Герб України

Ухвала від 07.03.2024 по справі 638/433/21

Франківський районний суд м.львова

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

638/433/21

1-в/465/95/24

У Х В А Л А

Іменем України

07.03.2024 року м. Львів

Франківський районний суд м. Львова у складі:

головуючої судді ОСОБА_1 ,

при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,

за участю:

прокурора ОСОБА_3 ,

лікаря ОСОБА_4 ,

захисника ОСОБА_5

особи, відносно якої розглядається заява ОСОБА_6 ,

розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду в місті Львові заяву Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» про продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом відносно

ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

встановив:

Заступник медичного директора зекспертизи Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» ОСОБА_7 , звернувся до суду із заявою про продовження застосування щодо ОСОБА_6 примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу зі звичайним наглядом, за ознаками суспільно-небезпечного діяння, передбаченого ч.2 ст.345 КК України.

В обґрунтуваннязаяви зазначає,що у Комунальномунекомерційному підприємствіЛьвівської обласноїради «Львівськаобласна клінічнапсихіатрична лікарня»з 23.03.2022виконуються примусовізаходи медичногохарактеру увигляді госпіталізаціїдо психіатричногозакладу іззвичайним наглядомщодо ОСОБА_6 ,які булизастосовані напідставі ухвали Дзержинського районного суду м.Харкова від05.07.2021 про застосуванняпримусових заходівмедичного характеруу видігоспіталізації дозакладу знадання психіатричноїдопомоги іззвичайним наглядом. ОСОБА_6 страждає хронічним психічним захворюванням у вигляді параноїдної шизофренії з безперервним типом перебігу, вираженим дефектом емоційно-вольової сфери, період формування ремісії, а тому за своїм психічним станом надалі потребує продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом.

Під час розгляду справи прокурор заяву підтримав.

Представник заявника подану заяву підтримав та просив задовольнити з підстав, зазначених у заяві.

Захисник та особа, щодо якої розглядається клопотання, не заперечили проти задоволення заяви.

Дослідивши заяву та додані до неї документи, заслухавши пояснення учасників судового провадження, суд дійшов висновку про необхідність задоволення заяви, з огляду на таке.

Встановлено, що ухвалою Дзержинського районного суду м.Харкова від05.07.2021 застосовано відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , вид примусових заходів медичного характеру, з 23.03.2022 по даний час знаходиться в КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня», де до гр. ОСОБА_6 на базі відд. застосовуються примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу зі звичайним наглядом.

Відповідно до ч. 3ст. 94 КК України,госпіталізація до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом може бути застосована судом щодо психічно хворого, який за своїм психічним станом і характером вчиненого суспільно-небезпечного діяння потребує тримання у закладі з надання психіатричної допомоги і лікування у примусовому порядку.

Продовження застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника психіатричного закладу (лікаря-психіатра), який надає особі таку психіатричну допомогу, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який обґрунтовує необхідність продовження застосування таких примусових заходів. Особи, до яких застосовані примусові заходи медичного характеру, підлягають огляду комісією лікарів-психіатрів не рідше одного разу на 6 місяців для вирішення питання про наявність підстав для звернення до суду із заявою про припинення застосування такого заходу. У разі необхідності продовження застосування примусового заходу медичного характеру понад 6 місяців представник психіатричного закладу (лікар-психіатр), який надає особі таку психіатричну допомогу, повинен направити до суду за місцем знаходження психіатричного закладу заяву про продовження застосування примусового заходу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність продовження надання особі такої психіатричної допомоги. В подальшому продовження застосовування примусового заходу медичного характеру проводиться кожного разу на строк, який не може перевищувати 6 місяців (ст. 95 КК України).

Згідно з ч. ч. 1, 3ст. 514 КПК Українипродовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється на підставі ухвали суду, в межах територіальної юрисдикції якого застосовується цей захід чи відбувається лікування.

Відповідно до Висновку комісії лікарів-психіатрів щодо особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру №190від 12.09.2023, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 страждає хронічним психічним захворюванням у вигляді параноїдної шизофренії з безперервним типом перебігу, вираженим дефектом емоційно-вольової сфери, період формування ремісії. ОСОБА_6 за своїм психічним станом потребує продовження примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом.

За переконанням суду, зазначений висновок комісії лікарів-психіатрів є переконливим та належним чином вмотивованим. Підстав ставити під сумнів правильність висновку суд не вбачає.

Доказів на підтвердження того, що ОСОБА_6 видужав та стан його здоров`я значно покращився, внаслідок чого відпала б потреба в раніше застосованих примусових заходах медичного характеру, матеріали справи не містять.

На підставі викладеного, враховуючи відсутність у стані ОСОБА_6 позитивної динаміки від проведеного лікування, суд вважає, що на даний час за своїм психічним станом останній потребує продовження примусового лікування в психіатричному закладі.

Таким чином,оскільки підставдля припиненняабо змінизастосованих відносно ОСОБА_6 примусових заходів медичного характеру не встановлено, заява підлягає задоволенню.

Керуючисьст. 95 КК України,ст. 514 КПК України, суд,-

постановив:

Заяву Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» задовольнити.

Продовжити застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу зі звичайним наглядом відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом семи днів з дня її проголошення.

Головуючий суддя ОСОБА_1

СудФранківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення07.03.2024
Оприлюднено11.03.2024
Номер документу117503257
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення застосування примусових заходів медичного характеру

Судовий реєстр по справі —638/433/21

Ухвала від 09.07.2025

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Демченко С. В.

Ухвала від 05.06.2025

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Демченко С. В.

Ухвала від 09.05.2025

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Бобко Т. В.

Ухвала від 21.10.2024

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Яковлева В. М.

Ухвала від 18.04.2024

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Мартьянова С. М.

Ухвала від 18.04.2024

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Мартьянова С. М.

Ухвала від 25.03.2024

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Мартьянова С. М.

Ухвала від 07.03.2024

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Мигаль Г. П.

Ухвала від 07.03.2024

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Мигаль Г. П.

Ухвала від 06.03.2024

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Мигаль Г. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні