ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 березня 2024 року Справа № 925/133/24
Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Васяновича А.В.,
секретар судового засідання Ібрагімова Є.Р.,
за участі представників сторін:
від позивача Лук`яненко Г.О. адвокат,
від відповідача представник не з`явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом комунального підприємства Смілакомунтеплоенерго, м. Сміла,
Черкаської області
до Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної
промисловості Укрспирт, м. Бровари, Київської області
про стягнення 15 775 грн. 94 коп.
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Черкаської області з позовом звернулось комунальне підприємство Смілакомунтеплоенерго до Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості Укрспирт про стягнення з відповідача 14 613 грн. 66 коп. основного боргу, 482 грн. 31 коп. інфляційних втрат, 408 грн. 89 коп. три відсотки річних та 271 грн. 08 коп. пені, у зв`язку із неналежним виконанням відповідачем умов індивідуального договору №ПТ-178 про надання послуги з постачання теплової енергії від 01 жовтня 2022 року.
Позов подано до Господарського суду Черкаської області з урахуванням положень ч.3 ст. 30 ГПК України.
Ухвалою Господарського суду Черкаської області від 05 лютого 2024 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін. Розгляд справи №925/133/24 по суті призначено на 10 год. 30 хв. 05 березня 2024 року.
Відповідач в судове засідання не з`явився, про причини неявки суд не повідомив, відзиву на позовну заяву суду не надав.
Ухвалу суду від 05 лютого 2024 року було доставлено відповідачу до його електронного кабінету 07 лютого 2024 року, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа виготовленої з комп`ютерної програми Діловодство спеціалізованого суду.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив суд позов задовольнити повністю.
Оскільки відповідач не був позбавлений права надати суду відзив на позов, а також необхідні докази, що обґрунтовують свої заперечення по суті позовних вимог, про дату, час та місце проведення судового засідання відповідач повідомлений належним чином, та оскільки явка учасників судового провадження в судове засідання обов`язковою не визнавалась, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами в порядку ч. 9 ст. 165 ГПК України.
В судовому засіданні, яке відбулося 05 березня 2024 року згідно з ч. 1 ст. 240 ГПК України було оголошено вступну та резолютивну частини судового рішення зі справи №925/133/24.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази, а також заслухавши пояснення представника позивача, суд вважає, що позовні вимоги слід задовольнити повністю, виходячи з наступного:
Як вбачається з матеріалів справи, та було встановлено господарським судом під час її розгляду, на підставі рішення Виконавчого комітету Смілянської міської ради від 23 лютого 2018 року за №70 Про визначення виконавців житлово-комунальних послуг КП Смілакомунтеплоенерго з 01 лютого 2018 року є виконавцем послуг з централізованого опалення та послуг з постачання теплової енергії для об`єктів усіх форм власності на території м. Сміла, у тому числі до об`єкта - вбудовано-прибудованого нежитлового приміщення (приміщення фірмового магазину Холодний Яр), площею 143,1 кв.м., яке знаходиться за адресою: вул. Соборна, 77 у м. Сміла, Черкаської області.
Позивач зазначав, що з відповіді Регіонального відділення ФДМ України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях від 27 квітня 2023 року №50-12.02-1076 на адвокатський запит №698 від 14 квітня 2023 року вбачається, що згідно з витягом про державну реєстрацію прав №35039680 від 02 серпня 2012 року серії СЕЕ №266399, власником вбудовано-прибудованого нежитлового приміщення, площею 143,1 кв.м., за адресою: вул. Соборна (раніше Свердлова), 77 у м. Сміла, Черкаської області з 2012 року була держава (майно знаходилось у повному господарському віданні державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості Укрспирт).
Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно №360224651 від 27 грудня 2023 року з 15 червня 2023 року зазначене майно належить на праві власності ТОВ Агрофірма ім. Горького код ЄДРПОУ 30094098 (а.с.9).
29 жовтня 2021 року на офіційному сайті Смілянської міської ради (www.smila-rada.gov.ua) було опубліковано текст індивідуального договору про надання послуги з постачання теплової енергії.
Водночас, 02 листопада 2022 року на адресу ДП Укрспирт (цінним листом з описом вкладення №2070109137753) позивачем було направлено два примірники індивідуального договору про надання послуг з постачання теплової енергії №ПТ-178 від 01 жовтня 2022 року з додатками №1, 2, 3, (для підписання, скріплення печатками та повернення на підприємство) (а.с.16).
Судом враховано, що на даний час відносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг врегульовано Законом України від 09 листопада 2017 року №2189-VІІІ Про житлово-комунальні послуги (далі - Закон № 2189-VІІІ), який введено в дію 01 травня 2019 року.
Відповідно до частин першої та другої статті 12 Закону №2189-VІІІ надання житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах.
Договори про надання житлово-комунальних послуг укладаються відповідно до типових або примірних договорів, затверджених Кабінетом Міністрів України або іншими уповноваженими законом державними органами відповідно до закону. Такі договори можуть затверджуватися окремо для різних моделей організації договірних відносин (індивідуальний договір та колективний договір про надання комунальних послуг) та для різних категорій споживачів (індивідуальний споживач, колективний споживач).
Згідно п. 3 Розділу VI Прикінцеві та перехідні положення Закону України Про житлово-комунальні послуги договори про надання комунальних послуг, укладені до введення в дію цього Закону, зберігають чинність на умовах, визначених такими договорами, до дати набрання чинності договорами про надання відповідних комунальних послуг, укладеними за правилами, визначеними цим Законом.
У разі якщо договорами про надання комунальних послуг, укладеними до введення в дію цього Закону, передбачено більш ранній строк їх припинення, такі договори вважаються продовженими на той самий строк і на тих самих умовах.
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України у своєму листі від 02 травня 2019 року №7/10.1/7260-19 надало такі роз`яснення:
- практична реалізація нововведень, передбачених Законом України від 09 листопада 2017 року № 2189-VІІІ Про житлово-комунальні послуги, можлива за умови укладення договорів про надання комунальних послуг за правилами та особливостями, визначеними Законом (тобто, нових договорів про надання комунальних послуг);
- враховуючи особливості перехідного періоду (від моменту введення в дію Закону України Про житлово-комунальні послуги від 09 листопада 2017 року №2189-VІІІ (01 травня 2019 року) до моменту укладення нових договорів про надання комунальних послуг пунктом 3 розділу VІ Прикінцеві та перехідні положення Закону передбачено, що договори про надання комунальних послуг, укладені до введення в дію цього Закону №2189 (тобто до 01 травня 2019 року), зберігають чинність на умовах, визначених такими договорами, до дати набрання чинності договорами про надання відповідних комунальних послуг, укладених за правилами, визначеними цим Законом.
Порядок укладання, зміни і припинення договорів про надання комунальних послуг визначено ст. 13 Закону України Про житлово-комунальні послуги:
Договір про надання комунальної послуги укладається між виконавцем відповідної послуги та споживачем або особою, яка відповідно до договору або закону укладає такий договір в інтересах споживача, або з управителем багатоквартирного будинку з метою постачання електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку.
Виконавець комунальної послуги, який займає монопольне становище на ринку, за наявності у нього технічних можливостей надання комунальної послуги не вправі відмовити в укладенні відповідного договору споживачеві чи іншій особі, яка відповідно до договору або закону укладає такий договір в інтересах споживача, якщо інше не передбачено законом.
Договір про надання комунальних послуг укладається строком на один рік. Якщо за один місяць до закінчення зазначеного строку жодна із сторін не повідомить письмово другу сторону про відмову від договору, договір вважається продовженим на черговий однорічний строк.
З пропозицією про укладання договору про надання комунальних послуг або про внесення змін до нього (крім індивідуальних договорів, укладених відповідно до частини п`ятої цієї статті) може звернутися будь-яка сторона, надавши письмово другій стороні проект відповідного договору (змін до нього), складений згідно з типовим договором.
Якщо протягом 30 днів після отримання проекту договору (змін до нього) виконавець комунальної послуги, який одержав проект договору (змін до договору) від споживача (іншої особи, яка відповідно до договору або закону укладає такий договір в інтересах споживача), не повідомив про свою відмову від укладання договору (внесення змін) та не надав своїх заперечень або протоколу розбіжностей до нього і при цьому не припинив надання комунальної послуги цьому споживачу (або в інший спосіб засвідчив свою волю до надання відповідної комунальної послуги споживачу), договір (зміни до нього) вважається укладеним у редакції, запропонованій споживачем (іншою особою, яка відповідно до договору або закону укладає такий договір в інтересах споживача), якщо інше не передбачено цим Законом.
Якщо споживач (інша особа, яка відповідно до договору або закону укладає такий договір в інтересах споживача), який отримав проект договору (змін до нього) від виконавця комунальної послуги, не повідомив протягом 30 днів про свою відмову від укладання договору (внесення змін) та не надав своїх заперечень або протоколу розбіжностей до нього, а вчинив дії, які засвідчують його волю до отримання (продовження отримання) відповідної комунальної послуги від цього виконавця (у тому числі здійснив оплату наданих послуг), договір (зміни до нього) вважається укладеним у редакції, запропонованій виконавцем комунальної послуги, якщо інше не передбачено цим Законом.
Необґрунтована відмова споживача (іншої особи, яка відповідно до договору або закону укладає договір в інтересах споживача) від укладання договору є підставою для припинення в односторонньому порядку виконавцем надання відповідної комунальної послуги такому споживачу.
Відмова будь-якої із сторін від укладання запропонованого другою стороною договору не позбавляє її права звернутися з повторною пропозицією про укладання договору в порядку, визначеному цією частиною.
У разі якщо співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали з виконавцем комунальної послуги відповідний договір (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і послуг з постачання та розподілу електричної енергії), з ними укладається індивідуальний договір про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання.
Такі договори вважаються укладеними, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця послуги співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з виконавцем комунальної послуги. При цьому розміщується повідомлення про місце опублікування тексту договору у загальнодоступних місцях на інформаційних стендах та/або рахунках на оплату послуг.
У разі укладення публічних договорів приєднання про надання комунальних послуг виконавці комунальних послуг розміщують вимоги до якості відповідних послуг згідно із законодавством та іншу необхідну інформацію для кожного багатоквартирного будинку окремо на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на власному веб-сайті. При цьому розміщується повідомлення про місце опублікування таких вимог у загальнодоступних місцях на інформаційних стендах та/або рахунках на оплату послуг.
У разі прийняття співвласниками багатоквартирного будинку рішення про обрання моделі організації договірних відносин з виконавцем комунальної послуги (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і послуг з постачання та розподілу електричної енергії) відповідно до частини першої статті 14 цього Закону та повідомлення виконавців комунальних послуг про прийняте рішення за два місяці до запланованої дати укладення договору:
такий виконавець зобов`язаний укласти договори про надання комунальних послуг відповідно до вимог цієї статті згідно з обраною співвласниками моделлю організації договірних відносин;
раніше укладений із таким виконавцем договір про надання комунальної послуги достроково припиняється з дати набрання чинності новим договором, укладеним із співвласниками, але припинення (втрата чинності) дії раніше укладеного договору не звільняє сторони від виконання зобов`язань за цим договором та від відповідальності за порушення його умов.
Якщо за 30 днів до закінчення строку дії договору співвласники багатоквартирного будинку не повідомили виконавця відповідної комунальної послуги (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і послуг з постачання та розподілу електричної енергії) про прийняття рішення про вибір моделі організації договірних відносин, визначеної в частині першій статті 14 цього Закону, публічний індивідуальний договір про надання комунальної послуги, укладений з таким виконавцем, вважається продовженим на наступний однорічний строк.
Публічні договори приєднання про надання комунальних послуг з власниками індивідуальних (садибних) житлових будинків вважаються укладеними, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця послуги такий власник не вчинив дій щодо відключення (відмови) від комунальної послуги. При цьому розміщується повідомлення про місце опублікування тексту договору у загальнодоступних місцях на інформаційних стендах та/або рахунках на оплату послуг.
Плата виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання, складається з:
плати за послугу, що розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів на відповідну комунальну послугу та обсягу спожитих комунальних послуг, визначеного відповідно до законодавства;
плати за абонентське обслуговування, яка не може перевищувати граничний розмір, визначений Кабінетом Міністрів України.
Отже, з урахуванням положень ст.13 Закону України Про житлово-комунальні послуги від 09 листопада 2017 року №2189-VIII між сторонами було укладено індивідуальний договір про надання послуги з постачання теплової енергії.
Крім того, судом враховано, що споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору (ч.1 ст. 9 Закону України Про житлово-комунальні послуги від 09.11.2017 року) - (п.83 Постанови Великої Палати Верховного Суду від 07 липня 2020 року по справі № 712/8916/17 (провадження № 14-448цс19).
Отже, факт відсутності договору не може бути підставою для звільнення споживача від сплати за фактично спожиту теплову енергію.
Згідно п. 1 індивідуального договору (далі договір) виконавець (КП Смілакомунтеплоенерго) зобов`язалося надавати споживачеві послугу з постачання теплової енергії для потреб опалення/на індивідуальний тепловий пункт для потреб опалення відповідної якості та в обсязі відповідно до теплового навантаження, а споживач - своєчасно та в повному обсязі оплачувати надану послугу в строки та на умовах, що визначені цим договором.
Обсяг спожитої споживачем послуги визначається як частина обсягу теплової енергії, спожитої у будинку, визначена та розподілена згідно з вимогами Закону України Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання та складається з:
обсягу теплової енергії на опалення приміщення споживача;
частини обсягу теплової енергії на задоволення загальнобудинкових потреб на опалення, який складається з обсягу теплової енергії на опалення місць загального користування та допоміжних приміщень будинку;
обсягу теплової енергії на забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем опалення.
Відповідно до Додатку №1 до договору, об`єктом споживання є нежитлове приміщення (магазин), площею 143,10 кв.м., розташоване за адресою м. Сміла, вул. Соборна, 77.
Згідно з п. 27 договору споживач вносить однією сумою плату виконавцю, яка складається з:
плати за послугу, визначеної відповідно до Правил надання послуги з постачання теплової енергії, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року №830 та Методики розподілу, що розраховується виходячи з розміру затвердженого уповноваженим органом тарифу та обсягу її споживання;
плати за абонентське обслуговування в розмірі, визначеному виконавцем, але не вище граничного розміру, визначеного Кабінетом Міністрів України, інформація про яку розміщується на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця https://smila-rada.gov.ua/content/nakaz-vid-21102021-nо-242.
Рішенням Виконавчого комітету Смілянської міської ради від 30 вересня 2022 року №392 з 01 жовтня 2021 року застосовано протягом опалювального періоду 2022-2023 років для кінцевих споживачів категорії Інші споживачі розмір тарифу на послуги з постачання теплової енергії на рівні тарифу, що встановлений рішенням Виконавчого комітету Смілянської міської ради від 25 листопада 2021 року №539, в сумі 6 054,90 грн./Гкал (з ПДВ).
Згідно наказу комунального підприємства Смілакомунтеплоенерго від 30 вересня 2022 року №80 Про встановлення плати за абонентське обслуговування плата за абонентське обслуговування з урахуванням обслуговування та зміни вузлів комерційного обліку теплової енергії, які обліковуються на балансі КП Смілакомунтеплоенерго 25, 54 грн. (з ПДВ).
Згідно з п. 39 договору виконавець зобов`язаний, зокрема, забезпечувати своєчасність надання, безперервність і відповідну якість послуги згідно з законодавством та умовами цього договору; без додаткової оплати надавати споживачу в установленому законодавством порядку необхідну інформацію про ціну/тариф, загальну вартість місячного платежу, структуру ціни/тарифи, норми споживання та порядок надання послуги, її споживчі властивості, а також іншу інформацію, передбачену законодавством; здійснювати розподіл загальнобудинкового обсягу послуг між співвласниками багатоквартирного будинку у передбаченому законодавством та цим договором порядку.
В свою чергу, відповідно до п.37 договору, споживач зобов`язаний, зокрема, оплачувати спожиту послугу за ціною/тарифом, встановленими відповідно до законодавства, а також вносити плату за абонентське обслуговування у строки встановлені цим договором; у разі несвоєчасного здійснення платежів за послугу сплачувати пеню в розмірах, установлених цим договором.
Відповідно до положень п.п. 47, 48 договору, цей договір набирає чинності з дня його підписання і діє протягом одного року з дати набрання чинності, а у частині розрахунків за теплову енергію - до їх повного здійснення.
Якщо за один місяць до закінчення строку дії цього договору жодна із сторін не повідомить письмово іншій стороні про відмову від договору, договір вважається продовженим на черговий однорічний строк.
Так в період з листопада 2022 року по травень 2023 року (включно) позивач належним чином виконував умови укладеного договору та надавав послуги з постачання теплової енергії до об`єкту споживання - нежитлового приміщення (магазину), площею 143,10 кв.м., розташованого за адресою м. Сміла, вул. Соборна, 77, проте відповідач свого обов`язку по оплаті за надані послуги не виконав, в зв`язку з чим виникла заборгованість у розмірі 14 613,66 грн. (14 434,88 грн. - за послугу з постачання теплової енергії за період з листопада 2022 року по березень 2023 року, 178,78 грн. - за абонентське обслуговування за період листопада 2022 року травень 2023 року).
Статтею 530 Цивільного кодексу України визначено, що якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Споживач здійснює оплату за цим договором щомісяця не пізніше 20-го числа місяця, що настає за розрахунковим періодом, що є граничним строком внесення плати за спожиту послугу (п. 31 договору).
Таким чином на момент звернення позивача до суду строк оплати відповідачем послуг з постачання теплової енергії та абонентського обслуговування настав.
Відповідно до ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України зобов`язання повинні виконуватись належним чином і в установлений строк відповідно до умов договору та вимог чинного законодавства. Одностороння відмова від зобов`язання не допускається, якщо інше не передбачено договором або законом.
До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України.
Згідно зі ст. 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Відповідно до ч. 1 ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідачем всупереч ч. 1 ст. 74, ст. 76, 77 ГПК України не було доведено факту своєчасного здійснення, на підставі умов договору, розрахунку з позивачем за отримані послуги у період: листопад 2022 року по березень 2023 року, та абонентське обслуговування за період листопад 2022 року травень 2023 року, а також не було спростовано належними та допустимими доказами доводи позивача, що викладені ним у своїх заявах.
Наведений обсяг спожитої теплової енергії відповідачем не спростований.
Статтею 610 Цивільного кодексу України передбачено, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Відповідно до ч. 1 ст. 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Отже, з відповідача підлягає стягненню 14 613,66 грн. боргу (14 434,88 грн. - за послугу з постачання теплової енергії та 178,78 грн. - за абонентське обслуговування).
Відповідно до ч. 2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Позивачем відповідно до ст. 625 ЦК України заявлено вимогу про стягнення з відповідача 482 грн. 31 коп. інфляційних втрат та 408 грн. 89 коп. 3% річних, нарахованих за період з 21 грудня 2022 року по 26 січня 2024 року за несвоєчасну оплату спожитої теплової енергії та абонентської плати за період листопад 2022 року березень 2023 року та абонентської плати за квітень, травень 2023 року.
Судом враховано, що розмір інфляційних втрат за вищевказаний період нараховано позивачем в меншому розмірі, однак позивач самостійно визначив зміст своїх позовних вимог, а тому з відповідача підлягає стягненню 482 грн. 31 коп. інфляційних втрат.
Розрахунок 3% річних здійснено позивачем вірно, а тому заявлена до стягнення сума річних підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 546 та ст. 549 Цивільного кодексу України виконання зобов`язання забезпечується, зокрема, неустойкою, яка визначається як пеня та штраф і є грошовою сумою або іншим майном, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення зобов`язання. Сплата неустойки є правовим наслідком у разі порушення зобов`язання (п. 3 ч. 1 ст. 611 Цивільного кодексу України).
За умовами п. 41 договору у разі несвоєчасного здійснення платежів, споживач зобов`язаний сплатити пеню в розмірі не більше 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу.
Відповідно до ст.3 Закону України Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань розмір пені обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період за який сплачується пеня.
Позивачем заявлено також вимогу про стягнення з відповідача 271 грн. 08 коп. пені, нарахованої за період з 26 січня 2023 року по 20 грудня 2023 року (в розмірі 0,01%) за несвоєчасну оплату спожитої теплової енергії та абонентської плати за період листопад 2022 року березень 2023 року та абонентської плати за квітень, травень 2023 року (з урахуванням вимог ч. 6 ст. 232 ГК України).
Розрахунок пені здійснено позивачем вірно, а тому заявлена до стягнення сума неустойки також підлягає задоволенню.
Судові витрати підлягають розподілу між сторонами відповідно до вимог ст. 129 ГПК України.
На підставі викладеного, та керуючись ст. 129, 237, 238, 240 ГПК України, суд
ВИРІШИВ:
1.Позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості Укрспирт, вул. Гагаріна, 16, м. Бровари, Київської області, ідентифікаційний код 37199618 на користь комунального підприємства Смілакомунтеплоенерго, вул. В`ячеслава Чорновола, 72-а, м. Сміла, Черкаської області, ідентифікаційний код 33648312 14 613 грн. 66 коп. заборгованості за теплову енергію, 482 грн. 31 коп. інфляційних втрат, 408 грн. 89 коп. 3% річних, 271 грн. 08 коп. пені та 3 028 грн. 00 коп. судового збору.
Видати відповідний наказ після набрання рішення законної сили.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та строк визначені ст. 241 ГПК України.
Рішення суду може бути оскаржено до Північного апеляційного господарського суду в порядку та строки передбачені розділом ІV ГПК України.
Повне рішення складено 06 березня 2024 року.
Суддя А.В.Васянович
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 05.03.2024 |
Оприлюднено | 08.03.2024 |
Номер документу | 117472952 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Васянович А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні