Постанова
від 08.03.2024 по справі 760/27786/23
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

760/27786/23

солом'янський районний суд міста києва

ПОСТАНОВА

іменем України

08 березня 2024 року суддя Солом`янського районного суду міста Києва Жовноватюк В.С., за участю представника Київської митниці Державної митної служби України - Короля Л.І., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності відправника міжнародного поштового відправлення № CP925777679NL ОСОБА_1/ ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 за ознаками порушення митних правил, передбачених ст. 473 МК України,-

ВСТАНОВИВ:

04.09.2023 в зоні митного поста «УкрПошта» Київської митниці за адресою: м. Київ, вул. Георгія Кірпи, 2, до митного огляду було подано міжнародне поштове відправлення, яке переміщувалось з Нідерландів до України, за міжнародною поштовою митною декларацією CN23 № CP925726589NL.

Згідно даних, зазначених в митній декларації CN23 № CP925726589NL та на оболонці посилки: відправником посилки є: ОСОБА_1 / ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), одержувачем посилки є: ОСОБА_2 / ОСОБА_3 ( АДРЕСА_2 ),

В митній декларації CN 23 № CP925726589NL, яка є підставою для переміщення через митний кордон України, відправником міжнародного поштового відправлення, громадянином ОСОБА_1 / ОСОБА_1 , у графі «детальний опис вкладення» зазначено «Headrest regular, Anthracite», у графі «quantity» - «4», а у графі «value» - «1479 EUR», «Headrest regular, black», у графі «quantity» - «3», а у графі «value» - «379 EUR», «Headrest regular, Chrome», у графі «quantity» - «2», а у графі «value» - «252 EUR», «Lumbar, Anthracite», у графі «quantity» - «1», а у графі «value» - «134 EUR», «Child booster seat mini antrac», у графі «quantity» - «1», а у графі «value» - «134 EUR», що в перекладі на українську мову означає: «підголівник звичайний, антрацит» у кількості «4» відповідно, із задекларованою вартістю «1479 EUR» євро, «підголівник звичайний, чорний» у кількості «3» відповідно, із задекларованою вартістю «379 EUR» євро, «підголівник звичайний, хром» у кількості «2» відповідно, із задекларованою вартістю «252 EUR» євро, «поперековий, антрацит» у кількості «1» відповідно, із задекларованою вартістю «134 EUR» євро, «дитяче сидіння міні, антрацит» у кількості «1» відповідно, із задекларованою вартістю «134 EUR» євро відповідно.

Відправник міжнародного поштового відправлення гр. ОСОБА_1 / ОСОБА_1 особисто своїм підписом завірив інформацію, зазначену в митній декларації CN 23 № CP925726589NL.

Під час проведення детального огляду з розпакуванням даного відправлення було виявлено незадекларований товар, а саме: підголівник звичайний, колір червоний з маркуванням «Happynecks»у кількості - 1шт.; підголівник звичайний, колір срібний з маркуванням «Happynecks»у кількості - 1шт.; підголівник звичайний, колір небеса з маркуванням «Happynecks»у кількості - 1шт.; підголівник звичайний, колір антрацит з маркуванням «Happynecks»у кількості - 1шт.; підголівник для дітей, колір антрацит з маркуванням «Happynecks»у кількості - 1шт.; підголівник для дітей, колір помаранчевий з маркуванням «Happynecks»у кількості - 1шт.

ОСОБА_1/ ОСОБА_1 , який являється відправником міжнародного поштового відправлення № CP925726589NL з Нідерландів до України недостовірно зазначив дані щодо найменування та кількості товарів та надав митному органу як підставу для переміщення товарів (підголівник звичайний, колір червоний з маркуванням «Happynecks»у кількості - 1шт.; підголівник звичайний, колір срібний з маркуванням «Happynecks»у кількості - 1шт.; підголівник звичайний, колір небеса з маркуванням «Happynecks»у кількості - 1шт.; підголівник звичайний, колір антрацит з маркуванням «Happynecks»у кількості - 1шт.; підголівник для дітей, колір антрацит з маркуванням «Happynecks»у кількості - 1шт.; підголівник для дітей, колір помаранчевий з маркуванням «Happynecks»у кількості - 1шт.)документи, зокрема митну декларацію CN 23 № CP925726589NL, що містять неправдиві дані.

Отже, за переконанням митного органу, в діях відправника міжнародного поштового відправлення № CP925726589NL ОСОБА_1 / ОСОБА_1 (АДРЕСА_1), наявні ознаки порушення митних правил, відповідальність за яке передбачено ст. 473 Митного кодексу України, а саме пересилання у міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до пересилання законодавством України та актами Всесвітнього поштового союзу.

Згідно висновку СЛЕД Держмитслужби від 05.10.2023 №142000-3301-0854 загальна вартість вилучених протоколом про порушення митних правил підголівників марки «Happynecks»у кількості 6 шт. складає 26592,12 грн.

За протоколом про порушення митних правил на підставі положень, ст. 511 МК України, предмети правопорушення за МПВ вилучено.

У судовому засіданні представник Київської митниці Держмитслужби пояснив, що в діях відправника міжнародного поштового відправлення наявні ознаки порушення митних правил за ст.473 МК України.

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил у судове засідання не з`явився, був повідомлений про дату, час і місце судового розгляду належним чином.

Заслухавши пояснення представника Київської митниці Держмитслужби, дослідивши матеріали справи та долучені докази, суд приходить до наступного висновку.

За змістом ст.458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Згідно зі ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Порушення митних правил передбачене ст.473 МК України полягає у пересиланні через митний кордон України в міжнародних експрес-відправленнях товарів, заборонених до такого пересилання законодавством України, а також пересилання у міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до пересилання законодавством України та актами Всесвітнього поштового союзу.

Статтею 367 МК України передбачено, що громадяни мають право пересилати товари через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях у порядку, встановленому главою 36 цього Кодексу, крім товарів, заборонених до такого пересилання.

Обмеження щодо вартості та обсягів товарів, а також перелік товарів, заборонених до пересилання у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, встановлюються цим Кодексом та іншими законами України.

Частиною 8 ст.233 МК України визначено, що міжнародні поштові (крім тих, що переміщуються через територію України транзитом) та експрес-відправлення переміщуються через митний кордон України після здійснення митного контролю і митного оформлення товарів, що знаходяться в цих відправленнях.

Відповідно до ч.1 ст.236 МК України декларування товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, здійснюється оператором поштового зв`язку, експрес-перевізником чи декларантом або уповноваженою ним особою. Кореспонденцiя, поштові листи та листівки, література для сліпих, друковані матеріали, міжнародні експрес-відправлення документарного характеру декларуються в уснiй формi на підставі товаросупровідних документів. Інші товари, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, підлягають письмовому декларуванню.

Згідно з ч.1 ст.257 МК України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватися як електронні документи, так і документи на паперовому носії або їх електронні (скановані) копії, на які накладено електронний підпис декларанта або уповноваженої ним особи.

Указом Президента України від 10.10.2017 №316/2017 затверджені Всесвітня поштова конвенція, Загальний регламент Всесвітнього поштового союзу, Заключний протокол Всесвітньої поштової конвенції та Угода про поштові платіжні послуги, підписані від імені України 11.10.2012 року в м. Доха.

Статтею 235 МК України встановлено, що забороняється переміщення (пересилання) в міжнародних поштових та експрес-відправленнях: 1) товарів, заборонених цим Кодексом та іншими законодавчими актами України відповідно до ввезення на митну територію України або вивезення з цієї території; 2) товарів, відправлених з порушенням митних правил; 3) товарів, щодо яких відсутні відповідні дозвільні документи, у разі застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності; 4) товарів, які за результатами проведення заходів офіційного контролю не можуть бути випущені у заявлений митний режим відповідно до мети їх ввезення в Україну; 5) товарів (одяг, взуття тощо), що були у використанні та перебувають у брудному стані, які за своїми ознаками можуть становити небезпеку для працівників поштового зв`язку, без документів про проведену фумігацію; 6) товарів, що класифікуються в 1-24 групах згідно з УКТ ЗЕД, що переміщуються (пересилаються) на адресу громадян або відправляються громадянами, крім харчових продуктів загальною вагою не більше 10 кілограмів в упаковці виробника; 7) алкогольних напоїв та/або тютюнових виробів, що переміщуються (пересилаються) на адресу громадян або відправляються громадянами, незалежно від вартості.

Судом встановлено, що 04.09.2023 в зоні митного поста «УкрПошта» Київської митниці за адресою: м. Київ, вул. Георгія Кірпи, 2, до митного огляду було подано міжнародне поштове відправлення, яке переміщувалось з Нідерландів до України, за міжнародною поштовою митною декларацією CN23 № CP925726589NL.

Згідно даних, зазначених в митній декларації CN23 № CP925726589NL та на оболонці посилки: відправником посилки є: ОСОБА_1 / ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), одержувачем посилки є: ОСОБА_2 / ОСОБА_3 ( АДРЕСА_2 ),

В митній декларації CN 23 № CP925726589NL, яка є підставою для переміщення через митний кордон України, відправником міжнародного поштового відправлення, громадянином ОСОБА_1 / ОСОБА_1 , у графі «детальний опис вкладення» зазначено «Headrest regular, Anthracite», у графі «quantity» - «4», а у графі «value» - «1479 EUR», «Headrest regular, black», у графі «quantity» - «3», а у графі «value» - «379 EUR», «Headrest regular, Chrome», у графі «quantity» - «2», а у графі «value» - «252 EUR», «Lumbar, Anthracite», у графі «quantity» - «1», а у графі «value» - «134 EUR», «Child booster seat mini antrac», у графі «quantity» - «1», а у графі «value» - «134 EUR», що в перекладі на українську мову означає: «підголівник звичайний, антрацит» у кількості «4» відповідно, із задекларованою вартістю «1479 EUR» євро, «підголівник звичайний, чорний» у кількості «3» відповідно, із задекларованою вартістю «379 EUR» євро, «підголівник звичайний, хром» у кількості «2» відповідно, із задекларованою вартістю «252 EUR» євро, «поперековий, антрацит» у кількості «1» відповідно, із задекларованою вартістю «134 EUR» євро, «дитяче сидіння міні, антрацит» у кількості «1» відповідно, із задекларованою вартістю «134 EUR» євро відповідно.

Відправник міжнародного поштового відправлення гр. ОСОБА_1 / ОСОБА_1 особисто своїм підписом завірив інформацію, зазначену в митній декларації CN 23 № CP925726589NL.

Під час проведення детального огляду з розпакуванням даного відправлення було виявлено незадекларований товар, а саме: підголівник звичайний, колір червоний з маркуванням «Happynecks»у кількості - 1шт.; підголівник звичайний, колір срібний з маркуванням «Happynecks»у кількості - 1шт.; підголівник звичайний, колір небеса з маркуванням «Happynecks»у кількості - 1шт.; підголівник звичайний, колір антрацит з маркуванням «Happynecks»у кількості - 1шт.; підголівник для дітей, колір антрацит з маркуванням «Happynecks»у кількості - 1шт.; підголівник для дітей, колір помаранчевий з маркуванням «Happynecks»у кількості - 1шт.

ОСОБА_1/ ОСОБА_1 , який являється відправником міжнародного поштового відправлення № CP925726589NL з Нідерландів до України недостовірно зазначив дані щодо найменування та кількості товарів та надав митному органу як підставу для переміщення товарів (підголівник звичайний, колір червоний з маркуванням «Happynecks»у кількості - 1шт.; підголівник звичайний, колір срібний з маркуванням «Happynecks»у кількості - 1шт.; підголівник звичайний, колір небеса з маркуванням «Happynecks»у кількості - 1шт.; підголівник звичайний, колір антрацит з маркуванням «Happynecks»у кількості - 1шт.; підголівник для дітей, колір антрацит з маркуванням «Happynecks»у кількості - 1шт.; підголівник для дітей, колір помаранчевий з маркуванням «Happynecks»у кількості - 1шт.)документи, зокрема митну декларацію CN 23 № CP925726589NL, що містять неправдиві дані.

Отже, в діях відправника міжнародного поштового відправлення № CP925726589NL ОСОБА_1 / ОСОБА_1 (АДРЕСА_1), наявні ознаки порушення митних правил, відповідальність за яке передбачено ст. 473 Митного кодексу України, а саме пересилання у міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до пересилання законодавством України та актами Всесвітнього поштового союзу.

За протоколом про порушення митних правил на підставі положень, ст. 511 МК України, предмети правопорушення за МПВ вилучено.

У відповідності до ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Оцінюючи в сукупності надані докази, суд знаходить їх належними та допустимими, у зв`язку з чим приходить до висновку, що факт вчинення порушення митних правил, передбаченого ст.473 МК України повністю підтверджений в ході розгляду справи.

У відповідності до ч.2 ст.459 МК України суб`єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.

Таким чином, в діях відправника міжнародного поштового відправлення вбачаються ознаки порушення митних правил, відповідальність за які передбачено ст.473 МК України.

Вина у вчиненні зазначеного правопорушення повністю підтверджується матеріалами справи.

Санкція статті 473 МК України передбачає конфіскацію товарів, які переміщувалися через митний кордон України з порушенням правил міжнародних поштових відправлень.

Крім того, відповідно до ст.40-1 КУпАП та Закону України «Про судовий збір» судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст.4 Закону України «Про судовий збір», ст.ст.9, 40-1, 252 КУпАП України, ст.ст.4, 196 233, 235, 257, 458, 459, 473, 495 МК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним відправника міжнародного поштового відправлення № CP925777679NL ОСОБА_1/ ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 за порушення митних правил, передбачених ст.473 МК України та накласти на нього стягнення у виді конфіскації в дохід держави безпосередніх предметів порушення митних правил: підголівник звичайний, колір червоний з маркуванням «Happynecks»у кількості - 1шт.; підголівник звичайний, колір срібний з маркуванням «Happynecks»у кількості - 1шт.; підголівник звичайний, колір небеса з маркуванням «Happynecks»у кількості - 1шт.; підголівник звичайний, колір антрацит з маркуванням «Happynecks»у кількості - 1шт.; підголівник для дітей, колір антрацит з маркуванням «Happynecks»у кількості - 1шт.; підголівник для дітей, колір помаранчевий з маркуванням «Happynecks»у кількості - 1шт., які вилучено уповноваженими особами Київської Держмитслужби за протоколом №1038/10000/23 від 13.09.2023.

Стягнути з відправника міжнародного поштового відправлення № CP925777679NL ОСОБА_1/ ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 судовий збір в дохід держави у розмірі 605,60 грн. на наступні реквізити: Отримувач коштів ГУК у м.Києві/Соломян.р-н/22030101. Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783. Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.). Код банку отримувача (МФО) 899998. Рахунок отримувача UA388999980313181206000026010. Код класифікації доходів бюджету 22030101. Призначення платежу *;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Солом`янський районний суд міста Києва (назва суду, де розглядається справа).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного суду через Солом`янський районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова пред`являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя В.С. Жовноватюк

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення08.03.2024
Оприлюднено11.03.2024
Номер документу117527560
СудочинствоАдмінправопорушення
КатегоріяСправи про порушення митних правил, які підлягають розгляду в судовому порядку Митний кодекс 2012 р. Пересилання через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях товарів, заборонених до такого пересилання

Судовий реєстр по справі —760/27786/23

Постанова від 08.03.2024

Адмінправопорушення

Солом'янський районний суд міста Києва

Жовноватюк В. С.

Постанова від 24.11.2023

Адмінправопорушення

Солом'янський районний суд міста Києва

Шереметьєва Л. А.

Постанова від 24.11.2023

Адмінправопорушення

Солом'янський районний суд міста Києва

Шереметьєва Л. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні