ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901,UA368999980313151206083020649
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
20.02.2024 Справа №905/586/23
Господарський суд Донецької області у складі судді Сковородіної О.М.,
секретар судового засідання Фурсов Я.О.,
розглянувши матеріали справи за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Донецькі енергетичні послуги" (49044, м. Дніпро, вул. Моссаковського Володимира, 7; код ЄДРПОУ 42086719)
до відповідача: Великоанадольського лісотехнічного фахового коледжу імені Віктора Єгоровича Фон Граффа (85727, Донецька область, с.м.т. Графське, вул. Алімова, 5; код ЄДРПОУ 00993923)
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Акціонерного товариства "ДТЕК Донецькі електромережі" (49107, м. Дніпр, Запорізьке шосе, 22, код ЄДРПОУ 00131268),
про стягнення 22 674, 96 грн.
учасники судового процесу не з`явились.
До Господарського суду Донецької області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Донецькі енергетичні послуги" до Великоанадольського лісотехнічного фахового коледжу імені Віктора Єгоровича Фон Граффа про стягнення 22674,96 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем умов договору про постачання (закупівлю) електричної енергії №88 від 28.01.2022 щодо оплати вартості спожитої електричної енергії.
Ухвалою суду від 20.09.2023 прийнято справу № 905/586/23 до розгляду за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання в режимі відеоконференції за участю всіх учасників судового процесу.
22.06.2023 на електронну адресу суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому останній просить суд відмовити у задоволенні позову.
Вказує, що дата вручення рахунків 04.03.2022 року та 06.04.2022 року, жодним чином не підтверджено хто з боку відповідача отримав рахунки та яким чином були отримані показники з лічильника.
Весь позов ґрунтується на укладеному договорі № 88 про постачання (закупівлю) електричної енергії від 28 січня 2022 року на думку відповідача, виникають сумніви щодо правильності оформлення та юридичної цінності вказаного правочину.
06.07.2023 позивачем було надано відповідь на відзив, в якому викладені заперечення щодо позиції відповідача.
Відповідно до розділу 5 Комерційної пропозиції, розрахунок (оплата) за фактично спожиту електричну енергію має здійснюватися у строк вказаний у рахунку, але в будь-якому випадку не пізніше 10 числа місяця наступного за розрахунковим, незалежно від отримання рахунку.
Згідно з пунктом 7 Додатку 3, якщо внесені Споживачем за допомогою Сервісу покази комерційних засобів обліку електричної енергії відрізняються від показів, зафіксованих оператором системи або оператором комерційного обліку під час контрольного огляду цих засобів обліку на розрахункову дату, то «Акт прийому-передачі товарної продукції», рахунки на оплату, сформовані Споживачем за допомогою Сервісу, не погоджуються Постачальником.
У такому випадку Постачальник інформує Споживача про необхідність провести новий розрахунок та сформувати документи в сервісі у відповідності до даних оператора системи або оператора комерційного обліку. Споживач проводить повторний розрахунок та формування документів впродовж 24-х годин після повідомлення Постачальника. У разі невиконання Споживачем вказаних дій у встановлений строк, Постачальник визначає обсяг електричної енергії на підставі даних оператора та формує відповідні рахунки та документи. Такі документи направляються Постачальником на ел.адресу Споживача, вказану в заяві-приєднання до договору на постачання і вважаються отриманими Споживачем з дати відправки такого ел.листа Постачальником.
Обсяги спожитої електричної енергії визначає виключно ОСР на підставі власного переліку точок обліку Відповідача, на що Позивач жодним чином не може впливати. Позивач здійснює нарахування на увесь обсяг електричної енергії, який йому передав ОСР.
10.07.2023 на електронну адресу суду від відповідача надійшли заперечення щодо відповіді на відзив. Навчальний заклад не міг і не мав можливості відповідно до розділу 5 Комерційної пропозиції провести розрахунок, самостійно внести дані обліку електролічильників не пізніше 10 числа місяця наступного за розрахунковим, незалежно від отримання рахунку.
З 01.03.2022 року навчальний заклад взагалі не мав можливості отримати електроенергію внаслідок отриманих ракетних ударів, тому що не мали світла, не працювали комп`ютери, не було доступу до мережі Інтернет.
Зазначені дані підтверджені листом з пошти навчального закладу на електронну пошту комунального закладу (адресована на департамент освіти Донецької обласної державної адміністрації) що 1 березня 2022 року зникла енергія у коледжі внаслідок ракетного удару, лист відправлений 17.03.2022 року головним бухгалтером Салогуб Н. П.
Позивач жодним чином не може впливати на показання точок обліку ОСР і електроенергію хтось використав, але у березні 2022 року навчальний заклад її не використовував оскільки її не було і представники ТОВ «Донецькі Енергетичні послуги» ремонту для її відновлення не проводили. Між тим представник позивача ТОВ «Донецькі Енергетичні послуги» Наталія Денисенко ухилилася від відповіді, щодо точки обліку ОСР підключено не тільки один навчальний заклад, а ще можливо 1 або 100 споживачів і контроль отримання можливий лише по лічильниках, що встановлені на гуртожитках навчального закладу.
У навчальному закладі не існує гуртожитку № 20 та № 30, до Великоанадольського лісотехнічного фахового коледжу імені Віктора Єгоровича фон Графа не мають жодного відношення (але можливо це десь прописано, наразі є інформацієя, що на балансі гуртожитки 1 та 5).
18.10.2023 представником позивача були надані додаткові пояснення, в яких вказано, що повноваження представника позивача зазначені у довіреності № 165 від 21.03.2023 яка була додана до позовної заяви а також направлена Відповідачу.
У пункті 7 заяви-приєднання до договору № 88 у розділі «Персоніфіковані дані Споживача» зазначено найменування оператора з яким Споживач уклав договір споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії а саме АТ «ДТЕК Донецькі електромережі».
Отже, проведення повірки приладів обліку, проведення ремонтних робіт відноситься до договірних відносин Відповідача з оператором-системи розподілу АТ «ДТЕК Донецькі електромережі».
Дата від 04.03.2022 зазначена в рахунку за спожиту електроенергію № 88 за лютий 2022, та дата від 06.04.2022 зазначена в рахунку за спожиту електроенергію № 88 за березень 2022, є датами формування зазначених рахунків які були сформовані у сервісі «Особистий кабінет». Дані рахунки підписані ЕЦП представника позивача Шевченко О.І. за допомогою інтернет-сервісу. Всупереч умовам договору зазначені рахунки відповідачем не підписано. Хоча відповідач зареєстрований у сервісі «Особистий кабінет», та у минулому отримував через інтернет-сервіс «Особистий кабінет» рахунки та сплачував їх.
Ухвалою суду від 18.10.2023 до участі у справі було залучено у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача, Акціонерне товариство "ДТЕК Донецькі електромережі" та зобов`язано надати письмові пояснення по суті позовних вимог.
27.11.2023 третьою особою були надані письмові пояснення, в яких вказано, що обсяги спожитої електроенергії відповідачем у лютому 2022 року визначено розрахунковим шляхом у відповідності до пунктів 8.6.9-8.6.11 Кодексу комерційного обліку електроенергії (далі - ККО), та п.9 Положення про особливості постачання електричної енергії споживачам та розрахунків між учасниками роздрібного ринку електричної енергії у період дії в Україні воєнного стану, затвердженого Наказом Міністерства енергетики України № 148 від 13.04.2022 року (далі - Положення).
Так, положеннями ККО передбачено, що у разі ненадання споживачем (крім індивідуальних побутових споживачів) звіту про покази лічильників за розрахунковий місяць протягом трьох календарних днів після закінчення розрахункового місяця та за відсутності переданої (зчитаної) з них інформації засобами дистанційного зчитування та передачі даних, а також за відсутності контрольного огляду ЗКО протягом розрахункового місяця обсяг спожитої (розподіленої) електричної енергії за розрахунковий місяць визначається розрахунковим шляхом за значенням середньодобового обсягу споживання.
Середньодобовий обсяг споживання електричної енергії електроустановками споживача для цілей розрахунків визначається у кВтгод з округленням до чотирьох цифр після коми на основі фактичного споживання в аналогічному періоді попереднього року, розрахованого з урахуванням знятих фактичних або (у разі їх відсутності) оціночних показів лічильника та коефіцієнта приросту/зниження споживання (для індивідуальних побутових споживачів).
У разі відсутності відповідних історичних даних середньодобовий обсяг споживання розраховується на основі зафіксованих двох останніх послідовно зчитаних показів, кількості днів між цими зчитуваннями при умові, що між датами зчитування цих показів не менше ніж 28 днів (без урахування днів, коли електроустановки споживача були відключені оператором системи).
Також, заяв на припинення розподілу (відключення) електричної енергії від відповідача не надходило.
У відповідача субспоживачі або якісь інші підключення відсутні.
26.12.2023 відповідачем були надані письмові пояснення з урахуванням позиції третьої особи, де зазначено, що ТОВ «ДОНЕЦЬКІ ЕНЕРГЕТИЧНІ ПОСЛУГИ» зі свого боку не виконали жодного пункту договору, укладеного між Коледжем та ТОВ «Донецькі енергетичні послуги».
13.02.2024 відповідачем були надані пояснення, в яких останній просив суд відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.
Ухвалою суду від 06.02.2024 у судовому засіданні оголошено перерву до 20.02.2024.
У судове засідання 20.02.2024 представники сторін не з`явились.
Розглянувши матеріали справи, та надані сторонами документи, судом встановлено наступне.
28.01.2022 між Товариства з обмеженою відповідальністю "Донецькі енергетичні послуги" (далі - Постачальник або Позивач) та Великоанадольського лісотехнічного фахового коледжу імені Віктора Єгоровича Фон Граффа (далі - Споживач або Відповідач) укладено Договір про постачання (закупівлю) електричної енергії № 88 (далі - Договір), на умовах Комерційної пропозиції «Колективна Побутова» постачальника електричної енергії ТОВ «Донецькі енергетичні послуги».
Договір про постачання електричної енергії споживачу є публічним договором приєднання, який встановлює порядок та умови постачання електричної енергії як товарної продукції споживачу Постачальником та укладається з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України, шляхом приєднання Споживача до цього Договору, згідно із заявою-приєднанням, яка є додатком до цього Договору.
Відповідно до п. 1.1 Договору Постачальник продає електричну енергію Споживачу для забезпечення потреб електроустановок Споживача, а Споживач оплачує Постачальнику вартість використаної (купованої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього Договору.
Пунктом 4.3 Договору передбачено, що розрахунковим періодом за Договором є календарний місяць.
Відповідно до розділу 5 Комерційної пропозиції, розрахунок (оплата) за фактично спожиту електричну енергію має здійснюватися у строк вказаний у рахунку, але будь в якому випадку не пізніше 10 числа місяця наступного за розрахунковим, незалежно від отримання рахунку.
Рахунок за фактичне споживання формується Споживачем самостійно в сервісі «Особистий кабінет». В інших випадках рахунок формується та надається Постачальником Споживачу на підставі отриманих від Споживача/оператора розподілу/адміністратора комерційного обліку даних та може бути отриманий Споживачем у відповідному енергоофісі Постачальника.
У разі не отримання Споживачем рахунку, Споживач здійснює оплату за спожиту електричну енергію, в установлені даним розділом строки, за платіжним документом, самостійно оформленим Споживачем.
У розділі 5 Комерційної пропозиції, зазначено, що Споживач погоджується, що інформація про покази засобу обліку (початкові та кінцеві для розрахункового періоду, підтверджені адміністратором комерційного обліку), зазначається не безпосередньо в рахунку, а в акті приймання передавання товарної продукції (електричної енергії). Споживачу надається можливість його самостійного завантаження в Особистому кабінеті по мірі необхідності.
Порядок розрахунків на роздрібному ринку електричної енергії визначений розділом IV Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП) № 312 від 14.03.2018 (далі - Правила).
Відповідно до вимог п. 4.3 Правил роздрібного ринку електричної енергії, дані, необхідні для формування платіжних документів, у тому числі щодо обсягів електричної енергії, надаються учасникам роздрібного ринку адміністратором комерційного обліку в порядку, встановленому Кодексом комерційного обліку.
У пункті 4.12. ПРРЕЕ зазначено, що розрахунки між споживачем та електропостачальником (іншими учасниками роздрібного ринку, якщо вони беруть участь у розрахунках) здійснюються згідно з даними, отриманими від адміністратора комерційного обліку в порядку, передбаченому Кодексом комерційного обліку, про обсяги поставленої, розподіленої (переданої) та купленої електричної енергії.
Згідно з положеннями п. 10 Постанови НКРЕКП № 312 від 14.03.2018, до запуску електронної платформи DataHub адміністратора комерційного обліку функції адміністратора комерційного обліку на роздрібному ринку електричної енергії, у тому числі адміністрування процедури зміни постачальника електричної енергії у межах території ліцензованої діяльності, виконує відповідний оператор системи розподілу.
Так, на даний час саме оператори системи розподілу забезпечують комерційний облік електроенергії, тобто визначають обсяги відпущеної електричної енергії за розрахунковий період для кожного споживача.
Таким чином, оператор системи розподілу (далі - ОСР) надає Товариству, як електропостачальнику, дані щодо обсягів споживання електричної енергії споживачами Товариства, а Товариство, у свою чергу, на підставі отриманих від ОСР даних щодо обсягів споживання електричної енергії здійснює нарахування грошових коштів до сплати за спожиту електричну енергію.
За умовами п. 4 Постанови НКРЕКП № 312 від 14.03.2018, оператори систем розподілу зобов`язані укласти договори про надання послуг з розподілу електричної енергії, які укладаються зі споживачем, з усіма споживачами, електроустановки яких приєднані на території діяльності ОСР.
Оскільки електроустановки Відповідача приєднані до мереж Акціонерного товариства «ДТЕК Донецькі електромережі», це свідчить про те, що АТ «ДТЕК Донецькі електромережі» одночасно виконує функції оператора системи розподілу та адміністратора комерційного обліку для вказаного споживача.
На даний час саме оператори системи розподілу забезпечують комерційний облік електроенергії, тобто визначають обсяги відпущеної електричної енергії за розрахунковий період для кожного споживача.
Рахунок на оплату фактично спожитої електричної енергії та акт прийняття- передавання товарної продукції (електроенергії) формувалися відповідно до даних комерційного обліку (інформація про обсяги споживання), які надавалися оператором системи розподілу ПрАТ «ДТЕК Донецькі електромережі» у відповідності до вимог п.п. 4.3, 4.12, пп. 31 п. 5.1.2 ПРРЕЕ, главою 9.14 Розділу IX, главою 12.4 Розділу ХІІ Кодексу комерційного обліку електричної енергії, затвердженого постановою НКРЕКП № 311 від 14.03.2018 та ст. 53 Закону України «Про ринок електричної енергії» Відповідна інформація підтверджена у листі АТ «ДТЕК Донецькі електромережі» № 67/4434-вих від 29.03.2023.
На підставі отриманих даних про спожиті Відповідачем обсяги електроенергії в інтернет-сервісі «Особистий кабінет», позивачем сформовано та видано Акти прийняття- передавання товарної продукції та рахунки за розрахункові періоди «лютий 2022», «березень 2022» на загальну суму 22 674,96 грн.: рахунок за спожиту електроенергію № 88 від 04.03.2022 за лютий 2022р. на суму 20 485,92 грн.; рахунок за спожиту електроенергію № 88 від 06.04.2022 за березень 2022р. на суму 2 189,04 грн.
Також, зазначені акти та рахунки позивачем додатково направлялися 23.03.2023 р. на офіційну електронну адресу Споживача valk1843@ukr.net вказану у заяві-приєднання.
Позивач вказує, що в порушення своїх обов`язків Відповідач не виконав свої зобов`язання зі сплати вартості спожитої електричної енергії, у зв`язку з чим у нього утворилась заборгованість за спожиту електроенергію у розмірі 22 674,96 грн., за лютий, березень 2022 року.
Згідно з ст. 714 Цивільного кодексу України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві) енергетичні ресурси, передбачені договором, а споживач зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання.
Положеннями п. 5.2.1. Правил роздрібного ринку електричної енергії затверджених Постановою НКРЕКП №312 від 14.03.2018 встановлено, що електропостачальник має право на своєчасне та в повному обсязі отримання коштів за продану електричну енергію відповідно до укладених договорів та на всі види забезпечення виконання зобов`язань споживачем щодо оплати договірних обсягів споживання електричної енергії у формі і видах, передбачених законодавством України.
Статтею 525 Цивільного кодексу України встановлено, що одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов`язання, які взяли сторони на себе при укладенні Договору, повинні виконуватися належним чином та відповідно до умов Договору та вимог цього Кодексу.
Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України порушення зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання). Боржники вважаються такими, що прострочили, якщо вони не приступили до виконання зобов`язання або не виконали його у строк, встановлений договором або законом (ч.1 ст. 612 Цивільного кодексу України).
Статтею 625 Цивільного кодексу України встановлено, що боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.
Відповідно до статті 530 Цивільного кодексу України встановлено, що якщо у зобов`язанні встановлено строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Щодо договору, на підставі якого стягується заборгованість.
Відповідач вказує, що весь позов ґрунтується на укладеному договорі № 88 про постачання (закупівлю) електричної енергії від 28 січня 2022 року на думку відповідача, виникають сумніви щодо правильності оформлення та юридичної цінності вказаного правочину.
Суд не погоджується з таким твердженням, оскільки, установи відповідача без жодних зауважень з січня 2022 отримували електричну енергію, доказів звернення на адресу позивача з вимогою внести зміни до договору або визнати його недійсним, суду не надано.
Також, відповідач вказує, що розрахунок суми боргу за спожиту активну електроенергію підписаний представником позивача - Денисенко Наталією, та в нього виникають питання щодо кваліфікації вказаного представника та наявність освіти для проведення розрахунків.
Суд зазначає, відповідач мав можливість з`ясувати це питання поза межами судового процесу, водночас, розрахунок суми боргу підтримується позивачем в ході розгляду справи, а тому, в даному випадку, суд перевіряє не кваліфікацію певного працівника позивача, а надає оцінку позовним вимогам в цілому.
Щодо заперечень відповідача відносно невиконання позивачем умов договору.
Пункт 4.6 договору передбачає право позивача на припинення постачання електричної енергії, а не обов`язок, тому відповідач не може стверджувати про те, що позивачем не виконані умови договору щодо припинення електропостачання на його користь.
Відносно пункту 4.8 договору, вказуючи на те, що позивачем не виконано звіряння фактичного обсягу спожитої електричної енергії на певну дату, відповідач маніпулює власними доводами.
По-перше, відповідач, так само, як і позивач за цими умовами мав право ініціювати звіряння фактичного обсягу спожитої електричної енергії.
Проте, добре усвідомлюючи неможливість проведення даних дій внаслідок окупації території на якій розташовані об`єкти відповідача (що саме і вказує у власних поясненнях) зазначає, що: «Коледж завжди допускає спеціалістів ТОВ «Донецькі енергетичні послуги».
При цьому, наполягає, що звіряння є обов`язком позивача, тоді як відповідно до п. 4.8 це двосторонні дії учасників договору (як позивача, так і відповідача). Отже, такі твердження відповідача є надуманими.
За пунктом 4.9 договору на який також посилається відповідач у своїх запереченнях вказано, що інформація постачальника послуг комерційного обліку (оператора системи) є пріоритетною для здійснення комерційних розрахунків за цим договором. Наявність заперечень з боку Споживача або спорів щодо показів засобів обліку не є підставою для затримки та/або не повної оплати коштів, згідно виставлених постачальником рахунків.
Тобто, відсутність консультацій постачальником споживача, про які йдеться також у цьому пункті договору, не спростовує обов`язку оплати, і, взагалі не може сприйматись як обгрунтовані заперечення, оскільки не доведено звернення з боку відповідача за консультаційною допомогою.
Щодо інших доводів відповідача, суд оцінює їх критично, виходячи з наступного.
Так, під час розгляду справи відповідачем не надано жодного доказу, що об`єкти відповідача не отримували електричну енергію у період з 01.02.2022 по 28.02.2022, повністю припинили свою діяльність та/або був введений простій в зв`язку з воєнними діями, які тривали за його місцезнаходженням, та відповідно, повідомило про це позивача, як сторону договору.
Факт військової агресії російської федерації на території України є загальновідомим та безумовно не потребує доведення.
Водночас, збройна агресія почалась 24.02.2022, а заборгованість стягується за період з 01.02.2022 по 28.02.2022, тому, факт користування електрично енергією до початку збройної агресії, мав бути спростований відповідачем.
Проте, відповідач вказує лише на те, що в лютому 2022 було введено дистанційне навчання в коледжі, тоді як зазначене не виключає фактичне користування електричною енергією відповідачем, в тому числі для підтримки/збереження майна відповідача, присутність охорони на об`єктах тощо.
Відповідач вказує про неможливість застосування до спірних правовідносин приписів "Положення про особливості постачання електричної енергії споживачам та розрахунків між учасниками роздрібного ринку електричної енергії у період дії в Україні воєнного стану", затверджених Наказом Міністерства енергетики України №148 від 13.04.2022, як такого, що не має зворотньої дії у часі, оскільки заборгованість заявлена за лютий та березень 2022.
З метою врегулювання подібних спорів, існуєть відповідні нормативно-правові акти. Так, за пунктами 8.6.9-8.6.11 Кодексу комерційного обліку електроенергії (далі - ККО), передбачено визначення обсягів спожитої електричної енергії розрахунковим шляхом.
Положеннями ККО встановлено, що у разі ненадання споживачем (крім індивідуальних побутових споживачів) звіту про покази лічильників за розрахунковий місяць протягом трьох календарних днів після закінчення розрахункового місяця та за відсутності переданої (зчитаної) з них інформації засобами дистанційного зчитування та передачі даних, а також за відсутності контрольного огляду ЗКО протягом розрахункового місяця обсяг спожитої (розподіленої) електричної енергії за розрахунковий місяць визначається розрахунковим шляхом за значенням середньодобового обсягу споживання.
Середньодобовий обсяг споживання електричної енергії електроустановками споживача для цілей розрахунків визначається у кВт*год з округленням до чотирьох цифр після коми на основі фактичного споживання в аналогічному періоді попереднього року, розрахованого з урахуванням знятих фактичних або (у разі їх відсутності) оціночних показів лічильника та коефіцієнта приросту/зниження споживання (для індивідуальних побутових споживачів).
У разі відсутності відповідних історичних даних середньодобовий обсяг споживання розраховується на основі зафіксованих двох останніх послідовно зчитаних показів, кількості днів між цими зчитуваннями при умові, що між датами зчитування цих показів не менше ніж 28 днів (без урахування днів, коли електроустановки споживача були відключені оператором системи).
Таким чином, розрахунок розміру спожитої електричної енергії, в зв`язку з відсутністю доступу до лічильників Споживача (відповідача) слід здійснювати на підставі даних спожитої електричної енергії за аналогічні періоди минулого року.
Позивачем при розрахунку заборгованості спірного періоду, було вказано обсяг споживання електричної енергії за лютий 2022 в розмірі 12 194,00 кВт*год, суд не погоджується з таким розміром споживання електричної енергії, оскільки згідно з інформацією, яка додана до пояснень третьої особи (а.с. 186) обсяг спожитої електричної енергії відповідачем за лютий 2021 року становить 11 913,00 кВт*год.
За розрахунком суду розмір заборгованості відповідача за лютий 2022 перед позивачем становить 20 013,84 грн. (11 913,00 кВт*год х 1,68 грн.).
Суд звертає увагу, що ані позивачем, ані третьою особою не надано відомостей щодо обсягів споживання електричної енергії відповідачем у березні 2021, тому, позовна вимога про стягнення заборгованості по рахунку за спожиту електроенергію № 88 від 06.04.2022 за березень 2022р. на суму 2 189,04 грн. є недоведеною, у зв`язку з чим, не підлягає задоволенню.
Відповідачем доказів оплати заборгованості за лютий 2022р. суду не надано, тому дана вимога підлягає задоволенню в розмір встановленому судом - 20 013,84 грн.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог у розмірі 20 013,84 грн.
Відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України у разі частково задоволення позову, судові витрати розподіляються пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 129, 236-241 Господарського процесуального кодексу України , суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Донецькі енергетичні послуги" до Великоанадольського лісотехнічного фахового коледжу імені Віктора Єгоровича Фон Граффа за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Акціонерного товариства "ДТЕК Донецькі електромережі" про стягнення 22 674, 96 грн. - задовольнити частково у розмірі 20 013,84 грн.
Стягнути з Великоанадольського лісотехнічного фахового коледжу імені Віктора Єгоровича Фон Граффа на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Донецькі енергетичні послуги" заборгованість в сумі 20 013,84 грн. та витрати на оплату судового збору в сумі 1 895,20 грн.
В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
У судовому засіданні 20.02.2024 складено та підписано вступну та резолютивну частини рішення.
Повний текст рішення складено та підписано 01.03.2024.
Згідно з ст.241 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга відповідно до ст.256 Господарського процесуального кодексу України на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга може бути подана учасниками справи до Східного апеляційного господарського суду.
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю "Донецькі енергетичні послуги" (49044, м. Дніпро, вул. Моссаковського Володимира, 7; код ЄДРПОУ 42086719).
Відповідач: Великоанадольський лісотехнічний фаховий коледж імені Віктора Єгоровича Фон Граффа (85727, Донецька область, с.м.т. Графське, вул. Алімова, 5; код ЄДРПОУ 00993923).
Третя особа: Акціонерне товариство "ДТЕК Донецькі електромережі" (Запорізьке шосе, 22, м. Дніпро, 49107; код ЄДРПОУ 00131268).
Суддя О.М. Сковородіна
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 20.02.2024 |
Оприлюднено | 08.03.2024 |
Номер документу | 117471486 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Сковородіна Олена Миколаївна
Господарське
Господарський суд Донецької області
Сковородіна Олена Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні