Ухвала
Іменем України
про відкриття провадження у справі
07 березня 2024 року
селище Краснопілля
Справа № 578/180/24
провадження № 2/578/129/24
Суддя Краснопільського районного суду Сумської області КОСАР Алевтина Іванівна,перевіривши матеріалипозовної заявиОСОБА_1 до ОХТИРСЬКОГО ДОЧІРНЬОГО ЛІСОГОСПОДАРСЬКОГО ПІДПРИЄМСТВА «ОХТИРСЬКИЙ ЛІСГОСП» про визнання протиправним та скасування наказу про притягнення до дисциплінарної відповідальності
установила:
ОСОБА_2 звернувся до суду із позовною заявою до ОХТИРСЬКОГО ДОЧІРНЬОГО ЛІСОГОСПОДАРСЬКОГО ПІДПРИЄМСТВА «ОХТИРСЬКИЙ ЛІСГОСП», в якій просить визнати протиправним та скасувати наказ директора ОХТИРСЬКОГО ДОЧІРНЬОГО ЛІСОГОСПОДАРСЬКОГО ПІДПРИЄМСТВА «ОХТИРСЬКИЙ ЛІСГОСП» від 28.12.2024 № 2 «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності інженера з лісових культур ОСОБА_2 »; стягнути судовий збір за подання позовної заяви у розмір 1211,20 грн.
Відповідно до протокола автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 06.03.2024 визначено склад суду: головуючий суддя Косар Алевтина Іванівна.
З відповіді № 483344 від 07.03.2024 з Єдиного державного демографічного реєстру наявна інформація: ОСОБА_2 , дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ; адреса реєстрації: АДРЕСА_1 .
З відповіді № 482678 від 07.03.2024 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб у Реєстрі наявна інформація:ОХТИРСЬКЕ ДОЧІРНЄ ЛІСОГОСПОДАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО «ОХТИРСЬКИЙ ЛІСГОСП» /скорочене найменування ДП «ОХТИРСЬКИЙ ЛІСГОСП» ідентифікаційний код юридичної особи:45142063, місцезнаходження: Україна, 42703, Сумська обл., Охтирський р-н, місто Охтирка, вул.. Незалежності, будинок 31.
Згідно з частиною першою статті 28 Цивільного процесуального кодексу України /далі по тексту також «ЦПК»/, що визначає підсудність справ за вибором позивача, позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.
Таким чином, позовна заяваподана здотриманням вимогстст.175-177 ЦПК, справа підсудна Краснопільському районному суду Сумської області, підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження не встановлено.
Вважаю необхідним прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Позивачем пред`явлено вимогу, яка, згідно з пунктом 2 частини 1 статті 274 ЦПК підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно з частиною 1 статті 277 ЦПК питання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження.
Відповідно до частини 3 статті 279 ЦПК підготовче засідання при розгляді справи у порядку спрощеного провадження не проводиться.
Згідно з частиною 5 статті 279 ЦПК суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Враховуючи предмет і підстави позову, а також положення частини 5 статті 279 ЦПК, суддя доходить висновку про можливість розгляду даної цивільної справи в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.
Клопотань, які потребують негайного вирішення, до позовної заяви не додано.
Керуючись ст. 19, 128, 187, 258-261, 274, 277, 279, 353,354 Цивільного процесуального кодексу України,
ПОСТАНОВИВ:
Прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до ОХТИРСЬКОГО ДОЧІРНЬОГО ЛІСОГОСПОДАРСЬКОГО ПІДПРИЄМСТВА «ОХТИРСЬКИЙ ЛІСГОСП» про визнання протиправним та скасування наказу про притягнення до дисциплінарної відповідальності та відкрити провадження у справі № 578/180/24.
Справу призначити до судового розгляду в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін на 14:00год.08квітня 2024рокуу приміщенні Краснопільського районного суду Сумської області за адресою: Україна Сумська область Сумський район селище Краснопілля, вулиця Вокзальна, 18, зал засідань № 2.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслати учасникам справи. Відповідачу одночасно з копією ухвали про відкриття провадження у справі надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Визначитивідповідачу не пізніше п`ятиденного строку подати заяву із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження. У разі неподання у встановлений судом строк такі заперечення, відповідач має право ініціювати перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження лише у випадку, якщо доведе, що пропустив строк з поважних причин (чч. четверта та п`ятастатті 277 ЦПК ).
Згідно зі статтею 178 ЦПК, встановити відповідачу строк для подання відзиву на позов п`ятнадцять днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогамстатті 178 ЦПК.
Відповідно до вимог частини четвертої статті 178 ЦПК, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач повинен надіслати іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (частина восьма статті 178 ЦПК).
Згідно зі статтею 179 ЦПК, встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив п`ять днів з дня отримання копії відзиву на позов, виклавши письмово свої міркування, аргументи та надати відповідні докази, та направити відповідачам у справі та суду з підтвердженням такого направлення учасникам справи.
Відповідач не пізніше п`яти днів з дня отримання відповіді позивача на відзив, до початку розгляду справи по суті, має право підготувати заперечення на відповідь на відзив, та направити позивачу, іншому відповідачу й суду з підтвердженням такого направлення учасникам справи (стаття 180 ЦПК).
Роз`яснити учасникам справи, що подання заяв по суті справи (позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву) є їхнім правом.
У разі ненадання учасником розгляду заяви по суті справи у встановлений судом або законом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.
Сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
Попередити учасників справи про недопустимість зловживання процесуальними правами, шляхом подання завідомо безпідставного позову, позову за відсутності предмета спору або у спорі, який має очевидно штучний характер; умисного неповідомлення про осіб, які мають бути залучені до участі у справі, тощо.
Учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами.
У разі, якщо подання скарги, заяви, клопотання буде визнане зловживанням процесуальними правами, суд з урахуванням обставин справи має право залишити без розгляду або повернути скаргу, заяву, клопотання.
Окремо від рішення суду ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, яка розглядається, на офіційному веб порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб адресою http://kp.su.court.gov.ua/sud1808/.
Суддя А. І. КОСАР
Суд | Краснопільський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 07.03.2024 |
Оприлюднено | 08.03.2024 |
Номер документу | 117495783 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Краснопільський районний суд Сумської області
Косар А. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні