ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відмову у видачі судового наказу
"06" березня 2024 р.м. Одеса Справа № 916/838/24
Господарський суд Одеської області у складі:
судді Малярчук І.А.,
розглянувши матеріали заяви від 01.03.2024 за вх.№862/24 Миколаївської філії Концерну радіомовлення, радіозв`язку та телебачення (54029, м. Миколаїв, просп. Центральний, 24- Р, код ЄДРПОУ 34927126) про видачу судового наказу про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ "ЗАРЕН ТВ" (66101, Одеська обл., м. Балта, вул. Любомирська, буд. 185, код ЄДРПОУ 42382039) 46078,20 грн заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
01.03.2024 за вх.№862/24 до суду від Миколаївської філії Концерну радіомовлення, радіозв`язку та телебачення надійшла заява про видачу судового наказу про стягнення з ТОВ "ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ "ЗАРЕН ТВ" 46078,20 грн заборгованості.
Підставою звернення заявника із даною заявою стало невиконання боржником зобов`язань за укладеним між ними договором №29/19 від 22.01.2019 телекомунікаційних послуг в частині не дотримання своєчасної сплати за надані послуги в сумі 46078,20грн. А також заявник просив стягнути з боржника витрати на правничу допомогу у розмірі 3500,00грн.
Згідно ч. 2 ст. 41 ГПК України при розгляді вимог у наказному провадженні учасниками справи є заявник та боржник.
Відповідно до ч.ч.1, 2, 3 ст.147, ч. 1 ст. 148 ГПК України судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 148 цього Кодексу. Із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги. Заявником та боржником в наказному провадженні можуть бути юридичні особи та фізичні особи - підприємці. Судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно ч.ч.1, 3 ст.123 ГПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: на професійну правничу допомогу; пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи; пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.
Витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат. Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги. Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи. У разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, які підлягають розподілу між сторонами. Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами (ч.ч.1, 2, 3, 4, 5, 6 ст.126 ГПК України).
Суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо: заяву подано з порушеннями вимог статті 150 цього Кодексу, заявлено вимогу, яка не відповідає вимогам статті 148 цього Кодексу. Про відмову у видачі судового наказу суддя постановляє ухвалу не пізніше десяти днів з дня надходження до суду заяви про видачу судового наказу. У разі якщо в заяві про видачу судового наказу містяться вимоги, частина з яких не підлягає розгляду в порядку наказного провадження, суд постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу лише в частині цих вимог. У разі якщо заявлені вимоги між собою взаємопов`язані і окремий їх розгляд неможливий, суд відмовляє у видачі судового наказу. (п.п. 1, 3 ч.1, ч.2, ч. 3 ст.152 ГПК України).
З урахуванням викладеного, суд зазначає, що витрати на професійну правничу допомогу не є вимогою про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі з боржником в розумінні ст. 148 ГПК України, а тому у задоволенні даної вимоги суд відмовляє у видачі судового наказу.
Керуючись ст.ст. 148, 152, ст.234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Відмовити Миколаївській філії Концерну радіомовлення, радіозв`язку та телебачення (54029, м. Миколаїв, просп. Центральний, 24- Р, код ЄДРПОУ 34927126) у видачі судового наказу в частині стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ "ЗАРЕН ТВ" (66101, Одеська обл., м. Балта, вул. Любомирська, буд. 185, код ЄДРПОУ 42382039) витрат на правничу допомогу у розмірі 3500,00грн.
2. Повідомити заявника, що відповідно до ч.1 ст.153 ГПК України відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 8, 9 частини першої статті 152 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.
3. До уваги заявника, згідно ч.2 ст.151 ГПК України, у разі відмови у видачі судового наказу або в разі скасування судового наказу внесена сума судового збору стягувачу не повертається. У разі пред`явлення стягувачем позову до боржника у порядку позовного провадження сума судового збору, сплаченого за подання заяви про видачу судового наказу, зараховується до суми судового збору, встановленої за подання позовної заяви.
4. У відповідності до ч.2 ст.235 ГПК України ухвала набирає законної сили 06.03.2024 та згідно ч.2 ст.254, п.1 ч.1 ст.255 ГПК України може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Південно-Західного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя І.А. Малярчук
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 06.03.2024 |
Оприлюднено | 08.03.2024 |
Номер документу | 117472496 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи наказного провадження |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Малярчук І.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні