Ухвала
від 07.03.2024 по справі 461/10648/23
ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 461/10648/23

Провадження № 1-кс/461/1402/24

УХВАЛА

про тимчасовий доступ до речей і документів

07.03.2024 року місто Львів

Слідчий суддя Галицького районного суду міста Львова ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів,

в с т а н о в и в :

Старший слідчий відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді з клопотанням у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023140000001090 від 02.10.2023, за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України, погодженим прокурором Львівської обласної прокуратури ОСОБА_5 , про надання тимчасового доступу до речей і документів, а саме інформації (медичної документації), яка міститься в інформаційній системі « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), враховуючи: історії хвороби, (картки (акти) обстеження та медичного огляду, виписки, епікризи, довідки, обстеження, консультативні висновки профільних спеціалістів, результати лабораторних, інструментальних, променевих обстежень, свідоцтва про хворобу, історії хвороби (витяги), медичні процедури та обстеження, враховуючи проведення процедури ковтання медичного зонта, інші наявні медичні документи на особу ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , враховуючи журнал реєстрації амбулаторних пацієнтів, які проходять обстеження, книги фактично отриманих результатів діагностичного обстеження, які знаходяться у володінні комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_4 » відокремлений підрозділ- ІНФОРМАЦІЯ_5 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 з можливістю їх вилучення, що містяться в електронній формі шляхом їх друку, здійснення скриншотів або викопіювання на оптичні носії інформації у цифровому вигляді.

Подане клопотання мотивує тим, що з метою фіксації слідів кримінального правопорушення, виконання завдань кримінального провадження, передбачених ст. 2 КПК України, встановлення інших фактичних даних, що сприятимуть повноті, об`єктивності та неупередженості досудового розслідування, виникла потреба в проведенні тимчасового доступу до вищевказаних документів, які перебувають у розпорядженні комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_4 » відокремлений підрозділ- ІНФОРМАЦІЯ_5 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 та містяться в медичній інформаційній системі « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ).

У зв`язку із реальною загрозою зміни або знищення таких речей та документів, слідчий просить розгляд клопотання, з урахуванням ч. 2 ст. 163 КПК України, провести без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі та документи та за відсутності слідчого та прокурора.

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України, слідчий суддя вважає за можливе розглянути клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, та у відсутності слідчого та прокурора.

Відповідно до ч. 4ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексусудове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, приходжу до наступного висновку.

Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням ГУНП у Львівській області здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023140000001090 від 02.10.2023, за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що громадянин України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , займає посаду лікаря-хірурга відокремленого підрозділу-лікарня « ІНФОРМАЦІЯ_7 » комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_4 », увійшовши в злочинну змову із третіми особами, зловживаючи своїм службовим становищем та наданими владними повноваженнями, перебуваючи у змові з головою позаштатної ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_8 ОСОБА_7 вимагає від громадянина ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 неправомірну вигоду у сумі 2 000 (дві тисячі) доларів США за видачу виписок із медичної карти про наявність у останнього медичного захворювання, що в подальшому надасть можливість ОСОБА_6 набути статус непридатного до військової служби за станом здоров`я. Таким чином в діях вказаної особи вбачаються ознаки кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

Зокрема, ОСОБА_4 перебуваючи у змові з головою позаштатної ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_8 ОСОБА_7 організував схему вимагання та отримання неправомірної вигоди від військовозобов`язаних громадян України, які підлягають мобілізації, за вирішення питання щодо видачі виписок з медичної карти хворого про наявність в особи захворювання, за наявності якого особа визнається непридатною для військової служби.

Так, в ході проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні, допитаний в якості свідка ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 повідомив про обставини вимагання неправомірної вигоди ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ., котрий діючи з корисливих мотивів, висловив вимогу щодо передачі йому грошових коштів в розмірі 2 000 (дві тисячі) доларів США за вирішення питання щодо видачі виписок з медичної карти хворого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 про наявність в останнього захворювання, за наявності якого він визнається непридатним для військової служби.

Таким чином, встановлено, що ОСОБА_4 перебуваючи у попередній змові з ОСОБА_8 вимагає неправомірну вигоду в розмірі 2 000 (дві тисячі) доларів США за видачу виписки з медичної карти, громадянину ОСОБА_6 захворювання, за наявності якого останній визнається непридатним для несення військової служби.

В подальшому 20.12.2023 в ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_6 (РНОКПП НОМЕР_1 ), уродженця м. Львова, українця, громадянина України, зареєстрованого за адресою АДРЕСА_2 , затримано в порядку ст. 208 КПК України в приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_9 за адресою АДРЕСА_1 , у зв`язку з вимаганням та отриманням неправомірної вигоди в розмірі 2 000 (дві тисячі) доларів США у ОСОБА_6 за видачу виписки з медичної карти про наявність захворювань, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 368 КК України.

На підставі зібраних в ході досудового розслідування доказів 21.12.2023 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , уродженцю м. Львова, українця, громадянину України, зареєстрованого за адресою АДРЕСА_2 повідомлено про підозру в одержанні службовою особою неправомірної вигоди для себе за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища, поєднаного з вимаганням, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

Таким чином, підозрюваний ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України., за який передбачено покарання у виді позбавлення волі від п`яти до десяти років чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна, що відповідно до ст. 12 КК України, є особливо тяжким злочином.

Відповідно до зібраних фактів у ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_4 видав виписку з медичної карти хворого ОСОБА_6 про наявність в останнього захворювання, діагноз якого вказує на «Виразку дванадцятипалої кишки, гострої з кровотечою виразки цибулини ДПК». Відповідно до вказаної виписки, особі ОСОБА_6 , котрий перебував на стаціонарному лікуванні у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » відокремлений підрозділ- ІНФОРМАЦІЯ_5 » було здійснено перевірку вказаного діагнозу, а саме «Виразка дванадцятипалої кишки, гостра з кровотечею», шляхом проведення процедури езофагогастродуоденоскопії (ковтання медичного зонта).

За результатами проходження езофагогастродуоденоскопії (ковтання медичного зонта) у виписці із стаціонарного лікування хворого ОСОБА_6 від 06.10.2023 вказано наступні результати: вміст по типу кавової гущі у великій кількості, промито до чистих вод, що однозначно вказує на діагноз «Виразка дванадцятипалої кишки, гостра з кровотечою виразка цибулини ДПК».

Однак, ОСОБА_6 , 05.01.2024 самостійно звернувся у приватну медичну клініку « ІНФОРМАЦІЯ_10 » задля перевірки вказаного діагнозу ОСОБА_4 та відповідно до результатів обстеження та класифікаційної системи оцінки фізичного стану ASA- пацієнт являється практично здоровий та вказаний діагноз у виписці із стаціонарного лікування вважається непідтвердженим.

Відповідно до цього, органом досудового розслідування 25.01.2024 було скеровано клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів, що містять охоронювану законом таємницю, а саме до: інформаційної системи «HELSI», яка знаходиться у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_11 ».

29.01.2024 слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова, ОСОБА_1 вказане клопотання задовольнив та видав ухвалу про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів, що містять охоронювану законом таємницю, а саме до: інформаційної системи « ІНФОРМАЦІЯ_12 », яка знаходиться у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_13 » ВП ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Однак, у ході проведення досудового розслідування встановлено, що КНП « ІНФОРМАЦІЯ_13 » ВП ІНФОРМАЦІЯ_5 не використовує у своїй професійній діяльності медичну інформаційну систему « ІНФОРМАЦІЯ_12 », проте задля автоматизації запису пацієнтів, обліку медичних послуг, виписування рецептів та формування звітів використовують медичну інформаційну систему « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Відтак, з метою фіксації слідів кримінального правопорушення, виконання завдань кримінального провадження, передбачених ст. 2 КПК України, встановлення інших фактичних даних, що сприятимуть повноті, об`єктивності та неупередженості досудового розслідування, виникла потреба в проведенні тимчасового доступу до документів, які перебувають у розпорядженні комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_4 » відокремлений підрозділ- ІНФОРМАЦІЯ_5 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 а саме: медичних документів, що містяться в медичній інформаційній системі « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), враховуючи: історії хвороби, (картки (акти) обстеження та медичного огляду, виписки, епікризи, довідки, обстеження, консультативні висновки профільних спеціалістів, результати лабораторних, інструментальних, променевих обстежень, свідоцтва про хворобу, історії хвороби (витяги), медичні процедури та обстеження, враховуючи проведення процедури ковтання медичного зонта, інші наявні медичні документи з можливістю огляду записів вхідної реєстрації журналу амбулаторних пацієнтів.

Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно дост.162КПК України, доохоронюваної закономтаємниці,яка міститьсяв речахі документах,належать: 1)інформація,що знаходитьсяу володіннізасобу масовоїінформації абожурналіста інадана їмза умовинерозголошення авторстваабо джерелаінформації; 2)відомості,які можутьстановити лікарськутаємницю; 3)відомості,які можутьстановити таємницювчинення нотаріальнихдій; 4)конфіденційна інформація,в томучислі така,що міститькомерційну таємницю; 5)відомості,які можутьстановити банківськутаємницю; 6)особисте листуванняособи таінші записиособистого характеру; 7)інформація,яка знаходитьсяв операторівта провайдерівтелекомунікацій,про зв`язок,абонента,надання телекомунікаційнихпослуг,у томучислі отриманняпослуг,їх тривалості,змісту,маршрутів передаваннятощо; 8)персональні даніособи,що знаходятьсяу їїособистому володінніабо вбазі персональнихданих,яка знаходитьсяу володільцяперсональних даних; 9) державна таємниця.

Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Частиною 6 ст.163 КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, враховуючи, що означені предмети можуть надати органу досудового розслідування та суду можливість отримати речові докази та забезпечити проведення повного, швидкого та неупередженого розслідування, а тому, вважаю, що клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів є підставним.

Керуючись ст.ст. 162-166 КПК України, слідчий суддя ,-

у х в а л и в :

клопотання задовольнити.

Надати старшому слідчому відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 або іншому слідчому, який входить до групи слідчих у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023140000001090 від 02.10.2023 тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_4 » відокремлений підрозділ- ІНФОРМАЦІЯ_5 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 та містяться в інформаційній системі « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), а саме: історії хвороби, (картки (акти) обстеження та медичного огляду, виписки, епікризи, довідки, обстеження, консультативні висновки профільних спеціалістів, результати лабораторних, інструментальних, променевих обстежень, свідоцтва про хворобу, історії хвороби (витяги), медичні процедури та обстеження, враховуючи проведення процедури ковтання медичного зонта, інші наявні медичні документи на особу ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , враховуючи журнал реєстрації амбулаторних пацієнтів, які проходять обстеження, книги фактично отриманих результатів діагностичного обстеження, з можливістю їх вилучення шляхом друку, здійснення скриншотів або викопіювання на оптичні носії інформації у цифровому вигляді.

Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Строк дії ухвали становить один місяць з дня її ухвалення.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_9

СудГалицький районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення07.03.2024
Оприлюднено23.04.2024
Номер документу117515238
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —461/10648/23

Ухвала від 18.03.2024

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Кітов О. В.

Ухвала від 18.03.2024

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Кітов О. В.

Ухвала від 18.03.2024

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Кітов О. В.

Ухвала від 07.03.2024

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Кітов О. В.

Ухвала від 19.02.2024

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Кітов О. В.

Ухвала від 19.02.2024

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Кітов О. В.

Ухвала від 29.01.2024

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Кітов О. В.

Ухвала від 23.01.2024

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Кітов О. В.

Ухвала від 23.01.2024

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Кітов О. В.

Ухвала від 19.01.2024

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Кітов О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні