Справа № 202/17813/23
Провадження № 1-кс/202/1467/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 березня 2024 року м. Дніпро
Слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Індустріального районного суду м. Дніпропетровська клопотання слідчого СВ ВП №2 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Лівобережної окружної прокуратури міста Дніпра ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю та додані до клопотання матеріали кримінального провадження, внесеного 20.07.2023 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42023040000000406, за ч.2 ст.210 КК України,
ВСТАНОВИВ:
До слідчого судді Індустріального районного суду м. Дніпропетровська надійшло зазначене клопотання.
В обґрунтування зазначеного клопотання слідчий посилається, що слідчими СВ ВП № 2 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42023040000000406, розпочатому 20.07.2023 року за фактом нецільового використання бюджетних коштів службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 210 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що на підставі наказу № 72 від 29.03.2023 року головним державним аудитором ІНФОРМАЦІЯ_2 проведено перевірку закупівель послуг з Поточного ремонту споруд цивільного захисту (найпростішого укриття) в Комунальному закладі освіти « ІНФОРМАЦІЯ_3 фізико-математичного профілю» ІНФОРМАЦІЯ_4 (підвального приміщення, евакуаційних виходів, приямків, навісів) за адресою: АДРЕСА_1 , та Поточного ремонту споруд цивільного захисту (найпростішого укриття) в Комунальному закладі освіти « ІНФОРМАЦІЯ_5 » Дніпровської міської ради (підвального приміщення, приямків) за адресою: АДРЕСА_2 , які були здійснені ІНФОРМАЦІЯ_1 .
За результатами вказаної перевірки встановлено, що в порушення абз. 2, 3 ч. 1 ст. 119 Бюджетного кодексу України, кошти з міського бюджету у сумі 4932,7 тис.грн., що виділені на поточний ремонт споруд цивільного захисту (найпростіші укриття), фактично витрачені на поточний ремонт підвальних приміщень, що розташовані за адресами: АДРЕСА_2 та АДРЕСА_1 , які на момент проведення поточного ремонту, не визначені, як споруди цивільного захисту (найпростіші укриття), та не були зареєстровані в ІНФОРМАЦІЯ_6 , тобто на цілі, що не відповідають бюджетним призначенням, встановленим рішенням ІНФОРМАЦІЯ_4 від 08.12.20201 № 2/13 «Про бюджет ІНФОРМАЦІЯ_7 на 2022 рік» (зі змінами) та напрямам використання бюджетних коштів, визначеним у паспорті бюджетної програми.
Внаслідок чого допущеного порушення, проведено нецільових витрат, що призвели до втрат на суму 4932,7 тис.грн.
Слідчий посилається, що на цей час для виконання завдань досудового розслідування виникає необхідність у здійсненні тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_8 та стосуються виконання робіт з поточного ремонту підвальних приміщень, що розташовані за адресами: АДРЕСА_2 та АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення їх завірених копій.
Крім того, 22.12.2023 по даному кримінальному провадженні призначено комплексну економічну, товарознавчу та будівельно-технічну експертизи.
30.01.2024 надійшло клопотання експерта про надання додатковим матеріалів для проведення дослідження, котрі перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , зокрема належним завірених копій наступних документів:
1. Меморіальні ордери № 2 «Накопичувальна відомість руху грошових коштів загального фонду на рахунках, відкритих в органах ІНФОРМАЦІЯ_9 (банках)», меморіальні ордери № 3 «Накопичувальна відомість руху грошових коштів спеціального фонду на рахунках, відкритих в органах ІНФОРМАЦІЯ_9 (банках)», до них, виписки банку по рахунку № НОМЕР_1 у ІНФОРМАЦІЯ_10 за період з 01.09.2022 по 31.12.2022.
2. Меморіальні ордери № 6 «Накопичувальна відомість за розрахунками з кредиторами» за період з 01.09.2022 по 31.12.2022.
Копії документів отриманих у зв`язку з наданням тимчасового доступу, можуть бути використані як доказ доведення обставин правопорушення, які є неможливим довести іншим способом, а також необхідні для визначення кола осіб причетних до вчинення злочину та призначення у кримінальному проваджені будівельно-технічної експертизи.
Вказані документи знаходяться у володінні юридичної особи ІНФОРМАЦІЯ_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , юридична адреса: АДРЕСА_3 .
Слідчий зазначає, що отримання тимчасового доступу до вищевказаних документів з можливістю вилучення їх копій, має істотне значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні та вищевказані документи значення для повного, об`єктивного та всебічного дослідження усіх обставин вказаного кримінального правопорушення.
Просила розглянути на підставі ч.2 ст.163 КПК України, без участі осіб, у володінні яких перебувають документи, тому що службові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 , можуть бути причетними до злочину і може знищити чи змінити документи, до яких просить доступ слідчий.
В судове засідання слідчий ОСОБА_5 , не з`явилась, про дату та час засідання була повідомлена належним чином, надала письмову заяву про розгляд клопотання без її участі.
ІНФОРМАЦІЯ_1 , не був повідомлений про розгляд клопотання на підставі ч.2 ст.163 КПК України, тому що враховуючи, що перевіряється можлива причетність посадових осіб до вчинення кримінального правопорушення, повідомлення про розгляд може привести до знищення або внесення змін до документів.
На підставівикладеного,слідчий суддязауважує,що дослідженняобставин,визначених уч.5,6ст.163КПК Українибуде здійсненосудом,за відсутностіучасників тавиключно,шляхом дослідженнязмісту клопотання та доданих до клопотання матеріалів.
У зв`язку із неприбуттям учасників судового розгляду аудіо-, відеофіксація судового засідання не здійснювалась, відповідно до вимог ч. 4 ст.107 КПК України.
Дослідивши подане клопотання та матеріали до нього, слідчий суддя дійшов висновку про його часткове задоволення, виходячи з наступного.
Так, судом встановлено, що відомості про кримінальне провадження внесені 20.07.2023 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42023040000000406 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 210 КК України, що підтверджується наданим суду витягом.
Згідно п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України заходами забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Пунктом 4 ч. 1 ст. 162 КПК України встановлено, що до охоронюваної законом таємниці відноситься конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю.
Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Згідно зі ст.84 КПК України, доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
З огляду на викладене, слідчий суддя вважає, що сторона кримінального провадження довела, що є підстави для надання тимчасового доступу до зазначених в клопотанні документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , юридична адреса: АДРЕСА_3 , тому що в ході досудового розслідування слідчий має дослідити можливу його причетність до вчинення кримінального правопорушення.
А тому, суд вважає необхідним надати доступ до зазначених документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , з можливістю вилучення копій вищевказаних документів, необхідні для встановлення фактичних обставин кримінального правопорушення.
При цьому, слідчий суддя вважає за необхідне надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів уповноваженим слідчим та прокурору у даному кримінальному провадженні відповідно до постанов про визначення групи слідчих та прокурорів у кримінальному провадженні.
Керуючись статтями 110, 132, 159-164, 166 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвілна тимчасовийдоступ уповноваженомуслідчому слідчоговідділення ВП№2ДРУП ГУНПв Дніпропетровськійобласті старшомулейтенанту поліції ОСОБА_3 ,та уповноваженомупрокурору Лівобережноїокружної прокуратурим.Дніпра ОСОБА_6 , до документів, які знаходяться у володінні юридичної особи ІНФОРМАЦІЯ_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , юридична адреса: АДРЕСА_3 , з можливістю вилучення їх належним чином завірених копій, а саме:
-меморіальні ордери № 2 «Накопичувальна відомість руху грошових коштів загального фонду на рахунках, відкритих в органах ІНФОРМАЦІЯ_9 (банках)», меморіальні ордери № 3 «Накопичувальна відомість руху грошових коштів спеціального фонду на рахунках, відкритих в органах ІНФОРМАЦІЯ_9 (банках)», до них, виписки банку по рахунку № НОМЕР_1 у ІНФОРМАЦІЯ_10 за період з 01.09.2022 по 31.12.2022;
-меморіальні ордери № 6 «Накопичувальна відомість за розрахунками з кредиторами» за період з 01.09.2022 по 31.12.2022.
Визначити строк дії ухвали тривалістю в 2 (два) місяці, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
Роз`яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального процесуального Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 07.03.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 117492716 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Доценко С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні