Справа № 944/1118/22
Провадження №1-кп/944/445/24
УХВАЛА
судового засідання
29.02.2024 рокум.Яворів
Яворівський районний суд Львівської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1
з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
обвинуваченого ОСОБА_4
захисників ОСОБА_5 , ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Яворів, клопотання захисника ОСОБА_6 в інтересах ОСОБА_4 про об`єднання кримінальних проваджень у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022141390000185 від 28.02.2022, про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.307 КК України,
в с т а н о в и в:
на розгляді Яворівського районного суду Львівської області перебуває кримінальне провадження, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022141390000185 від 28.02.2022, про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.307 КК України.
Захисник ОСОБА_6 в інтересах ОСОБА_4 подала до суду клопотання про об?єднання в одне провадження матеріали кримінального провадження відносно ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.307 КК України та матеріали кримінального провадження відносно ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 307 КК України в одне провадження.
Просить зупинити судове провадження у кримінального провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного ресстру досудових розслідувань за №12022141390000185 від 28.02.2022 року за обвинуваченням ОСОБА_7 та ОСОБА_4 за ч. 3 ст. 307 КК України до звільнення обвинуваченого ОСОБА_7 з військової служби.
В обґрунтуванняклопотання покликаєтьсяна те,що судухвалою від25.01.2023задоволив клопотанняадвоката ОСОБА_8 в інтересах ОСОБА_7 (другого обвинуваченого) прозупинення провадженняу даномукримінальному провадження,оскільки останнійперебуває наслужбі уЗСУ,та щодоостаннього виділивматеріали кримінальногопровадження щодовчинення ОСОБА_7 кримінального правопорушення,передбаченого ч.3ст.307КК Українив окремепровадження.Кримінальне провадженнявідносно ОСОБА_4 продовжується слухатись. В даному кримінальному провадженні мова йде про «попередню змову» ОСОБА_7 та ОСОБА_4 , відтак розгляд кримінального провадження окремо буде порушувати право ОСОБА_7 на захист, а також не забезпечить повноти судового розгляду.
Захисник обвинуваченого ОСОБА_4 в судовому засіданні клопотання підтримала, просить таке задовольнити.
Обвинувачений ОСОБА_4 підтримав думку захисника.
Захисник обвинуваченого ОСОБА_7 - адвокат ОСОБА_5 в судовому засіданні клопотання підтримав, просить таке задовольнити.
Прокурор ОСОБА_3 щодо клопотання заперечив, зазначив про відсутність належних підстав для зупинення провадження, оскільки матеріали кримінального провадження щодо ОСОБА_7 зупинені, а підстави для відновлення провадження на теперішній час відсутні.
Заслухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши матеріали клопотання, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 334 КПК України матеріали кримінального провадження, у тому числі матеріали щодо кримінального проступку та щодо злочину, можуть об`єднуватися в одне провадження або виділятися в окреме провадження ухвалою суду, на розгляді якого вони перебувають, згідно з правилами, передбаченими статтею 217 цього Кодексу. У разі якщо на розгляд суду першої інстанції надійшли матеріали кримінального провадження щодо особи, стосовно якої цим судом вже здійснюється судове провадження, воно передається складу суду, що його здійснює, для вирішення питання про їх об`єднання.
Частиною 1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) кожному гарантовано право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру, або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Відповідно до статті 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
31 березня 2022 року до Яворівського районного суду Львівської області надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022141390000185 від 28.02.2022 року, про обвинувачення ОСОБА_4 та ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.307 КК України.
Ухвалою Яворівського районного суду Львівської області від 25.01.2023 матеріали кримінального провадження відносно ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.307 КК України виділено в окреме провадження. Виділене кримінальне провадження відносно ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.307 КК України зупинено до звільнення з військової служби обвинуваченого ОСОБА_7 .
В той же час процедура вирішення питання про об`єднання кримінальних проваджень, які окремо надходять на розгляд до суду першої інстанції чітко встановлена у ст.334 КПК України та передбачає саме передачу кримінального провадження, що надійшло пізніше складу суду, що вже здійснює провадження, для вирішення питання їх об`єднання.
Тому суд погоджується із позицією прокурора щодо відсутності процесуальних підстав для об`єднання зазначених кримінальних проваджень.
На підставі викладеного, керуючись ст.177-178, 183, 184, 194, 196, 197, 314-315, 369-372 КПК України, суд,
у х в а л и в:
У задоволенні клопотання захисника ОСОБА_6 в інтересах ОСОБА_4 про об`єднання кримінальних проваджень відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Яворівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 29.02.2024 |
Оприлюднено | 11.03.2024 |
Номер документу | 117503447 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні