Ухвала
від 11.03.2024 по справі 145/480/24
ТИВРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 145/480/24

Провадження №1-кс/145/99/2024

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї НИ

"11" березня 2024 р. смт Тиврів

Слідчий суддя Тиврівського районного суду Вінницької області ОСОБА_1

за участю секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши клопотаннязаступника начальникаСВ ВП№2 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Тиврівського відділу Вінницької окружної прокуратури ОСОБА_4 про накладення арешту на тимчасово вилучене майно по матеріалах досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідування за № 12024020080000053 від 06.03.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 140 КК України,

В С Т А Н О В И В:

Заступник начальникаСВ ВП №2 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 звернувсядо судуіз клопотанням, в якому вказує, що слідчим відділенням відділення поліції № 2 Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області СУ ГУНП у Вінницькій області здійснюється досудове розслідування №12024020080000053, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.03.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 140 КК України.

Установлено, що 06.03.2024 року до чергової частини відділення поліції № 2 ВРУП ГУНП у Вінницькій області надійшло повідомлення, про те, що о 18:00 годині під час проходження стаціонарного лікування в КНП "Багатопрофільна лікарня Тивріської селещної ради" внаслідок ускладнення від анестезії, введеної лікарем-анастезіологом ОСОБА_5 перед запланованою операцією на гомілці помер ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жител с. Василівка, Тиврівської ТГ, який був доставлений до медичного закладу 19.02.2024 з діагнозом: закритий перелом обох кісток лівої гомілки зі зміщенням уламкім.

З метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення, 06.03.2024 за добровільною письмовою згодою медичного директора КПН «Багатопрофільна лікарня» Тиврівської селищної ради Вінницького району Вінницької області ОСОБА_7 було проведено огляд місця події - палати № 1 відділення екстреної медичної допомоги КПН «Багатопрофільна лікарня» Тиврівської селищної ради, під час якого виявлено труп ОСОБА_6 та вилучено медичну карту стаціонарного хворого № 523 від 19.02.2024 ОСОБА_6 .

Вилучена медична картастаціонарного хворого№ 523від 19.02.2024 ОСОБА_6 має істотне значення для кримінального провадження, оскільки безпосередньо містить сліди злочину, необхідна для проведення судових експертиз, та може бути використана під час проведення інших слідчих дій для з`ясування обставин події.

Медичну карта стаціонарного хворого № 523 від 19.02.2024 відповідно до ст. 98 КПК України 06.03.2024 визнано речовим доказом.

З урахуванням викладеного та приймаючи до уваги, що вищезазнача медична картастаціонарного хворого№ 523від 19.02.2024 ОСОБА_6 є доказом злочину, необхідна у проведенні судових експертиз, а тому з метою збереження речового доказу, для запобігання можливості його приховування, пошкодження, знищення, просить винести ухвалу про накладення арешту на майно, вилучене 06.03.2024 під час проведення огляду місця події палати № 1 відділення екстреної медичної допомоги КПН «Багатопрофільна лікарня» Тиврівської селищної ради Вінницького райну Вінницької області, а саме: медичну карту стаціонарного хворого № 523 від 19.02.2024 ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В судовезасідання заступникначальника СВВП №2Вінницького РУПГУНП уВінницькій областіне з`явився, про місце та час розгляду клопотання повідомлений належним чином, згідно заяви просить справу розглянути у його відсутності, клопотання підтримує, просить його задоволити з викладених у ньому підстав.

Особа, що використовувала майно, стосовно якого розглядається клопотання про арешт в судове засідання не з`явилася.

Відповідно до ч. 4 ст.107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Слідчий суддя, вивчивши документи та матеріали, якими заступник начальника СВ обґрунтовує клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання, приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Заступник начальника СВ відділення поліції№ 2Вінницького районногоуправління поліціїГУНП уВінницькій області звернувся до суду з клопотанням про накладення арешту на тимчасово вилучене майно в строки, визначені ч. 5 ст. 171 КПК України.

З огляду на положення ст. 167, ч.2 ст. 168 КПК України вказане майно є тимчасово вилученим майном та на нього може бути накладений арешт в порядку та на умовах, передбачених ст.ст. 170-173 КПК України.

Відповідно до ч. 1ст. 170 КПК Україниарештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Згідно з п.1 ч. 2ст. 170 КПК Україниарешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.

Відповідно до ч. 3ст. 170 КПК Україниу випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98 цього Кодексу.

Відповідно дост.98КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Згідно ч. 1ст. 173 КПК Українислідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першоїстатті 170 цього Кодексу.

Зважаючи на вищевикладене, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність накладення арешту на майно, зазначене в клопотанні, оскільки воно має значення речового доказу, може бути використано як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, є необхідним для проведення судових експертиз, незастосування заходів забезпечення кримінального провадження може призвести до знищення або пошкодження майна, що може перешкоджати кримінальному провадженню, а тому є необхідність в забезпеченні схоронності даного майна, тобто наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першоїстатті 170 КПК України, доведена.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 131,132,170,171,172, 173,309 КПК України, слідчий суддя,

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання задоволити.

Накласти арешт на майно, вилучене 06.03.2024 під час проведення огляду місця події палати № 1 відділення екстреної медичної допомоги КПН «Багатопрофільна лікарня» Тиврівської селищної ради Вінницького райну Вінницької області, а саме: медичну карту стаціонарного хворого № 523 від 19.02.2024 ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Копію ухвали направити заінтересованим особам, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, роз`яснивши їм право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.

На ухвалу слідчого судді може бути подана апеляція протягом п`яти днів з дня її винесення до Вінницького апеляційного суду, однак оскарження ухвали не зупиняє її виконання.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не буде подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудТиврівський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення11.03.2024
Оприлюднено23.04.2024
Номер документу117535534
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —145/480/24

Ухвала від 06.09.2024

Кримінальне

Тиврівський районний суд Вінницької області

Копилова Л. В.

Ухвала від 29.08.2024

Кримінальне

Тиврівський районний суд Вінницької області

Копилова Л. В.

Ухвала від 11.03.2024

Кримінальне

Тиврівський районний суд Вінницької області

Копилова Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні