Справа № 739/558/24
Провадження № 1-кс/739/199/24
УХВАЛА
про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою
06 березня 2024 року м. Новгород-Сіверський
Слідчий суддя Новгород-Сіверського районного суду Чернігівської області ОСОБА_1
за участі:
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
слідчого ОСОБА_4 ,
захисника ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні погоджене з прокурором клопотання слідчого СВ Новгород-Сіверського РВП ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_4 про обрання в рамках кримінального провадження №12022270320000382 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно:
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Харків Харківської області, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , пенсіонера за віком, раніше не судимого,
підозрюваного у вчиненні злочину, передбаченого частиною другою статті 27, частиною п`ятою статті 191 КК України,
В С Т А Н О В И В:
До судунадійшло клопотання слідчого СВ Новгород-Сіверського РВП ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_4 , погоджене з прокурором, в якому у рамках кримінального провадження №12022270320000382 порушується питання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою ОСОБА_6 , який підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого частиною другою статті 27, частиною п`ятою статті 191 КК України.
В обгрунтування клопотання слідчий зазначає, що слідчим відділення Новгород-Сіверського РВП ГУНП в Чернігівській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №12022270320000382, в рамках якого ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого частиною другою статті 27, частиною п`ятою статті 191 КК України.
Слідчий зазначає, що ОСОБА_6 обґрунтовано підозрюється у вчиненні вказаного вище злочину, який є особливо тяжким.
Вжитими заходами розшуку встановлено, що вказаний підозрюваний перетнув Українсько-Румунський кордон 10 травня 2022 року о 12 год. 25 хв. через міжнародний пункт пропуску «Порубне» у напрямку «виїзд», на легковому автомобілі «Volkswagen», д.н.з. НОМЕР_1 , що підтверджується інформаційною довідкою та рапортом СКП Новгород-Сіверського РВП ГУНП в Чернігівській області.
У зв`язку з цим 09 січня 2024 року підозрюваного ОСОБА_6 було оголошено в міжнародний розшук.
Відповідно на даний час у слідства є підстави вважати що, підозрюваний ОСОБА_6 переховується поза межами України, перебуває у невстановленому для слідства місці, що відповідно свідчить про наявність ризику, передбаченого пунктом 1 частини першої статті 177 КПК України.
Також відносно ОСОБА_6 існують ризики знищення або переховування ним будь-яких речей, що мають значення для кримінального провадження, та незаконного впливу на свідків та інших підозрюваних у кримінальному провадженні шляхом погроз, вмовлянь, в інші способи, особисто або через сторонніх осіб, використовуючи засоби мобільного, електронного зв`язку, з метою зміни їх свідчень, або схиляння останніх до відмови від дачі показів.
Оскільки підозрюваний оголошений у міжнародний розшук слідчий просить розглянути дане клопотання без участі останнього.
У судовому засіданні слідчий ОСОБА_4 своє клопотання підтримав та просив його задовольнити повністю з підстав, наведених у клопотанні.
Прокурор у судовому засіданні клопотання підтримав і просив його задовольнити повністю.
Захисник підозрюваного у судовому засіданні висловився проти задоволення клопотання та зазначив, що формулювання підозри, оголошеної його підзахисному, є неконкретним, у ньому не вказано які саме злочинні дії були вчинені ОСОБА_6 та в чому вони полягали.
Беручи до увагу відсутність інформації про місце перебування підозрюваного ОСОБА_6 , наявність відомостей про те, що останній виїхав за межі України та оголошений на даний час у міжнародний розшук, розгляд даного клопотання відповідно до частини шостої статті 193 КПК України здійснюється без участі підозрюваного.
Заслухавши думку учасників судового провадження, дослідивши матеріали справи, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Частиною другою статті 177 КПК України передбачено, що підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбаченічастиною першоюцієї статті.
Відповідно дочастини першоїстатті 178КПК Українипри вирішенніпитання прообрання запобіжногозаходу,крім наявностіризиків,зазначених устатті177цьогоКодексу,слідчий суддя,суд напідставі наданихсторонами кримінальногопровадження матеріалівзобов`язаний оцінитив сукупностівсі обставини,у томучислі: вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним кримінального правопорушення; тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі у разі визнання підозрюваного, обвинуваченого винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється; вік та стан здоров`я підозрюваного; міцність соціальних зв`язків підозрюваного в місці його постійного проживання, у тому числі наявність в нього родини й утриманців; наявність упідозрюваного постійногомісця роботиабо навчання; репутацію підозрюваного; майновий стан підозрюваного; наявність судимостейу підозрюваного; дотриманняпідозрюваним умовзастосованих запобіжнихзаходів,якщо вонизастосовувалися донього раніше; наявність повідомлення особі про підозру у вчиненні іншого кримінального правопорушення; розмір майнової шкоди, у завданні якої підозрюється, обвинувачується особа, або розмір доходу, в отриманні якого внаслідок вчинення кримінального правопорушення підозрюється, обвинувачується особа, а також вагомість наявних доказів, якими обґрунтовуються відповідні обставини.
Згідно частини першої статті 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1)наявність обґрунтованоїпідозри увчиненні підозрюваним,обвинуваченим кримінальногоправопорушення; 2)наявність достатніхпідстав вважати,що існуєхоча бодин ізризиків,передбаченихстаттею 177цьогоКодексу,і наякі вказуєслідчий,прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Частин шостою статті 193 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд розглядає клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та може обрати такий запобіжний захід за відсутності підозрюваного, обвинуваченого лише у разі доведення прокурором наявності підстав, передбаченихстаттею 177цього Кодексу, а також наявності достатніх підстав вважати, що підозрюваний, обвинувачений оголошений у міжнародний розшук.
Як встановлено, слідчим відділенням Новгород-Сіверського РВП ГУНП в Чернігівській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №12022270320000382.
У рамках даного кримінального провадження ОСОБА_6 підозрюється у заволодінні чужим майном, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене повторно, у особливо великих розмірах, організованою групою, тобто у вчиненні злочину, передбаченого частиною другою статті 27, частиною п`ятою статті 191 КК України. 26 грудня 2022 року ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчиненні вказаного злочину.
Згідно обставин справи в періодчасу згрудня 2018по квітень2020,директор ТОВ«ТРАНССТРОЙКАПІТАЛ» ОСОБА_7 ,будучи службовоюособою, зловживаючи своїм службовим становищем, переслідуючи корисливу зацікавленість з метою одержання незаконних прибутків, вирішив здійснити заволодіння бюджетними коштами під приводом виконання робіт під час капітального ремонту металевого мосту через р. Віть на автомобільній дорозі місцевого значення О251303 Новгород-Сіверський Бирине, км 3+767.
Для досягнення поставлених цілей ОСОБА_7 запланував виконання наступних задач:
- налагодження контакту із замовником уповноваженою особою на розпорядження бюджетними коштами, іншими уповноваженими особами замовника, які сприятимуть у виконанні договору по здійсненню капітального ремонту металевого мосту через р. Віть на автомобільній дорозі місцевого значення О251303 Новгород-Сіверський Бирине, км 3+767, завдяки якому, буде можливим заволодіння бюджетними коштами шляхом підписання документів, в яких містяться завідомо неправдиві відомості щодо виконання робіт;
- підшукання спільників з метою створення стійкого злочинного об`єднання для вчинення злочинів, завдяки узгоджених дій яких, відповідно до завдань та розподілу ролей буде можливим заволодіння бюджетними коштами.
- безперешкодне перерахування на рахунок Товариства бюджетних коштів за виконання робіт по капітальному ремонту металевого мосту через р.Віть на автомобільній дорозі місцевого значення О251303 Новгород-Сіверський Бирине, км 3+767, які будуть виконані не в повному обсязі та із застосуванням неякісних матеріалів, шляхом підписання документів, в яких містяться завідомо неправдиві відомості щодо їх виконання;
- розподіл незаконно отриманих, внаслідок протиправної діяльності організованої злочинної групи, бюджетних коштів між її членами в залежності від виконуваної ними ролі та функцій.
Для реалізації свого злочинного плану ОСОБА_7 , в грудні 2018 року, більш точної дати досудовим слідством не встановлено, переслідуючи корисливу зацікавленість, діючи умисно, ознайомив зі своїм злочинним планом стосовно заволодіння бюджетними коштами при виконанні робіт з капітального ремонту металевого мосту через р. Віть на автомобільній дорозі місцевого значення О251303 Новгород-Сіверський Бирине, км 3+767 головного інженера ТОВ «ТРАНССТРОЙКАПІТАЛ» ОСОБА_6 , інженера-проектувальника ОСОБА_8 , інженера технічного нагляду Управління капітального будівництва Чернігівської ОДА ОСОБА_9 , заступника начальника Управління капітального будівництва Чернігівської ОДА - начальника відділутехнічного контролюавтомобільних доріг ОСОБА_10 , довівши до їх відома деталі свого злочинного наміру щодо заволодіння бюджетними коштами, виділеними на капітальний ремонт металевого мосту через р. Віть на автомобільній дорозі місцевого значення О251303 Новгород-Сіверський Бирине, км 3+767, роботи які будуть виконані не в повному обсязі і не якісно.
На ОСОБА_6 , як виконавця скоєння злочину у складі організованої групи, покладалося наступне:
- здійснення організації та загального контролю за проведенням будівельно-монтажних робіт, під час капітального ремонту металевого мосту через р.Віть на автомобільній дорозі місцевого значення О251303 Новгород-Сіверський Бирине, км 3+767, зокрема в частині використання їх кількості та якості;
- закупівля та організація поставки будівельних матеріалів від імені ТОВ «ТРАНССТРОЙКАПІТАЛ» за меншим обсягом, які будуть використанні при виконанні капітального ремонту металевого мосту через р.Віть на автомобільній дорозі місцевого значення О251303 Новгород-Сіверський Бирине, км 3+767, з метою подальшого привласнення бюджетних коштів;
- підшукання сторонніх осіб, які за незначну фінансову винагороду будуть виконувати ремонтні роботи.
- надання ОСОБА_7 необхідних відомостей, необхідних для складання фінансово-господарських документів та актів виконаних робіт по здійсненню капітального ремонту металевого мосту через р. Віть на автомобільній дорозі місцевого значення О251303 Новгород-Сіверський Бирине, км 3+767, в яких внесенні завідомо неправдиві відомості щодо обсягу та якості виконаних будівельно-монтажних робіт;
- підписання документів, які сприятимуть злочинній діяльності організованої групи та приховуватимуть результати фіксації внесених до них завідомо неправдивих відомостей.
18 грудня 2018 року між Управлінням капітального будівництва Чернігівської обласної державної адміністрації (замовник) в особі начальника Управління ОСОБА_11 та Товариством з обмеженою відповідальністю «ТРАНССТРОЙКАПІТАЛ» ЄДРПОУ 38634168 (підрядник) в особі директора ОСОБА_7 укладено договір підряду № 130 строком до 31 грудня 2019 року про закупівлю робіт за державні кошти по об`єкту «Капітальний ремонт металевого мосту через р. Віть на автомобільній дорозі місцевого значення О251303 Новгород-Сіверський-Бирине, км 3+767 (ДК 021:2015-45221000-2 «Будівництво мостів і тунелів, шахт і метрополітенів). Ціна договору становила 4067 410,80 грн. Згідно з додатковою угодою № 5 від 13 грудня 2019 року дію договору пролонговано до 31 січня 2020 року. Відповідно додаткової угоди № 6 від 24 грудня 2019 року до договору підряду № 130, договірна ціна змінена та становила 4 028 897,50 грн. Відповідно до додаткової угоди № 7 від 31 січня 2020 року строк договору продовжено до 31 березня 2020 року.
Реалізовуючи спільнийзлочинний умисел,направлений назаволодіння бюджетнимигрошовимикоштами, виділених на об`єкт «Капітальний ремонт металевого мосту через р. Віть на автомобільній дорозі місцевого значення О251303 Новгород-Сіверський Бирине, км 3+767 (ДК 021:2015-45221000-2 «Будівництво мостів і тунелів, шахт і метрополітенів), за адресою: Чернігівська область, м. Новгород-Сіверський, переслідуючи корисливий мотив, діючи умисно, знаходячись в м. Новгород-Сіверський Чернігівської області, ОСОБА_6 , будучи уповноваженим на організацію та загальний контроль за будівництвом на вказаному об`єкті, використовуючи надані йому повноваження, умисно зменшив обсяги та якість проведених будівельно-монтажних робіт, передбачені проектно-кошторисною документацією, та надав директору Товариства ОСОБА_7 дані, необхідні для виготовлення документів, що містять завідомо неправдиві відомості.
ОСОБА_7 , перебуваючи у невстановленому органом досудового розслідування місці, достовірно знаючи, що будівельно-монтажні роботи за договором підряду № 130 від 18 грудня 2018 року виконані не у повному обсязі, а частина з них, виконані неякісно, виконуючи відповіднодо СтатутуТОВ «ТРАНССТРОЙКАПІТАЛ»,організаційно-розпорядчіта адміністративно-господарськіфункції,тобто,згідно частиноютретьою статті18КК Українибудучи службовоюособою, упродовж 2019 року, точної дати та часу не встановлено, виготовив, підписав та скріпив печаткою ТОВ «ТРАНССТРОЙКАПІТАЛ» наступні документи, до яких вніс завідомо неправдиві відомості щодо об`єму та вартості виконаних робіт:
- Акт № 1 виконаних будівельних робіт за червень 2019 року Ф.КБ-2В на суму 619197,60 грн., Довідку № 1 про витрати за червень 2019 року Ф.КБ-3 на суму 619197,60 грн.;
- Акт № 2 виконаних будівельних робіт за червень-2 2019 року Ф.КБ-2В на суму 678576,00 грн., Довідку № 2 про витрати за червень-2 2019 року Ф.КБ-3 на суму 678576,00 грн.;
- Акт № 3 виконаних будівельних робіт за липень 2019 року Ф.КБ-2В на суму 690156,00 грн., Довідку № 3 про витрати за липень 2019 року Ф.КБ-3 на суму 690156,00 грн.;
- Акт № 4 виконаних будівельних робіт за серпень 2019 року Ф.КБ-2В на суму 166141,20 грн., Довідку № 4 про витрати за серпень 2019 року Ф.КБ-3 на суму 166141,20 грн.;
- Акт № 5 виконаних будівельних робіт за серпень 2019 року Ф.КБ-2В на суму 617502,70 грн., Довідку № 5 про витрати за серпень 2019 року Ф.КБ-3 на суму 617502,70 грн.;
- Акт № 6-дод виконаних будівельних робіт за грудень 2019 року Ф.КБ-2В на суму 630625,20 грн., Довідку № 6 про витрати за грудень 2019 року Ф.КБ-3 на суму 1257324,00 грн.;
- Акт № 7-дод виконаних будівельних робіт за грудень 2019 року Ф.КБ-2В на суму 626698,80 грн.
У подальшому, зазначені документи ОСОБА_7 , скерував до Управління капітального будівництва Чернігівської ОДА, де, відповідно до попередньо розробленого та узгодженого злочинного плану, інженер технічного нагляду Управління капітальногобудівництва ЧернігівськоїОДА ОСОБА_9 , перебуваючи на робочому місці, за адресою: м. Чернігів, вул. Єлецька, 11, будучи закріпленим спеціалістом для здійснення технічного нагляду за будівництвом об`єкта, зобов`язаний діяти у відповідності до Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об`єкта архітектури, порушуючи вимоги законодавства, достовірно знаючи, що будівельно-монтажні роботи за договором підряду № 130 від 18 грудня 2018 року виконані не у повному обсязі, а частина з них, виконані неякісно, та не відповідають проектно-кошторисній документації, підписав передані ОСОБА_7 документи, а саме акти приймання виконаних будівельних робіт Ф.КБ-2в № 1, 2, 3, 4, 5, 6-дод. та 7-дод., скріпивши відповідною печаткою інженера технічного нагляду, зазначивши в них про те, що об`єми робіт перевірено, після чого акти приймання виконаних будівельних робіт Ф.КБ-2в № 1, 2, 3, 4, 5 передав для підписання члену організованої групи ОСОБА_10 , а акти приймання виконаних будівельних робіт Ф.КБ-2в № 6-дод. та №7-дод., члену організованої групи ОСОБА_12 , які, виконуючи відведену їм злочинну роль, маючи право першого підпису на фінансових та статистичних документах, достовірно знаючи, що будівельно-монтажні роботи за договором підряду № 130 від 18 грудня 2018 року виконані не у повному обсязі, а частина з них, виконані неякісно, та не відповідають проектно-кошторисній документації, перебуваючи на робочому місці, за адресою: м. Чернігів, вул. Єлецька, 11, підписали та скріпили печаткою УКБ ЧОДА: Акт та Довідку № 1 11 червня 2019 року; Акт та Довідку № 2 19 червня 2019 року; Акт та Довідку № 3 17 липня 2019 року; Акт та Довідку № 4 09 серпня 2019 року; Акт та Довідку № 5 04 вересня 2019 року; Акти № 6-дод. і 7-дод. та Довідку №6 19 грудня 2019 року.
Після виконання усіма членами організованої групи задач і функцій, покладених на них організатором ОСОБА_7 , з розрахункового рахунку Управління капітального будівництва Чернігівської ОДА № НОМЕР_2 , відкритого в Держказначейській службі України м. Київ, на розрахунковий рахунок ТОВ «ТРАНССТРОЙКАПІТАЛ» підконтрольний ОСОБА_7 № НОМЕР_3 , відкритого в АТ КБ «Приват Банк» м. Київ, відповідно до платіжного доручення № 356 від 16 квітня 2020 року, незаконно перераховано бюджетні грошові кошти на загальну суму 966220,80 грн. (дев`ятсот шістдесят шість тисяч двісті двадцять гривень 80 коп.), за виконання договору підряду № 2 про закупівлю робіт за державні кошти по об`єкту «Капітальний ремонт металевого мосту через р. Віть на автомобільній дорозі місцевого значення О251303 Новгород-Сіверський Бирине, км 3+767 (ДК 021:2015-45221000-2 «Будівництво мостів і тунелів, шахт і метрополітенів), при цьому, обсяги, якість та вартість фактично виконаних робіт по об`єкту не відповідають проектно-кошторисній документації та акту приймання виконаних будівельних робіт, зокрема обсягам та якості будівельних робіт, відображеним в акті № 1 приймання виконаних будівельних робіт за березень 2020 року,на суму74183,15грн. (сімдесят чотири тисячі сто вісімдесят три гривні 15 коп.).
Таким чином, об`єднані єдиним умислом з розподілом функцій учасників, спрямованих на досягнення спільного плану, відомого всім членам організованої групи, виконуючи відведену кожному роль, у період з грудня 2018 року по квітень 2020 року ОСОБА_7 , ОСОБА_10 , ОСОБА_12 , ОСОБА_9 , ОСОБА_6 та ОСОБА_8 в результаті неналежного виконання умов договорів підряду шляхом завищення вартості виконуваних робіт і матеріалів, невиконанням передбачених робіт, а також виконанням робіт не у повному обсязі, за допомогою внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, здійснили заволодіння бюджетними грошовими коштами, розпорядником яких є Управління капітального будівництва Чернігівської ОДА на загальну суму 786041,99 грн., що на момент вчинення злочину становило понад 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, та є особливо великим розміром, тим самим спричинивши матеріальну шкоду державі в особі Управління капітального будівництва Чернігівської ОДА.
Обґрунтованість вказаної вище підозри підтверджується дослідженими у судовому засіданні доказами, зокрема й висновками судової будівельно-технічної експертизи №1869/1870/21-24 від 18 листопада 2021 року та судово-економічної експертизи №22/22 від 02 лютого 2022 року, з додатками. Сама підозра, оголошена ОСОБА_6 , повідомлення про яку було досліджено у судовому засіданні, містить відомості про конкретні дії, які були вчинені останнім, як пособником, у складі організованої групи, створеної ОСОБА_7 , з метою заволодіння бюджетними коштами. З цих підстав слідчий суддя вважає безпідставними твердження захисника підозрюваного про те, що оголошена його підзахисному підозра є неконкретною.
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що ще 10 травня 2022 року о 12 год. 25 хв. підозрюваний ОСОБА_6 перетнув Українсько-Румунський кордон через міжнародний пункт пропуску «Порубне» у напрямку «виїзд», на легковому автомобілі «Volkswagen» д.н.з. НОМЕР_1 .
У зв`язку з викладеним 09 січня 2024 року підозрюваного ОСОБА_6 оголошено в міжнародний розшук.
Вирішуючи питання щодо наявності ризиків, передбачених частиною першою статті 177 КПК України, слідчий суддя враховує, що хоча підозрюваний ОСОБА_6 і є особою похилого віку, з 10 травня 2022 року він перебуває поза межами України і з того часу жодного разу на територію України не повертався. На даний час він підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину, за вчинення якого передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до дванадцяти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна. Відповідно усвідомлюючи тяжкість вчиненого злочину та реальну міру покарання за його вчинення, на думку слідчого судді існують обґрунтовані побоювання, що підозрюваний ОСОБА_6 переховується від слідства та суду за кордоном, що у свою чергу свідчить про наявність ризику, передбаченого пунктом 1 частини першої статті 177 КПК України.
Також слідчий суддя погоджується з доводами слідчого та прокурора про наявність підстав вважати, що підозрюваний ОСОБА_6 може знищити або переховувати будь-які речі чи документи, що стосуються виконання договорів підряду по здійсненню капітального ремонту металевого мосту через р. Віть на автомобільній дорозі місцевого значення О251303 Новгород-Сіверський Бирине, км 3+767, зокрема, документи фінансово-господарської діяльності ТОВ «ТРАНССТРОЙКАПІТАЛ» (ЄДРПОУ 38634168) та підприємств контрагентів вказаного підрядника, до діяльності яких причетні особи фігуранти скоєння злочину, а також, комп`ютерну техніку (комп`ютери, ноутбуки, техніка для копіювання та друку), магнітні, електронні, оптичні та цифрові носії інформації, засоби зв`язку (мобільні телефони, SIM-карти та інші пристрої зв`язку), на яких міститься інформація, що має значення для кримінального провадження, що у свою чергу свідчить про наявність ризику, передбаченого пунктом 2 частини першої статті 177 КПК України.
Крім того, перебуваючи на волі підозрюваний ОСОБА_6 може незаконно впливати на свідків та інших підозрюваних у цьому ж кримінальному провадженні, зокрема шляхом погроз, вмовлянь, в інші способи, особисто або через сторонніх осіб, використовуючи засоби мобільного, електронного зв`язку, з метою зміни їх свідчень, або схиляння їх до відмови від дачі показів, що у свою чергу свідчить про наявність ризику, передбаченого пунктом 3 частини першої статті 177 КПК України.
Вказані вище обставини свідчать, що жоден з більш м`яких запобіжних заходів, зокрема особисте зобов`язання, особиста порука, застава, чи домашній арешт не здатен запобігти настанню зазначених ризиків.
З огляду на викладене, враховуючи обґрунтованість повідомленої ОСОБА_6 підозри у вчиненні злочину, передбаченого частиною другою статті 27, частиною п`ятою статті 191 КК України, наявність ризиків, передбачених пунктами 1, 2, 3 частини першої статті 177 КПК України, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність обрати ОСОБА_6 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, який необхідно обраховувати з моменту фактичного затримання останнього. Відповідно клопотання підлягає задоволенню.
Відповідно до частини третьої статті 183 КПК України слідчий суддя при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою зобов`язаний визначити розмір застави, достатньої для забезпечення виконання підозрюваним обов`язків, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.
Отже, задовольняючи клопотання про обрання підозрюваному ОСОБА_6 запобіжного заходу у виді тримання під вартою, беручи до уваги відсутність на даний момент відомостей, що злочин, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_6 , вчинений із застосуванням насильства чи погрози його застосування, або ж спричинив загибель людини, запобіжний захід у вигляді застави підозрюваному раніше не обирався, слідчий суддя вважає за необхідне визначити підозрюваному розмір застави, беручи до уваги положення частин четвертої та п`ятої статті 182 КПК України. При цьому слідчий суддя враховує особу ОСОБА_6 , зокрема його майновий та сімейний стан, тяжкість злочину, у вчиненні якого він підозрюється, перелічені вище ризики для кримінального провадження, передбачені пунктами 1, 2, 3 частини першої статті 177 КПК України.
За таких обставин слідчий суддя приходить до висновку про необхідність визначити ОСОБА_6 відповідно до частини п`ятої статті 182 КПК України заставу у розмірі 200 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 604 600 грн., оскільки внесення застави саме в такому розмірі може гарантувати виконання підозрюваним покладених на нього обов`язків.
Відповідно до частини сьомої статті 182 КПК України у випадках, передбачених частинами третьою та четвертою статті 183 КПК України підозрюваний, обвинувачений, а також заставодавець мають право у будь-який момент внести заставу у розмірі визначеному в ухвалі про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою.
Окрім того,відповідно дочастини третьоїстатті 183,частини п`ятоїстатті 194КПК України,у разівнесення заставина підозрюваногонеобхідно покластитакі обов`язки:прибувати закожною вимогоюдо слідчогоСВ Новгород-СіверськогоРВП ГУНПв Чернігівськійобласті,прокурора абосуду;повідомляти слідчого,прокурора чисуд прозміну свогомісця проживаннята/абомісця роботи;не відлучатисяіз населеногопункту,в якомувін проживаєчи перебуває,без дозволуслідчого,прокурора абосуду,здати назберігання доУДМС уЧернігівській областіпаспорт громадянинаУкраїни длявиїзду закордон.Строк діїобов`язків,покладених слідчийсуддею,у разівнесення заставивизначити на 60 днів, який потрібно обраховувати з моменту фактичного затримання ОСОБА_6 .
Оскільки розгляд клопотання про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою здійснено без участі підозрюваного ОСОБА_6 , оголошено в міжнародний розшук, то не пізніше як через 48 годин з часу доставки ОСОБА_6 до місця кримінального провадження, останньому необхідно забезпечити участь у розгляді питання про застосування обраного йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або зміну на більш м`який запобіжний захід.
На підставі викладеного, керуючись статтями 176-179,183, 193, 197, 199, 205, 369, 372, 392-395 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання слідчого СВ Новгород Сіверського РВП ГУНП України в Чернігівській області ОСОБА_4 про обрання підозрюваному ОСОБА_6 запобіжного заходу у виді тримання під вартою задовольнити.
Обрати підозрюваному ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, який обраховувати з моменту фактичного затримання ОСОБА_6 .
Одночасно визначити підозрюваному ОСОБА_6 розмір застави, з внесенням якої запобіжний захід у вигляді тримання під вартою йому замінюватиметься у даному кримінальному провадженні на запобіжний захід у виді застави.
Розмір застави визначити у 200 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 604 600 (шістсот чотири тисячі шістсот) гривень 00 копійок, яка може бути внесена як самим підозрюваним, так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем) на наступний депозитний рахунок за такими банківськими реквізитами: одержувач ТУ ДСА у Чернігівській області, код ЄДРПОУ 26295412, банк одержувача Державна казначейська служба України м. Київ; МФО 820172, рахунок UA128201720355289002000005960.
У разі внесення застави покласти на підозрюваного ОСОБА_6 наступні обов`язки:
- прибувати за кожною вимогою до слідчого СВ Новгород-Сіверського РВП ГУНП в Чернігівській області, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
- не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- здати на зберігання до УДМС у Чернігівській області паспорт громадянина України для виїзду за кордон.
Строк діїобов`язків,покладених слідчимсуддею,у разівнесення заставивизначити на 60 (шістдесят) днів, який обраховувати з моменту фактичного затримання ОСОБА_6 .
Роз`яснити підозрюваному, що у разі внесення застави у визначеному у даній ухвалі розмірі, оригінал документа з відміткою банку, який підтверджує внесення на рахунок коштів, має бути наданий уповноваженій службовій особі місця ув`язнення. Після отримання та перевірки документа, що підтверджує внесення застави, уповноважена службова особа місця ув`язнення має негайно віддати розпорядження про звільнення з-під варти підозрюваного та повідомити усно і письмово слідчого, прокурора та слідчого суддю Новгород-Сіверського районного суду Чернігівської області.
Контроль за виконанням запобіжного заходу підозрюваним ОСОБА_6 , у разі внесення ним застави, під час досудового розслідування покласти на слідчого СВ Новгород Сіверського РВП ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_4 , а під час судового провадження на уповноваженого прокурора.
Не пізніше як через 48 годин з часу доставки ОСОБА_6 до місця кримінального провадження, забезпечити участь підозрюваного у розгляді питання про застосування обраного йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або зміну на більш м`який запобіжний захід.
Копії ухвали вручити учасникам справи.
Дана ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення та може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Чернігівського апеляційного суду.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 06.03.2024 |
Оприлюднено | 07.03.2024 |
Номер документу | 117456077 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів тримання під вартою |
Кримінальне
Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області
Чепурко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні