Слідчий СВ ХРУП №3 ГУНП в Харківській області старший лейтенант поліції за ОСОБА_3 звернулася до Дзержинського районного суду м. Харкова з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Клопотання обґрунтовує тим, що невстановлені службові особи через неналежне виконання своїх службових обов`язків допустили не цільове використання 2-х споруд цивільного захисту населення № 77499 за адресою: АДРЕСА_1 , та № 76004 за адресою: АДРЕСА_2 , у приватну власність, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом інтересам держави.
Так, відповідно до отриманої відповіді з ІНФОРМАЦІЯ_1 , встановлено що відповідно до ст. 6 ЗУ «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» у період з 03.03.2021 року щодо дотримання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки суб?єктом господарювання ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », за адресою: АДРЕСА_2 . Під час проведення перевірки було встановлено, що захисна споруда цивільного захисту №76004 на балансі у вищезазначеного об?єкта відсутня.
Окрім цього, відповідно до відповіді ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », отриманого на запит начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 , зазначається, що у 2007 році підприємством був придбаний майновий комплекс за адресою: АДРЕСА_2 , за договором купівлі-продажу (реєстровий номер 1028) від 24-10-2016 р. Згідно даного договору на баланс підприємства було передано такі нежитлові будівлі: 1Літ. A1 - Адміністративно-виробничі приміщення; 2Літ. Б1 - Вагова; 3Літ. В1 - Майстерня; 4Літ. Г1 - Склад, 5 Літ Д1 - Склад №1; 6Літ. Е1 - Магазин, 7 Літ. Ж1 - Прохідна; 8 Літ. И1 - ГРП; 9Літ. К1 - Склад інвентарю та обладнання.
Спорудження бомбосховища не передавалось підприємству і на балансі підприємства бомбосховища відсутнє.
Згідно реєстру прав власності на нерухоме майно за адресою: АДРЕСА_2 , за договором купівлі-продажу, серія та номер: 1028, виданий 24.10.2007, видавник: приватний нотаріус ХМНО ОСОБА_4 , Акт прийому-передачі від 24.10.2007 р.; Висновок щодо технічної можливості поділу об?єкта нерухомого майна, серія та номер: 002150, виданий 02.06.2021, видавник: ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_4 " Розмір частки: 1/1 власником є: ТОВАРИСТВО 3 ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 .
Окрім цього, на запит прокурора Шевченківської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_5 надійшов лист від ІНФОРМАЦІЯ_5 в якому повідомляється про те, що на архівному зберіганні ІНФОРМАЦІЯ_5 знаходиться приватизаційна справа ВАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 ».
На підставі викладеного, у органу досудового розслідування виникла необхідність в тому числі у витребуванні (вилученні), для проведення ряду криміналістичних експертиз, проведення інших слідчих дій та з метою швидкого, повного та неупередженого розслідування, зокрема встановлення факту неналежного виконання своїх службових обов?язків допущення не цільового використання споруди цивільного захисту населення № 76004 за адресою: АДРЕСА_2 у приватну власність, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом інтересам держави, оцінки спричиненої злочином шкоди, матеріали приватизаційної справи ВАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », за адресою: АДРЕСА_2 .
Оригінали вказаних документів перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 , розташованого за адресою: АДРЕСА_3 , код ЄРДПОУ: НОМЕР_2 .
Також слідчий у клопотанні зазначив, що отримання можливості тимчасового доступу до вказаних документів, що містять охоронювану законом таємницю та проведення їх вилучення (виїмки) обґрунтовується необхідністю встановлення особи, яка скоїла вказане кримінальне правопорушення злочин, подальшого призначення та проведення судових експертиз. Вказані матеріали можуть бути використані як доказ, та не можуть бути здобуті іншим шляхом, також існує загроза їх знищення або пошкодження.
Прокурор ОСОБА_5 у судове засідання не з`явився, надав заяву, де просив клопотання розглядати без його участі та задовольнити в повному обсязі.
Слідчий ОСОБА_3 до суду не з`явилася, надала заяву про розгляд клопотання без її участі. Клопотання просила задовольнити у повному обсязі.
Особа, у володінні якої знаходяться речі та документи, до яких планується отримати доступ, сповіщена в установленому законом порядку, представника до суду не направила, причини неприбуття у судове засідання не повідомила.
У зв`язку з неявкою учасників справи відповідно до ч.4 ст.107 КПК України, фіксування під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалось.
Відповідно до ч.4 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Ознайомившись з матеріалами кримінального провадження, суд дійшов наступного.
Доводи клопотання підтверджуються даними витягу з ЄРДР щодо кримінального провадження №42023222060000127 від 06.06.2023, за ознаками кримінального правопорушення-злочину, передбаченого ч.1 ст.367 КК України, протоколом огляду від 10.07.2023, протоколом допиту свідка від 19.07.2023 року, протоколом допиту свідка від 30.08.2023, запитом прокурора ОСОБА_5 від 23.01.2024, листом №10-10-00404 від 01.02.2024, запитом прокурора ОСОБА_5 від 02.02.2024, листом № 10-05-270 ВС від 09.02.2024.
Відповідно до ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Частиною 1 ст.160 КПК України сторонам кримінального провадження надано право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно до ч. 1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей та документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи можливості ознайомитися із ними, зробити їх копії та вилучити їх ( здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч.6 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Згідно п. 1 ч.1 ст.164 КПК України, в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено прізвище, ім`я та по - батькові особи, якій надається право тимчасового доступу до речей і документів.
Згідно з п.4 ч.1 ст.162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю.
Слідчий у клопотанні довів наступні обставини: існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого; є підстави вважати, що зазначені у клопотанні речі і документи перебувають у володінні вказаної юридичної особи ІНФОРМАЦІЯ_5 ; відомості, що містяться в зазначених речах і документах, самі по собі, а також в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що міститься в зазначеній інформації, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих відомостей.
Обґрунтування слідчого у клопотанні є виправданими потребами досудового слідства та забезпечення дієвості кримінального провадження, а тому суд доходить висновку, що клопотання слідчого необхідно задовольнити .
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 159-166 КПК України
постановив:
Клопотання слідчого СВ ХРУП №3 ГУНП в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , за матеріалами досудового розслідування № 42023222060000127 від 06 червня 2023 року, за ознаками кримінального правопорушення-злочину, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.
Надати дозвіл слідчому СВ Харківського районного управління поліції № 3 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 , слідчому СВ Харківського районного управління поліції № 3 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_6 , заступнику керівника Шевченківської окружної прокуратури міста Харкова ОСОБА_7 , прокурорам Шевченківської окружної прокуратури міста Харкова ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , на проведення тимчасового доступу до речей і документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 , розташованого за адресою: АДРЕСА_3 , ЄРДПОУ: НОМЕР_2 , а саме: до оригіналу приватизаційної справи ВАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », за адресою: АДРЕСА_2 з можливістю вилучення належним чином завіреної копії.
Строк дії ухвали встановити до 04 травня 2024 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 04.03.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 117453571 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Агапов Р. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні