Ухвала
від 01.02.2024 по справі 766/1549/23
ХЕРСОНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 766/1549/23

н/п 2-о/766/131/24

УХВАЛА

про призначення судово-психіатричної експертизи

01 лютого 2024 року м.Херсон

Херсонський міський суд Херсонської області у складі:

головуючого суддіЄпішина Ю.М.,

присяжні Сахно І.В., Христофорова Т.В.,

секретар судового засідання Царенко Д.Р.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Херсоні справу за заявою Голов Степанії, ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , Виконавчий комітет Білозерської селищної ради в особі органу опіки та піклування Білозерської селищної ради, про звільнення від повноважень опікуна, визнання фізичної особи недієздатною та встановлення опіки і призначення опікуна, -

встановив:

У провадженні перебуває дана.

Заявник звернувся з клопотанням про призначення судово-психіатричної експертизи.

Відповідно до ч. 2ст. 247 ЦПК Україниу разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цьогоКодексурозгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відповідно до п.2 ч.1 ст. 105 ЦПК України призначення експертизи є обов`язковим у разі з`явлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами. Призначення експертизи є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.

Частиною 4 ст.103 ЦПК України визначено, що питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.

Відповідно до ч.1 ст. 298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.

Згідно п. 5 ч.1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках призначення судом експертизи.

Окрім того заявниками заявлено клопотання про витребування доказів, а саме: витребувати з ВОГ №7 ГУ ПФ у Херсонській області (75001, Херсонська область, Херсонський район, смт.Білозерка, вул.. Свободи, буд. 83) документи та інформацію: - Чи перебуває на обліку в ПФУ та чи отримує ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 пенсію по інвалідності? надати належним чином завірені копії посвідчення та документів про встановлення інвалідності в тому числі висновку МСЕК щодо ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 . Витребувати з КЗ «Херсонський обласний центр МСЕК» ХОР (73003, м.Херсон, вул.. Перекопська, 153-Б) документи та інформацію: - належним чином завірені копії документів про встановлення інвалідності в тому числі висновку МСЕК щодо ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 .

Згідно ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У клопотанні повинно бути зазначено: який доказ витребовується; обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які може спростувати; підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.

Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

Враховуючи вищевказане, наявність достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи, суд вважає за необхідне призначити судово-психіатричну експертизу. Окрім того, враховуючи предмет спору, суд приходить до висновку, про задоволення клопотання про витребування доказів.

Керуючись ст.ст.84, 102-106,252-253, 298 ЦПК України, суд,-

постановив:

Клопотання заявника, про призначення судово-психіатричної експертизи задовольнити.

Призначити по справі за заявою ОСОБА_3 , ОСОБА_1 ,заінтересовані особи: ОСОБА_2 ,Виконавчий комітетБілозерської селищноїради вособі органуопіки тапіклування Білозерськоїселищної ради,про звільненнявід повноваженьопікуна,визнання фізичноїособи недієздатноюта встановленняопіки іпризначення опікунасудово-психіатричну експертизу на вирішення якої поставити наступні питання:

Чи страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на психічну хворобу?

Чи розуміє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , значення своїх дій та чи може керувати ними?

Чи може ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за своїм станом здоров`я бути присутньою в судовому засіданні та особисто дати пояснення по суті справи?

Проведення судово-психіатричної експертизи доручити Херсонській філії судових експертиз ДУ «Інститут судової психіатрії МОЗ України», розташованому за адресою: м.Херсон, с. Степанівка, вул. Дж. Говарда, 65.

Експертів попередити про кримінальну відповідальність за ст.ст.384,385 КК Україниза завідомо неправдиві висновки.

Провадження усправі зупинити на час проведення експертизи.

Витребувати з ВОГ №7 ГУ ПФ у Херсонській області (75001, Херсонська область, Херсонський район, смт.Білозерка, вул.. Свободи, буд. 83) документи та інформацію:

- Чи перебуває на обліку в ПФУ та чи отримує ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 пенсію по інвалідності?

надати належним чином завірені копії посвідчення та документів про встановлення інвалідності в тому числі висновку МСЕК щодо ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 .

Витребувати з КЗ «Херсонський обласний центр МСЕК» ХОР (73003, м.Херсон, вул. Перекопська, 153-Б) документи та інформацію: - належним чином завірені копії документів про встановлення інвалідності в тому числі висновку МСЕК щодо ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 .

Роз`яснити, що відповідно до ч.ч. 7-10 ст. 84 ЦПК України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в 15-ти денний строк з дня винесення ухвали апеляційної скарги.

Суддя Ю.М.Єпішин

Присяжні І.В.Сахно

Т.В.Христофорова

СудХерсонський міський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення01.02.2024
Оприлюднено07.03.2024
Номер документу117455699
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них:

Судовий реєстр по справі —766/1549/23

Ухвала від 12.12.2024

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Єпішин Ю. М.

Ухвала від 22.12.2023

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Єпішин Ю. М.

Ухвала від 01.02.2024

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Єпішин Ю. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні